Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

MikeCool

Příjemný animovaný film s kvalitním až tajuplným příběhem s velice okouzlující hudbou a jelikož jsem milovník slow motion efektů, přišel jsem si zde na své. Nicméně animované filmy, kde hlavním hrdinou je ptactvo, já moc nemusím, ale tohle je jeden z těch povedenějších. ()

AllShallFall

Příběh o sovách jsem ještě neviděl, takže tenhle příběh je originální. Oplývá velkým hrdinstvím. Animace byla na výbornou. Nechyběl humor a akce. Moc dobré. ()

Mia...

Naprosto nádherná a okouzlující animace, až z toho mám chuť něco nakreslit :) .. příběh se mi líbil také velmi. Rozhodně to stojí za to. ()

teutates

Réžia mi sedí no do tohto diela som sa vrhol bez akýchkoľvek očakávani, už len preto, že ide o animák... klasika, boj dobra proti zlu v Zackovom prevedení stražcov. Pravda je taká, že ma to kur*a vôbec nevzalo. Milé sovy poznačené mesačným svitov + energy yael, ehm ehm... 6/10 ()

swamp

Ohromné překvapení Zacka Snydera! Ano, dalo se očekávat, že vizuálně to bude dokonalé - ale až takhle? Samozřejmě, režisér je velký onanista, takže forma často vítězí nad obsahem. Přesto se mi tenhle fantasy animák trefil do nálady, a i když jsem z něj nebyl úplně na větvi, možná právě to, že je tak trochu z jiného světa, mě dostalo. ()

predators

Nádherná, ale opravdu nádherná animace. Asi se vydám do Třeboně do kina Světozor, bo tam to tento pátek dávají ve 3D. Ano, už jenom kvůli tomuto zážitku to zato musí stát. Nápaditost tvůrců se nedá upřít, ale možná by příště stačilo o trochu méně postav a zapracovat více na jejich charakteru. Jinak nemám co vytknout, hudba byla skvělá, nechyběly epické momenty alá pán prstenů a já, já, já byl prostě hóóóóóódně spokojený! 78% ()

Slartibarkfast

Velice krásný film pro děti, který oplývá nádhernými efekty a atmosférou. Děj je ale strohý a postavy jsou bez duše. Velice plytké a nezáživné. Ač mám rád animáky, do tohoto jsem se nedokázal naplno ponořit. Celkový dojem vyzněl do prázdna. 55% ()

nash.

Zvířecí animák s dětskými vtípky, natočený jako drsná fantasy s realisticky pojatými sovičkami i prostředím. Zajímavá kombinace, která se však ukázala jako nepříliš funkční. Jistě, byl zážitek se na to koukat, už mnohem menší zážitek však by to, co se v tom parádním vizuálu odehrávalo. Pro mě bohužel jedno z velkých filmových zklamání. ()

Pedestrian

Je to přelétavé. Má to tři fakt BOŽÍ scény, ale zbytek je tak strašně průměrný, až to nabádá k tomu uletět ze sálu. Zpomalovačky cool, obsah cruel ()

klerik

Zabudnite na Johna Woo aj Michaela Baya. Pre aktuálne tisícročie je len jediný majster spomalených záberov. Zack Snyder. A zopakujem to ešte raz: ZACK SNYDER! Vizuálne orgie, ako bol svojho času DINOSAURUS (verím, že strážcom sa bude dariť viac). Štandardný lineárny fantasy príbeh je využitý naplno a tých pár postavičiek navyše film určite nepokazí. Ak ste nedýchali pri finálnej účtovačke v KICK-ASS či DVOCH VEŽIACH (nekecám), máte sakra veľkú šancu, že ten pocit zažijete opäť, aj napriek tomu, že si budete hovoriť, že sú to predsa len sovy... Pre fanúšikov 300 a BEOWULFA ďalší namakaný fantasy megaprásk... Navyše vidieť Strážcov v 3D má naozaj(!) zmysel, pretože ide o ukážku dokonalého využitia tohto formátu. Možno nejde o dorovnanie technicky vycibreného AVATARA, ale sovy kopajúce z otočky a sekajúce železnými pazúrmi sú rozhodne pôsobivejšie než prerastení šmolkovia... ()

Lenny.M

Pěkná pohádka, kterou kdybych neviděla ve 3D, asi hodnotím průměrnýma 3*. Přijde mi totiž, že 3D tady bylo výraznější než v Avatarovi.. Taky originální nápad, pohádku o sovách jsem snad ještě neviděla a navíc tak roztomilou asi zase dlouho neuvidím :) Určitě stojí za to, ale obávám se, že pouze jen v tom kině.. ()

iamek

Snydera mám strašně rád, ale už od začátku projektu jsem si klepal na čelo proč zrovna vzal projekt, který nemá ani zaměření na určitou věkovou skupinu. Je tenhle film pro děti ? Asi těžko když se v kině očividně nudili. Nebo je to film pro dospělé ? Možná. Nejvíce jsem si užíval dokonaliou animaci a detaily krajiny. Nebýt závěrečné bitvy, která je nejlepší část filmů tak dám asi jen dvě hvězdy, ale aspoň ten závěr Zack zvládl. ()

Chrustyn

Režisér takových krváků jako remake "Úsvitu mrtvých" či komiksové zpracování "300 bitva u Thermopyl" se tentokrát vydal do filmu, kde není jediná kapka krve ani sexuální scéna. Přináší nám dobrodružnou podívanou, která kompletně vznikla v hlavách počítačů a kde jsou hlavními hrdiny sovy. Vizuální stránka filmu je fantastická a neustále je se na co koukat. Vlající peří, zapadající slunce, mraky, voda, vše vypadá naprosto neuvěřitelně ale když divák na chvíli zapomene na tu vizuální nádheru zjistí, že film jako takový už tak úžasný není. Ve skutečnosti se i přes standardní filmovou stopáž, snímek neskutečně táhne, chybí mu spád a pokud se zrovna nebojuje nebo nelétá, tuctový příběh neuvěřitelně nudí. Doufám, že "Sucker Punch" nám ukáže toho pravého Snydera. ()

ainny

Dvě hvězdičky za nádhernou animaci, oči si přišly opravdu na své. A to je asi tak všechno. Děj mě nijak extra neuchvátil, takže jsem vydržela až dokonce jenom kvůli nádherným sovám, které mám ráda i v reálu. Tohle nebyl můj šálek kafe. ()

heyda

Vizuálně moc pěkná podívaná, s tím si Snyder umí poradit. Ale tihle Soví strážci doplácí především na strašně omletý a ohraný příběh. Ke všemu si nejsem jistý, jestli je vhodné, aby ve filmu pro děti padaly výrazy jako čistá rasa apod. 60% ()

mat.ilda

U všech ornitologů! Tohle tedy byl oproti hošanům z průsmyku či dekadentní CGI prázdnotě mnohem povedenější Snyderův vývržek... díky překrásné animaci na motivy Starých pověstí ptačích, aplikovaných na saubere rase současnost, mávnu křídlem nad poněkud gulášovitým zpracováním a dovolím si malý úlet v hodnocení. Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov, jako film, ve kterém nevystupuje lidský charakter. ()

Flego

Sovy sa mi nikdy nepáčili a zostane to tak aj po tomto filme. Asi je to tými ksichtami... Vybrať si tohto dravca s pokojnou tvárou ako hrdinov animáku bolo možno riskantné, ale po všetkých tých psoch a mačkách logické. Príbeh je od začiatku jasný ako facka, je nalinkovaný priamo, bez nápadov. Preto je najdôležitejším faktom spracovanie. Treba uznať, že sa jedná o animačnú explóziu hraničiacu s obrazovým orgazmom. Neustále lety militantných dravcov ( či už dobrých alebo zlých ) keď na pozadí zúri búrka alebo horí oheň a spomalené zábery ako z najúžasnejšieho dokumentu BBC sú ozdobou filmu. Určite to bolo zámerom tvorcov, ohúriť diváka spŕškou krásnych obrazov, lebo si boli vedomí jednoduchého deja. Malým deťom sa budú možno snívať nepokojné sny a ak si zvykli na srandičky v animákoch, tak sa ich nedočkajú. Mne to neprekážalo, nechal som sa unášať obrázkami, tajomnou atmosférou a prepracovanými súbojmi. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)