Útěk do Mexika

The Getaway

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

Akčný film z 90.rokov, ktoré má svoje kvality. Oveľa lepšie si užijete dej, ako v súčasných prekombinovaných filmoch. Záporák, ktorý ujde z väzenia, sa mi zdá lepší ako v origináli. Už pri veteriránovej žene ukázal, čoho je schopný. Woods ako ďalší záporák je snáď najlepším hercom z filmu. Záverečná prestrelka stojí za pozretie.(13.1.2016)

Áno, tomu sa hovorí starý dobrý film. Zase James Woods, zase záporák :) No proste to mu pristane, inak to nejde. V obsahu filmu je napísané, že „gangster McCoy“ – nemôžem si pomôcť, derú sa mi slzy do očí od smiechu - Alec mi isto odpustí, ale keď on je tak sladký chlap, jeho „face“ môže platiť jedine na ženy.. Na mafiánskych gangstrov ako je James Woods a jeho partia asi ťažko :) Ale netreba to brať ako kritiku, to rozhodne nie. Alec si svoju úlohu v tomto filme odohral ukážkovo, skvelo a mám pocit, že ozajstnejšie ani nehral a veľký podiel má na tom určite jeho Kim. Vášnivé milenecké, pardon – vlastne manželské hádky uprostred púšte Nového Mexika a potom milovanie v zaprášenom starom hoteli kdesi na konci sveta, pod posteľou pomaly armádny arzenál. Jednoducho skvelý film natočený pred 17 rokmi, o to je lepší, že ani po rokoch nestratil na šarme, typickom pre filmy 90 rokov minulého storočia :)(2.6.2011)

Originál jsem neviděl a ani ho snad vidět nechci. Tato verze mi plně vystačila. Ústřední dvojici nemohl vystihnout nikdo lépe než novopečení manželé Kim Basinger a Alec Baldwin. Spolu jim to sluší, herecky se k sobě hodí a dobře so doplňují, že si říkate, že jim to asi dobře dopadne. Ale jak je vidět, zdání klamalo... Ostaní herci hrají docela slušně. Atmosféra napínavá a svižná. Kamera i hudba na úrovni. Vcelku dobrá zábava. No problema...(2.3.2008)

Před policií i gangstery musí prchat zamilovaný manželský pár profesionálních zločinců. Manželům McCoyovým poslední akce nevyšla. Doc skončil ve vězení a Carol požádá o pomoc byznysmena Benyona. Ten jí vyhoví, ale pouze, když bude povolná. Také Doc musí za svobodu zaplatit a provést pro Benyona loupež při chrtím závodě. Při dokonale připravené akci s McCoyovými spolupracuje také jejich bývalý parťák Rudy. Při předávání peněz však dojde k roztržce a Carol Benyona zastřelí. Od té chvíle mají v patách nejen policii, ale také Benyonovy muže a pomstychtivého Rudyho. Akční thriller s Alecem Baldwinem z dob, kdy byl ještě štíhlý a idolem žen a Kim Basinger byla kráska. A nesmím opomenout také libově odvedeného záporáka Michaela Madsena. Má to spád, zvraty i odvážnější erotickou scénu. Thriller, co nenudí. Mé hodnocení: 80%(6.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,094,974Tržby Celosvetovo $30,057,974║ Slušný remake, ktorý samozrejme nedosahuje kvalít pôvodného The Getaway/ Úteku, ktorý je pre mňa dokonale spracovaní. Určite v tomto prípade aspoň zaujme obsadenie, dobrý spád, akcia, zručná réžia. /60%/(14.5.2009)