Epizody(13)

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí. Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení… (TV Prima)

easaque

nostalgické +4* Tento seriál patří neodmyslitelně k mému dětství a tak je vysoká známka pochopitelná. Bylo to citelné zpestření mezi tou šedí, která se tehdy pouštěla v televizi. Ty fantastické příběhy a humor mi byli hodně blízké. Nejvíc mě bavila druhá série, kterou si i nejvíc pamatuju ... Ládínek a jeho Guliver 5 . Stejně tak i třetí, kdy cestuje celá rodinka po světě, což tehdy bylo nepředstavitelné. První sérii, jsem snad viděl až jako poslední. Dabing byl taky slušný, tak co si víc přát. Nevím jak tento seriál osloví dnešní mladou rozmlsanou generaci, ale to je mi vlastně jedno.... za sebe prostě nostalgické TOPka. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Hennes

Na Smolíkovi jsem se vždy těšil a bylo mi jedno jestli jedou kolem světa za Pištou, nebo je to Odkaz budoucnosti. Přeci jen jsem ale nejvíc "miloval" tuhle sérii. Byl jsem rád, že to navazuje a strašně se těšil na další díl. Je to super animovaná doba mého mládí. ()

Martin741

Treti diel kultovej madarskej komedie nesie nazov Vakacion a Mezga csalad a ide o kvalitativne zosup oproti genialnej jednotke z roku 1969. Asi to bude aj tym, ze jednicku reziroval Jozsef Gemes, a tuna uz Jozsef Nep. Humoru ubudlo, ale klasicke atributy film stale ma. 80 % ()

Attta

Pokračování Smolíkovic rodiny neubralo v žádném případě na kvalitě a tak s pohodovým kliden můžu dát 5 hvězd. :) ()

tomtomtoma

Rozkošné pokračování zábavné Smolíkovské ságy. Tentokrát na romanticko-dobrodružné cestě kolem světa při honbě za přeludem a podvodníkem Pištou alias Stevem Hufnagelem, který je hledaný policisty většiny zemí světa. Pětice dobrodruhů si chce užívat luxusní dovolenou v Austrálii, a nakonec procestuji všechny světadíly a zažijí nejedno nebezpečné dobrodružství. Pepa a Gábi Smolíkovi jsou průměrní maďarští manželé, kteří střídavě arogantně vyžadují respekt z pozice budoucích zbohatlíků, aby pak prosili o pomoc svoji "chůvu a tlumočníka". Ládínek se většinou příjemně baví a nejeden jeho nápad pomáhá rodině v nouzi. Týnu doprovází kočka Mafie, uchichtává se a cynicky komentuje nastalé situace. Doktor archeologie Halíř brzy lituje společné cesty s rodinou Smolíků, propadá zoufalství, slouží jako tlumočník a všechny rány osudy se snaží jejich proklatým původcům zlomyslně vrátit. Co více si na dovolené přát, než takovou kouzelnou cestu, která vás přenese z Maďarska do Austrálie, kde musíte pracovat. Přes malou zastávku v Antarktidě s dobytím jižního pólu a tropickém ráji v robinsonovském stylu, se stávají zajatci jihoamerické mafie. A pak: americké westernové kulisy filmařů, rozlehlá Indie s fakírským očarováním, jihoafrický výcvikový tábor teroristické skupiny, falešná ropná oáza subsaharské Afriky, životní výhra v jihofrancouzském kasinu a šťastný návrat domů. Kde jsou ty časy, kdy cestování bylo prodchnuto kouzlem romanticko-dobrodružného nebezpečí. Kdy cestování znamenalo žít, všude jste našli magické zážitky a opojná sousta přítomnosti v přísunech nevšedních zážitků. Pořád mě velkolepě pobaví a naladí na vlnu touhy starého dobrého cestování. Je to příjemná vzpomínka na mé dětství. ()

Šimpy

Tohle už bohužel nebylo tak dobré, jako Odkaz budoucnosti, obzvláště mě vytáčela postava Halíře a to, že stejně toho Pištu nenašly, nebo našly? Neměl jsem sílu to dokoukat. ()

KajusaK

Další seriál o Smolíkových, Perfect! :). 4* silné velmi silné,ráda koukám pořád dokola :)) Ládínek je skvělej. ()

mortak

Proč jsem si já nebohá nevzala Pištu Hufnágla. Než poslouchat v reálném životě tuto větu, tak jsem se raději neoženil. Díky Gábi! Maloměšťácká rodinka na prázdninách je od shlédnutí tohoto seriálu moje noční můra. A tak zatímco mí kolegové trpí na dálnici do Chorvatska, já si pouštím v klidu rodinu Smolíkovu. ()

SeanLSD

Je to slabšie ako prvé dve série, ale iba preto, že tie boli nepredstaviteľne originálne. Tu mizne sci-fi a presúvame sa k trefnej konverzácií vynikajúcej spoločenskej satiry. ()

sator

O dabing se postarali tito herci: Ládínek – Karel Mišurec, Pepa – Otakar Vážanský, Gábi – Libuše Billová, Týna – Světlana Těšitelová, Halíř – Pavel Kunert. ()

LeoH

Sci-fi o tom, jak rodinka z lidově demokratického státu ze dne na den bez potíží vycestuje do kapitalistické ciziny, přece jen už nemá ten švih jako sci-fi o přenášení předmětů časem nebo o nafukovací raketě, a navíc postrádá Zorra. Docela by mě zajímalo, jestli všechny ty anglicky a francouzsky hovořící letušky, gangsteři, číšníci a policajti mají v originále taky silné maďarské přízvuky, a vůbec, vono to dělání malé východoevropské provinční legrace z malé východoevropské provinčnosti jednoho kolikrát spíš votravuje. ()

filmmovier

Asi nejlepší série Smolíkových. Nejdobrodružnější, nejnormálnější, nejzábavnější. Humoru je tu fakt hromada (hlavně slovního), je tu hromada prostoru pro doktora Halíře, cestuje se celým světem a všechno se točí kolem Pištulky Hufnágla... co víc si přát? Tuhle sérii jsem v dětství neviděl, takže jde o velkou premiéru, ale jsem nadšen - i poslední Smolíkovic seriál je prostě krásný, zábavný a všichni mají obří prostor - tedy až na Zorra, který chybí úplně. Dnes je jasné, že tenhle kult prostě vydrží navěky - a naprostým právem. Jediným slabším článkem v téhle sérii je snad jedině znělka, která prostě už tak dobrá není. 100%. ()

Kri-kri

Jsem asi jedním z mála, ale ze Smolíkovské trilogie se mi tento seriál líbí nejvíc. Mám rád, když na sebe jednotlivé díly navazují a seriál tak tvoří od začátku do konce ucelený příběh. Pozitivem pro tuto sérii je i absence prvků sci-fi, přece jen k rodinnému seriálu se lépe hodí realističtější děj (třebaže občas trochu přitažený za vlasy). Navíc v této řadě dostanou rovnoměrným podílem prostor nejen všichni členové rodiny, ale také věčně pesimistický a ironický soused Halíř. Rodina působí pospolitější a není nouze ani o vtipné hlášky (zejména Týna perlí jednu hlášku za druhou) a originální, sotva uvěřitelné zápletky. Nápaditost je i v tajemném a stále se skrývajícím Pištovi Hufnáglovi. Výslednou kvalitu dokresluje povedený brněnský dabing v podání vesměs málo známých divadelních herců. 80% ()

RonaMidu

...ŽE JSEM SI JÁ NEŠŤASTNÁ NEVZALA RADŠI PIŠTU HUFNÁGLA !?....okřídlená věta,která dodnes poletuje světem.....a na svou dobu takový kreslený seriál,který v pohodě obstál i vedle vlka se zajícem :-)(26.11.2011) ()

anli

Treti a posledni pribeh slavne rodinky,tentokrat konecne cestuje za Pistou Hufnaglem.Stale skvele napsane,velmi vtipne a zabavne.Opet se na to divali uplne vsichni a bavili se.Pokud to srovnam s obema predchozimi seriemi,tak tahle bude o opravdu malinkou pid nejslabsi,to ale vubec nic vlastne neznamena,protoze jde porad o vysoce nadprumernou vec.U me jasnych 80%. ()