Reklama

Reklama

VOD (1)

John Ottway je zaměstnán v táboře u naftařského vrtu na Aljašce jako ochránce tábora a lovec vlků. Stále vzpomíná na svou přítelkyni, která ho opustila, a nevidí smysl života mezi bývalými kriminálníky, lidmi na útěku a vandráky, kteří tam stejně jako on pracují. Se skupinou dělníků odlétá do Anchorage. Letadlo se dostane do bouřky a havaruje v pustině. Pád letadla přežije sedm mužů – Ottway, Díaz, Talget, Hendrick, Flannery, Burke a Hernandez. Ottway se jako lovec ujímá vedení. V troskách letadla najdou oblečení a jídlo a zapálí oheň. Ottway spatří vlka ožírajícího mrtvolu. Ten na ně zaútočí a muži ho zabijí. Ottway ví, že vlci cítí krev a jestli mají ještě k tomu někde v okolí doupě, určitě se vrátí. Muži jsou pro ně hrozbou, nepatří do jejich teritoria. Proto musejí držet noční hlídky u ohně… Při své službě se Hernandez vzdálí od ohně a vlk ho zakousne. Ottway rozhodne, že se vydají do lesa na obzoru, kde se můžou lépe bránit. Před odchodem od trosek muži seberou zahynuvším peněženky s fotografiemi, aby je pak mohli předat příbuzným. Během cesty přes pláň zabijí vlci Flanneryho. Ottway prohlásí, že buď vlky zabijí, nebo vlci dostanou je… Muži si vyrobí oštěpy s nábojem a roznětkou. Později Díaz zabije vlka, který se u nich objeví. Muži už nemají jídlo, tak si ho upečou. Večer si povídají a Ottway zjistí, že i ti, které považoval za otrlé a za ztracené existence, někoho tam daleko milují a vzpomínají na něj. Ráno se vydají na cestu lesem a v patách mají vlky… (TV Prima)

(více)

Videa (26)

Trailer 2

Recenze (898)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nesedí mi tam přiliš mnoho snových scén (nekonzistentní vzhledem k nastavení snímku) a někdy příliš digitální, jindy zase příliš umělí (ala Gmork v nekonečném příběhu - ten alespoň naháněl hrůzu) vlci. Jinak ale v rámci tohoto malého survival subžánru nemám žádný problém. Dobře rozvrstvené charaktery, absence patosu, výtečné vyvražďovačky a hlavně strhující atmosféra, především díky brilantnímu zvuku a zvukovým efektům (vlci v lese atd.). Vyhecované scény, jako napřiklad skok přes propast, nebo i skvěle a sugestivne natočená havárie letadla má neskutečné koule a divák má pocit, že si sahá na pokraj svých možností společně s hlavními hrdiny. Konec naštěstí nepokažen. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tenhle snímek je jasným důkazem, že lze seriál o šesti sezonách přežívání na ostrově, přičemž v každé je cirka 24 epizod o čtyřiceti minutách, sfrcnout do dvou hodin. Lost přenesený na Aljašku. Nebo, Lovci lvů přepsaní na Lovci vlků. Vdechnuté drama do epizody s Bearem Gryllsem. Halloweenský slasher jako bajka. Může to být vlastně cokoliv. Ten film ale neví, kam kráčí a otevřený konec to jen podtrhuje. Digitální vlci? A tak lacině? Na druhou stranu musím říct, že jsem se nějak významně nenudil. Celkově se mi celý ten večer ve společnosti morijských vrrků docela líbil. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Po rozporuplých ohlasech (velmi pozitivní přijetí americkou kritikou i uživateli imdb, ale podstatně horší přijetí na čsfd; akční trailery, které prý mlžily) jsem se odprostil od očekávání napínavého akčního survivalu a do kina jsem šel s otevřenou myslí a tím, že jsem připraven v podstatě na všechno a že Carnahanovi umožním, aby mě filmově potěšil tak, jak sám uznal za vhodné. No bohužel mě, kluk jeden ušatá, moc nepotěšil. The Grey je technicky velmi pěkný, ale scénář prostě drhne, nemůže se rozhodnout, co v něm bude převažovat. Hororová atmosféra, brutální útoky vlků, chlapácký dobrodružný survival, studie vztahů mezi trosečníky, filosofické rozebírání touhy bojovat a žít ... Nakonec je to o všem a současně o ničem. Na té rovině podobenství to jakž takž funguje, ale jinak mám z filmu rozpačitej dojem - a abych se přes všechny ty drobnosti, co mi v průběhu vadily, jen tak přenesl, muselo by mít to "fungující" podobenství mnohem větší razanci a dopad. Zklamání a 6/10. PS: Ten film s odstupem času celkem roste, možná mu dám ještě jednu šanci ... ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli je to tím, že jsem za poslední rok viděla / natočila hodně krátkometrážních filmů, nicméně odvažuji se tvrdit, že The Grey je jeden z těch filmů, kterým dvouhodinová stopáž nesluší. Ponechat filmu totiž pouze poslední scénu a zbytek prostříhat na dvacet minut, mohlo to být výborné, pětihvězdičkové, melancholicky laděné dílo, které se vám svým občasným vybočením z jinak rutinních postupů zaryje pod kůži. (U podobných snímků člověk předpokládá, že od samého počátku ví, jak která postava dopadne, tudíž jsou ty nečekané ochylky od normy o to působivější.) V celovečerním formátu na mě bohužel bylo těch roztrhaných lidských těl, vyjících vlků, vzpomínek na rodinu a Neesonových nepřítomných pohledů až moc; minimálně tedy rozhodně víc, než bych ve filmu s podobně jednoduchým příběhem vidět potřebovala. I tak je ale na celém filmu cosi poetického, existenciálního a nitěrně osobního, což je asi to poslední, co jsem od filmu provázeného popisem "Liam Neeson vraždí vlky", čekala. Poznámka: Vydržte do konce závěrečných titulků, protože se za nimi skrývá ještě jedna scéna. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Neboj sa.“ Niektoré pasáže na 4*, iné na 2*, napriek nevyváženosti veľká šupa (z produkcie Ridleyho a Tonyho Scottovcov). Na prvý raz sa to nezdá, ale pri opakovaných pozretiach to získava na sile. Veľmi veľa tomu dáva tvrdý snajper Liam Neeson, fajn ksichty vo vedľajších úlohách, vo svorke brutálne útočiace vlky a panovačná príroda rovnako majestátna a krásna, ako beštiálna, vražedná a neodpúšťajúca chyby. Zároveň Medzi vlkmi patrí medzi moje TOP filmy s obľúbenými koncami. Posledná pasáž s citovaním básne a následnou „zrážkou“, to je fakt neuveriteľné. Mimochodom, niečo je síce ukryté aj v titulkoch, ale nedá sa z toho veľa vydedukovať, ja by som to tam osobne nedával. Film občas nudí a stagnuje a Aljaška bola v mnohých iných filmov po vizuálnej stránke predaná presvedčivejšie (občas Medzi vlkmi vyzerá televízne). Ale inak poriadne drsný film pre drsných mužov a ženy, ktoré majú rady poriadne drsné filmy. Hrozne veľa tomu dávajú pôsobivé flashbacky do hrdinovho detstva, „báseň“ a mrazivé scény s manželkou. Mnohí v komentoch spomínajú nelogické chyby a fyzikálne/vlčie blbosti, ale mne tieto veci prekvapivo vôbec nevadilo a túto studenú jazdu som si riadne užil. Chvíľu som síce rozmýšľal, z akého oblečenia uviazali lano a prečo nikto v priebehu celého filmu ani raz nevylezie na strom, ale potom som to vzdal a radšej som sa nechal unášať strmhlavým prúdom rieky. Extra chladnej rieky. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (21)

  • Film vyvolal negatívne reakcie v radoch ochranárov zvierat, pretože podľa nich vykresľuje vlkov v negatívnom svetle, a to práve v čase kedy bol vlk šedý vyradený zo zoznamu ohrozených druhov vo viacerých krajinách. (m.a.t.o.)
  • V první noční scéně se skupina přeživších baví o filmu, ve kterém jiná skupina přeživších snědla své mrtvé přátele a ve kterém hrál ten "týpek z Training Day". Jedná se o snímek Přežít (1993) a herce Ethana Hawka. (Jolinar)
  • Natáčení začínalo obvykle vždy v 7:30 ve velkých mrazech. Malá kabinka traktoru tak byla jediným místem, kde se mohli herci a štáb alespoň trochu zahřát. (jenik71)

Související novinky

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (více)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)

Reklama

Reklama