Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (86)

choze 

všechny recenze uživatele

V roce 1994 si Alec Baldwin vyšlápl hned na dvě klasiky - komiksového Shadowa a Peckinpahův ÚTĚK - a ani v jednom případě to nedopadlo kdovíjak slavně. ÚTĚK DO MEXIKA je s výjimkou skartování zdlouhavého úvodu původního filmu jeho extrémně věrnou předělávkou do moderního, leč standartního akčního filmu s kvalitně obsazenými - byť ne vždy využitými (Hoffman, Morse) - a zahranými vedlejšími rolemi (Madsen, Tilly, Woods), fajn akčními scénami a s odhaleným poprsím Kim Basinger. Původní film mě moc nebere a i proto mi remake ani v nejmenším nevadí. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Vyslat na útěk manželský pár může přinést řadu problémů. Ošidnou věcí je i to, když jde o remake solidního kousku od Sama Peckinpaha ze sedmdesátých let, který byl (u režiséra to ani moc jinak nešlo) na svou dobu dost agresivní. Vyprávěl o páru, který prchal k mexické hranici s ukradenými penězi. Nová sestava v čele s průměrným Rogerem Donaldsonem chce být svižnější, okázalejší a víc sexy. Originál jsem neviděl, ale je jasné, že se to nepovedlo. Alec Baldwin a Kim Basinger nějaké kvality mají, ale divák si ve finále zapamatuje hlavně jejich erotické scény. Ve finále tu máme akční pohádku, která neurazí, ale pokud by tyhle dva někdo před mexickou hranicí popravil, bylo by to divákovi jedno. ()

Reklama

Belmondicek 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle remake mě vždycky bavil více,( možná to bude tím, že jsem ho viděl dříve), než původní verze Sama Peckinpaha se Stevem McQueenem a Ali MacGraw, kteří tehdy byli taky skuteční manželé stejně jako Alec Baldwin a Kim Basinger. Na scénáři se opět podílel režisér Walter Hill. Film má dobré obsazení, James Woods se tam sice moc neohřeje, ale zato vlasatý Michael Madsen se vyřádil jako ukázkovej parchant. Určitě klady jsou, že má dobrou atmosféru, zajímavou akci, odvážné milostné scény a výtečné brokovnicové finále v hotelu. K takovýmhle trhákům, se vždycky rád vracím. "Paní McCoyová prohledám vás! ...To musel být vrchol dne....Ano, rána určitě!" ()

messi@h 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený remake, dokonce v určitých ohledech lepší než originál. Na prvním místě musím zmínit Michaela Madsena jako zabijáka Rudyho - má neuvěřitelné charisma a svojí až fascinující odporností je jednoznačně zajímavější postava než Rudy v originálu z r. 1972 (ostatně kdo někdy viděl Madsena v roli zabijáka v nějakém filmu, ví, o čem mluvím). McQueena mám moc rád, ale - neukřižujte mě - Baldwin není o nic horší! Možná to není takový drsňák, ale daleko víc mu věřím, že je to "mozek" schopný naplánovat hodinářsky přesné přepadení banky. Ali MacGraw a Kim Basinger jsou taky srovnatelné (čistě subjektivně musím jen dodat, že Ali má v sobě něžný půvab princezen z pohádek, který Kim maličko chybí). Vztah mezi Doktorem a Carol je v nové verzi lépe propracovaný, příběh je svižnější, přestřelky místy lépe natočené (neuvidíte umělou krev, jejíž barva se skutečné krvi ani nepodobá, tak jako v originále). Na druhou stranu, abych jen nechválil, i když film lépe odsýpá, chybí mu jistá syrovost, kterou dokázal svému filmu vtisknout Peckinpah. Tak jako tak, dávám tomuhle remaku, který je podle mě bohužel těžce podhodnocený, s čistým svědomím 100 % - líbilo se mi to moc! ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Jo jo, takhle voní 90tý léta! Nefalšovaný krimi thriller, který se hodně podobá Pomstě nebo třeba filmu Jako štvaná zvěř. Tady je právě to umění, který dnes nahrazuje digital. Všechny triky, všechny výbuchy, přestřelky, honičky atd... Na tom se holt dřelo a to já uznávám. Bonusem ve filmu je určitě Michael Madsen, který si vypíchl nejen zvěrolékařovu ženušku, ale i nejlepší herecký výkon, no a bonbonkem je určitě v té době pro mužské publikum neodolatelná Kim, která nám všem taky ukázala svoje přednosti... Trochu předčasně nám akorát odešel Woods. Jinak za mě spokojenost! 75% ()

Galerie (63)

Zajímavosti (3)

  • V plánu bylo pokračování filmu, ale nebylo zrealizováno. (Cheeker)

Související novinky

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

Reklama

Reklama