Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Flakotaso

Nakonec docela příjemná jednohubka, čekal jsem to mnohem horší. Macháček mi tady sice neseděl, prostě to byl pořád Macháček a ne skutečná postava a Babčákovou taky nemusím, ale jinak to vcelku slušně odsýpá. Prostě nenáročný, poněkud povrchní kousek. Hřebejk má ale určitě na mnohem víc. Co mě potěšilo nejvíc, byla výborná hudba, tolik dobře vybraných písniček se v českém filmu vidí málokdy. ()

honajz

Tvrdá opisovačka filmu František je děvkař, včetně použití písniček Hany Hegerové :-) Přitom František je o hodně poctivější film než tohle pseudointelektuální cosi, pardon :-) Ale vážně. Nestydovi chybí téma. Přiblblý čtyřicátník, který řeší své vztahy únikem a pak se přisaje k další ženině, no dobře. Ale co jako z toho? Pár připitomělých fórků, nějaká ta retro nostalgická muzika (kdo si dnes vzpomene na Vltavu, a vlastně i AG Flek?). Ve druhé rovině (nestydova manželka s velkým nosem) jde o love story jak z telenovely. Kam zmizela Maďarka? Kam se tak najednou vytratila Nora? Došel ten nestyda nějakého poznání? Z jeho "zpovědi" do rozhlasu to nepoznáte, jde jen o nabubřelé pseduokecy. Pseudo mi tady ostatně přijde celý ten nakašírovaný svět celebrit, nočních flámů... nakašírovaný hezky, v podbízivé kameře, ale pozlátko obsah nedělá. ()

Ivoshek

Poslední Hřebejkovy filmy mi přišly mimořádně blbé, takže na tenhle jsem šel s očekáváním slepence scének plných nudy, trapnosti a toporných hereckých výkonů. O to milejší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že je to sice pořád slepenec scének, ale z dobré poloviny docela vtipných. Macháček je tady asi nejlepší z filmů, kde jsem ho zatím viděl, Liška snesitelný a Landovský super. . Navíc, ještě než to stihne začít nudit, tak to skončí. ()

eraserhead666

Definoval bych to jako nenudící film o ničem. Nijak mi nevadilo na to koukat, ale po konci filmu to ve mně vůbec nic nezanechalo. Je to jako úplně normální příběh našich sousedů, zcela prostý, běžný, všední, každodenní. Na to ale nemusím chodit do kina, to si radši zajdu k sousedům na pivko a poslechnu si to od nich. Vyjde to levněji a bude to interaktivnější. Skvělá Emília Vášaryová. ()

Othello

Nepamatuji si, kdy jsem viděl naposledy něco tak příšerně napsanýho. Přesto jsem ale přesvědčen, že na druhé slédnutí (ke kterému asi teda nikdy nedojde) bych se bavil lépe, protože mi příliš pozdě došlo, že Nestyda je překrásným příkladem mé oblíbené "ožralé narace". To je moje osobní škatulka, do které spadají filmy třeba od bráchů Safdiovic, Harmony Korina či některých východoevropských a ruských režisérů. Zároveň tam patří i filmy, které se v ní ocitly omylem v důsledku šílené kumulace scénáristických, režijních a dramaturgických chyb. Nezáleží ale na tom, kdo je pán a kdo je kmán, miluju je všechny. Ožralá narace má jednu završující myšlenku: aby sledování filmu vybudovalo dojem dlouhé propité noci, během které se toho sice mnoho zažije, ale není možné si zpětně vybavit či racionalizovat, co se vlastně dělo, ani jaký to mělo celkový charakter. Ožralá narace má několik pravidel, které v Nestydovi byly beze zbytku naplněny: 1) Není možné většinou rozeznat náladu scény, například zdali je smutná či komická 2) Není možné často odhalit jakou roli mají různě se objevivší postavy, obvykle nelze poznat které jsou postavy hlavní či vedlejší, jaká je jejich úloha v různých situacích apod. 3) Nedá se určit tempo filmu, ani třeba to zdali film zrovna zpomaluje nebo akceleruje. Pokud se to podaří, tak si lze všimnout toho, že jak se blíží k závěru, vyloženě zatuhává až do téměř úplného zastavení 4) Film se snaží neustále tvářit, že má nosnou myšlenku, ale neustále od ní těká, zakecává se a zjevně získává čas na to si vzpomenout, jaká a jestli vůbec nějaká byla. 5) S problémy, postavami a lokacemi se seznamujeme a loučíme v naprosto neočekávaných momentech. Často se pak ještě objevují, ačkoli máme pocit, že už se za nimi zavřela voda. Často se také postavám mění povaha, což jen utužuje divákovu paranoiu. 6) Povědomá prostředí působí nereálně. Vylidněné ulice velkoměsta, byty, které (doufám proboha) nevypadají jako byty normálních lidí, zvláštní ticho v zalidněných exteriérech. 7) Nikdy není možné získat nad scénou či dějem kontrolu, protože se vymyká dosavadním zkušenostem s viděným i žitým a neodpovídá žádným vzorcům. ()

claudel

Michal Viewegh by si měl scénaře k filmovým adaptacím svých knih psát sám, Nestyda to jen potvrzuje. Kdo jiný by uměl z několika povídek vytvořit jeden příběh tak zdařilým způsobem, než jejich samotný autor. Měl jsem trochu pochybnosti, jestli zvládne Jiří Macháček Oskara, postavu, která musí oplývat nesmírným kouzlem a silným charisma. Myslím si, že se Macháček nemá za co stydět. Ostatní herci také předvedli slušný výkon a malinká role Romana Luknára mě nadmíru pobavila. Vynikajícího Medvídka Nestyda nepředčil, přesto jsem rád, že jsem jej viděl. ()

špaček421

Ségra si z nějakýho důvodu oblíbila Macháčka, takže mě vloni donutila, abych s ní šel na tenhle film (už jí to doufám přešlo). Strašná kravina. Hlavní hrdina se sice nestydí, ale to ještě není důvod, aby se film jmenoval Nestyda. Jako v každým českým filmu z poslední doby jsou tady všichni šťastní a bohatí, zahejbaj si, chlapi jsou hovada, jenom Pavel Liška ne, protože vypadá jako Sandokan, ženský musej ukázat kozy (první nahá scéna hned po deseti minutách), objevuje se strašný dítě, který z nějakýho důvodu šišlá a všichni si myslí, že je to roztomilý a ve vedlejší roli se objevuje někdo z disidentů (tady Pavel Landovský) a Karel Gott. A samozřejmě to nemá konec, prostě je to useklý. Od tý doby jsem nebyl v kině na českým filmu (no, vlastně jsem od tý doby byl jenom na Inglourious Basterds). Hmm. Hřebejk natočil dva dobrý filmy (Pelíšky, Musíme si pomáhat) a jeden napůl dobrej (Šakalí léta, i kdyžty vylepšujou hlavně písničky) a od tý doby už tahá z klobouku tyhle sračky. Viewegha nečtu, viděl jsem dva filmy podle jeho knih, oba strašný. 2/10 - za to že to má jenom 70 minut (bez titulků). ()

Peetas

Jeden z mála nových českých filmů nebo spíše komedií, na které se dá dívat a dokonce se u toho člověk i zasměje. Macháček překvapil, hodnocení 60%. ()

Sofia

Vieweghovy "Povídky o manželství a sexu" jsem kdysi četla, ale nic si z toho nepamatuju (jako ze všech Vieweghových knížek). Nestyda nabral ze začátku zajímavé tempo a vtip (korytnačka), ale postupem času to přestávalo nějak pasovat dohromady a od scény v bordelu to šlo už úplně mimo. Macháček i Vášáryová výborní, písničkový soundtrack příjemný, ale jinak jen Hřebejkovský průměr. ()

kajda.l

Ježkovy voči. Pánové Hřebejk s Vieweghem se vytáhli s opravdu těžkým scénáristickým kalibrem. A tady nabízím jeden z "nejzábavnějších" dialogů(výblitků), co jsem kdy v zoufalé české tvorbě poslední doby zaslechl."No, a jak ses sem dostala?" "Teda jinak, po základce jsi šla kam?".."Na zdrávku".."A tus nedodělala?".."Dodělala".."Na vejšku ses hlásila".."Ze zdrávky?".."Takže už po maturitě jsi šla sem?" Takže ponaučení z "Nestydy" zní. Holky, které byste se nedejbože chtěly stát sestrou zdravotní, po základce neztrácejte čas zdrávkou a raději pečlivě trénujte nejstarší řemeslo, jelikož patnáctset za hodinku, díky roztažení svých nožiček v útulném bordýlku, je jistě příjemnější nežli vynášení nádob s močí a pohyb mezi mrtvolama. Co víc dodat, jeden z největších českých filmových kydanců poslední doby, od scénáře, režie, trapných hereckých výkonů, hudby. Tady prostě nefungovalo nic. A božskej Kája tomu nasadil "trnovou korunu". Hvězdu dávám za (nutno dodat samoúčelné) scény, kde slečna Éva Kerekešová ukázala svoje nádherné kozy. Strašná mrdka. 20% ()

Necrotongue

No jo, zase jeden z filmů u kterých jsem před časem krutě přestřelil. Příběh se zpočátku tváří, že by mohl být snad až hlubokomyslný, aby mě tvůrci po zbytek času museli vyvádět z omylu. Na to, že šlo o komedii, jsem našel příliš málo humorných pasáží, vadily mi načaté vedlejší dějové linie, ke kterým se už nikdo nevrátil, a celkově to na mě působilo tak, že se snímek nepodařilo dokončit, tak tam vrazili závěrečné titulky. Zrzky mi byly vždycky sympatické, takže mi udělala radost alespoň Vica Kerekes. ()

duklak2

[obsahuje spoilery] Mým druhým filmem zhlédnutým v multikině byl právě tento. Je 22. 12. 08 14:00h a já usedám do sálu č. 3. Film začíná už za 15 min., ale já jsem v sále sám. Říkám si tedy, je to tak špatný film, že se nikomu nechce na něj jít? Nakonec se to vysvětlilo velmi jednoduše. V sále č. 1 dávaly nové Sněženky a sál byl úplně zaplněn. V "mém" sále už zhasly světla a já tam byl pořád osamocen. Začly běžet upoutávky na jiné filmy a najednou přišli 4 lidé. Matka s dvěma dcerami v pubertálním věku, které si sebou samozřejmě nesly popcorn a Coca-Colu a ještě přišla jedna dáma ve středním věku. Usadili se, doběhla poslední upoutávka na film Andělé a démoni a film Nestyda začal. Musím říci, že ač jsem to nejprve moc nečekal, tak mě tento film příjemně překvapil a řadím ho mezi povedené české komedie. Četl jsem pár článků o filmu a reakce diváků byly velmi rozpačité. Nechápu to. Je to dobrý film. Přesně vystihuje problém mužů středních let, kdy začínají hledat na svých manželkách různé vzhledové chyby. V tomto případě se Macháčkovi nelíbí Babčákové velký nos. Načež se dočkáme velmi zajímavé zápletky, kdy se Macháček zamiluje do o 25 let starší zpěvačky, a nastávají vtipné scénky. Např. když ho seznámí se svými syny, kteří jsou v Macháčkově věku. Macháček neví kudy kam. Bulváři je fotí do novin a rýpou do jejich vztahu. Líbilo se mi, jak Macháček zašel do nevěstince a tam zrovna narazil na svou dávnou žačku, která měla neuvěřitelně vykulené oči. Dále se mi líbily různé fígle od režiséra, kterými se snažil více zaujmout diváky. Mám na mysli např. pokrytí těla ženy šlehačkou a následné olizování, nebo mihnutí skutečných osobností českého showbyznysu Hany Hegerové a Karla Gotta. Komické mi přišlo ježdění Macháčka na motorové koloběžce, ale nebylo to dotažené. Trochu jsem nepochopil záměr režiséra, proč se rozhodl, že Macháčkovi rodiče ve filmu přijmou jeho ženu a budou jí pomáhat s jejím novým vztahem s Pavlem Liškou, který zde hraje úplně jinak, než jsme od něho zvyklí. Už ze sebe nedělá idioty a hraje vyrovnaného muže, který ale pořád myslí na svoji manželku se kterou se rozvedl. Nestyda je přijatelnou a lehce stravitelnou komedií, kterou oceňuji 3 hvězdami. Tady máte Macháčka, jak moderuje počasí: www.youtube.com/watch ()

MáŠa

Tak jako pěkný, ale přemýšlím, o čem to vůbec bylo. Pomalu o ničem. Ten film by si zasloužil nějakou výraznější koncovku, protože tohle mělo spíš takový umělecký konec - hodně hodně otevřený. ()

Kimon

Hřebejkova nicotná prázdnota o ničem. Nepatřím mezi generaci diváků mladých, ale i když sám sebe řadím mezi ty starší a životním během poučené diváky (kterým podle jistého uživatele byl tento film určen), nemyslím, že by byl určen právě mě. Vlastně ani netuším, pro koho a proč Nestyda vlastně vznikl. Žádný humor, žádné drama, žádné tzv. "poselství" nezkušenému človíčkovi, který hledá cestu životem. Prostě takové nenáročné nic, takové unuděné neustálé poflakování nevyzrálého a nezodpovědného muže. Děj bych graficky vyjádřil jako jednu dlouhou a nekonečnou čáru bez jakýchkoliv výchylek. Možná se na tom ale podepsal i Vieweghův scénář, který tentokrát nemusel patřit k tomu nejlepšímu, co vyprodukoval. A nebo, !! režisér Hřebejk má problém režisérsky zvládnout Viewegovo téma, i když ho považuji za skvělého tvůrce. Román pro muže byl filmařsky zvládnut lépe. ()

ScarPoul

Po dlhom čase Hřebejkov film, ktorý je vlastne úplne o ničom. Od začiatku až po koniec sa tam neodohráva nič podnetné, všetko je to pozliepané do kvázi súvislých častí, ale ich náväznosť nie je vôbec adekvátna. Ešte šťastie, že film trvá tak krátko. Všetky postavy v tomto filme sú pekne mizerne napísané, zo žiadnou z nich sa nedokážete stotožniť, dokonca je to po dlhom čase jedna z najhorších úloh Emília Vašáryovej. Macháček neskonale moralizuje o živote a parafrázuje rádoby intelektuálne myšlienky v normálnych rozhovor, až príliš strnulým spôsobom, takže pôsobia smiešne aj keď sú vlastne podnetné. V tomto smere najviac vyniká, posledných 20 minút, kedy sa konečne začne niečo diať, ale práve vtedy sa spustia záverečné titulky. Jediný koho môžem pochváliť sú ženské osadenstvo filmu počnúc Kerekesovou a končiac Babčákovou, ktoré aspoň niečo hrali. A samozrejme Jána Malířa, ktorého kamera je absolútne dokonalá. Jediné scény ktoré má pobavili bola scéna v bordeli a scéna madzi macháčkom, Luknárom a Hajdu. Ale aj tá mohla byť omnoho vtipnejšia. Na to, že sa jedná o komédiu vám tento film len veľmi ťažko vykúzli úsmev na tvári a to hlavne preto, lebo každá jedna vec, ktorá sa hlavným hrdinom stane, je podaná takým spôsobom, že vás to jednoducho za srdce nechytí a podobnosť s vašim životom je rovnako vzdialená ako ďaleká galaxia star wars vesmíru. ()

Jansen

V rámci trendu zážitkové kinematografie jsem se rozhodl, že strávím nedělní večer v rodinném kruhu u televize Nova. A musím říct, že Cinema Royal hadra. Český blockbuster Nestyda, prokládaný výživnými desetiminutovými reklamními bloky, vytvořil tu pravou kulisu pro maloměstský nedělní večer. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková