Mezi vlky

Medzi vlkmi

Akční / Drama / Dobrodružný

USA, 2011, 113 min

• hirnlego

Tolik nesmyslů, že to člověka až donutí napsat "zvlád bych to tam teda asi fakt líp", i za cenu, že bude za debila, kterej si to ve skutečnosti neumí ani představit (jakože samozřejmě bude). Havárka letadla prima, atmosféra nula, vlci vtip, patos vtip, většina úkonů vtip, vlastně je to komedie. (2,5*) _____ P.S.: Největší vzrušení jsem při tom zažila, když jsem zdvořile okřikovala šrotovací stroj s popcornem, co seděl za náma.(18.3.2012)

Chuck Norris is Liam Neeson´s bitch now. Pri pohľade na tunajšie hodnotenia uvažujem, kde sa stala chyba. Možno som proste videl iný film. Ten môj bol geniálne zrežírovaný s niekoľkými scénami, na ktoré dlho nezabudnem. Výborne strieda priam melancholickú atmosféru so skutočne napínavými akčnými / hororovými výjavmi a má veľmi solídne postavy, ktoré po chlapsky príliš nerozoberajú svoje pohnútky a minulosť. Každá zo smrtí vo filme je drvivo pôsobivá. K tomu presná podprahová línia s manželkou a otcom a absolútne skvelý Neeson. Pecka. Na konci som plakal.(7.3.2012)

Keď film z tohto prostredia a s týmto námetom drží pokope iba charizma hlavného herca, je niečo špatne. Človek sa tu nepokochá Aljaškou, pretože je celý čas buď noc alebo hustá fujavica (menšie náklady vďaka nakrúcaniu v štúdiu). A nedočká sa ani Carnahanových kameramanských atrakcií. Čo by nemusela byť výtka, keby film fungoval ako strhujúca, temná survival dráma, ktorou chce byť, ale ktorou nie je kvôli scenáru. Postavy nezaujímavé (keby pád lietadla prežil iba Neeson, filmu by to len pomohlo), dialógy k ničomu, a nápad prispieť do subžánru niečím inovatívnym žiadny. Nudiť sa nebudete, pretože sa občas zjavia hroziví (digitálni) vlci, ale na slabé tri hviezdy to dosahuje iba vďaka Neesonovi.(5.3.2012)

Liam Neeson si na stará kolena vysloužil post uznávaného hollywoodského herce a nutno říci, že právem. Umí se ohánět zbraní, ale umí zahrát i vážné role. Mezi Vlky (v originále The Grey) je nová verze simulace o přežití. Spadne letadlo, pár členů přežije, ovšem hlad není to jediné, co je trápí. Kromě toho je to samozřejmě pěkná zima, protože spadli bůh ví kde někde na severu a druhá věc jsou, jak z českého názvu vyplývá, vlci. Kromě lehce otevřeného konce je to příjemná podívaná a stojí za to u toho ty dvě hodiny strábit...60%(31.1.2013)

• verbal

Když vlkům rupne v kuli, zapomenou, že jsou vlci. Začnou pak tančit kolem ohně s panem Neesonem a krvelačně lovit mukly a soudný divák si může akorát tak ošoupat chrupavku mezi atlasem a čepovcem nevěřícným kroucením hlavou. Je ale možné, že třeba ten mamlas, co tohle bezmyšlenkovitě naškrábal v přestávce na oběd mezi vysáváním Liamovy žumpy, prostě jen nepřišel na vhodný způsob, jak dostat na Aljašku lvy. Náš charismatický Ir patrně usoudil, že je majitel hovnocucu skvělá konexe a tak na to kývl. Jednu dávám jen za ty chudáky, kteří museli kvůli takové plytké, nízkorozpočtové, slaboduché kravině mrznout v nějaké kanadské prdeli.(1.3.2012)

• - Film byl natočen podle krátké povídky Ghost Walker, kterou napsal Ian Mackenzie Jeffers, jenž se podílel i na scénáři filmu. [Zdroj: Bontonfilm] (Jeremy.jk)

• - Do bližšie nešpecifikovanej úlohy plánovali producenti obsadiť aj Roba Huebela. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa v Kanade od 10. januára do 3. marca 2011. (m.a.t.o.)