Epizody(13)

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí. Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení… (TV Prima)

Petulka88

Málokdy se stane, že by ve mě pouhé úvodní titulky vyvolaly takovou vlnu nostalgie. Je pravda, že animace byla děsivá i tenkrát. Pouhý pohled na pohybující se postavy přesvědčí i zaryté odpůrce evoluce, že člověk opravdu pochází z opic. Ale čert to vem, když je to pořád úžasné dobrodružství, krásná vzpomínka na dětství a navíc je to ještě sranda. ()

Skautka

Seriál mého dětství. Ládínek a jeho pokusy a cesty do vesmíru. Bohužel teď už v tom nevidím tu stejnou krásu jako kdysi. ()

rublik05

Další šílené dobrodružství rodiny Smolíkových, tentokrát nás vezmou na svou strastiplnou cestu kolem světa, během které se odehraje série opravdu bizarních událostí, samozřejmě nesmí chybět nespočet humorných scén, nejvíc mě však pobavily zejména vtipné dialogy mezi jednotlivými účastníky výletu. Velká škoda, že pozdější epizody už nemají takový tah na branku a míra zábavy postupem času docela klesá. Jsem ale toho názoru, že Smolíkovi jsou silně nadčasová záležitost, která i dnes dokáže perfektně pobavit. 8/10. ()

JK77

dalsia seria, kvalita zostava! a ten SK dabing bol fakt skvely. A tato seria sa mi snad aj najviac pacila! ()

Lennie

Trochu mi to trhá srdce dávat seriálu mého dětsví tři hvězdičky, ale po tom, co jsem se na to podívala ještě jednou u mě tato ředa Smolíků klesla... ()

macetoma

Ať žije Pišta Hufnágl aneb Simpsonovi na maďarský způsob. Citelně však slabší než předchozí příběhy rodiny Smolíkovy. Dávám 3 hvězdy. ()

subic

Pamatujete si na nezapomenutelnou hlášku velké mamky Gábi: Proč já si nevzala Pištu Hufnágla? Přišel dopis, tak jedou, resp. letí prvně do Austrálie, ale ještě před tím prodají veškerý nábytek, aby měli na útratu. Pak se honí za iluzí Pišty Hufnágla, který se naopak nastěhuje k nim do bytu. A když se vrátí domů do prázdného bytu, v kapse ani floka, tak aby spali na zemi :-) ()

ostravak30

Tato série je podle mě jedznoznačně ze všech tří nejlepší. Ani Ládínkovy cesty na jiné planety nebyly tak zajímavé. Tady se totiž rozdílné charaktery celé rodiny a souseda dostávají do tak neobvyklých situací a problémů, že to nezůstává bez napětí a samozřejmě humoru. U toho navíc procestují celý svět. Přemýšlel jsem, proč komunisté pustili do světa animovaný seriál, který z velké části blahořečí život v zahraničí. Snadné. Blahořečí ho totiž jen na půl. Všude jsou vidět podvodníci, mafiáni anebo na hlavu postavený úřednický systém. Tři seriály o Smolíkových a tenhle je jednoznačně TOP. ()

Kontryhelka

Praštěná rodina Smolíkových a jejich dobrodružství při cestě kolem světa. Smolíkovi nemají chybu, seriál je plný hlášek, Pepa je typický hňup,který absolutně nemá žádný respekt. Tehle seriál je prostě pecka. ()

Diego75

Smolíkovi jsou legendární rodinka. Jejich hlášky a příhody jsou nezapomenutelné a všechny tři seriály se povedly. Zatím nejvíce mě oslovila tato série s pátráním po Pištovi Hufnáglovi, protože je dobrodružná, správně vtipná a rozmanitá. Každou epizodou se děje něco jiného a divák se tedy ani minutu nenudí. Smolíkovi opět dokázali, že mají skutečně SMŮLU. ()