Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Terva

Oskare, řekni tady meteorologům jaká je průměrná úspěšnost jejich dlouhodobých předpovědí. 40% skoro 42%. Ubohejch 42%. No, ale to bychom to mohli hlásit obráceně, bude víc procent. Ve filmu zazní i věta: Chceš, abysom ťa pocikala? Na horách bude slunečno a mírný vánek. Ten jim dával, chudáci na horách. Ale kdo jinému jámu, jámu, sám do ní sám. Tak si vem korytňačku, telefon a vypadni!!! Jinak docela obyčejný příběh, spíš smutný, než veselý, který je doprovázen pěknou hudbou a dobrýma textama, ale záleží na úhlu pohledu. Celej máma, budliky, budliky. ()

m.krudenc

Jan Hřebejk má tu smůlu, že Pelíšky jsou jenom jedny, protože všechny další jeho filmy už jsou bohužel horší. Přesto to s Nestydou nevidím tak tragicky. Film se mi moc líbil je prostě vynikající. Michal Viewegh by si měl vždy scénáře k filmovým adaptacím svých knih psát sám. Kdo jiný by uměl z několika povídek vytvořit jeden příběh tak zdařilým způsobem, než jejich samotný autor. Měl jsem trochu pochybnosti, jestli zvládne Jiří Macháček - postavu Oskara, která musí oplývat nesmírným kouzlem a silným charisma. Myslím si, že se Macháček nemá za co stydět. Ostatní herci také předvedli slušný. ()

Blofeld

Film s tolika talentovanými herci (skvělá Vášáryová a dokonalá dvojice Divíšková - Landovský) a tvůrci (nádherná kamera Jana Malíře) by si zasloužil mnohem lepší scénář... ()

joehot

Od tohoto filmu, vycházejícího z povídek Michala Viewegha, který na něm pracoval společně s mým oblíbeným "Pelíškářem" Janem Hřebejkem, bych čekal podstatně víc. Ono, to není úplně zlé, film rychle plyne a člověk se nenudí, přesto mi velice chybí přítomnost jakési pointy.P.S. - Poprvé se mi Liška ve filmu líbil. ()

El Pistolero

5/10. Už to tak vypadá, že Jan Hřebejk je Ikarem českého filmu. Rozpínal křídla, mířil do nebeských výšin, až za Sluncem, a chvíli to vypadalo velmi nadějně; o to strmější však byl jeho pád zpět na tvrdou zem. Přestože se zatím nenašel jím režírovaný snímek, který by se mi vyloženě nelíbil, je škoda, že se právě Hřebejk spokojil s pozicí na české poměry nadprůměrného režiséra a bohužel také řemeslného rutinéra bezmála „vieweghovského“ ražení (jejich spolupráce z tohoto pohledu nepostrádá jistou symboliku), jehož filmy stále táhnou bez ohledu na to, že už jsou zde kvalitnější tvůrci. ()

DDT

Stejně rozpačitý (decentně řečeno) jako čtyři Hřebejkovy předchozí filmy. Možná o něco lepší než "Medvídek", což je jediné pozitivum, které ze sebe momentálně dokážu vytlačit. ()

kleopetra

Viděla jsem upoutávku na tento film a řekla si: To musím vidět! Bohužel nejlepší scény byly asi v ní a film mě akorát depresivně naladil. Jedna hvězda za scénu, kdy Oskarova exmanželka v pokoji svého bývalého manžela má pánskou návštěvu a říká: To ale nejsou moji rodiče... A druhá za zbytek filmu. ()

Tatatranka

Nastydlý Oscar bloumá s růžovým pozadím šedivým městem. Hledá roupama, co by kde sved´. Literární švihák Vieweghova bestselleru Povídky o manželství a o sexu a filmový nestyda stejnojmenného filmu Jana Hřebejka. Bestseller a celerový počin, v němž jednoduchost hraničí s nestoudností, humor s přecpanou trapností, neslučuje atraktivnost s pohledností. Oscar (Jiří Macháček) lže své ženě Zuzaně (Simona Babčáková). Podvádí, svádí, rozvádí se, svazuje. Žije život, který je podle Hřebejka pravdivý. Pravdivý, a proto založený na lži. Vztah Oscara, muže ve středních letech, s kvetoucí dívkou a její korytnačkou dopadne odkopnutím želvy pod postel. Krátké soužití s usychající šansoniérkou Norou (Emília Vašáryová) se vyzpívá a pro věkovou nerovnost utichne. Zůstává samota a v ní nenápadně rašící stáří s výhledem na rozkvétající život své již bývalé ženy. Zapletené? Kdeže! Přece – nejprve Oscar v Noře, Nora v Oscarovi, Zuzana s Matějem (Pavel Liška), pak Matěj se Zuzanou. Každý s každým, nikdo s nikým. Tak to vlastně bývá, to je pravda. Přesto jako „laskavý“ divák očekám „ze svého na větvi“ příchod dei ex machina. Tu přichází. Tedy přicházejí: Viewegh proleze škvírou ve dveřích, Gott se nasouká do rajcovních „kamaší“ a Hegerová v zášeří mlčky, byť na nože, mladší Noře závidí. Větev se prohne, praskne. Padnu na pozadí, a to zmodrá. Zelenám až po konečky s rudem před očima. – U vás dobrý? U mě špatný. (A2) ()

F.man

Hřebejkovo sociální nakoukání do duše moderního muže je poměrně zvláštním počinem, těžkým k hodnocení. Nestyda je totiž snímek o ničem, ale zároveň musí člověk dodat, že o ničem není. Nestyda se nese se na hodně klidné a pomalé vlně, ale zároveň rozhodně nenudí. No a těch protikladů se tady dá najít spousta. Když si to vezmu kolem a kolem je z toho zábavný a povedený filmový fejeton. Ale... Nějak globálně nevím co tím chtěl Hřebejk říct - jako plnohodnotný film Nestyda postrádá nějaký vrchol či live motiv, jestli mělo jít o nějaké zamyšlení nad dnešním světem tak tam bylo zase moc děje... Přijde mi prostě docela nesmyslné natáčet každou druhou povídku jen proto, aby se něco dělalo. A když už tak možná pro televizi... Chtělo by to zase nějaký lepší scénář pane režisére, nemyslíte? ()

Marsik

Česká komedie, ve které hraje Jirka Macháček je vždycky povedená a srandovní. Zde tomu nebylo jinak. 80% // (12.4.2013) NOVA HD - Druhé promítání, poprvé však v HD rozlišení, což v tomto případě nebylo nikterak důležité. Všiml jsem si, že Nova vystřihla rozhovor mezi Jirkou a těmi dvěma syny o ženském přirození :) Jinak.. film mě prostě baví, i když uznávám, že by humorných scén snesl rozhodně více, stejně tak delší stopáž. Místnímu hodnocení 54% moc nerozumím, ale na to jsem tu zvyklý, že se občas neshoduji s většinou. Já sice od minulé projekce 5% snižuji, ale i tak si u mě Nestyda udržuje tvář čtyřhvězdičkové komedie. 75% ()

ConanVJ odpad!

Co to zas mělo být? Nevím co na tom někdo vidí za vtipné dílo, já tam viděl pouze trapný dialogy a nic moc herecký obsazení. Na tomto filmu mě nebavilo vůbec nic a nikdy už to vidět nechci. Za mě 0% :) ()

bloom

Nestyda přesně splňuje podmínky žánru evropských vztahových tragikomedií. Hlavní hrdina opustí kvůli krizi středního věku manželku, aby se pak jen tak plácal v bahně...Sice je to zjednodušeně řečeno, ale to je vlastně vše. Ve filmu prakticky není žádný příběh, pouze sled epizod, které jsou ovšem perfektně zrežírované. Dialogy sice někdy skřípou, ale maskují to dobré herecké výkony. (Třeba Macháčkova nejlepší scéna je IMHO ta, když jen tak "po domácku" sleduje inscenaci Nezralých malin.) Všemu velice pomáhá pěkně zvolený soundtrack a kamera Jana Malíře. Jenže, co jsem fakt nepochopil, jsou postavy Oskarových rodičů. Nějak mi opravdu uniká, proč by měla Nina Divíšková pomáhat své bývalé snaše v novém vztahu a dialogy její a Pala Landovského vmi přijdou právě trochu umělé. Co se týče cameo výstupů, tak ty mi tam vlastně docela sedly, Mistr byl sice trochu samoúčelný, ale třeba dvojka Ondráček - Pokorný se vlastně zakotvila do té minimální dějové linie. Celkově si myslím, že Hřebejkovi odskok prospěl. ()

Rosana

Tak to mě teda hodně pobavilo - skvělý vtipný humor, parádní příběh a některé hlášky i gagy mi fakt utkvěly v paměti! Hřebejk si u mě teda pěkně šplhnul a ráda se na film podívám zase :) ()

verbst odpad!

Doprdele, to myslte vážně? To se jako Hřebejk vsadil, že zvládne sekundovat Troškovi, bo co? Mám pocit, že s českým filmem jsem tímto nadobro skončil... ()

Paxxx.cz

Slabší komedie, která sice docela rozesměje, ale mě docela dost zarazil konec, který byl naprosto nedomyšlený a neuzavřený. ()

Asgy

Nějaká ta pointa by se hodila, ale šlo to i bez ní. I když ne úplně ideálně, protože jako většina novější Hřebejkovy tvorby je to film, na který se znovu nepodívám. Ale hudba byla moc povedená. ()

Praxis

Zpočátku svěží, postupem času čím dál nudnější komedie s nevýrazným Macháčkem a skvělou Babčákovou... ()

ivishka

Přestože se mi líbily herecké výkony Jiřího Macháčka a Pavla Lišky musím konstatovat, že Nestyda nebyl tak nestydatý, jak jsem si představovala. Bylo tam sice pár škobrtnutí v životě a trocha toho šibeničního humoru... Ovšem v dnešní době je snad nemožné sehnat si normálního chlapa a přijde mi, že přesně toto představuje Oskar. Pár povedených scén, nějaká ta vyhaslá hvězda se projde šatnou a hodí oslnivý úsměv - aby se neřeklo a velká spousta nenaplněných ideálů většiny postav v příběhu. Milé i koukatelné, ale zároveň snadno zapomenutelné. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková