Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

honajz2

Asi takhle: Já mám rád horory, kde jsou bizarní věci, co nějak děsí. Ale tady to absolutně nefunguje a působí to směšně. Bohužel, nefunguje to ani jako komedie, jelikož na komedii se to bere až moc vážně. 1* ()

M.i.k.e

koukám,že Legion bude jedním z nejkontroverznějších (co se diváckého příjetí týče) filmů letošního roku.Já osobně sem od Legie nic nečekal a nakonec musím uznat,že sem se nenudil.Sice sme nezůstali ušetření patetických a rádoby moralizujících hlášek o zkaženosti lidstva,nehledě na nějaké hlubší poselství (to tady opravdu nenajdete),ovšem jako akční béčko se slušnou atmosférou je Legie dostačující a já milerád vybočím z davu a dám 4 hvězdy.Trošku škoda,že tvůrci nedokázali "andělský" potenciál využít naplno... ()

Giggo

Tendle film byl pro mě velikým očekáváním letošního roku a taky velikým zklamáním. Už když sem začínal číst první zmínky o tomto filmu (biblický námět souboj nebes a lidí, andělů ...) těšil sem se jako malý dítě. Mám prostě rád božskou mytologii a to ať křestanskou nebo řecký božstvo (jak asi dopadne remake Souboje Titánů), či skandinávské bohy (Thor..). Jenže po zhlídnutí tohodle filmu mi huba zůstala do kořán. Nebylo to však nadšením, jako spíše nezodpovězenou otázkou .. kde je ta apokalyptická bitva?! a proč sakra někdo vzal mixér a do něj naházel naprosto všechno?! Titulní plakát k filmu ukazuje P. Bettanyho s křídli a zbraněmi, tož sem čekal, že podobně jej uvidíme i ve filmu. Ne film naprosto zapomněl na nějakou biblickou tématiku a stal se jen jakousi hororovou střílečkou. Lezou zde různý monstra, máme tu partu odpadlíků kteří se naivně objetují a postupně vychcípávaj. Ten film se mohl rovnou věnovat tématice zombie a zapadl by do žánru lépe. Příslibu plakátu a biblický apokalypsi se věnuje pouze Bettany, kterýmu tedy dali do dialogů věci jako ... bůh ztratil víru, andělé přicházejí, to je Gabriel, bůh to a bůh ono. Suma sumárum film pro někoho, kdo měl podobná očekávání jako já je naprostým zklamáním. Někdo kdo se de podívat na příjemnej akčnák a nevadí mu absence výše zmíněného tématu se může celkem bavit. Vždyť efekty vypadají naprosto v pohodě, souboje sou celkem vyvážený a hudba je strhující. Být to jiný film mohlo by to stačit .. né však tady. ()

lekr

Laciná béčková slátanina, která příšerným způsobem vykrádá Terminátora a postrádá špetku tvůrčí originality. Hvězdička za některé povedené akční scény, ale jinak hrůza a děs. ()

Jack_D.

Me se to libilo. Neni to sice nejaky super majstrstyk ale proste normalni film ktery pobavi. Pokud bych mel hodnotit podle toho jak me film bavil a jak mi utece cas, tak neni o cem premyslet... ()

Martin741

Legie ma zakladnu kostru pribehu dobru. Ale co z toho,ked rezia je dementna, hereci otrasni, triky predpotopne. K tomu vsetkemu sa vo filme objavila akasi znoska kecov a dristov o zivote a viere. nedopozeral som, nedalo sa, musel som to vypnut. 5 % ()

Havaj8

Viděl jsem to už asi po třetí a pořád se mi to jako akční horor líbí. Super motorest uprostřed ničeho, celkem v pohodě všechny postavy, atmosféra nijak převratná, ale pořád to někam směřovalo. Scénka s babkou a zmrzlinářem hodně dobrá, klidně si mohli ukousnout pro sebe delší scénky. Finále - souboj andělů už trochu slabší, ale pořád ve mně převládaly ty pozitivní emoce, z toho co vidím, takže přehnaně malý hodnocení tady. ()

Jimmi

Najvyznamnejsim znakom filmov s dobrym napadom ale s malymi prostriedkami je to ze velke problemy ktore by sa doslova pytali riesit z globalnejsieho hladiska riesia z "lokalneho hladiska". A tak tomu bolo aj v tomto filme. Nedockame sa zial velkych stretov medzi ludmi a anielmi ale setko sa toci okolo malej skupinke ludi. O "globalnom haldisku" sa dozvieme iba ak z radia a z rozpravania. Neda sa vsak povedat ze by som bol z Legion sklamany...Je to velmo vydareny pocin s velmi dobrym napadom a s dostatkom akcnych scen:) ()

Petoss1

Pekná rozprávka o dobre a zle. Príbeh, tu zatracovaný mi ako tak nevadil, čo mi liezlo na nervy bolo debilné, tmavé prostredie a kamera. Herci, vinou scenára nevyťažili zo svojích postav viac, čo je škoda, lebo jediní, ktorí Légiu zachránili pred záhubou boli Michael a charismatický Gabriel. 55% ()

bourec

Někdo tady v hodnocení napsal ,že je to parádní řežba.No tak,člověče,parádní řežbu poznám,ale tohle to není!Začátek,a asi dvacet minut byli dobrý ,a bavili mě.Pak to ovšem ustrnulo,a vlastně se čekalo na něco,co pořád nepřicházelo.V tu chvíli sem si říkal,jak strašně statický to najednou je,úplně zmizela ta mystičnost,jen dvě,tři ne moc dramatický chvilky,víc nic.Po hodině se zase začalo něco dít,ale už to nebylo ono.Jen ta bitka andělů byla dobrá.V tomhle roce sem měl dobrý pocity ze tří filmů!Cesta,Kniha přežití a Legie.Poslední dva sem už viděl,ale slova jako zklamání,promarněnej námět,nuda jsou na místě.Škoda.60%.Hodnocení některejch jedinců manipulujících s odpadem je až k zblití ()

WoWoW

Matláme a patláme a mícháme a co z toho vyjde? Přesně takovýhle podivný guláš. Scénárista se opravdu vydováděl. Udělat film, o tom jak nás bůh chce zničit, ale jeho největší miláček se postaví na naši stranu, je fakt úlet. Mimochodem archanděl Michael je něco jako Terminátor, mají spolu opravdu mnoho společných znaků. A Terminátor nebyl ani zdaleka jediným filmem odkud se brala inspirace, třeba všichni "posedlí" jsou vlastně něco jako zombie. Pár scén se povedlo, ale hloupý film ani pár světlých okamžiků od propasti zapomění nezachrání. ()

cariada

Poměrně slušný, když jste přežili hodně nezáživných prvních pár minut, tak se vše hodně změnilo a to v dobrém. Dát kam si do pouště motorest a několik zákazníků a zaměstnanců, byl dobrý nápad, ktomu jakousi apokalypsu. Souboj andělů a zmutovaní lidi. Jen mě nešlo na rozum jak se najednou ocitli zpátky v motorestu ty lidi co jeli autem do nemocnice a napadly je mouchy. Ten konec teda mohli líp vyšperkovat. Přesto to vše mělo slušnou atmosféru a pěknou ponurost. ()

JohnRambo

Nápad zaujímavý ale film už taký zaujímavý nebol. Podobnú zápletku sme tu už aj tak mali, takže by tvorcovia by spravili lepšie keby poslali na budúcu mamičku terminátora...Možno by film trval o polovicu menej a bol by zaujímavejší. ()

Džef!

Těžko říct co si o tom mám myslet. Mohli bychom to pojmout jako extrémní parodii na náboženství a hlavně na boha. Kdy bůh je v podstatě ta největší svině, která náš svět ničí všemi možnými způsoby. Povodně, požáry, zemětřesení, ale tentokrát jsme "boha" nasrali takovým způsobem, že na nás poslal stojící nehybné lidi (anděly), kteří nás chtějí sežrat... i když se teda moc nehýbou. Film nemá víceméně žádný příběh. Jsme na poušti... holka čeká dítě, a neví se proč právě to dítě by mělo zachránit lidstvo atd... plus tam poletují přihřátí archandělové. PS: Omlouvám se za slovník ()

cubajz

nebyl to až takovej shit, prostě akční béčko s fantasy tematikou zasazené do dneška - škoda přiblblého scénáře, tohle mělo ambice na to, stát se kultem! Jo a taky mě dost vytáčely hlasy těch převtělených, zněly děsně uměle... ()

TomikZlesa

Natočit a dostat do kin takovouhle sračku chtělo pořádný kus odvahy, smekám před Scottem, že vůbec takhle dojebanej scénář dokázal dostat do téhle svižné a zábavné akce. Jasný, dalo by se rozepisovat jak byly postavy, dialogy atd. tupý, jenže námět byl výborný a mě film bavil. ()

C0r0ner

Podle traileru to vypadalo na velkou parádu, ale výsledek je něco strašného. Neustávající kecy o ničem (= o Bohu, smyslu života), které nakonec stejně nemají žádné vyústění, logické šílenosti, nulová akce,... Celkově to bylo opravdu děsivé představení amatéřiny ve všech ohledech. 10% ()

Fallen_One

Nebojím se dát čtyři hvězdy, i když si nemyslím, že si je to zaslouží - spíš takových 3,75, popravdě. Dle místních komentářů se filmu vytýká například příliš plků o víře. Mno, zas tolik jich tam není, i když občas to tahá za uši. Ale pravdou je, že na některých těch "myšlenkách" něco je, i když znějí jako klišé. S napětím, zasazením do přírody (nebo spíš pouště) - tedy vzniklou atmosférou a hudbou jsem spokojen. Herci hrají průměrně, i když Paul Bettany si občas hraje na Terminátora, ale budiž, když mu to sekne. Takže ta čtvrtá hvězda by se dala teoreticky přidat za mícu fícu Willu Holland ;-) ...a taky za to, že tento druh mysticko-apokalyptických mám rád. ()

Martrix

Podle trailerů vypadala Legie jako slušný trikový nářez, takže jsem byl přpravený přimhouřit očičko nad scénářem. Člověk přece nemůže mít všechno, že? Jenže ať jsem mhouřil, jak jsem mhouřil, po půlhodině jsem to vzdal a přiznal si, že nejsem tak plkuvzdorný jak jsem myslel. Tolik blbých řečí v jednom filmu jsem dlouho neslyšel a tak hloupý scénář... . Pokud jste se nechali zmást názvem filmu a čekáte hromadné bitky andělů s lidmi, tak si nechejte zajít chuť. Dočkáte se leda tak pár lidských posedlíků a hejna andělů v dáli. Posedlíci jsou vcelku nudní a v poklidu se nechávají odstřelovat. Jejich převaha pramení pouze z početní výhody a to jak se dostanou na scénu....no typičtí Američani. Pěšky ani do sklepa. Skorozávěrečná bitva Gejba s Majklem se nese spíš v duchu hospodských rvaček a troufám si říct, že Srstka s Jáklem by to zvládli i líp. Na (tentokrát doopravdy)závěr si vyslechnete ještě pár blbých řečí a máte to za sebou. Legie si hraje na velkofilm, ale je to jen velkohubá slátanina, kterou od hodnocení odpad! uchránil jen Quaid a Bettany. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)