Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Hwaelos

Kdo čekal od Legie akční film, nemůže být v zásadě zklamán. Faktem je, že kdyby byl příběh epčitější a u scénáře seděl někdo povolaný, mohlo by to dopadnout líp. Ale i Bettany i Durand jako archandělé byli přiměření své roli a zvládali jak akci, tak i hraní, takže žádnej velkej průser. ()

Terva odpad!

Kde asi muže začít film o andělech ? No přece v Los Angeles. Ale zpět na začátek, nemusíte se ničeho bát, již brzy bude konec. Říká babička Gladys Fosterová a pak začne řádit. Celý film je značně zmatený. Vjedou autem do mračna much, pak je střih a už jsou zase venku...pak ty mouchy udělají nálet na benzínovou pumpu a pak střih a už zase nejsou, prostě ani se nesnaží dostat do budovy a " vypaří se ". Je den a pak střih a je noc. Zmatek , zmatek a zase zmatek. Hlavní scény se odehrávají ve tmě a aby to nebylo všechno moc jednoduché, když už divák může něco vidět, zblázní se kamera a klepe se jak při posledním soudu. Asi po hodině filmu se dostane děj do hluchého místa, kde si všichni vylévají své srdce. Velice nudná pasáž plná sebelítosti a sebemrskačství. A pak je zase tma a začne se odehrávat spousta akce a je prolito mnoho krve...bohužel zase není nic moc vidět. Z té temnoty vzejde souboj Gabriel ( Kevin Durand ) vs. Michael ( Paul Bettany ) , ale Bůh ani režisér nechtějí abychom něco viděli....tma je věčná. 95 % filmu se odehrává na benzinové pumpě, která patří Bobu Hansonovi, kterého hraje Dennis Quaid. Snad nejlepší na filmu je hudba. Má jí na starosti John Frizzell. http://www.youtube.com/watch?v=DoTO1Wlve0E Zazní zde třeba song Deep Purple od skupiny The Ravens, Undisputed od King Juju nebo Achilles-The Backbreaker od The Showdown http://www.youtube.com/watch?v=6Cfo1Md2-Xk&feature=PlayList&p=9D765673AAB1E21B&playnext=1&playnext_from=PL&index=28 Velice nudný film a jsem docela naštvaný, že jsem utratil peníze za vstupné do kina. Ale mám víru, že až příště na něco půjdu, bude to lepší než Legie. ()

Johny_fork

Doufal jsem v druhého Constantina, ale Legie jsou něčím trošku jiným. Béčkové dílko, které nedokáže ani udržet rozumně béčkovou linii, protože přes sebe bez sebemenší logiky chrlí všechno možné, andělé, nemrtví, mouchy, poselství... Tohle ani nelze nazvat klišé, spíše slátaninou, při jejímž sledování divák upřímně nechápe, kdo má potřebu toto točit, natož vidět. Mezeru mezi několika solidními akčními momenty vyplňují stupidní dialogy. Úvodní a závěrečné slovo hlavní hrdinky dokonale podtrhuje tupost a prázdnost scénáře. ()

tibenskym

Jedna jediná * za 3 veci: coolového padlého anjela Michaela, "the battle" song a sympaťáčku Willu Holland. Inak je to odpad :-) ()

JohnCZ

Zas tak černě bych to neviděl. Místy film neví, jestli si z toho má dělat srandu nebo se brát smrtelně vážně, ale je to za pár babek natočená fajnová akční rubačka, většinou docela nelogická, ale rozhodně zábavná a vizuálně zvládnutá. Takový Supernatural, akorát bez Winchesterů a v alternativním vesmíru, kde na démony každej sere, protože ani andělé nekopou za ty dobré. ()

joehot

Hollywoode, hollywoode, nějak ti docházejí sny.. Anebo lidé, kteří by je přesvědčile zobrazili. Legie je snůška blábolů, klišovitých keců, scén a postav, nasazená do zajímavého tématu. Herci přehrávají a nelogičností by se jeden nedopočítal. Za co tedy dvě hvezdičky? Jedna za to, že je to béčko s krátkou stopáží a nějakou tou akcí, takže se člověk nenudí, když si zrovna neříká, jaká je to hloupost a druhá za hudbu + Paula Bettanyho (sice pro něj podprůměr, přesto potěší). A přitom to mohlo být vážně skvělé, jít trochu do hlouby příběhu. ()

Crazer

Tak tohle fakt ne. Sice jsem na fantasmagorie ale tohle byla story, že tvůrci nad obsahem snad ani nepřemýšleli a slátali dohromady takovýhle patvar. Pár okamžiku bylo jak z hororu, ale můj dojem zůstal chladný až do konce. ()

corpsy

Jednoduchý príbeh, ktorý je však natočený so zanietenosťou fanúšika, ktorý si tu napchal všetko to, čo na filmoch tohto druhu zbožňuje. Nenáročná zábava, ale občas na povrch prebleskne myšlienka, nad ktorou by sa mal človek zamyslieť. Slušný nadpriemer. ()

PauloZ

Těšil jsem se, myslel jsem, že to bude něco jak Constantine. A ono to bylo temné a celý film si drží celkem hutnů atmošku. Bohužel film padl částečně na scénáři, na stopáži ( všechno jde moc rychle ), na prostřední části, kde je zas na druhou stranu moc čekání a zbytečných srdcerivných keců a konec je až moc vlastenecký. Přitom začátek dává solidní tempo, finálová bitka je pěkná a efekty s akcí na nízkorozpočťák super. Takže dávám 3*. Námět dobrý, ale scénář a realizace už přeci jenom pokulhává. Pozn.: Že béčkové filmy mají častokrát solidní námět a ztroskotají na scénaři nebo režii, velká škoda! Dovedu si představit stejné herce ve stejném filmu, ale pod jiným vedením tak, že bych dal přinejmenším 4*. ()

Marsik

Nebylo to tak zlé. Rozhodně, když jsem se film chystal zčíhnout a on měl na kontě 44%, jsem se obával, co to bude za blbost. Upřímně to sice blbost byla :), ale já se docela dobře bavil a prvky thrilleru jsem taky zaznamenal. Lepčí průměr - 60%. ()

Kryton

Proč Legie nezůstala jen u traileru? Trailer byl skvělý. Dýchal béčkovou atmosférou, apokalypsou biblických rozměrů a vcelku příjemným obsazením. Film si vzal trailer a mezi něho nacpal tunu či snad 100 tun nudné vaty jako tepelnou izolaci. Takový potenciál to mělo. Takové béčkové očekávání jsem měl. Legie se na béčko tváři moc vážně a na vážný film má až moc nelogičností a béčkové omáčky. Bettany může být sebevíce cool, nosit více zbraní anebo trousit moudra jak chce, ale Legie je špatně napsaná a zrežírovaná. Nevím co tu dělá Dennis Quaid? Zřejmě měl být záruka serioznosti filmu. Bettany a jeho archanděl Michael zachraňují doslova vše ve filmu. Jakmile je ze scény pryč je vše v ruinách. Postavy jsou nesympatické (nikoho mi nebylo líto a nepřál mu žít dále), chovají se nelogicky (záchrana dítě s jednou pistolí hned 2 postavami) a nemají žádnou scénu, kdy by vás posadily na zadek. Jediné plus filmu je jeho absolutní přímočarost. Už po 20 minutách víme co se děje a jen se čeká co se bude dít dál. Bohužel i přes pár dobrých scén (začátek bezradnosti, první zkouška síly anebo příchod Gabriela) je film chaotický (kamera skáče sem tam), akční scény postrádají koule a je jich pomálu. Legie tak následuje Knihu přežití, kde se taky pořád kecá a kecá sláma. Vrcholem filmu jsou pak dialogy na střeše bistra. Tohle je jen ukecaná blbost pár excellánc. Další zklamání roku 2010! ()

spaceboyCZ

O cem to bylo?? Mix Residenta Evilu riznuteho panbickarstvim na mne nezafungoval a cela podstata filmu mne bud dokonale minula, nebou zadnou ani nema. Parta nekolika lidi zavrena na opustene benzince v pousti, ke ktere se pridava archandel Michael, ktery zradil nejvyssiho a nechce dopustit novodobou apokalypsu. Budiz. Jedine, co mi ten film dal je, ze pokud se rozhodne Daniel Craig jit co by Bond do duchodu, Paul Bettany ho muze smele vystridat. Nelitostna tvar mu jde dokonale. ()

draggo

Všichni máte pravdu v tom, že je to sračka. Ale já musím dodat, že velice zábavná sračka. Nápad to špatný není, ale aby z toho mohla vzniknout epická apokalyptická jízda, tak by to chtělo minimálně větší rozpočet, jiného režiséra a jiného scénáristu. Pokud ale skutečně vypnete mozek, tak se vám dostane hodinky a půl celkem zábavné hovadinky s celkem pěknými efekty, slušnou krvavou akcí (důchodkyně jasně vede) a sympatickým Paulem Bettanym. Mělo to sice na víc, ale výsledek zdaleka není tak tragický jak někteří naznačují. Poctivé béčko se vším všudy. /viděno na DVD: 60% a 3*/ ()

Zayl

Písek, šutry, skály, písek...prach ve vzduchu. Destinace Paradise Falls uprostřed ničeho, kam by zmrzlináře nevyhnal, a přitom se tu z každý díry objeví pár veletuctů posedlejch. Tak tohle je pořádný kopanec do hlavy s partičkou přeživších, co se snaží bránit na tomhle seschlým fleku poslední naději lidstva. Legie využívá známý koncept spálené země a mrtvého vzduchu, a je až s podivem, jaké krmení dokáže nabídnout pro rychlopalný arzenál. V téhle skrumáži stačí kouknout na pustinu - PRÁSK a cíl se ztratí v sloupu dýmu. Jojo, tak takhle to tu chodí... Možná cáklý, možná ne dokonalá apokalyptická atmosféra, ale pořádná béčková flákota, kde kulky sviští, posedlým se vystřeluje mozek, krev teče a andělé jsou jako kosmetický doplněk. Ač je to objektivně výplach, jak vyšitý, nemohu si pomoct, ale tahle anarchie s koulema mě dostala. ()

phoebess

na tenhle film jsem se koukla jenom díky Paulu Bettanymu, ten mi kdysi učaroval, a Kate Walsh, kterou mám ráda z Grey's Anatomy a Private Practice... ale mít tyhle dva oblíbence v tomhle filmu opravdu nestačilo, hlavně, když se objevila stará babka se zubama a krvavým steakem, jsem si říkala, že tohle je už na mě opravdu moc.. ale dokoukala jsem a přežila jsem... plus musím dát za doprovodnou hudbu a velké minus za ty rádoby skvělé dialogy, které to všechno doprovázely... vždyť to bych takhle napsala i já :) ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)