Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,094,974Tržby Celosvetovo $30,057,974║ Slušný remake, ktorý samozrejme nedosahuje kvalít pôvodného The Getaway/ Úteku, ktorý je pre mňa dokonale spracovaní. Určite v tomto prípade aspoň zaujme obsadenie, dobrý spád, akcia, zručná réžia. /60%/ ()

gudaulin

Z hereckými kreacemi obou hlavních představitelů mám dlouhodobě problémy, s Kim Basinger, pravda, výrazně větší, ale musím přiznat, že v tomhle filmu hráli slušně a dokonce mezi nimi fungovala určitá chemie. Jako remake je to plně funkční, dobrý snímek, který svému předchůdci ostudu neudělal, a obsazení některých vedlejších rolí je dokonce nápaditější než v originále. Slušná kriminálka na pozdní večer. Celkový dojem: 60 %. ()

DaViD´82

Doufám, že je to myšleno jako hodně špatný vtip. Protože snad nikdo trochu soudný si nemohl myslet, že by snad byl Donaldson roven Peckinpahovi. O hercích raději ani nemluvě. I když... Aleca z rodu Baldwinů mám docela rád, ale „nahradit“ Steva McQueena sice nemohl, ale on se o to ani nepokusil. Postavit proti sobě původního a zremakového Doca, tak se ten Alecův, prosím o prominutí, vysere z podoby při prvním pohledu, který by na něj Steve vrhl. Je na tom krásně vidět rozdíl nekorektnosti sedmdesátých let a nudná uhlazenost devadesátek. Další z nikdy nekončící řady naprosto zbytečných remaků. V tomto případě navíc hodně špatný i bez porovnání s originálem. Natož pak po něm. ()

choze

V roce 1994 si Alec Baldwin vyšlápl hned na dvě klasiky - komiksového Shadowa a Peckinpahův ÚTĚK - a ani v jednom případě to nedopadlo kdovíjak slavně. ÚTĚK DO MEXIKA je s výjimkou skartování zdlouhavého úvodu původního filmu jeho extrémně věrnou předělávkou do moderního, leč standartního akčního filmu s kvalitně obsazenými - byť ne vždy využitými (Hoffman, Morse) - a zahranými vedlejšími rolemi (Madsen, Tilly, Woods), fajn akčními scénami a s odhaleným poprsím Kim Basinger. Původní film mě moc nebere a i proto mi remake ani v nejmenším nevadí. ()

Karlos80

V porovnání se slavným "Getaway" s božským Stevem jde o nepovedený a jen zcela průměrný remake..Skutečně. Na těch pár akčních scénách, napětí, násilí a sexy půvabech v té době už čtyřicetileté (přesto stále krásné) krasavice Kim Basingerové i při obsazení pěti vynikajícími hlavními herci, nejde více než jen dobrý snímek stavět ()

• V plánu bylo pokračování filmu, ale nebylo zrealizováno. (Cheeker)