Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Ajinka126

Tak tohle byl jeden z nejhorších animovaných filmů vůbec. Naprosto nevhodné pro děti a naprosto směšné pro dospělé. Dost mě překvapilo, že se zde objevilo tolik nechutností. Nechápu proč se tomu nemohli vyhnout. Tak negativní "pohádku" jsem dlouho neviděla a doufám, že dlouho neuvidím. ()

PauloZ

Zack Snyder se v 3D animáku v určitých mezích vyžil neuvěřitelně. Po vizuální stránce nejlepší a nejpreciznější animák co dnes vůbec můžete vidět, ty sovy byly naprosto živé a hýbalo se vše co mělo - animační GENIALITA! Proti příběhu nemám ani ň, protože příběhově lepší mě napadá pouze toy story 3 a příběhově horší většina :) Co mě neuvěřitelně mrzí je song od 30 second to mars, který dělá trailer neuvěřitelně pompézní a adrenalinový a který DOPRDELE nezazní v celém filmu! Místo toho se nám dostane dvakrát, DVAKRÁT song od owlcity - bída, bez špetky adrenalinu! Do hlavy mě to ale neleze, takže doufám a věřím že existuje verze která není tak dětská. O horší kvalitě obrazu v kině se nebudu bavit, asi jsme měli nějakou horší kopii :( Jinak pro příště doufám, že se Snyder vysere na celou produkční společnost a udělá si černotu pro dospělé, kterou sovy mohli být. Osobně mě nevadil přechod mezi "temnýma" a "veselýma" místama, jak tu někdo píše, ale mohlo to být vskutku na výbornou! ()

seeker23

Dnes se moc nevidí prakticky zcela vážně pojatá animovaná pohádka (byť nezbytný komický pár hrdinů do počtu tam je). Díky designu sovích protagonistů a Snyderovu umu v práci s tempem i střihem místy velmi atmosférické, ale už v tom je částečně hlavní problém snímku, jímž je rozkročenost mezi pohádkou pro děti a temnou legendou pro dospělé. Pro děti místy příliš temné a úzkostné (přičemž málo pochopitelné, protože imformace se podávají v dost velké zkratce), pro dospělé příliš schematické, neboť k legendě tomu chybí košatější pozadí umožňující představu komplexnějšího fikčního světa. Ani do postav se nelze dostatečně ponořit, pro děti jsou fašistické roviny nerozumitelné, pro dospělé chybí silnější motivace postav k jednání. Předlohy neznám, ale už fakt, že se jedná o zfilmování prvních tří knih dané série, napovídá, že jde o příliš velké soustu, kvůli němuž je vše podané moc letem světem. Byť se na ty lety světem moc hezky kouká a 3D i podmanivá hudba působivost ještě posílí. ()

draggo

Perfektní! Trailery mě doslova nadchly, a tak jsem šel do kina s očekáváním výborného zážitku. No a ten se dostavil. Po grafické stránce je to naprosto neuvěřitelné a překonává to všechny animáky od Pixaru o několik tříd. Sovičky jsou skutečně vypiplané do posledního peříčka, jejich mimika je skvělá (nikdy bych nečekal že sovy dokážou takhle vyjadřovat emoce). Prostředí je taky na jedničku, spoustu těch krajinek bych si klidně pověsil na zeď jako obrázky abych se tím mohl kochat každý den. 3D svojí kvalitou strčilo v některých momentech do kapsy i Avatara - myslím tím zpomalený průlet bouří, bojové scény, a spoustu dalších. Co mě potěšilo nejvíc je to, že Soví strážci nejsou takový ten klasický vtipný animák kde všichni tančí, zpívaj a smějou se. Spíš než do škatulky "animák" si to zaslouží škatulku "fantasy". Až na několik drobných vtípků je to pojaté vážně, a celý film je naladěn na takovou temnější strunu. Příběh je vyprávěn trochu rychlejším tempem, ale rozhodně to tu není ke škodě - každý záběr má své místo, nic není navíc. Film navíc ani na moment nendí, prostě mě strhnul od začátku až do konce. Bojové scény jsou zvlášť v kombinaci se 3D skvělé, zpomalovačky úžasné. Hudba velice zdařilá, krásně k tomu sedí a tvoří tak poslední část perfektního zážitku, kterým se pro mě Legenda o sovích strážcích stala. /viděno v kině(3D): 95% a 5*/ ()

spaceboyCZ

Vaham mezi 2 a 3*. Po technicke strance je to dokonale, sovy jako zive, priroda, more, prostredi vubec, to je v HD naprosta slast pro oci. Hudebni stranka veci neprinesla nic noveho, akcni rytmy strida obcas hudba a la Enya, nekdy i celkem nevhodne. Pribehove tezko kam zaradit, deti budou soucitit se sovickami a dokazu si predstavit, ze proziji pribeh spolecne s hlavnimi hrdiny, pro rodice to budou zrejme opravdu jen vizualni orgie. Secteno podtrzeno, lepsi 2*, rodice mohou tu jednu * navic pridat. ()

ledzepfan

Je to svižné, nenudící, hezky udělané ale ten příběh(ve své základní kostře)je už prostě stokrát odvyprávěný a tenhle film se liší akorát tím, že jsou do příběhu dosazeny lehce kýčovité sovy....Bavil jsem se, něják mě to neurazilo ale nic zvláštního(hodnotného, chytrého či jinak hlubšího)jsem si z toho neodnesl..........70% ()

hous.enka

Tak pěkné sovy jsem neviděla ani v ZOO :) Animace jsou nadprůměrné, a proto není nouze o scény, kdy se sovy a sovičky ukazují ve zpomalených záběrech. Dobrý je i příběh: zlo versus dobro. Ano, je to už poněkud vágní, ale i tak je Legenda o sovéch strážcích jeden z nadprůměrných (a nadprůměrně akčních) animáků, které doposud vznikly. Zapomeňte na koloušky, teď frčí sovy. ()

nigga

Po té smršti téměř většiny zklamaných reakcí, jsem k sovám přistupoval dost skepticky, i přesto, že jde o nový film Zacka Snydera, ale i tak po shlédnutí převažuje spíše spokojenost. Je možná pravda, že by tomu výrazně pomohlo, kdyby to bylo klidně 2krát delší, pak by možná závěrečná bitva dokázala i emočně strhnout, ale jelikož jsou charaktery jen lehce načrtnutý, tak se s některýma opravdu těžko sžívá na to, že má tento příběh opravdu náběh na velké epické dobrodružství, možná by se i to napětí lépe dolovalo, takhle to jen rychle pádí kupředu, ale díky tomu, že Snyder je dobrý režisér, to nepádí úplně špatně, vizuálně to samozřejmě v jeho podání nemá chybu, některé momenty jsou až dokonale magické, akce je skvělá a hlavně to v té celkové nahuštěnosti nestačí ani na chvilku nudit (škoda jen té pitvořící se sovy, která se tam objeví asi v polovině filmu). Nejlepší animák roku to bohužel není (ani několika posledních let), ale čekal jsem, že budu otrávenej mnohem víc, což se naštěstí nestalo, slabších 70 % a za The Host of the Seraphim zaokrouhluju nahoru. ()

Adasin

Nakonec jsem tu čtvrtou hvězdu i přidala, ty sovičky a vůbec ta animace je opravdu úžasná, hrozně dobře se na ni kouká. S příběhem je to už složitější, je příliš zkrácený a nedotažený, bylo by potřeba aspoň dvacet minut navíc. I přes všechny nedostatky však půjde o mé guilty pleasure mezi animáky. 7/10 ()

RasputincZ

Vizuálně perfektní jak bývá u Snydera zvykem, ale to je tak všechno. Oproti například velmi dějově podobnému Valiantovi zde vítěží úžasná animace, kterou považuji za nejvydařenější letošního roku. Ostatní je rutinní práce, která se opírá o spoustu klišé momentů a celková atmosféra filmu se tak proměnlivě kolíbá z depresivního příběhu ztracené a uvězněné sovy do klasicky naivního animáku. Je to tak, jak napsala spousta přede mnou, Snyder točil animák, ale zřejmě si nebyl úplně jist, jakou věkovou kategorii tím vlastně chce zasáhnout, část filmu působí spíš pro starší kategorie, ale následně si Zack uvědomí, že je přeci jen ten film zatím moc ponurý, a proto tam rychle naprosto nevysvětlitelně obživí malou sovičku, aby se přeci jen neřeklo a film šel i lépe naodbyt. Z mého pohledu zatím nejslabší Snyderův film. ()

zahubicku

Jednoznačně nejvíce okouzlující animovaný film ! Dívat se na něj je pastva pro oči ( efektivní zpomalovačky | kapky deště) jediné co se mi moc nelíbilo byl děj kterému by slušela delší stopáž . Avšak děj který je smrsknutý na klasických 90 minut mi nezabránil dá plný počet hvezdiček . ()

zlabus

Snyder nám natočil takového kočkopsa. Žánry se nám střidají, jak na běžícím páse a já si nejsem s to představit diváka, který by se tenhle žánrový zmatek dokázal na plno vychutnat. Přitom animace je absolutně okouzlující a závěrečná bitva je epická až až. Mám trošku dojem, že tu došlo k mrhání talentu Zacka Snydera, snad Sucker Punch bude zase více jeho. 70% ()

Z0oMb3E

Tak toto bolo na mňa až moc nacistické. Samozrejme hovorím o myšlienke vyvolenosti "čistých" či zvrchovanosti druhu. Paralel s chorým nacizmom sa tu však nachádza omnoho viac. V súčastnosti sa fantasy dostáva do popredia a nielen kvantitou, ale i kvalitou. Ga'Hoole je povestná výnimka potvrdzujúca pravidlo. Slabý príbeh sa dnes už nedá nahradiť bezchybnou animáciou, či efektnými bullet time-y. To sa už viac menej od animáku berie, ako samozrejmosť. Slabší príbeh by sa dal kompenzovať vydarenými fórmi, no tento snímok nieje vôbec ladený v tomto duchu. Soví strážci je priamočiary morálny film pre mladých divákov, starších zaujme maximálne už spomínaná grafika. Osobne ma potešila, zoologicá korektnosť pri názvoch ako Tyto, Bubo... Celkovo rozpávka nikoho nenadchne, ale ani neurazí, takže na doobendú sviatočnú projekciu niekde v TV je ideálna. ()

Paxxx.cz

Po vizuální stránce naprosto bezchybný animovaný film, ale upřímně řečeno jsem se po docela dobrém začátku nudil více než jsem čekal. Přesto se tu našlo i pár dost povedených scén, u kterých jsem doslova zíral. Pro děcka dobrá volba- 60%. ()

frashmaker

Tak tohle se mi líbilo. Zajímavý animák pro celou rodinu, ve kterém je však opravdu jen velmi málo opravdu dětských záběrů. Myslím si, že film docela lidsky ukazuje malým dětem, že svět není jen hodný, přívětivý a spravedlivý. A ukazuje to takovým způsobem, že snad děti po shlédnutí nechodí domů ubrečené a rozmrzelé. A rozhodně asi nejhezčí animace přírody, jakou jsem kdy ve filmu viděl. Do toho světa jsem se okamžitě zamiloval. ()

Wysch

Supr pohádka plná tuli tuli dialogů a vtípků. A pak to Snyder zabije epickým lookem. Ale pořád díky vizuálnu je to dobrej film, to jo. [blu-ray] ()

MartinezZ

25.12.2010 ~ Nádherně animovaná sterilita. ~ Ne, nedělá mi problém se ztotožnit se zvířecími hrdiny na plátně. Pokud to dává smysl. V tomhle případě mi ovšem soví konání přišlo hloupé, nelogické a nereálné. Je to škoda, veškerá píle se utopila na grafice, na příběhu a "postavách" se ale v tomto ohledu škaredě šetřilo. ~ Kdesi v sovím hnízdě je maminka, tatínek a tři soví sourozenci. Ten prostřední doslova žije vyprávěními o Sovích strážcích, kteří, až bude nejhůře, pomohou, a hltá veškeré vyprávění o jejich předchozích skutcích a hrdinských činech. Nejmenší sovička se ještě bojí a nejstarší má oba mladší sourozence na hloupé děti, že věří takovým pitomým pohádkám. ~ Jednoho dne odletí rodiče shánět kus žvance a oba nejstarší potomci se kočkují natolik, že vypadnou z hnízda. Ihned se dostanou do drápů jiným sovám a ti je jako otroky odnáší kamsi daleko. Ve svém novém nedobrovolném domově jsou jim skupinou zlých sov vymývány mozky, přičemž se mají stát bojovníky a nebo těžit nějakou magickou rudu. Prostřední fanda sovích strážců se za pomoci jednoho "špeha" s jinou malou sovou dostane pryč a letí najít právě ony bájné strážce, aby pomohli zničit přípravu ovládnutí světa těmi zlými. Po dlouhé cestě je najde, odehraje se bitva, fanda prokáže statečnost a všechno dobře dopadne. Zív. ~ V ději je originální asi tak... nic, zato grafika je vážně perfektní. Každé pírko se hýbe, sovičky jsou vážně jako živé, načechrané, hýbou se tak, jak kdyby měli každou chvíli vyskočit z plátna, ale to je bohužel vše. Nic jiného než grafiku od toho nečekejte, nedočkali byste se. Komická složka je příliš okatě komická, dramatičnost předvídatelná a tak zbývá zase jen ta grafika. Jenže grafika sama film nedělá. Dělá technologické demo. A i když je technologické demo ve 3D úžasné, tak i čistá hodina a půl je na jeho pozorování přespříliš dlouhá doba. Zívat v kině se totiž moc nesluší. ()

SaNcHeZ_cz

Vůbec bych si s mnohovýrazovostí Svoích strážců nedělal problém. Ano je to poměrně nejistá fůze fantasy / pohádky pro děti a animáku pro odrostlejší, nicméně jednu věc je jistá, v konečném důsledku to vůbec není špatné. I bez znalosti knižní předlohy (předloh), jsem si tuto audiovizuální lahůdku užil. Skvostné hlasové obsazení a parádní hudební doprovod jsou pak jen velmi příjemný bonus. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)