Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

BDMarty007

Vynikající krimi thriller, přesně podle mého gusta, z filmařského hlediska úplná klasika, která se už několik desítek let vlastně nemění a dá se jenom hůře či lépe napsat, zahrát, zrežírovat. Proč se mi to tak moc líbilo? Hlavní postava sice mírně klišé, ale alespoň je to chlapík s nějakým ksichtem a povahou. Téma velmi reálné, vycházející z velmi aktuálního společensko-politického problému. Věrně zachycené profesní prostředí a postupy. Scénář, který je napínavý, pořád vás drží ve hře, přicházejí zvraty, které nejsou zcela zřejmé, ale ani nesmyslné. Herecké výkony vesměs skvělé, Russell Crowe naprosto vynikající, táhne celý film, Rachel McAdams je půvabná, Helen Mirren zajímavá. Ben Affleck je horší, měl by fakt raději režírovat, ale dá se to ustát. Závěr nesklouzne do nesmyslného ohňostroje ani do přílišného patosu. Prostě dobrej thriller. ()

bakeero

Po dlouhé době poctivá novinářská kriminálka. Perfektní tempo i gradace napětí, nemluvě o hereckých výkonech, během celého filmu a nebýt slabšího - možná až zbytečně superchtivého a superkonspirativního - konce mohlo to být za 5*. ()

MeaCulpa

Závěrečný zvrat už pro mě byl jaksi navíc, ale film kvůli němu neodstřelím. Herci jsou do jednoho výborní především malou roli naplno využívající Jason Bateman. Chválit Crowa by bylo zbytečné, ten chlap je prostě herecký ďábel a Ben Affleck konečně dospěl do rolí které mu vyditelně sednou. Pochvala rozhodně patří i Kevinu Macdonaldovi díky kterému tenhle kecací film velmi příjemně utíká. ()

waska

Po všech stránkách povedený, napínavý thriller z politického a novinářského prostředí. Kevim Macdonald vsadil vše na jednu kartu, na Russella Crowea, přičemž si byl jistý, že z této sázky vyjde jako vítěz. A jako vítěz také vyšel. Cal McAffrey, zkušený investigativní novinář postupně rozplétá klubko lží a polopravd. Chce najít pravdu nebo zachránit přítele? Perfektní casting doplňuje pro mě jedna z nejhezčích hereček Rachel McAdams, která Croweovi zdatně sekunduje. Nutno také poznamenat, že velký kus na skvělém zážitku má i hudba, která v nejdramatičtějších momentech nabírá na síle a doslova mrazí. Podle mě nejlepší film z tohoto prostředí od Všech prezidentových mužů. ()

netWoor

Asi zbytečné se vykecávat - prostě pěkné. Solidní zápletka i herecké výkony (ale otřesný dabing Russella, resp. ten hlas mi k němu neseděl). Vzdáleně mi to připomnělo Případ Pelikán, ten se mi ale líbil víc. U mě 3,5. ()

gemi

Brilantní konspirační thriller, který se rozjede do vysokých otáček a nepoleví až do samotného konce. EDIT: 12. 6. 2022, druhé zhlédnutí. Tak teď mi nepřišel ani brilantní, ani vysokootáčkový. Je to hodně zamotaná, ukecaná novinářská vyšetřovačka. Dnes bych dal tři, ale měnit to nebudu, protože řemeslně je to dobrý film. ()

deLaFere

Konec má nedodělky ve scénáři, ale jinak je to super. jako vždy fantastický Crow v žánru, který vyloženě můžu, navíc s tématem, které je prostě nadčasové. Je zajímavé kolik je snímků s tematikou, která napadá politické zločiny a přesto se vůbec nic neděje. ()

Henry Morgan

Tenhle film jsem totálně zaspal, takže mě potěšilo, že i ve stále dynamičtěji se rozvíjejícím kino-průmyslu to má stále místo. Jednotlivé stopy, vodítka a zvraty byly tak jasné a nediskutovatelné, že to snad ani přehlednější průběh nemohlo mít, a i přes to si mě to získalo na svou stranu. Ani ne tak kvůli ploché McAdamsové, ani kvůli špagetce Afflekovi, ale kvůli zhýralému, polepšenému, bývalému hipíkovi, vizuálně podobnému spíše opici než lamači dívčích srdcí, Russellovi. Byl dobrej, uvěřil jsem mu to, sympaťák, chlap se srdcem na správném místě. Jediné co mě zarazilo byla prezentace amerického novináře, jakožto vlka samotáře, drsňáka, co se nebojí přijít v přestřelce o půl dlaně a k tomu je i chytrý. Zajímavý pohled se zajímavou zápletkou. S trochou dobré vůle se přikláním k plnému hodnocení! ()

Black-star

Investigativní novinařina je jistě zajímavá, ale v tomhle podání mě to zas až tak moc nebavilo. Nevím jestli to bylo odpudivým až slizským Crowem nebo čím... Oproti tomu Rachel McAdamsová byla opět kouzelná... Nevím prostě mi tam chyběl určitý prvek napětí, více se pídit po informacích a pravdě. Všechna důležitá fakta k novinářům přicházela sama často ani nebylo jasné jak k nim přišli. TO zlepšit a hodnotila bych lépe. ()

sanikope

Ako stlacit 347 minut do 122? I ked britsky original ma uz vyse 15 rokov- ak sa nemylim- tak ma este stale gule. Tato US verzia by ma uspala aj keby som bol na spiide. Nedalo sa, uplne vyprazdnene a do bodky skopirovane. Affleck prepaleny a Gladiator tiez do placu. Mirrenka to asi zobrala len kvoli prachom. 10 rokov po premiere posobi State of Play ako prestarnuta zdochlina. No co, nie vzdy sa zadari ()

merlik

Není nad chytrý nepředvídatelný scénář, bez pořádného a dobře zpracovaného příběhu se povedený film neobejde a Na odstřel k povedeným filmům patří. K dalším kladům patří soustředěné herecké výkony, přesná režie, střih a hudba stoupající spolu s napínavostí scény. ()

sigin21

Scénář filmu je slušný ale přece jenom by to chtělo trochu svižnosti - film ztrácí dech hlavně v druhé půli a nezachrání to ani slušné herecké výkony ( i když Helen Mirren trošku přehrává) které zvláště u Bena Afflecka potěší. Chtělo by to kratší stopáž a větší tah na branku a bylo by to za 4*, takhle "jen" 70% za solidní žánrovku. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)