Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

darkreider

Výborný thriller s parádnou gradáciou, až na ten koniec. Ten bol šití horkou ihlou a máta ma pocit, že tam bol ako nutné záverečné "úúúúúú", ktoré tam síce moc nepasuje, ale chce sa, aby tam bolo. ()

Mashak

Je to jiné, avšak přirovnal bych tenhle film ke všem prezidentovým mužům. Až na to, že Rachel má ve filmu kratší vlasy než Dustin! Snímek je velmi dobře natočen, splnil vše co jsem od něj očekával a přidal i něco navíc. K největším skvostům žánru sice nepatří a nikdy patřit nebude, ale rozhodně Vás donutí přemýšlet. At už nad hrozbou možné privatizace tajných složek, nad špínou politiky, nad tím, co vlastně znamená být novinářem. Věřím, že se výkon Russella Crowa a Rachel McAdams líbil i takovému odborníkovi jako je Janek Kroupa. ()

savage3303

Už hviezdne obsadenie vás priláka pozrieť tento film. Russell Crowe v hlavnej úlohe bol perfektný. Ben Affleck to skvelo dopĺňal a osoba, ktorú hral to všetko zapričinila. Človek by ani neveril aká je ťažká práca novinára, keď chce vysekať svojho najlepšieho priateľa z problémov. Akcie bolo poskromne, ale keď sa už obajvila, tak v plnom štýle a napätí. Troška nudy sa objavilo. Dej je tak prepracovaný, že vás nepustí skôr ako sa skončí. Výsledný dojem je dobrý a za svoju kavalitu si zaslúži u mňa 4*. ()

Blaogranas

Od prvního po posledního zúčastněného herce jsme se dočkali výborného výkonu, ale jeden z nich byl famózní; byl jím Russell Crowe. On svým podáním zaslouží čistých 100%. Film je po celou (!) dobu napínavý jako malé spoďáry a i když je konec zamotanější než by možná bylo bývalo zdrávo, přesto smekám. Poslední scéna, ve které všichni čekají až Cale dopíše článek byla spanilou jízdou celého fimu a poslední song při tisku novin - prostě Great. 95% ()

kiimi

Na krimi film docela dobrý scénář, ale proč zase takový přes 2 hodinový kus? Těšil sem se na Crowa a Afflecka, ale větší přidanou hodnotu jsem neobdržel. ()

Kaucuk

Moje první setkání s Blu-ray, perfektní obraz a zvuk. Snímek je vybroušenej celkem povedeně ale hvězdičku přeci jenom zvedaj hercí jako R. Crowe, J. Bateman, J. Daniels (i když s málo prostorem) a B. Affleck (kupodivu). ()

fraktal

Průměrný remake (čti klasická hollywoodská vykrádačka) britského seriálu. Chybí tak dokonalé stupňování napětí - a pokud jste viděli předlohu, tak znalost pointy vezme celému filmu dech. ()

guri

Zaujimavy thriller o novinarcine a vysokej politike, ktory trochu pripomenul Vsetkych prezidentovych muzov (ktori su vsak predsa len lepsi...). Velmi dobre obsadenie (snad az na Rachel McAdams, ktora mi velmi nesadla), no skoda niekolkych klise hlavne v zavere. ()

Gixian

Skvěle obsazený thriller, kterému se však nepodařilo dost vybočit z průměru. Většinu filmu jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, mělo to fajn atmosféru a celkem smysluplný scénář, no ve chvíli kdy měli vyjet závěrečné titulky přišel ještě jeden dějový zvrat, který byl z mého pohledu zcela zbytečný a do filmu dost násilně naroubovaný, a tento pro mě čtvrtou hvězdičku filmu totálně pohřbil. ()

Torgal

Zručne natočený thriller z novinárskeho prostredia, ktorý má len jednu chybu - z hlavy sa mi dostal až príliš rýchlo a skoro nič po ňom nezostalo. Napätie a zaujímavý vývoj deja nechýbajú, ale o štvrtej hviezde som aj tak uvažoval len kvôli tradične výbornému Crowovi. 7-/10 ()

Stíba

Cítím, že to mohlo být v některých aspektech ještě lepší. Souhlasím také s tím, že aspekt tlačení na vydání článku místy malinko brzdil příběh stejně jako trochu zbytečná role Helen Mirren kdy namísto jí se mohl věnovat šas zápletce. Jinak je to ale výborné drama s excelujícím Russellem Crowem a hutnou atmosférou výrazně podpořenou vztahovým trojúhelníkem. ()

Razzor_82

Russel Crowe jako pisálek v politicko-novinářském thrilleru. Snímek má šílenou stopáž a zbytečné scény ve kterých se nic zásadního neděje. Příběh se snaží nalákat diváka na efektní zvrat v ději ale ten dostane jen suchý a předvídatelný konec bez akce a napětí. Postavy jsou včetně slabého Bena Afflecka dost povrchní. Místy hodně nelogické momenty jako zatajování důkazů otravných novinářů nebo tradičně neschopní policisté se někam pohnout. 6/10 ()

sonoluca

Dejte mu dalšího Bonda! Macdonaldova první studiovka je totiž vynikající politický thriller z novinářského prostředí (narozdíl od Tykwera má k dispozici kvalitní scénář, na němž se podílel Tony Gilroy), žánrovka, která se bez problémů může poměřovat s takovými klasikami jako jsou The Parallax View či All The President's Men. Díky bohu že Brad Pitt hlavní roli odmítl a "ujal" se jí mazácký Russell Crowe. Silných 80%. // Kevin Macdonald je navíc hroznej sympaťak a velmi inteligentně působící člověk - viz. jeho půlhodinový rozhovor po britské premiéře filmu přenášený z kina v Notting Hill pomocí satelitu do dalších lokací. // Český název jako už nespočetněkrát před tím na odstřel! ()

ER

Na takové věci se dobře dívá (a na Russella C.).Mrtví hned od počátku sice mírně poděsí (zda se nebude jednat o nějakou vyvražďovačku),ale k vyšetřování se připlete novinář,ctící ryzost branže,a vše začíná být jinak.Zdánlivě fádní vraždy získají na atraktivitě v momentu, když se zjistí, že je souvislost mezi nimi (vlastně jen jednou z nich,druhý zavražděný měl smůlu) a tragickým skonem blízké spolupracovnice kongresmana, který zrovna vyšetřuje nekalé obchodní praktiky společnosti, zabývající se vojenskou branží.A navíc kongresman je přítel,byť trochu rozhádaný,s našim, ryzost branže ctícím, novinářem Calem. Téma je tady a nic moc prosperující The Washington Globe už nutně potřebuje senzaci.Lovci jsou vypuštění,vlastně i jedna lovkyně,mladá novinářka Della,píšící články na webu a která,ač zpočátku Calem opovrhovaná,si záhy získá první ostruhy investigativní novinářky a tím pádem i pozornost Cala. Krůček po krůčku sledujeme práci novinářského týmu, který dosahuje dokonce lepších výsledků, než policie a skrz "clonu"vysoké politiky se dere za cílem.Velmi zajímavým rysem děje je stoické chování a hlas Cala, který zvládá kočírovat mnohé,konfliktem hrozící,rozhovory,včetně se svou nadřízenou (malá,ale moc dobře zahraná role šéfredaktorky v podání Helen Mirren),tudíž nečekejte na kdovíjaké napětí, či akci.A to je možná jediná slabina filmu, který má vše,ale "chemie", jaká byla ve filmu Insider či Michael Clayton,tu chybí ()

E lan

Povedený novinářský thriller s důvěryhodně civilním Crowem, slušnou zápletkou, která se ale v posledních minutách zbytečně zamotá. Škoda, jinak to bylo velmi napínavé pokoukání. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)