Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (86)

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Originál jsem neviděl a asi nikdy neuvidim, takže nebudu srovnávat. Film mě ale mile překvapil - ano, nemalou zásluhu na tom měla svlíkající se Kim Basinger. Nicméně i Alec Baldwin byl fajn, hláškující Michael Madsen s dlouhym hárem pobavil a David Morse obstojně doplnil portfolio slizkejch záporáků. Vedle herců byla slušná i režie, která se postarala o neuspávací tempo, povedený akční (hotel) i lehce odvážný erotický scény. Jenom samotnej závěr s bývalym gangsta-dědou mi přišel hodně přitaženej za vlasy a zbytečnej. Možná si tenhle útěk dám někdy znova, lehčí žánrovej nadprůměr a čtyři slabší hvězdy. ()

Marator 

všechny recenze uživatele

Docela pohledná krimi hlavně díky Kim Basinger, ale jinak nic navíc. Nejvíc mě štvala až az hanici únosnosti naivní manželka veterináře. Její hláška při dobrovolném milostném aktu s Rudym, kdy je zahlídne její svázaný manžel "Rudy on nás viděl", který celou dobu vše slyšel od vedle, mě až vytočilo. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Před policií i gangstery musí prchat zamilovaný manželský pár profesionálních zločinců. Manželům McCoyovým poslední akce nevyšla. Doc skončil ve vězení a Carol požádá o pomoc byznysmena Benyona. Ten jí vyhoví, ale pouze, když bude povolná. Také Doc musí za svobodu zaplatit a provést pro Benyona loupež při chrtím závodě. Při dokonale připravené akci s McCoyovými spolupracuje také jejich bývalý parťák Rudy. Při předávání peněz však dojde k roztržce a Carol Benyona zastřelí. Od té chvíle mají v patách nejen policii, ale také Benyonovy muže a pomstychtivého Rudyho. Akční thriller s Alecem Baldwinem z dob, kdy byl ještě štíhlý a idolem žen, a Kim Basinger byla kráska. A nesmím opomenout také libově odvedeného záporáka Michaela Madsena. Má to spád, zvraty i odvážnější erotickou scénu. Thriller, co nenudí. 80% ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Dostal jsem chuť na nějakou pořádnou 90's béčkovou pecku a vzpomněl si na tuhle geniální nadčasovou záležitost. Nezapomenutelná gangsterka s femmefatalistickou Basingerkou, mužným Baldwinem, psychopatickým vyrachtancem Madsenem a spoustou dalších výrazných postav a postaviček (Tilly, Woods, Morse, Hoffman, nádražní zlodějíček...). Čistokrevně devadesátková perla žánru s pestrým a akcí nabušeným dějem a spoustou skvělých scén. Nejradši mám pasáže s Madsenem a jím unesenými zvěrolékařskými manželi, ve kterých exceluje Jennifer Tilly. Chudák Harold. Nebo Baldwin a Basinger slisovaní v popelářským autě a vyklopení na smeťáku, tahle scéna taky nemá chybu. Zatímco z Pulp Fiction ze stejného roku se stal kult, na tohle žánrově příbuzné brakové veledílo se nějak nepochopitelně pozapomnělo. Jen jeho cukrkandlový konec s kouzelným dědouškem působí po předchozím ději poněkud křečovitě, rozpačitě až nevhodně a trochu kazí celkový dojem. 90%. ()

ywo666 

všechny recenze uživatele

Klasika mojej mladosti. A archetyp standardneho akcneho trilleru tej doby. Kim uz v tej dobe mal 40 rokov, ale stale bola super hot. Alec bol v tej dobe este chudy a strielal viac po filmovych gauneroch, ako po komparzistoch. Existovali filmy s lepsim hereckym obsadenim, lepsou akciou, lepsim pribehom, originaljnejsim pojatim. Ale the Getaway dokopy proste funguje. Respektive v tej dobe perfektne fungoval. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (3)

  • V plánu bylo pokračování filmu, ale nebylo zrealizováno. (Cheeker)

Související novinky

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

Reklama

Reklama