Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

ali-n

Osobne rozoznávam dva typy hororov: strach naháňajúce a nechutné, ľahko opísateľné jedným slovom z detstva - humus. Zrejme nemusím zdôrazňovať, kam sa zaradí Stiahni ma do pekla. Sam skutočne siaha naspäť do dôb Evil Dead (ale skôr Evil Dead 2) a užíva si svoj humus do poslednej kvapky. Neviem, zrejme mal ako malý nejaký traumatický zážitok a niečo veľmi hnusné mu vletelo do úst, pretože to, čo sa tu v tomto filme z daného otvoru vyvalí prípadne doň zase dostane, nemá obdoby. Pravdaže muselo dôjsť na očnú buľvu. No a humor tu taktiež nechýba, i keď sa objavuje len sporadicky. MOJE NAJ - je tak trochu aj antinaj. A to zvuk. Tipujem, že by pár ľudí pri niektorých scénach, kde sa stupňuje hlasitosť nepríjemných zvukov, mohlo v pohode dostať menší šok. Už dlho som nevidel v kine ôsobky s rukami na ušiach. ()

patsandor

Konečne po dlouhé době zase kvalitní horor ze staré školy, který má náboj. Ve srovnání s tím, co se dnes v tomto žáru točí, je to pořád o stupeň lepší. ()

lmc

Konečně inteligentní horor se skvělým závěrem! Díky Same Raimi, bál jsem se že se něčeho podobného nikdy nedočkám. ()

Zodiak

Same, KONECNE. Jak dlouho ti ale trvalo, nez jsi pro nas uchylne zvrhliky / zvrhle uchylaky natocil dalsi laskominku. Nechutnosti mohlo byt kldne vice, zato lekacek bylo tak akorat, abych si nepotrisnil trencle s napisem I AM BOSS. Atmosfera husta, ze by se dala krajet leda macetou - ano tak to mam rad. Takhle do me musis Same. Pitchoviny typu SPIDER3 si prosim nech od cesty. Priste nam k tomu zabal jeste Bruce a budeme opet velky kamaradi. ()

BradleyT

Peklo totální, viděl jsem hodně hororů, ale tenhle je jeden z těch nejvyšperkovanějších. Fakt mazec, musel jsem to sledovat s přestávkami - koukal jsem se na to sám v noci ;-) (ovšem s rožnutým světlem). Uff. ()

Weirdman

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento film. Miestami geniálne nápaditý, vtipný, hravý, trocha strašidelný, ale inde zas neuveriteľne trápny. Až tak, že som film musel párkrát vyslovene zastaviť a chvíľu to rozdýchavať kým som sa odhodlal pokračovať s tým ďalej. Je to škoda, lebo Raimi sa celkom šikovne hrá s divákovými očakávaniami a často predvídateľnú pointu scény buď na poslednú chvíľu obráti inam alebo ju vybičuje do extrému... (●) ()

Juri-Sai. odpad!

Jachachá :-) to si snad ze mě dělaj srandu. Dobrý pokus o hororovou komedii s nádechem nechutenství. Ale když koukám na to hodnocení a komenty tak sem asi musel vidět jiný film se stejnými kulisami dějem herci, ale ti podali úplně jiný výkon než je tu zde popisován. U filmu sem se ani jednou pomalu nelekl a nepůsobil na mě děsivým dojmem. Naopak sem se smál a to je u hororu pro mě dost propadák pokud není tak zamýšlen. Hvězdičku dávám jen za cool kozla :-) ale už ani ten si to nezaslouží takže do koše s tím x) ()

asader

Protože tento film má vysoké hodnocení čekal sem od toho hodně,čehož jsem se nedočkal.Scéna s vymítáním ďábla mi přišla jak z nějaké pohádky a musel sem se jí spíše smát,ale nudit se nejspíš nebude,ale pokud vám je více než 13 tak bát taky ne. ()

Cechyno4

I když mi nesedí Raimiho vtípky v hororových počinech (nemám rád filmy stylu horor/komedie), nakonec jsem se na to vykašlal a soustředil se na strašidelné scény. Nápad s knoflíkem byl dobrý :) Jsem rád, že to skončilo, jak to skončilo. Happy Endy nemám rád. Jinak už přišel konečně jiný druh hororu než duchařina. V tímto ohledu je film originální. ()

blahblah12

Babka,která se do vás zakousne svou protézou a pak vás prokleje,kozel,který lítá ve vzduchu a mluví,"stín",který vás honí po domě..Kdybych slyšela něco takového o nějakém hororu asi by mě moc nenadchnul. Spíš bych si řekla,že to bude nějaká parodie. Ale tento film skloubil všechny tyhle věci (i další) dohromady a vznikl z toho skvělý,netradiční "horor",ve kterém se určitě taky někdy leknete (i když se to podle té první věty nemusí zdát).Herecké obsazení se mi líbilo,stejně jako (pro mě) překvapivý závěr. ()

Fracek Rotoped

Kdo takovýhle filmy hodnotí proboha? To měl být výsměch horrorům nebo co? Po celou dobu jsem pomalu nevěděl na co to koukám, ale celé mi to přišlo jako dost špatná komedie. Tohle mě absolutně minulo a chce se mi plakat. Kozel z Popovic me rozbil asi nejvíc, a tak si ten jeden bod zaslouží. ()

chrustie

Film nasáčkovaný lekačkama, jak se patří. Bohužel příběh tak průhledný, že je vždy až krok za divákem, což ve výsledku způsobí, že divák jen čeká na konec, který už dopředu zná. Jako večerní jednohubka ve dvou, kvalitní volba. Po začátku který měl velmi dobře našlápnuto, se celá myšlenka pokřiví až do roviny cigánské absurdity. ()

toomm

Opravdu dobře zpracovaný nápad prokletí, který už tu sice byl, ale to mi vůbec nevadí. Raimi si vzpoměl jak se dělá horor a i když si vzpoměl spíše na své 80's nezapoměl ani na to co teď frčí. A mě se ty mi lehce nablblé scény v moderním kabátě líbily. Lekačky byly sice laciné, ale fungovali a já se lekal a děsil, a to je přesně to co od takového filmu čekám. Navíc konec byl nejenom překvapivý, ale konečně bez nudného hororového happy endu. Raimiho comeback v hororové tvorbě dopadl na jedničku a také dokázal, že jeho hlavním cílem je bavit lidi. Mě pobavil královsky. 85% ()

tremors

Výborná hororová atmosféra, při které mi běhal mráz po zádech a tajil se mi dech. Atmosféra je na vynikající úrovni (co jiného čekat od Sama Raimiho) a občas se objeví i nějaká vtipná scéna. Herci jsou zvolení dobře (respektive jsou sympatičtí), hlavně cikánka (ta už moc sympatická není :D).PS. Tenhle film si zaslouží být v červených číslech a uživatelé, kteří dávají odpad, protože nevědí co znamená horor si říkají o rozkrájení na kousky a pečlivý zahrabání =D.. Nejlepší horor roku. ()

Dr.Loomis

Skvostný horůrek,který žadný fanda hororových filmů od SAMA RAIMIho nepochopí. V každém okamžiku kdy se vynořila ta hnusná cikánka,jsem si vzpoměl na EVIl DEAD,a komu se tento film neklíbí,tak at radši neschání EVIL DEAD,protože to bude stejně urážet jako tento film. Prostě klobouk dolů,já se na to musím ješte jednou podívat.Za mě 85% ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)