Odposlech

• Itálie In ascolto (více)

Rozčarovaný a zklamaný agent americké Národní bezpečnostní agentury, který byl odeslán, aby operoval na území Itálie, začíná mít pochyby o svém poslání. A situace zajde mnohem dál. Po čase se stává špiónem, který jde po krku agentuře, od níž sám zběhl. Vysoko v italských Alpách začíná jeho mise zaměřená proti futuristickému výzvědnému zařízení, největší odposlechové základně na světě. A v boji proti vlastním, elitně vycvičeným lidem mu může napomoci pouze solidní arzenál a vlastní důvtip. Mezinárodní konspirace vedená americkými tajným službami musí být okamžitě zmařena. Tváří v tvář se jí postaví Michael Parks jako agent James Wagley, muž, který se nezastaví před ničím v napínavém thrilleru z roku 2006. (oficiální text distributora)

bila.tecka

Italský Nepřítel státu, který mi připomněl, jak před mnoha lety jeden Kondor taktéž utíkal před svými lidmi. Žánrový snímek se slušnou atmosférou a krásnou titulní ženskou postavou. Také máte zalepenou webkameru na notebooku a slovo sarin se ani nesnažíte hledat na wikipedii? ()

kolemjdouc

až po šestnácti letech od natočení  se ukazuje, jak byl scénář nadčasový.Přímo čítankově!Každá akce budí reakci.Pokud tedy jedna strana strana vymyslí něco "geniálního"pro šikanování lidi,druhá strana anebo několik stran nezůstane pozadu.Pokud by se nevymýšlelo nebyli jsme dneska tam kdy jsme .V..... A to se v té době nevědělo o exstenci dronů. ()

krusty2

vcelku slusny film.co je na nom zarazajuce = pravda o pristrojoch a technologiach ktore nas sleduju. Bravo Demokracia ()

RomanHyde

Příjemné překvapení se tentokrát opravdu konalo! Film má výborný námět, scénář a je taky velmi dobře zpracován.. rozhodně nepůsobí dojmem nízkorozpočtového snímku, přestože k hollywoodským sumám má patrně velmi daleko. Ovšem výsledek mnohé produkty hollywoodu s podobným ražením předčí. Herci jsou taky velmi přesvědčiví, líbila se taktéž výprava a kamera.. Velmi sympatický pro mne byl unhappy end, protože v životě to tak většinou chodí.. vítězí ten kdo má moc...né pravdu . ()

tlkounev

Jsem mile překvapen. Čekal jsem příběh plný technologického bumu alá Oko dravce a ono se nakonec jedná o vcelku inteligentní film. Hold evropský filmový průmysl nepotřebuje nesmyslná klišé. ()

punk_zero

Mňa takéto filmy priťahujú. Také ktoré pozostávajú z faktov a je tam zahrnutá aj veda + IT. Zo začiatku (asi 3 minúty) je to len poučný dokument ktorý vtiahne diváka do deja. Mal som vidieť tento film oveľa skôr, lebo teraz som tie fakty už vedel. No hodnotím to na 75 % ()

Kolssteyn

Celkem průměrně příjemné konspirační téma; tváří se, že je založeno na jistých skutečnostech; my jim věříme... ale máme snad kvůli tomu hnout i brvou? ()

bakeero

Pokud budu hodnotit to, o čem mě film podává svědectví - a to sice odposlouchávací možnosti zpravodajských služeb - pak musím dát za 5*. Nicméně příběh už zas tak skvělý není a ve výsledku mi z toho vychází lehce nadprůměrný krimi thriller. ()

netWoor

Na Italy docela dobrý, ačkoli na konci jsem měl pocit, že jsem sotva v půlce filmu a teprve se to rozjede. Lepší trojka. ()

Tipko

Dobrý film o odpočúvaní telefonátov a sledovaní emailov. Žiaľ, i toto sa dá využiť na vytvorenie umelého nepriateľa. ()

Pharlap

Vybavily se mi filmy Nepřítel státu, Bourne ultimatum, Spy game a Hrdinové a zbabělci. To je přesně ten žánr, který mi sedí, a když je dobře podanej.. a to tenhle film byl, tak mu člověk uvěří.. a zamyslí se.. "Sakra, to voni dovopravdy dělaj?" A uvnitř to člověka zneklidní. A na závěr už nezní otázka jestli je to možné, ale jestli se to doopravdy v tak šíleném měřítku, že za slovo "Thumbleweer", vás můžou sebrat a udělat chemickou lobotomii.. ()

piglit

Hollywood like movie. Po první půlhodině jsem znechuceně nadával - zase další konspirační film, copak jich už nebylo dost? Na konci jsem ale konstatoval, že takových, kde zlo zvítězí a dobrák ostrouhá, není nikdy dost - zlatá škola evropského filmu se šťavnatým unhappyendem. A to tím spíš, že kladný hrdina je vcelku docela kladný a záporňákovi jeho nechutnost dokážete uvěřit. ()

jafuska

tento film je hodně zvláštní přide mě, že je to z nějaké budouctnosti, jak by mohli odposlouchávat lidi, ale je to celý špatný, aní druhá půlka není dobrá, sice jsem se dodívala, ale celou dobu jsem se u toho nudila, tohel není zrovna film, na který by se dalo dívat ()

Babulik

Vyberte baterky z mobilov, veľký brat Echelon načúva...trochu paranoidná ale inak slušne "šlapajúca" záležitosť v štýle Sliedičov. Nikoho neurazí, hlavne nenudí, ale ani neoslní a (bohužiaľ) ničím neprekvapí, ani peknými exteriérmi na záver. ()

ali-n

Náhodná stánková voľba - a ni ho. Nie dokonalých 5, ale zaslúžených určite. Celý film sa venuje tomu, čomu napovedá názov a i keď som si to nevedel veľmi predstaviť, ani na chvíľku som sa nenudil. Skvelá scéna vzájomného odpočúvania a útoku silou zvuku. I keď som sem-tam tápal v terminológii, nijak to nekazilo celkový dojem. MOJE NAJ - Bolo jasné, že jednotlivec len ťažko uspeje. Zo zvyšných nejasností ma vyviedli ihneď základné pravdy: vojna sa neskončila a žiaden život nestojí 400 miliónov dolárov ... ()

EnneX

Velmi solidní thriller z prostředí odposlechů. Ať si myslíte o konspiračních teorií cokoliv, měli byste se určitě zamyslet, že zásahy do soukromí se dějí stále a nikdo o tom ani neví. Je to mrazivý a velmi realistický, kdy po skončení snímku máte chuť vyhodit mobil a odpojit telefon. ()

bezprezdivky

Film o tom, co umí americký systém Echelon - odposlouchovávat a vyhodnocovat hovory (vedené přes telefon i jen v blízkosti telefonu), a to bez jakékoliv kontroly. Tomuhle by slušel spíš nějaký dokument, ale chápu, že na ten by se nikdo nedíval. Jestli to takto funguje (jako že s největší pravděpodobností ano), pak George Orwell byl se svým Velkým bratrem žabař. Z tohoto pohledu na ději vlastně nezáleží, ale i ten tam je, a dokud nedojde na závěrečnou akci (ta se fakt moc nepovedla), tak diváka ztrhne. Závěrečné poučení je takové, že Velký Bratr vždycky zvítězí ...... ()