Útěk do Mexika

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

• Marator

Docela pohledná krimi hlavně díky Kim Basinger, ale jinak nic navíc. Nejvíc mě štvala až az hanici únosnosti naivní manželka veterináře. Její hláška při dobrovolném milostném aktu s Rudym, kdy je zahlídne její svázaný manžel "Rudy on nás viděl", který celou dobu vše slyšel od vedle, mě až vytočilo.(28.12.2012)

Před policií i gangstery musí prchat zamilovaný manželský pár profesionálních zločinců. Manželům McCoyovým poslední akce nevyšla. Doc skončil ve vězení a Carol požádá o pomoc byznysmena Benyona. Ten jí vyhoví, ale pouze, když bude povolná. Také Doc musí za svobodu zaplatit a provést pro Benyona loupež při chrtím závodě. Při dokonale připravené akci s McCoyovými spolupracuje také jejich bývalý parťák Rudy. Při předávání peněz však dojde k roztržce a Carol Benyona zastřelí. Od té chvíle mají v patách nejen policii, ale také Benyonovy muže a pomstychtivého Rudyho. Akční thriller s Alecem Baldwinem z dob, kdy byl ještě štíhlý a idolem žen a Kim Basinger byla kráska. A nesmím opomenout také libově odvedeného záporáka Michaela Madsena. Má to spád, zvraty i odvážnější erotickou scénu. Thriller, co nenudí. Mé hodnocení: 80%(6.3.2013)

Velmi povedený remake, dokonce v určitých ohledech lepší než originál. Na prvním místě musím zmínit Michaela Madsena jako zabijáka Rudyho - má neuvěřitelné charisma a svojí až fascinující odporností je jednoznačně zajímavější postava než Rudy v originálu z r. 1972 (ostatně kdo někdy viděl Madsena v roli zabijáka v nějakém filmu, ví, o čem mluvím). McQueena mám moc rád, ale - neukřižujte mě - Baldwin není o nic horší! Možná to není takový drsňák, ale daleko víc mu věřím, že je to "mozek" schopný naplánovat hodinářsky přesné přepadení banky. Ali MacGraw a Kim Basinger jsou taky srovnatelné (čistě subjektivně musím jen dodat, že Ali má v sobě něžný půvab princezen z pohádek, který Kim maličko chybí). Vztah mezi Doktorem a Carol je v nové verzi lépe propracovaný, příběh je svižnější, přestřelky místy lépe natočené (neuvidíte umělou krev, jejíž barva se skutečné krvi ani nepodobá, tak jako v originále). Na druhou stranu, abych jen nechválil, i když film lépe odsýpá, chybí mu jistá syrovost, kterou dokázal svému filmu vtisknout Peckinpah. Tak jako tak, dávám tomuhle remaku, který je podle mě bohužel těžce podhodnocený, s čistým svědomím 100 % - líbilo se mi to moc!(30.9.2013)

Originál jsem neviděl a asi nikdy neuvidim, takže nebudu srovnávat. Film mě ale mile překvapil - ano, nemalou zásluhu na tom měla svlíkající se Kim Basinger. Nicméně i Alec Baldwin byl fajn, hláškující Michael Madsen s dlouhym hárem pobavil a David Morse obstojně doplnil portfolio slizkejch záporáků. Vedle herců byla slušná i režie, která se postarala o neuspávací tempo, povedený akční (hotel) i lehce odvážný erotický scény. Jenom samotnej závěr s bývalym gangsta-dědou mi přišel hodně přitaženej za vlasy a zbytečnej. Možná si tenhle útěk dám někdy znova, lehčí žánrovej nadprůměr a čtyři slabší hvězdy.(30.8.2012)

• Axl.K

Po přečtení zdejších recenzí jsem nečekal jsem nějaké filmové veledílo, ale míra debility tohodle filmu mě opravdu zaskočila. Pokud by měl scénář aspoň trochu normální dialogy, slušné herce a alespoň standartní filmové zpracování, tak to takovýto průšvih být nemusel - základní schema celkem ujde, ale najmutí 3-4 známějších herců, aby bylo co dát na plakát , doplněných partou magorů, dialogy na úrovni nováckejch 400 dílnejch telenovel s tím udělalo své.(9.8.2012)