Epizody(13)

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí. Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení… (TV Prima)

lucascus

V jednoduchých kresbách je výhra tohoto seriálu, a také v jednoduchém a vtipném příběhu. Pepa, Gábi, Ládínek, Tína, dr. Halíř a Mafie jedou na slunečné prázdniny, které nebudou pouze slunečné... A naše milá Gábi se konečně snaží najít svého Pištu Hufnágela. ()

pfa

Starý dobrý Ládínek. Na toho jsem se vždycky těšil a nechat si ho ujít muselo mít tedy velmi vážný důvod. Pepa, Gábi, Týna, Halíř, Zorro, Žofka a Ládínek nemají prostě chybu... [1O/1O] ()

fiLLthe3DD

Poslední dobou se rád vracím do dětství... Seriály jako Kačeří příběhy, Gumídci, Rychlá rota či Letohrátky se sice mohou pyšnit precizní animací, avšak příběhově nedisponují zkrátka ničím, co by staršího diváka nějak zaujalo... Rodina Smolíkových má v rukávu bezvadné hlášky, zajímavý děj (ty bezvýchodné a dramatické situace, které Týna vždy zabije nějakou nejapnou hláškou následovanou smíchem fakt zbožňuju :) a hlavně... ŘEŠÍ SE ZDE SKVĚLÁ TĚMATA! Mafie, terorismus, padělání peněz, únosy... Dokonce i takové detaily jako chlast nebo postava s cigárem jsou zde k vidění... A to je něco, co by dnes v animáku pro děti působilo značně kontroverzním dojmem... Příběh z části dětinský a místy až bolestně depresivní a reálný, skvělé hlášky a super animace. Slabších pět :) ()

manonfire

Pro mě jednoznačně nejlepší série ze všech tří. Zní to kacířsky, ovšem posun v animaci zaznamenal od "Odkazu budoucnosti" do "Podivuhodných prázdnin" tak obří skok, že to do výsledného porovnání zkrátka zahrnout musím. Navíc je Smolíkovic cesta kolem světa vyloženě zábavná. Zatímco se dřív veškerý děj soustředil kolem Ládíka, nyní dostali všichni členové rodiny víceméně rovnoměrný prostor, což se ukázalo jako skvělý tah. Výsledné hecování mezi stoickým intelektuálem Halířem a kouzelně slaboduchými (leč stále autoritativními) rodiči je zde naprostým základem. Svůj čas si ale ukořistí též flegmatický génius Ládínek a věčně odrzlá Kristýna. Animace místy až překvapí svou výpravností. Z tohoto povrchního hlediska je první série prakticky nekoukatelná. 80% ()

Paity

Smolíkovic výráží do světa a mě stále dráždí a nevím proč. Prostě tenhle animák není moje kafe. ()

vander19

Scéna v Austrálií, kde chlap len nadáva FUCK ma tak dostala, že ešte dnes s úsmevom na toto spomínam. Neviem ako to prešlo vo vtedajšom režime :-)))) ()

Matematicka

Všechny série seriálu o rodině Smolíkových pro mě byly takovým malým "zjevením". Viděla jsem je až nedávno jako dospělá se svými dětmi - a musím říct úžasné! (Jak jsem mohla tento maďarský animák tak dlouho přehlížet???) Každá ze sérií má svou zvláštní poetiku. Mně osobně se více líbily ty, které měly sci-fi ladění (skrylo se v nich mnoho podnětných a nadčasových myšlenek, i těch na dobu vzniku velice "odvážných"). Konverzační komika a úžasné dialogy ale provázejí i tuto sérii, zde jsou asi "nejbláznivější". Relativizuje se tu ledacos, když povzdech Gábi z předchozích sérií "Maminko, proč jsem si já hloupá nevzala Pištu Hufnágla?" prochází dlouhým a bolestivým prozřením. A tak zjišťujeme, že celá ta "bláznivá rodinka" je vlastně docela pohodová - přes všechny útrapy, které společně prožijí (nebo právě i díky nim?) se mají navzájem rádi a mají radost, když se opět setkají... Na škodu bylo snad jen opakování uplynulého děje na začátku každého dílu. Zajímavé komentáře: gudaulin, AngelAngie, Subjektiv, Karlos80 a MM_Ramone. ()

waits

"Proč jsem si já, neštastná, nevzala Pištu Hufnágla?" Protože bysme si jinak neužili tuhle třetí sérii. Největší devizou je zvýraznění prostoru pro Dr. Halíře, jeho suchý humor se s blahobytným Smolíkem skvěle doplnuje. ()

Flopik

Ako malý som mal prvú a tretiu časť ktoré ma bavili no a teraz som dopozeral aj zvyšok.Skvelá rozprávka, každá jedna časť super.Bavil som sa riadne no a slovenský dabing bol úžasný.Koniec ma prekvapil myslel som že Pišta bude len vtipkár.U mňa 4* palec hore. ()

Bozvav

Naprostá bomba, ke které jsem se vrátila po letech. Nyní mne baví znova i moje děti. Omezení manželé Smolíkovi, chytrý Ládínek, hubatá Tína a Dr. Halíř to je záruka skvělé zábavy. nemohu hodnotit jinak, než plný počet. ()

tuwanakha

Ještě střeštěnější než předchozí díly, bohužel chybějící pes Zorro a poněkud potlačená Ládínkova osobnost jsou na kvalitě znát. ()

Stefan_M

Milujem tento serial, len nechapem preco taky(sorry za vyraz) debilny cesky preklad mien. Ved sa to vobec ani len nepodoba originalu. ()

pepa3rd

Což naplat, vesmírná dobrodružství se mi kdysi zaryla pod kůži a tak si nemohu nechat ujít ani dobrodružnou cestu kolem světa. Sice mi tu hrozně chyběl Ládínkův mluvící pes Zorro, ale i přes to se vždy a stále znovu výborně bavím. Tohle je prosě nesmrtelná klasika. 80 % ()