Útěk do Mexika

Getaway, The

Útek do Mexika

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Japonsko, 1994, 109 min

Především výnikající scénář - Walter Hill dělal již jeden zdařilý Útěk v 1972 pro Steva McQueena. Tedy tak dlouho udržet zajímavý příběh vcelku smysluplně se nevidí příliš často. Vícerozměrný snímek přechází přes vícero žánrů, silné herecké obsazení, dobrá kamera ... nemá nijakou mimořádnou slabinu, a tak u mě celkem vysoké hodnocení filmařského kumštu. Dvě silně ztvárněná ponížení jakoby sem ani nepatřila, ale příběh je ustál a byl jimi v obou případech zrychlen zamýšleným směrem.(28.3.2017)

• DaViD´82

Doufám, že je to myšleno jako hodně špatný vtip. Protože snad nikdo trochu soudný si nemohl myslet, že by snad byl Donaldson roven Peckinpahovi. O hercích raději ani nemluvě. I když... Aleca z rodu Baldwinů mám docela rád, ale „nahradit“ Steva McQueena sice nemohl, ale on se o to ani nepokusil. Postavit proti sobě původního a zremakového Doca, tak se ten Alecův, prosím o prominutí, vysere z podoby při prvním pohledu, který by na něj Steve vrhl. Je na tom krásně vidět rozdíl nekorektnosti sedmdesátých let a nudná uhlazenost devadesátek. Další z nikdy nekončící řady naprosto zbytečných remaků. V tomto případě navíc hodně špatný i bez porovnání s originálem. Natož pak po něm.(12.2.2008)

Z hereckými kreacemi obou hlavních představitelů mám dlouhodobě problémy, s Kim Basinger, pravda, výrazně větší, ale musím přiznat, že v tomhle filmu hráli slušně a dokonce mezi nimi fungovala určitá chemie. Jako remake je to plně funkční, dobrý snímek, který svému předchůdci ostudu neudělal, a obsazení některých vedlejších rolí je dokonce nápaditější než v originále. Slušná kriminálka na pozdní večer. Celkový dojem: 60 %.(28.12.2007)

Konecne som si po 14 rokoch opät pozrel tento z mojho pohladu zabavny akcny film, kde sa mi najviac pacila uloha arogantneho zlocinca Michaela Madsena. Nie nadarmo si ho reziser Roger Donaldson oblubil a o rok neskor v roku 1995 obsadil do jednej z hlavnych uloh sci-fi hororu MUTANT. Zatial som nevidel originalny film THE GETAWAY z roku 1972 zo Steveom McQueenom, takze ho nemozem porovnat s tymto filmom. Prekvapeniami pre mna boli aj male ulohy vtedy este nie moc znamych hercov Philipa Seymoura Hoffmana a Davida Morsa. Chvilkami sa sice dej zadrhaval a tym padom bol film mozno trosku nudny, ale akcne sceny a celkovy "utek do Mexika" ako napoveda nazov filmu, alebo zaverecna prestrelka v starom hoteli mi to pekne vynahradili, takze zostavam u styroch hviezdickach... 08.08.2008 _______ Alec Baldwin - (Carter ´Doc´ McCoy) +++ Kim Basinger - (Carol McCoy) +++ Michael Madsen - (Rudy Travis) +++ James Woods - (Jack Benyon) +++ David Morse - (Jim Deer Jackson) +++ Jennifer Tilly - (Fran Carvey) +++ Richard Farnsworth - (Slim) +++ Philip Seymour Hofman - (Frank Hansen) +++ Hudba: Mark Isham +++(2.4.2007)

Akčný film z 90.rokov, ktoré má svoje kvality. Oveľa lepšie si užijete dej, ako v súčasných prekombinovaných filmoch. Záporák, ktorý ujde z väzenia, sa mi zdá lepší ako v origináli. Už pri veteriránovej žene ukázal, čoho je schopný. Woods ako ďalší záporák je snáď najlepším hercom z filmu. Záverečná prestrelka stojí za pozretie.(13.1.2016)