V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

verbst

Mohlo býti lépe. Mohlo býti hůře. Takhle je to zlatý sřed, kterému nekralují herci (i když rozkošná AnnaSophia Robb FTW!), nýbrž skvělá hudba Trevora Rabina. 60% ()

Paxxx.cz

Další z mnoha ideálních filmů jako kino návštěva pro druhé stupně základních škol, starší jedinci nejspíš budou souhlasit spíše s podprůměrným hodnocením jako já...4/10. ()

mysiak

Trikovo priemerne, príbehovo nenáročné a celkovo zábavné...The Rock má svoju charizmu, decká sú fajn, šlape to solídne..proste typická rodinná fantasy zábava od Disneyho..užil som si to ()

_Moon_

Dwayne Johnson se podle všeho rozhodl udělat si jméno akčními komediemi pro děti. Což je za a) špatně pro Dwayna Johnsona a za b) špatně pro diváka těchto filmů. Race to Witch Mountain není zrovna komedie, ale je zjevně cílen na dětského diváka. Film to není úplně špatný. Prostě ho shlédnete (a bude vás to i docela bavit), za pár hodin zapomenete jak se jmenovaly postavy, za pár měsíců si nevzpomenete o čem to vlastně bylo a za pár let nebudete vůbec vědět, že jste něco takového viděli. ()

Pirkaf

Náhodou na béčkovou scifárnu je to poměrně svižná a koukatelná záležitost. Hvězdička navíc za sci-fi convention a samozřejmě taky za AnnuSophii. ()

Tony.cs

kýčovité, hloupé...ano. Ale také zábavné a svižné. Pro děti skvělé, AnnaSophia Robb je strašně sympatická dívka. ()

Bat55

Je škoda, že tento film je až priveľmi priemerný. Dwayne Johnson, i keď ho mám strašne rád, proste mi do tohoto filmu ako taxikár nesadol. AnnaSophia Robb a Alexander Ludwing sú celkom dobrí, ale čakal som, že to lepšie zahrajú. Celkovo dej je príliš uťahaný a jediné, čo stojí za to, sú efekty a zopár vtípkov, väčšinou od Johnsona. Akcia tiež daako neohúri a celkovo je to slabý UFO film. A ten záver? Príšerné! Príšerne ukončené, respektívne nedokončené a film sa okamžite končí, keď mimozemšťania odletia. Ťažko hodnotiť tento film, pretože chvíľu sa hrá na super akčný orgazmus a zasa na chvíľu na úplne iný typ filmu. U mňa teda absolútné sklamanie a len za pár efektných spomalovačiek, hlášok a Robb, dávam priemerné tri. Kvalitu filmu vidím v percentách na 55%. Nič veľkolepé od toho neočakávajte, lebo sa stane, že si riadne nabijete hubu. ()

blackrain

Rodinný film. Všechno je tady uzpůsobeno pro dětské diváky, ale ani dospělí nepříjdou zkrátka. Je tu pár dobrých nápadů, ale žádná velká originalita. Příběh sám o sobě je velmi jednoduchý, možná až prostinký. Tempo příběhu je svižné, takže neohrozí, že by se divák nudil. Raději bych byla, kdyby Dwayne Johnson hrál v nějaké dospělácké akční pecce. ()

Kreeki

Miluju AnnaSopphiu, ale to ještě neospravedlňuje vznik této patosuplné slátaniny. To si holka nezasloužila, největší talent této generace potřebuje něco většího, né jen filmy k rodinné idylce v sobotu večer u popcornu. ()

slunicko2

Béčková sci fi komedie. 1) Docela jsem se bavil. Že jde o béčko na sebe film práskne hned v první minutě. Se stejnou hbitostí uvede diváka do děje. Někdy v desáté minutě už jsou karty rozdány, divák přesně ví, kdo je kdo, a akce může začít. 2) Samozřejmě důsledkem takového přístupu je, že v tomto "thrilleru" (kdo film takhle označil, fakt netuším) je asi tolik napětí, jako když pozorujete tramvaj vyjíždět z depa. Zařadit film do žánru "fantasy" svědčí pak o jediném - totální neznalosti tohoto pojmu a "dobrodružný" snímek sice je, ale i v tomto případě "ten kdosi" sekl vedle. Že jde o sci fi, souhlasí, a dodal bych, že je to i komedie. 3) Bohužel se však film nevyhnul syndromu, obvyklému u většiny béčkových i u některých dalších filmů - říkejme mu syndrom urychlení. Někdy v polovině to vypadá, jako by věc lajdácké tvůrce přestala bavit (u scénáristy bych tomu i věřil) a rozhodli se to nějak rychle splácnout. Děj získává na rychlosti a ztrácí na věrohodnosti, béčko se mění v céčko, množství nesmyslů se řádově zvyšuje a nuda stoupá. Místo řádného vyvrcholení nastává pak jen jakási křeč, kdy je divák uspokojen jenom z faktu, že je už konec. Až do doby, než se hrdinové dostanou k oné Hoře čarodějnic, je to docela prima. Pak je to děs běs. 4) Z hereckých výkonů za zmínku stojí snad jedině šéf vládních jednotek Ciarán Hinds, i když jsem o něj viděl lepší výkony v lepších filmech (za všechny seriál Řím, kde hrál Césara). ()

Desperado

Mne sa to páčilo. Nehrá sa to na veľdielo, iba zabáva a to veľmi dobre. Z pôvodného filmu z roku 1975 si vycuciava len dejovú kostru, postavy sú však úplne pozmenené. Veľmi dobre dopadol aj casting, akcie je na detský film taktiež viac než dosť. Tých vyše poldruha hodiny utieklo veľmi rýchlo a domnievam sa, že tento film mal ísť u nás aj v kinách. Veľké plátno mu sekne viac než televízor v obývačke. ()

Hadža

Kde s tu vzal Dwayn Johnson je mi velkou zahadou ,ze by dochazely nabidky s akcnich vod?Film mi prisel dosti slaby a naivni ,ale nevydrzel jsem do konce,ani nejsem v cilove skupine divaku,takze ho nemuzu celkem objektivne zhodnotit. ()

Helo

Podle toho cool názvu jsem si říkal, že to asi nebude tak špatné... zmílil jsem se. Cčková akční skoro komedie s Bčkovými efekty, které by neuškodila originálnější akce a více hlášek. ()

m@rz

Příběh nic moc. Efekty hodně stupidní. Některé zápletky taky hodně stupidní. A je fakt škoda, že Dwayne Johnsone nenajde pořádnou roli. ()

FilmFan24

Disneyho rodinná dobrodružná podívaná je remakem původního filmu z roku 1975, kterému se dostalo pokračování o tři roky později. Filmu dominuje především herecké obsazení Dwayne "The Rock" Johnson, Carla Gugino a mladá rodící se hvězda AnnaSophia Robb. Přímočaré, snadno pochopitelné i pro ty nejmenší a jak je u Disneyho dobrým zvykem u rodinných příběhů bez jediné kapky krve...Ve filmu je spousta narážek a vtipných odkazů na původní filmové zpracování. Obávám se ale, že český divák tohle neocení... ()

kajas

To už opravdu uteklo šest let od doby, kdy jsem v kině viděla trailer, hrozně moc jsem se těšila a potom nadávala, že se film nakonec do naší kinodistribuce nedostal? Pravda je, že před těmi šesti lety bych byla nadšená asi víc. Na Rocka a jeho dětské společníky se hezky kouká, ale ve výsledku si nevybavíte jedinou pořádnou scénu. 3 hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Trevor

V tom čase už legenda Dwayne Johnson a šestnásťročné tintítko, ktoré sa o čosi neskôr zmenilo na Bjorna Železný bok v seriály Vikingovia tvoria ústredné postavy (samozrejme aj ženské postavy boli dôležité, ale presvedčivejšie výkony podali mužský protagonisti) príjemného fantasy filmu na ktorý som však už trochu starý. Pred 11 rokmi by som film možno zhodnotil inak, človeku sa časom menia aj filmové chute. ()

Mickalle

Konečně film,který se obejde bez trapných vtípků. Akční scénky někdy dost pokulhávaly, ale na celkové kvalitě to zas tolik neubralo. 4 Dávám i kvůli tomu ,že tam hraje můj velkej oblíbenec The Rock, na něho je prostě radost se dívat :o) ()

Kopik

Dobré obsazení, nic moc příběh. Pár dobrých akčních scén, ale absolutně předvídatelný děj. Žádné překvapení, žádný zvrat - prostě jen odsýpá nikam. Ale vzhledem k žánru - průměr. ()

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)