Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Gortyna

Na odstřel je televize Prima family se svými nekonečnými reklamními pauzami. Na ty se koukat nedá, tak se přepne na Prima zoom a člověk má najednou plnou hlavu vopičáků a žraloků a pak zpátky k Russellu Crowovi. Po tomhle kusu jsem s filmy na Primě definitivně skončil, to se prostě nedá. Jinak se mi to zdálo překombinované a navíc nebylo dobře rozumět díky permanentně hlučnému ozvučení pozadí. ()

chrchel

Thrillery mám fakt rád, obzvlášť ty s nádechem konspirace. A tentokrát mě to opravdu hodně bavilo, i přes mého neoblíbence Afflecka. Závěrečný zvrat jsem navíc tentokrát opravdu nečekal. ()

kiararaftl

Jedna sa urcite o napriemerny thriller. Akurat nechapem neustale tu kritiku Bena Afflecka. Naopak, v porovnani s inymi rolami mu tato sadla vyborne, absolutne neprehraval a jeho ulohy v roznych castiach filmu som mu verila. Robin Wright bola krasna. SPOILERY a CHYBY: Nedotiahli vsak dokonca jej dejovu linku. Jednak sa mi zda divne ze bola zalubena do Crowa, ktory pri uhladenom Benovi vyzeral uplne ze priserne. Dalej mala viacero vystupov ktore neboli dovysvetlovane - jej poznamka o tom preco su oni dvaja spokojni len ona nie, jej uloha v celej veci, preco sa k Benovi odrazu vratila a rozhodla sa ho podporovat. Dalsia neprijemnost bolo "kamaratstvo" tych dvoch. Keby mne niekto prasi zenu asi za nim nepridem a netvarim sa ako BF - nech uz ho chcem zneuzit nacokolvek. Ale najvacsia chyba bola zaverecna scena - neexistuje aby tak profesionalny vrah urobil tak banalnu chybu. ()

Aniki

Film jsem viděl zase po hodně dlouhé době a musím si přiznat, že mi teď, kdy mám za sebou vlnu novějších chytrých snímků, přišel tento jaksi mdlý, navíc s velmi nepřesvědčivým Affleckem v jedné z hlavních rolí. Russel fajn, Mirren na menším prostoru taky, jen ten zabiják, to bylo teda něco - velmi komické. Scénář je jistě dobrý, o tom netřeba spekulovat, bohužel provedení někdy vázne, od čehož se pak odvíjí celkový dojem...s odstupem času tedy jen 3. ()

Vito_LePour

Když musíte film několikrát zastavit abyste se mohli v klidu nadechnout po odhalení nějaké šokující informace, víte, že se díváte na dobrý film. Možná trošku překombinovaný konec, ale jinak nemám absolutně co vytknout. ()

wrána

Moc dobré. Napětí od začátku do konce, pěkně zamotané, ale na tak moc aby se v tom nedalo vyznat, s dobrým osazením v čele s Russellem Crowem, prostě jasná pozvánka do kina. ()

Lancer

Roztahaný thriller z novinářského prostředí. V tomhle žánru rozhodně zvlášť nevyčnívá. Nemá ani zvláštní formu, ani zvláštní příběh...prostě tak akorát pustit místo Colomba v neděli odpoledne nebo do kina, když chcete něco trochu napínavýho, ale né zas tak moc... ()

vofo

Pro mě výborná záležitost. Výborně zahráný a to je to, na čem ten film staví. Je pravda, že konce příběhu možná není takový jaký bych si představoval, ale i tak s epro mě jedná o nadstandartní žánrovku. ()

kedluben

ideální sobotavečerní film. výborně natočené, má to spád a neni (aspoň podle mě) přesložitělý. nezaryl se pod kůži, nebudu vzpomínat, nic nového nepřinesl a herecké výkony normálně dobré, ale... výborně pobavil v tom nejlepším slova smyslu... ()

david666

Skvělé herecké obsazení, první hodina i solidní příběh, který mě pohltil. Postupem času ale už tvůrci začali vše natahovat, zvrat střídá zvrat takovým způsobem, že se trošku ztratíte. A takový konec si film opravdu nezasloužil. Dále mi připadaly některá rozhodnutí přitažená za vlasy - myslím, že ve skutečnosti by se vše okolo causy tisklo hned-prostě jen aby se noviny prodávaly. Jinak ale slušný thriller (hlavně teda v první půlce - to by bylo v pohodě za ****). ()

cypher

Skvěle odvedená jak novinářská, tak filmařská (a hlavně herecká) práce. Russell je zárukou kvality a ani v tomto snímku nezklamal. Téměř bezchybná režie, cool soundtrack. Nicméně celý tenhle potencionální skvost sráží fakt, že posledních pár minut se divák prakticky ocitá ve tmě velkého množství informací, které prostě nevstřebá, pokud si zpětně nepřehraje začátek filmu a pak rozuzlení s Benem Affleckem. Snad pomůže druhá projekce. Pro CSFD napsal cypher, speciální filmový fanoušek :-) ()

veverysiak

Poctivý profesionálny film o poctivých profesionálnych žurnalistoch, nám z končín, kde ešte cítiť zatuchlinu červených praktík vyznieva ako scifi, možno Amíkom to pripadá vieryhodne, ktovie aká je vlastne skutočnosť a či je takéto niečo bežné a reálne, ale to nechajme na iných, je to vystavané vynikajúco napriek niektorým dosť nepravdepodobným scénam, ktoré však dynamizujú dej, a tak sa dajú odpustiť, plejáda skvelých hercov nemala šancu takýto príbeh potopiť do béčkových levelov a tiež odviedla perfektnú prácu, a aj keď je to voči výkonom každého z nich nefér, predsa len vyzdvihnem Rusella, a to bez ďalších komentárov, takže 85%. ()

bonovox

Príjemné prekvapenie. Perfektne obsadení herci, hutná atmosféra a spletitý, ale zato zrozumiteľný príbeh plný zvratov a odhalení. ()

Honzad007

Staví se na hereckém umu a vyplácí se to. Kvalitní zápletka, skvělá dávka napětí a výborných dialogů. MacDonaldovi se povedlo natočit opravdu výborný politický thriller, jen je škoda, že už nám tento žánr nemůže nic extra nového nabídnout. Aspoň se to nikomu už dlouho nepovedlo. ()

CabelNM

Zopár mŕtvych a kriminálka štartuje, nič neobvyklé až na to že prípad nevyrieši polícia ale rovno novinár ktorý má známosti snáď úplne všade, či už v polícií, patológií a dokonca aj v politike v ktorej sa pohybuje jeho dobrý kamarát ktorému trtkáva ženu a konec koncov je sám spoluautor všetkých vrážd, ďakujem ale už viac neprosím, príliš nereálny a komplikovaný dej ma dokáže vytočiť a nezachránia to ani dobré herecké výkony ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)