Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

uiu

Jedna z prvních reakcí z filmu: Ben Affleck dokáže ovládat mimické svaly v obličeji a používat je při herectví? No to jsem fakt čuměla, že se to konečně naučil :) A že mu ta role kongresmana sedla, kdo by to byl řekl. Stejně tak Russell Crowe jako investigativní novinář, který se svou rolí doopravdy splynul a nepůsobil nijak uměle jako třeba v A Beautiful Mind, kde mi vůbec jeho obličej neseděl. Potěší i role Rachel McAdams, hlavně díky tomu, že se vyhýbáme hloupým klasickým klišé, aby se mladší kolegyně zamilovala do staršího kolegy. Zápletka je napínavá, posouvá divákovy myšlenkové pochody stále kupředu a nakonec nám liskne do tváře důležité ponaučení, že nesmíte věřit vážně nikomu. Naprostá spokojenost a příjemné herecké výkony (a ten Affleck fakt potěšil). ()

mickyreed

Takovej klasickej snímek z prostředí investigativní žurnalistiky, kterej je z průměru vyšvihlej supr hercema a závěr kořeněnej Creedencema tomu taky lehce nahrává do karet. ()

JohnSmith

Celkem zajímavé rýpání do politiky. Neodpustím si srovnání s Insiderem Michaela Manna, který mi osobně přišel mnohem zajímavější. Na Odstřel si bere na mušku soukromé bezpečnostní služby jako je např. Blackwater. Vzhledem k tomu, že Američani jsou v podstatné většině dosti najivní a hloupí, tak je možná překvapily výroky tajného kontraktora, jak provádějí akce i v USA. Mínus pro mě, že o těchto věcech něco vím a tudíž pro mě byl moment překvapení nula. Osobně bych byl radši, kdyby se místo vyšetřování toho, kdo zabil milenku kongresmana, vyšetřovala přímo ona bezpečnostní agentura. Určitě by to bylo mnohem zajímavější. Jinak Russell Crowe zarostlý s dlouhejma vlasama a bachorem je opravdu k sežrání a jako obvykle podává velmi dobrý výkon. Dokonce mě mile překvapil i Affleck, který sice neměl zrovna moc prostoru, ale politickou špínu zahrál opravdu přesvědčivě. ()

SkyHawk

Výborné krimi drama, které dokáže častokrát překvapit. Russell Crowe jako vždy výborný. A myslím, že tato postava mu vůbec hodně sedla. I když je zvláštní vidět Maxima v čím dál více rolích s milanem, jak se patří :-), tak se na něj dívá opravdu s chutí a radostí. ()

shantim

Myslím, že po Všichni prezidentovi muži jde o nejlepší politický thriller z novinářského prostředí. A to navzdory tomu, že jde jen o fikci. Crowe vynikající, napětí bylo cítit v každém okamžiku a mladá asistentka ostříleného novináře byla naprosto "na pěst" (takže dobře zahraná role). Co mi na snímku ale vadilo, byl Affleck, který byl jakoby nepřítomný a hrál tam takového bulíka, přestože jím být neměl. Být místo Afflecka někdo jiný v jeho roli, tak bych dal i pět hvězdiček. Takhle jen 86% hvězdiček ()

Tomesh

Investigativní novinařina = adrenalinová záležitost (alespoň v podání Manna nebo Macdonalda). Mám tyto filmy rád, stejně jako se mi líbíl Insider. Kvalitní materiál. O půvabech Rachel McAdams se raději rozepisovat nebudu, protože bych si pak musel dát dlouhou ledovou sprchu. ()

Andreas83

Hvězdné obsazení, dobrá zápletka se zvratem na konci, tempo sice trošku pomalejší ale to vůbec není na škodu. Další film u kterého bych potřeboval půl hvězdičky, takhle jen za tři. ()

harryy

Na odstrel popri všetkej kvalite ktorá je sústredená do hereckých výkonov a do réžie, predsa len nemá parametre výnimočného filmu na aký sa nezabúda. Ťažko posúdiť v čom to je. Možno čiastočne v tom že otvára trochu viac príbehových rovín ako stihne plnohodnotne využiť ale myslím si, že je to najmä v tom, že jednoducho neprináša nič prevratné a nové.Tak ako McAffrey vo filme kritizuje riadenie médií a nedôležitosť dennodenných šokujúcich odhalení tak aj film samotný balancuje medzi snahou vyzerať klasicky a seriózne a byť svojím obsahom naozaj klasický, dôležitý a vypovedajúci niečo čo nevieme.Na ostrel nedosahuje kvalitu aku som od neho čakal ale nenudil som sa 50% ()

dANo

"Prekvapivý" záver som vytušil ešte na začiatku filmu, takže už som len čakal, akou fomou mi bude podaný... A forma bola natoľko mätúca, že bežný divák musel miestami krútiť hlavou, čo vlastne chcel autor povedať, resp. čím ma to tu zase chce zmiasť... Škoda, lebo herecké obsadenie sa celkom podarilo. ()

VanTom

Dvě vraždy + nehoda, investigativní novináři, vysoká politika. Našlapaný úvod mě bezmála pohltil, avšak někdy v polovině jsem skoro ztratil zájem, jak se v neměnné (vysoké) kadenci odhalovala vodítka a podezření z typické korporátní konspirace (TM). Osobnější linka kongresmana si mě posléze zase získala, nicméně se samozřejmě nemohla obejít bez velkého závěrečného twistu, který uspěchaně odklonil pozornost od toho skutečně závažného (tzn. oné konspirace). Ve výsledku slušně napínavá zábava se špičkovým obsazením, jež se ale obratem vykouří z hlavy. ()

Pražák

"Víš navrhl jsem dva zákony za poslední dva roky a teď pracuji na třetím. Ale všichni si mě budou pamatovat kvůli tomuto. Píše se o tom víc než o všem jiném, co udělám po zbytek života. To je přirozená vlastnost netvora." ()

horacko

Presne niečo takéto som potreboval vidieť. Unavený z toho, ako vždy v každom prípade sliedi policajt, ktorý to musí za každú cenu vyšetriť. No v tejto snímke sme mohli vidieť, že na svete je aj niekto doternejší ako detektívi. Novinári, ktorí sú niekedy schopní riskovať aj vlastný život pre dobrý článok na titulke novín. A ešte je to o stupeň lepšie, keď môžete vo filme sledovať novinára, ktorý chce čitateľom ponúknuť absolútnu pravdu. Namakaný dej, pekné rozuzlenie. ()

blackJag

Novinářský thriller aneb filmový subžánr na vymření, který jádro své vlastní zkázy důvtipně komponuje do svého samotného námětu, tedy střet klasické novinařiny a internetového bulváru, tady ještě v ochotné pozici společného postupu. Film má příjemný staromódní nádech (staře ale nepůsobí) a velmi dobře napsané dialogy, což herci formátu Russella Crowea vyloženě sedí. Je ale také potřeba říct, že ač mi jeho kolega v tomto snímku Ben Affleck nijak jako herec nevadí, v přímé konfrontaci s ním vychází jako břídil s dvěma hereckými polohami a neschopen jakékoliv přirozenosti. Rozdílný level těchto dvou herců je tak markantní, že je to až rušivé. 80% ()

svobik

Tolik hvězd na metru čtverečním a stejně z toho vyleze jen lehký nadprůměr. Scénář dost fajn (i když pointa se dá vytušit), stejně jako Russell, s režií je to ale už o dost horší. Macdonald pouze potrvdil svůj rutinérský přístup, poněvadž State of Play nemá šanci udržet divákovu pozornost po celé dvě hodiny. A když člověka ještě k tomu zaujmou nejvíc závěrečné titulky, je asi něco špatně. Obrovsky promarněný potenciál, s někým schopnějším za kamerou by se mohlo jednat o jeden z nejlepších filmů roku. Takhle jen 60%. ()

cross

***1/2 - Slušný politický thriller (tady navíc obohacený o novinářskou zápletku) se všemi atributy žánru - napínavý, roztěkaný, dobře obsazený a bohužel, s matoucím a z mého pohledu hodně nepřehledným a až nepochopitelným závěrem... ()

zigíš

zaujímavá scénáristická dvojka carnahan - gilroy dala dohromady inteligentný thriller v modernom kabátku ..práca s kamerou a výprava niekde medzi ´international´ a ´duplicity´ ()

FrajerTom

I přes to, že State of play nepřinese do žánru vůbec (ale fakt vůbec) nic nového, jde o sympatický politický thriller, který rozhodně nenudí. Fakt, že originality moc nepobral vynahradí velmi..velmi..příjemné obsazení.. (za všechny Russell a Jason Bateman) ()

MI-380

Nekonečná spirála kvalitních novinářských dramat s tématem velkého spiknutí se opět pootočila. Solidní příběh, většinou dobře zahraný, napínavý a správně vypointovaný. 75%. ()

Scar

Komentujem po mesiaci od dopozerania filmu, na hodnotení ale trvám a pamätám si, prečo je také. To je u mňa čo povedať. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)