Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrací do rodného Queensu. Je to velmi ambiciózní mladík, který sní o úspěšné kariéře a rychle nabytém bohatství. Po slibném začátku však přijde studená sprcha. Je nucen přijmout práci jako barman v jednom z newyorských klubů. Jeho zručnosti si brzy všimne kolega Doug a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou, a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat. S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane koktejlovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana. Jenže potom Brian šlápne vedle, stane se milencem starší velmi bohaté manažerky. Brzy si však uvědomí, že udělal obrovskou chybu. Jenže získat Jordan zpět nebude snadné. (TV Nova)

Zagros

Ničím výjimečný americký "drama/romantický/komedie" film z 80. let. Pro fanoušky Toma Cruise pohodovka na jeden večer, pro ostatní film, na který rychle zapomenou, stejně jako já. Doplnění: Po dlouhých letech jsem si znovu dal tenhle Koktejl. Pravda, bylo to s někým jiným a sám bych se na něj asi nedíval. Nicméně musím lehce zvýšit hodnocení, přeci jen nejde úplně o špatný film... spíš o fajn průměr. Při opakovaném sledování jsem si dokonce na většinu scénu vzpomenul, což znamená, že film na mě přeci jen aspoň trochu zapůsobil. Tom Cruise na to měl už v mládí, byly tam hezké holky a večerní škola života v baru občas měla taky něco do sebe... plus slabší třetí hvězda. ()

iXtr3m3

Klasická osemdesiatková slaďárna šmrcnutá Cruisom v najlepších rokoch... :) Ale zároveň nič viac ani menej. ()

wosho

Sladkobolné drama s mladým Cruisem dokáže nadchnout snad jen jeho pravověrné fanynky. Jinak se jedná o zcelá průměrný, bezvýznamný film co časem zapadne. ()

Shakeus

Klasický zábavný slaďák 80.let s krásnými herci a předobrým koncem. Je to třeba naivní, ale současně uvěřitelnější, než podobné filmy točené dnes, kde musí dojít minimálně k pěti zvratům ději a hrdinům nikdo nevěří, co hrají. Tom Cruise se ale pro takovéto role narodil. Skvělé je uzavření příběhu okolo hrdinova učitele. ()

Paity

Kdo má rád prostředí barů a v nich připravovaných koktejlů, přijde si na své. Kdo má rád Toma Cruise, přijde si na své. Kdo má rád oboje, bude v ráji. Nicméně pro ně jde spíše o pohodovku na nudný večer, když nemáte náladu ani na komedii, ani na akční filmy nebo scifi. ()

peetriss

Film, který vznikl pouze proto, aby "kul železo, dokud je horké" - tedy, aby dokázal kasovně využít popularity Toma Cruise, která se po úspěchu Top Gunu dosahovala jedno ze svých vrcholů. Jinak je Koktejl naprosto slabá romantika, snoubící se s ještě slabším nefungujícím dramatem, kde mi osudy postav byly naprosto lhostejné. Jediným pozitivem byla Elizabeth Shue, která je překrásná - ale to bychom všichni věděli, i kdyby tento film nevznikl! ()

Wienczaa odpad!

Prostě stupidita, stupidní scénář, stupidní námět a stupidní dialogy. Jediné na co se dalo ve filmu dívat byly barmanské scény. Jinak to bylo o ničem. A zakončení naprosto trapné klišé. Prostě 104 minut z toho zhruba 10 minut zajímavé, 50 minut nudné a 40 minut stupidní né-li přímo dementní, zbylé 4 minuty jsou závěrečné titulky :-). Toto všechno zažijete při sledování této trapné "komedie". ()

Klajnik

Průměrná a kýčovitá lovestory bez přidané hodnoty. Naštěstí neirituje žádnými tupými momenty jako celá řada dnešní romantických komedií. Edit: Film už si nepamatuji. ()

mira007

Americká osmdesátková kýčovitá romantika s Tomem Cruisem na vrcholu ( respektive on už je na vrcholu zase poslední dobou furt jako poslední z osmdesátkových hereckých gigantů ). ()

TheSpearCZ

Možná tu budu trošku zaujatý, protože zbožňuju Cruisovi osmdesátkové filmy, ale ačkoliv se zde nachází tuctový příběh o hloupém Flananganovi, který postupem času přijde k rozumu, tak tomu filmu musím nechat přeci jenom něco více. Hlavně hlavní postavy včele s výborným Bryanem Brownem, na kterého byla slast koukat hlavně při výrobě koktejlů s Cruisem za barem. Je to kýčovité, zábavné, odehrává se to z určité části na Jamajce, což mluví samo za sebe, hrálo mi tam Don't Worry Be Happy a mně se to sakra líbilo. A až budu někdy po flámu, vím, že si mám udělat Red Eye. Na shledanou. Čisté 4* ()

Johnny

Primárne romantický príbeh so šarmantným Tomom Cruisom na čele. Ale na pozadí sa sem tam mihne dáka myšlienka a najmä hláška "Zahrabte mrtvé. Strašně smrdí." mi celkom utkvela v hlave. ()

helloween93

Osmdesátkové melodrama o barmanovi, který zažívá vzestupy a pády a i přes všechny příkoří neztrácí životní ideály. Tenhle film je opravdu koktejl, míchá tu osmdesátkový feeling, mladou Elisabeth Shue s mladickou naivitou Cruise. Tom nakonec najde větší štěstí než by si kdy pomyslel. Další z filmů, u kterých nechápu jejich zatracování. 80's klasika. ()

merigieren

na začátku z neznámých důvodů opouští armádu, hledá práci, nikde ho nechtějí dostane se do baru, kde se ho ujme docela vtipnej filozof, přitom chodí na vejšku, kde pochopí o čem to vlastně je. No a v půlce filmu se to trochu zlomí, když se pohádají o holku. Pak už to zvážní najde lásku, udělá zcela nelogickou věc s bohatou paničkou a odtud to začíná být nezáživné, jak se nechává vydržovat a pak přihloupě bojuje o svou bývalou těhotnou přítelkyni... ()

GIK

První hodinu jen líně se plahočící exhibice dvou žonglérů s flaškama bez jakéhokoli náboje či smyslu. Snímek od katastrofy zachraňují sympatiční herci, především Elisabeth Shue. ()

Lucas87

Pro mě jeden z mála filmů éry 80's, kdy mladý Cruise projevuje své herecké přednosti budoucí kariéry, film je pro mě příjemné odreagování během pátečního večeru, drinky, pěkné ženy, kouzelný Karibik i šílený Wall street co chce na každém rohu diplom. V tomhle filmu si roli barmana Tom náležitě užíval. Není to žádný kasovní trhák, ale ten příběh mi přišel obyčejný ale i v obyčejnosti lze vidět krásu, proto hodně přestřelím s hodnocením ! Kdo by nechtěl po takové strasti plné cestě takovou krásnou nevěstu ? ()