Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

kishi_SO

Vianocna koleda plna radosti a obrovskej premeny stareho zatrpkleho starca v zivot milujuceho a srdecneho pana oslavujuceho Vianoce. Osobne si neviem predstavit cloveka, ktory nenavidi Vianoce, ale tuna bol vykresleny dostatocne. P.S.: chybal Carrey nazivo :) ()

unclejack

Verné spracovanie klasickej novely Charlesa Dickensa. Cítiť z toho vianočnú atmosféru a láskavý prístup režiséra k jej zachovaniu a efektnému zakomponovaniu do príbehu. Ten nie je patetický, uplakaný ani prehnane ľutujúci sa, ale ponúka pohľad na skutočný vnútorný prerod človeka. Niekomu možno vadí animácia Vianočnej koledy, ja si však myslím že bola vydarená a Zemeckisovi sa preto nebojím udeliť štyri zásahy. ()

Vojta-x

One man show .... téměř. Žádné překvápko, naopak vše předvídatelné od začátku do konce tím nejnudnějším způsobem. Animáky mám rád, Jima taky, ale tohle nikdy více... ()

mckika

Je mi smiešny ten český preklad Ebenezer Vydřigroš :D... velmi pekne spravena animacia ale niektore pohybi postáv su nerealistické napr.že žena urobí pri tanci 4 saltá ()

bonovox

Rozprávka, ktorá určite nie je určená malým deťom a to je na tom to najlepšie, žiaľ zbytočne naťahovaná stopáž zráža hodnotenie o jednu hviezdu. ()

Dacsus

Zemeckis by mal vážne pouvažovať o zmene modelárov / animátorov. Akákoľvek animácia od Blizzardu, Bethesdy, Square - Enix je celkom niekde inde, a tie jeho prkenné srance necháva svetelné roky za sebou (najväčší des je u Zemeckisa mŕtvy zombie výraz tváre a animácia pohybov, ale tiež prostredie nie je nič moc, a zväčša vyznieva vcelku odfláknuto) - a to vravím aj o starších veciach napr. z rokov 2002 - 2005... Nejake píklady: Square - Enix 2003: http://www.youtube.com/watch?v=z2e4_XChGwA Bethesda: http://www.youtube.com/watch?v=-IzSkymiYcA ()

LencaN

Podruhé viděno a svoje hodnocení 3* nezměním, protože pocity mám pořád stejné. Bylo to studené a prvoplánové. Především mi neseděla animace postav, vůbec se mi nelíbily oči, všichni byli strašidelní, i když takoví zrovna být neměli. Naopak se mi líbili nazelenalí duchové, těch mohlo být i víc, ale tak to Dickens nenapsal a taky hororové momenty (např. duch budoucích Vánoc). Strašně mě mrzí, že je to celé tvořeno tak, aby lidi slintali nad 3D efekty, které sice mohou být v kině fajn, to létání nad Londýnem nebo zimní krajinou vypadalo dobře, ale bylo ho až příliš. Až příliš pohybu, žalně málo emocí, které by měly z Vánoční koledy sršet, aby si každý aspoň na chvíli uvědomil to, co Vydřigroš. Opravdu mě neskutečně iritovalo zpracování lidí, bohužel a taky bych vyměnila Carryho. Jeho pitvoření už je okoukané a nanervylezoucí. Ale kdyby to jinak bylo hrané a udělané přesně takto, s méně létáním a padání a ječením, tak by to bylo hned o něčem jiném. ()

Julius

Spracovanie, hudba a príbeh veľmi dobre vytvárajú tú pravú vianočnú atmosféru a v 3D Imax nádherné . Film je skôr pre dospelých, ako deti, ale myslím, že ponaučenie z deja si vezme ako dospelý, tak aj ten najmenší divák. Príbeh rozpráva o ľudskej povahe o človeku, ktorý celý svoj život šetrí a nevidí svet okolo seba. Krásny príbeh o vianočných duchoch, ktorí ukážu čo všetko nastane, keď sa človek nezmení. Animák vždy spríjemní vianočnú pohodu, doporučujem. ()

kuře.gril

Na grafickou stránku filmu jsem si zvykla až chvíli před koncem, přesto ve mně film zanechal dobrý dojem. V uličkách zasněženého Londýna bych se každopádně raději hádala o příspěvek na chudé s Vidřihrošem, než jít teď před Vánoci do nákupního centra. ()

marekspanel

Miluju tenhle film, hlavně jak mě dokáže vždy uspat..fakt jsem ho nikdy neviděl do konce. Jak tam začne lítat s tím panem svíčkou..buch a spím :D Začátek je teda skvělý..snad to někdy dodívám. Atmosféra je nahozená skvěle a příchod ducha po chodbě je total horor. Nic pro děti. ()

Skylwalker42

Prvních dvacet minut je dokonalost sama. Hlavně scéna s klepadlem a následující příchod Marleyo ducha, Tak strašidelnou sugestivní atmosféru v animáku jsem snad zažil jen u českého "Čarodějova učně". Nejmíň mě paradoxně bavil třetí duch, kde Zemeckis hlavně tlačil na pilu akční formy, ovšem tak nějak béčkovým u. Ale jasné kreace Jima.. a nejvíc mě bavilo pozorovat Garryho Oldmana v postavě Vidřigošova písaře.. :-) Tudíž animace též dokonalost. A do dokonalé třetice patří skladatel Alan Silvestri - složil jeden z nejlepších filmových vánočních motivů (zařadil se hned na druhé místo po Williamsovi, s jeho skladbou "Samowhere in Memory") Průšivh alá Vánoční Express se nekonal :) ()

sebulba1981

Můj první 3D film v kině,který šel měsíc před revolučním Avatarem.Musím říct,že je to pecka.Lepší zpracování knihy Charlese Dickense na filmové plátno asi nenajdete.Skvělá animace,výborný Jim Carrey a perfektní soundtrack.A ještě upozornění pro ty,co mají malé děti.Film je místy hodně strašidelný.Snad dokonce víc než poslední díly Harryho Pottera.Jinak u nás doma si ho pouštíme každý rok na vánoce,spolu s Láskou nebeskou,Polárním expresem a nesmím vynechat Vánoční prázdniny s Griswoldovic rodinkou. ()

Horác

Nečekal jsem, že to bude takhle strašidelný. Kdybych to pustil dětem jako pohádku, asi bych to musel záhy zase vypnout. Ale díval jsem se sám, navíc o Vánocích, takže jsem strach překonal a radostnou zvěst si odnesl. ()

Tomas_PO

Najnovšia filmová adaptácia klasickej Dickensonovej vianočnej novely Christmas Carol. Ťažké, až depresívne spracovanie Vianoc ako témou, tak aj špecifickou animáciou. Rozhodne teda neočakávajte príjemnú rodinnú Vianočnú koledu. No inak výborná klasika. ()

Karbos

Jedna z mých oblíbených vánočních pohádek a moje nejoblíbenější verze na námět od Dickinse. Má v sobě všechno podstatné příběh, napětí, trochu vtipu, správný happyend a silné ponaučení a nejsou tam přesně ty prvky co rád nemám pitvoření, zpěv alá kouzelná školka a trapný stereotypy. Navíc má i jako vánoční pohádka vskutku sváteční atmosféru. **** ()

BrMikes

Zajímavě natočený snímek se skvělým námětem a úžasným Jimem Carreym. Vcelku temnější atmosféra pro příběh skvěle sedí a celkově je film příjemná záležitost. ()

Fender

Mě přijde, že je to zde tak neuvěřitelně moc podceňovaný film, až je mi z toho blivno. Je to velmi zdařilá adaptace, pojata trošku netradičně a mnohem temněji na vánoční film, jenže když pochopíte, o čem to vlastně je, bude se vám tato forma zamlouvat. Má to jisté poselství, snaží se starého morouse přetvořit lehce krutými způsoby, aby si vážil maličkostí, cenil si ochoty druhých a zkrátka vdechlo to do jeho nitra dobro. Pro mě je to jeden z nejkrásnějších vánočních filmů, s krásným poselstvím. ()

Mangano

Pro mě se ze všech ostatních pokusů zatím jedná o to nejpovedenější převedení tohoto Dickensova příběhu na plátno. Jim Carrey je samozřejmě žijící legenda a jeho obličej snad ještě větší. Jednu hvězdu ze zamýšlených ale musím ubrat za tolik zde vyzdvihovanou animaci. Postavy jsou zpracovány geniálně, ale jako celek to na mě místy působilo zvláštně - strašně uměle - jako kdyby odfláknutě, nevím, takové divné prostě... Například takový "Polární expres" se v této rovině s tímto zpracováním nedá kvalitativně srovnat. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli