Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

SeBig

Samuel L. Jackson umí perfektně zahrát šílenýho parchanta! U tohohle filmu který je o mezilidských vztazích vám bude bušit srdce! Hodně velké drama šokující konec! ()

bassator

Není mnoho herců kteří dokáží být ve svých rolích tak věrohodně nepříjemní jako je Samuel L. jackson... A v závislosti na tématu tohoto snímku musím uznat, že jsem "konečně :-D" rád za to jaké sousedy mám já... - 55% ()

honajz

Samuel L. Jackson v thrilleru režiséra Neila LaButeho, který měl na svědomí hrůzně natočený remake s názvem Rituál. Polepšil se? Smutně musím konstatovat, že ne. Nevím, jak to pan režisér dělá se scenáristy svých filmů, nebo si snad píše scénáře nakonec kompletně sám a předělává je k obrazu svému, ale jeho filmy nejenom, že nemají šťávu, ale ani smysluplný příběh. Třeba tenhle thriller celou zápletku staví na rasistickém vnímání afroamerického policajta vůči sousedům (smíšená dvojka - běloch s indiánskými předky a Afroameričanka), které postupně a nenápadně terorizuje. Jenže to by hned v úvodu nesměla být scéna, kde policajt naprosto v pohodě komunikuje s čínským sousedem. A podobných blbostí se začne během neskutečně nudných minut vršit více a více. Třeba neskutečná slepota mladého manželského páru, kdože je tím tajemným zlodějem a ztrpčovatelem jejich životů, je až do nebe volající. Rasismus postavy Samuela L. Jacksona je z rodu papírových klišé, neopodstatněná jakkoliv psychologicky nebo motivačně. A aby to bylo jo zajímavé, tak když v pozadí začaly hořet losangelské lesy, šup s tím do všech závěrečných záběrů, aby to ozvláštnilo film. Neozvláštnilo. ()

Pítrs85

A to jste si mysleli, že je váš soused hajzl... :-) Ten nejprůměrovatější film z průměrných, je čas udělat logice pápá, je čas udělat logice pápá... ne, vopraudu, tady se jede těžce na efekt, zkrátka, aby to scénáristovi šlo pěkně pod ruku a člověci v tom filmu aby mířili přesně tam, kde je on potřebuje mít. Ale srát na to, když je ten Samuel L. Jackson taková svině a vy si tak budete lebedit a říkat si "jo, Same, pořádně jim ten středostavovskej život oslaď, muhaha" (oukej, možná, že zrovna tohle si říkat nebudete... ale určitě na to aspoň pomyslíte! :-). Zkrátka bez Sama docela nůďa, ale chlapec to dost tahá nahoru, tu roli si vyloženě užíval, zmetek jeden :-) ()

SOLOM.

Mít za souseda vylízaného kokota a ještě k tomu rasistického policajta, tak to je vážně ten nejhorší sen. Je úplně jedno jestli je černej nebo bílej…Některé psychologické thrillery nabízí velmi solidní děj i atmosféru – tento ovšem mezi ty, které by se mi nesmazatelně vryli do paměti, patřit nebude. Nešlo o špatnou podívanou, Samuel L. Jackson zahrál svou postavu magora velmi dobře – několikrát mě dokázal i solidně rozesmát a to nejen svýma rasistickýma kecama, ale i činy. Patrick Wilson sice v tomto případě tahal za kratší konec, ale ani on si nevedl špatně. Lepší průměr – 60% ()

ARI50

Nechtěl bych takhle náročného souseda a když už tak se sním neplést do křížku jemně dobrý thriller se skvělými herci. ()

oLí

2/10 Tenhle film bych rozhodně nikomu nedoporučil. Zezačátku se to ještě dá, protože čekáte, že se to každou chvíli "rozjede". Ale nerozjede. Příběh nevtáhl, pro mě dvě hodiny velké nudy. ()

Morholt

No jo. Sousedy si člověk nevybere. Navíc když je to policajt a zdánlivý rasista, tak si můžete být jisti, že pokud jste smíšený pár, nebudete mít na růžích ustláno. Celkem zábavný thriller, jehož zápletka se nakonec ukáže politicky korektnější, než se na první pohled zdála a jehož konec je jedno velký klišé. Ale i tak se mi to líbilo a nenudilo to, za což může především Samuel L. Jackson, který si tuhle roli vychutnal. 70% ()

Shaqualyck

Schválně si zkuste někomu postěžovat, že máte za souseda vztahovačného, zlomyslného a všehoschopného rasistu. Jedním dechem ale nezapomeňte dodat, že zároveň jde o uznávaného policistu, vdovce, afroameričana a vzorného otce v jedné osobě. Opravdu nezáviděníhodná mezilidská „prekérka“… Škoda, že ve druhé půlce už je celá ta komorní sousedská show docela předvídatelná a v závěru skoro až hollywoodsky standardní. Jakoby LaBute trošku zbaběle sázel na jistotu, což zamrzí dvojnásob hlavně kvůli hercům – tradičně perfektní Samuel L. Jackson a především pak příjemě nenucený a v dobrém slova smyslu lidsky obyčejný Patrick Wilson. P.S.: Vítej zpátky Neile, obávám se však, že ten remake Wicker Mana už Ti stejně nikdo neodpáře. ()

6thSun

Sympatický je, že tady Jackson nehraje typického, filmově odlidštěného maniaka, ale pouze psychicky labilního agresora, jehož zvířecí motivy nejsou v dnešním pokřiveným světě vůbec neobvyklé (rasismus....). Příjemně mrazivý zážitek! 80% ()

brutale

Samuel sa zobudil a príjemne prekvapil. V úlohe rasistického policajta, chorobne prísneho otca s armádnymi pravidlami a nadovšetko nepríjemného psychopatického suseda, sa cítil ako ryba vo vode. Škoda, že snímka po druhej tretine nesleduje líniu napätia a slabne pred samotným vyriešením “ susedského sporu“ . Snímka by upadla do zabudnutia, ale nemôžem tvorcom odoprieť, že cez Samuela do mňa vryli pocit, ktorý by som nechcel prežiť na vlastnej koži. ()

Terva

Lakeview terrace. Samuel L. Jackson se už od prvních minut filmu chová jako černoch z velkým mindrákem. Docela mně překvapil ten srdečný "Japonec" na začátku. Pak už to jelo....jsi Euro-mexi-japo-činostánec?...jsem z 1/7 Čeroki...jo a z dalších 93% falešnej negr.... Od začátku je film protkán silnou nenávistí a čistým rasismem. V půlce snímku už mně bolela hlava, ještě že se Niel LaBute rozhodl prolnout do filmu ten požár na pozadí, jinak bych to snad ani nedokoukal. Dám jednu hvězdu, za Jacksona a zajímavou Kerry Washingtonovou, jinak bych musel dát -odpad-. ()

moviesfan

Velmi slušné drama o manželském páru a jejich sousedovi. Jackson ztvárnil roli souseda více než dobře. Kdybych mohl, tak napíšu nevhodné oslovení a tím bych vystihl charakter této postavy, ale ze slušnosti tak neučiním. Film je nejen o sousedských vztazích, ale také o problémech manželů, které se snaží řešit. Také se zde objevila rasová tématika. K vychvalování je toho více, jelikož naschvály ze strany souseda se poměrně dařily. Pro mě za 3 hvězdy. ()

ConanVJ

Tento triller táhne Samuel L. Jackson, hrajícího zde psychoptického poldu. Pro mě je to celkem průměrný film, který nemá žádnou zajímavou pasáž, která by mi utkvěla v paměti. Film je celkem předvídatelný a konec filmu mě nepřekvapil. Za mě 50% :) ()

yakoob

Samuel L. Jackson umí hrát psychouše opravdu dobře...a ta jeho chůze!!!...Až na ten konec, koukatelný thriller... ()

ladko

Prebytok klišé a hlúpy scenár film potápajú. Naopak, herci - teda hlavne Samuel (aj keď sa musím priznať, že som celý čas čakal na hlášku "I have had it with these motherfucking neighbours in this motherfucking neighbourhood.":)) film pred pádom na dno zachraňujú. Inak záver je strašne blbý, Abelov motív pre jeho správanie smiešny - film je však napriek tomu na pozeranie celkom zábavný a nenudil som sa. ()

themic

I když tu Samuel L. Jackson jednoznačně podává nadprůměrný výkon, tak to přesto celý film neudrží. Thriller, který neuchvátí, tak trochu nuda. A ještě výtka, je to zbytečně dlouhý. 50% ()