Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

JackO.

Film mě celý děj, až na nějaké nelogické věci docela bavil, lekačky působily stoprocentně, stejně tak jako ten de.ilní šerif, který mi pěkně pil krev. Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky a i když jsem čekal, že film dobře neskončí, tak takhle posranej konec mi ho celý pokazil, i když mi to tak nějak proběhlo hlavou už jak sjížděli ve výtahu do šachty. Bohužel! ()

jafuska

tak tomuto říkám opravdu horor, ačkoliv nejsem rozhodně příznivcem těchto žánrů, tady ale dělám velkou výjimku, viděla jsem první díl a poté i druhý díl, a rozhodně tento je daleko lepší, některé scény jsou opravdu jen pro silné jedince, což jsem u některých se nevydržela dívat, ale přesto je to dobrá podívaná a lekaček je zde požehnaně. BACHA NA JESKYNÉ, KDO VÍ, CO SE V NICH VŠECHNO MŮŽE SKRÝVAT. Já osobně dlouho do žádné nehodlám chodit. ()

Pepeto

Čakal som otras, ale opak bol našťastie pravdou...skvelé pokračovanie jedničky, i keď kvalitou na ňu nemá...v rámci žánru elita...spolu s pokračovaním Rec 2 za poslednú dobu jediné horory, ktoré ma oslovili a pri ktorých som sa "bál"... ()

Tremono

Konec jedničky mi přišel jako jeden z těch silnějších momentů. Proto mě béčkově pojatý návrat hlavní hrdinky do temného bludiště moc nepotěšil. Naštěstí atmosféru a pocit stísněnosti se jakž takž povedlo udržet, bohužel ale to, co se povedlo dobíjí věci jako "nedostatek tmy" v místech, kde by nemělo být naprosto žádné světlo(jak mám věřit, že bloudí ve tmě za pomoci kamery s nočním viděním, když o střih vedle je zalitá světlem? - a kde se tam vlastně bralo všechno to světlo ze stropu?), stupidní chování postav (a potvor jakbysmet - opakovaný lekačky začínají nudit) a hlavně absence pocitu bezvýchodnosti - víme už o třech "únikových cestách", kdežto první díl skončil někde hluboko v podzemí bez možnosti návratu. ()

Romeroo

Do první půlky výtečné a za tím si budu stát, sice jsem zaznamenal určitý pach klasiky tohoto žánru posledních let, ale nijak mě to nepohoršovalo a já se spokojeně lekal ( asi to bylo v plánu )...od scénky na reklamu výrobce mobilů a kulervoucího proslovu jsem si řekl acchh ( nasrané), neustále jsem ale žil v přesvědčení, že to byla taková decentní skvrna na hezky upnuté uniformě šerifky, ale pak se to celé vykoupalo v hovnech a totálních nesmyslech...nevím proč? Asi někomu muselo jebnout dost zlým způsobem a nebo prostě došel koks...a já jsem si říkal, lepší než část jedna...ani ten kečup digitální to nezachránil...néé to mě mrzí! ()

Greendell

Trochu slabší než jednička, ale ještě se na to dá koukat. Bohužel to nepřináší nic novýho (stejný prostředí, stejný potvory, podobná skupina...), takže třetí díl bych radši už netočil ať nejde úplně do kopru :-) ()

Patches1984

Víceméně srovnatelné pokračovaní víceméně průměrného hororu. Crawleři jsou stále stejní fešáci sázející hlavně na překvapení a početní převahu, jejich oběti jsou rozmanitější a tentokrát se nepletou. Připadá mi, že je tam celkově méně scén v naprosté tmě, což je, stejně jako různorodost postav, fajn pro orientaci v tom, kdo je kdo a co vlastně dělá, ale na druhou stranu je kvůli tomu atmosféra slabší než v jedničce. Oproti tomu má dvojka více akce a je i krvavější. No a z konce opět nejsem zrovna nejmoudřejší. Takže zase 6/10 ()

AlexUnited

Komentár obsahuje tvrdé SPOILERY !!!! Veľmi dôstojný sequel výborného prvého dielu. Keďže je to pokračovanie, logicky tu strach z neznámeho tentokrát už chýba, to mi ale príliš nevadilo. Sledujeme rôznorodejšie a ľahšie identifikovateľné postavy ako v prvej časti, čo je určite lepšie, lebo kým som sa v jednotke zorientoval kto je kto, dalo mi to dosť zabrať. Veľmi sa mi páčil začiatok spojený s objavením a vstúpením do opustenej banskej šachty, ďalší celkový priebeh je podobný ako v jeho predchodcovi - čiže fajnová napínavá vyvražďovačka. Problematickejší a diskutabilnejší je záver. Juno som fandil od samého začiatku, preto ma jej smrť zasiahla a nadával som jak pohan. Vzápätí ma však potešilo keď následne zdochla (aspoň teda dúfam) aj Sarah. Reputácia záveru bola ale zachránená až vcelku šokujúcim vyvrcholením, ktoré som absolútne nečakal. ()

XXXXXXXX

A to jsem tohle na začátku chtěl zařadit do své top 3 klaustrofobních hororů. Někam za Pod zemí a Pád do tmy. jenže pak se to všechno tak nějak posralo. Postavy se chovají jako dementi, kterým někdo provedl opakovaně lobotomii, logiku abys ve filmu pohledal, nehledě na to, že všichni lidé mají nepříjemný zvyk poměrně často ožívat, i když by už by se měli účastnit tak maximálně tuhosz kempingu a korunu všemu nasazuje absurdní konec. Za co tedy ty 2 hvězdy? Za brutalitu přátelé, za brutalitu (setkání kosti lebeční plešouna s vrtačkou, příjemné chvilky s mrtvolou nad propastí, sesuv zeminy v kombinaci s hlavinkou plešouna, a amputaci ručičky horolezeckým cepínem.) No a neříkejte mi, že tam jedna ta baba z jedničky, mohla přežít jen s cepínem a bez baterky... ()

Kovboj

Skupina moderných ľudí sa stratí v podzemných baniach Morie.. ale to nie je to najhoršie. Ešte tam k tomu zlyhávajú fyzikálne zákony šírenia svetla a zvuku. A logiky.. ()

Pitryx

Nu, zde už pár zbytečností bylo, ale ne zase nějak moc. Skoro bych to přirovnal k prvnímu filmu a ubral na hodnocení jen deset procent. Napínavé to bylo stejně a na konci čeká nejedno překvapení. Za mne tedy sedmdesát procent. ()

Cechyno4

Ok, budu se snažit opomenout to jak logika v některých částech tohoto filmu dostávala slušně na frak. Budu se snažit zapomenout na scény po hodině filmu (scény ala Tomb Raider) a taky se budu snažit nemyslet na to jak dvě křehké ženy na konci skoro všechny příšery pozabíjeli. Budu hodnotit plusy. Pro mě jsou v dobrých i když někdy v předvídatelných lekačkách. Dále tu máme fantastickou práci se zvukem, ta ještě umocňuje lekací scény. A v neposlední řadě tu je pár nechutných scén, kdy se vám bude možná i zvedat žaludek ( to nevím jestli je plus nebo mínus :D - proboha proč vždy když všude kolem střikala krev měli hlavní hrdinové otevřenou pusu dokořán, aby toho nejvíc pochytali ?! ) The descent ať je to jednička tak i teď dvojka, nejsou mým oblíbeným druhem hororu. Proto mi někteří odpusťte mé hodnocení. Nicméně The descent : Part 2 na mě zapůsobil o chlup lépe než jeho předchůdce. *** Víc dát nemůžu ! ()

tremors

Slušný pokračování jedničky, které moc nezklame, ale ani nepřekvapí. Občas sice nelogické jednání postav, např. šerif, třetí třetina filmu taky nedávala moc smysl a až vůbec jsem nepochopil úplnej závěr (těsně před titulkama). Víc krve mi nevadí a efekty taky nejsou moc špatný. Ale zdálo se mi, že mutanti nějak zesílili a měli citlivější vnímání než v 1, což mi trošku vadilo. Atmosféra se podařila a hudba byla taky slušná... ()

DandaPiper

Kdyby to končilo prchající černoškou, pro kterou se Sarah (hlavní hrdinka v jedničce i dvojce) obětovala, tak bych dal 4. Chápu, že takhle by se mohl a asi i natočí další díl, ale možná, že už nebylo třeba. Upřímně, horor, kterej se odehrává v klaustrofobické jeskyni mi 2x stačil a vše nasvědčuje tomu, že trojka už bude tak trochu průser a akorát znehodnotí celou sérii. ()

VanBradley89

Když sem se poprvé dozvěděl, že se chystá pokračování mého velmi oblíbeného filmu Descent říkal sem si o co tu sakra de?? Další ždímačka peněz. S tímto přístupem jsem také přistuoval ke sledování a musím říct, že sem byl velice příjemně překvapen. Slušná atmosféra ( po skončení půlnoční projekce sem se bál dojít si po tmě na záchod :D ) zdařilé gore efekty a rázem se z jednoho zatracovaného kousku stal jeden z vcelku příjemných překvapeních. Ale jednička je jednička :) ()

rasto87

Tak už to nie je to čo jednotka. Ihneď od začiatku tu vidno zmenu režiséra, ale i tak slušne spracovaný britský hororček, kde mrazivý efekt, zúžené priestory vystriedajú viaceré krvavé scény ľudožrútov. To čo bolo v jednotke desivé najmä z mála osvetlených priestorov v dvojke je opak. Musím povedať, že inak dosť blbý začiatok a to stráta pamäti a návrat do jaskyňe z ktorej ledva vyšla. Ako tu už mnohý aj povedali, je naozaj veľká škoda že je to pokračovanie ()

dully

Jediné, co bylo na filmu zajímavé a nápadité, byla (v moderním a v mezích možností technicky relativně dobře zvládnutém hororu) "krev podle Argenta". Žádnou jinou vzpomínku na tento film si člověk asi neodnese. * Průměr, který neurazí, ale (oproti vydařené jedničce) ani nenadchne. ()