Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

HellFire

I když jsem knižní předlohu nečetl, mám z toho stejný pocit jako u filmového zpracování Eragona – příšerně uspěchané. ()

becki_tu

Snyder zkusil experiment a ten mu vyšel tak napůl. Soví strážci mají totiž jednu velkou slabinu a tou je odfláklý a až uspávací scénář. O to víc potom zamrzí fakt, že technická stránka filmu se blíží dokonalosti, protože propracovanější animaci (a její časté zpomalovačky) byste hledali jen ztěží. ()

Earl_23

Obrovský potenciál, skvělé zpracování, ale v konečném součtu jsem byl zklamaný. Ze strážců se dalo vyždímat mnohem, mnohem víc. ()

Sawy

Zack Snyder je mimořádně zručný a nadaný režisér,který má takové vizuální cítění jako nikdo jiný v Hollywoodu.A jednu se mu každopádně musí nechat.Má fakticky odvahu.Tak velkou odvahu,že po remaku kultovního zombie filmu,antické stylizované řežbě a nejslavnějším komiksu všech dob natočil animák o sovách.No jo,tohle znělo od začátku dosti absurdně,co si budeme povídat.Nějak jsem si nedovedl představit,že režisér akčních trháků,které překypují adrenalinem,bude točit něco podobného.Pak přišly první trailery,ve kterých se nás milý Zack snažil zoufale přesvědčit,že to bude úžasně animovaný nářez,ve kterém se budou sovy mezi sebou mydlit jak o život.A já mu uvěřil.Koneckonců,kdo jiný by z takové látky dokázal udělat akční řežbu,když ne Snyder?Problém ale je,že Sovičky nejsou žádná akční řežba,ale taková soví road movie,ve které ušlechtilý hrdina letí pro pomoc za legendárními Strážci.A jedno se musí přiznat,celý příběh je vizuálně skvostný.Animace v tomhle filmu dosáhla určitého vrcholu,který vypadá prostě parádně,ať už jsou to záblesky slunce,prolétávání deštěm,nádherný oheň,sovy jsou realistické do posledního pírka,jednoduše se na to zatraceně dobře kouká a není těžké podlehnout jenom dojmu té všudypřítomné krásy a kochat se.Já se takhle kochal víc jak polovinu filmu,ale čím dál víc mi začalo docházet,že uspěchanější film jsem letos ještě neviděl.A nechápu proč.Jasně,děj je plytký a není moc potřeba ho nějak natahovat,ale většina postav nebo motivů se jenom nakousne a zase se od nich upustí,aby se film vměstnal do té kraťoučké hodinky a půl.Minimálně třicet minut navíc by filmu hodně prospělo,protože mytologie světa se za tak krátkou dobu prostě vystavět nedá.Celý ten příběh byl vlastně jen uvedením do toho světa,evidentně se hodně počítalo s pokračováním,kterého se ale jen těžko dočkáme.Shazování vážnějších okamžiků kvůli dětskému divákovi jsem čekal,ale v takové míře? Film si prostě po celou dobu nedokáže najít skutečnou tvář,neví čím vlastně chce být a hlavně pro koho.Spousta zajímavých minipříběhů typu boje mezi bratry,vztah Sorena k jeho hrdinovi,zrada jednoho ze strážců není nijak pořádně vygradována v nějaké skutečně velkolepé a emotivní finále,které je právě v tomto žánru skutečně potřeba.Celkově jsou tedy Sovičky místo očekávané dechberoucí fantasy pouze solidní pohádkou,která vyšumí příliš rychle na to,aby měla potenciál stát se něčím víc než výplňovkou.Snyderův zatím nejslabší film,ale dalo se to čekat.U Sucker Punch by ale měl Zack být zase ve své nejlepší formě.Doufejme. 65 % ()

oLí

Po traileru v kině někdy před rokem jsem si říkal jen to, že tohle fakt nemám nejmenší potřebu vidět. Časem mě jen zajímalo, co to Zack Snyder po vynikajicích Watchmen vlastně natočil a tak jsem hodinku a půl sobotního rána obětoval. Nevím čím to, možná ideální čas pro podobný film, možná pohodový sobotní rozpoložení neboco, ale docela mi to sedlo. Dobrodružné to je velmi, s akcí i animací si též autoři pořádně vyhráli, příběh není nejhorší, jenomže je o něčem, na co těch 90 minut bylo opravdu zoufale málo. No alespoň to uteklo. Dokonce se jednou dostavila i husina po celém těle - ale Dead Can Dance by udělali epickou scénu i z přípravy párku v rohlíku. Doma v HD dobrý, neúčasti v kině netřeba litovat, nicméně je to pěkné. 6.5/10 ()

ScarPoul

Nemyslím si že je to zlý film. Vlastne si myslím, že je v mnoha smeroch úchvatný. Nebudem sa pozastavovať nad účasťou Zacka Snydera, pretože si myslím, že je to človek, ktorý dokáže efektne vyrozprávať príbeh a kľudne aj ten animovaný. Jediná moja pripomienka smeruje k postavám. Ani z polovice nie sú domyslené, ani z polovice nepôsobia tak, že by sme sa s nimi mohli stotožniť. V tomto smere by bolo naozaj lepšie nechať ich mlčať a zvoliť si len jeden hlas ako rozprávača a spraviť taký animovaný dokument. Ale to je len moja pripomienka. Ide totiž o to, že vytvoriť emócie na vtáčej tvári je veľmi ťažké. To je jeden z dôvodov prečo Happy Feet skončil ako síce krásne natočený príbeh ale ktorému niečo chýbalo. A to emócie. A to že sa ich tam snažili vopchať nasilu, vôbec filmu nepomohlo, lebo pôsobil neuveriteľne. A to isté sa deje aj tu. Ale predsa ma film nadchol viacej ako stepujúci tučniaci. Dôvod je jednoduchý. Toto pôsobí epickejšie. Všetko od animácie - ktorú som naozaj ešte nikdy nevidel tak dokonalú - tak dokonalú že my v niektorým momentoch vyrazila dych - po hudbu, a detailnosť, je premyslené a pôsobí dojmom, že to tak má byť. Že to tam patrí a že je to neoddeliteľnou súčasťou sovieho sveta. Boje sú efektné, prepracované a nestrácate sa v nich. Je z toho cítiť závan dobrodužstva a to sa mi páči. Škoda len tých postáv. Bolo by to na plný počet a jednalo by sa o jeden z najlepších animákov vôbec. Takto to zostáva na filme - ako vycvičiť draka. ()

RelaxMan

Po vizuální stránce je to nádhera. Grafika a animace je úžasná a zasloužila by si právem Oscara. Bohužel to je, tak asi vše, z čeho jsem byl oukouzlen. Jako pohádka pro děti to moc nefunguje a starší diváci se u toho budou hodně nudit. Nápad to má sice dobrý, ale scénář má hodně slabin. Chybí tomu určité napětí a možná i humor, když je to pohádka pro děti. Dialogy jsou taky zvláštně napsaný. Je to prostě, tak na jedno podívání. Celkové hodnocení je, tak na 2,5 hvězdy. Nedá se nic dělat, animáků je fakt dost a konkurence je příliš veliká . ()

maseer2

především moc líbivá vizuální stránka a k tomu slibný rozjezd, po kterém to ale všechno vyšumělo tak nějak do ztracena, což je velká škoda.. když totiž nepočítám tu "modrou magickou sílu" (WTF?), tak námět nebyl vůbec špatný a v silách Zack Snydera rozhodně bylo vytřískat z něj víc.. ()

Dydzej

Opravdu skvělá animace. Po vizuální stránce prostě úchvatné. Sovy, bitvy, krajiny. Toto je film, který bych si pustil na své nové 55" OLED obrazovce, kdybych ji měl. Nicméně to je tak všechno. Pohádka pro děti u které se děti budou i bát a nezáživný fantasy příbhěh pro dospělé. Kdyby byl býval Synder natočil plnohodnotný fantasy film (potenciál na to má jak režisér tak film) moholo mé honocení být vyšší než 7/10. Doufám, že se v pokračovnání Synder nebude řídit nařízeními producentů a nebude se snažit natočit film pro celou rodinu. Snad se Warner poučil, že tudy cesta nevede. ()

Tommassi3

"Možná by bylo vážně lepší být náměsíčný !!" ;) Nejsou Strážci jako Strážci, že ?! A tak jeden po naprosto geniální komiksové adaptaci kouká jako sůva z nudlí ze Snyderova dlouhého nosu.. Skutečně a jednoznačně nejslabší Snyder, který vyje na měsíc svou antifašistickou legendu a ve své další snaze bortit mýty boří tak akorát svůj vlastní, když jeho typické tvůrčí otisky jeden odhalí bohužel hlavně v tom, jak znovu vystrkuje holou řit směrem divácké cílovky.. Tentokrát však neuspokojí diváka téměř žádného, bijákem, jehož neujasněnost bolí ještě víc než jeho v důsledku až zoufalý fikční svět.. ()

st.ranger odpad!

Pohádka pro děti nebo dospělé? Netuším. Největším problém je zmatenost v postavách, skoro všechny sovy vypadají stejně a když už se trochu orientuji v první skupině, objevují se další a další. Film obsahuje několik klasických a též stupidních 3D efektů, naštěstí to není tak zlé. Nejhorší to je s již zmíněnou přehledností. Celkově se jedná o neskutečně naivní nudu, kterou bych nepustil ani dětem. ()

Litsarch

Vždy jsem si přál film o sovách, jelikož vždy v animácích byli jejich role jen postranní s pár komickými houknutími za film a nic víc... Proto jsem nadšeně nadskočil o tohoto filmu a u traileru mi skápla slza, jak byl nádherný... Pustil jsem si tedy film, dokoukal a co se nestalo... Musím jednoznačně uznat, že po vizuální stránce je film dokonalý a ve spomalených scénách jsem se nezmohl na nic jiného, než na "Páni!"... Tím by to bohužel končilo... Film tak rychle ubíhá, že jsem neměl čas pořádně vstřebat děj, natož si vytvořit k nějakým postavám větší vztah... Díky té uspěchanosti má film vcelku absenci jakýchkoli vtípků a hlášek, což by ani tak nevadilo... Co mi vadilo více je, že mne film nedokázal do děje vtáhnout... Od začátku napjatá linie se držela až do konce a s celkem nepřehledným dějovým zpracováním jsem si na filmu mohl užívat opravdu jen to vizuální zpracování... Bohužel... Tenhle film měl potenciál naprosté bomby... ()

bouncer

Velká bitva dobra a zla s velice nabubřelou animací, která se z filmu snaží udělat velkolepou podívanou, i když v jádru ví, že jde jen o rodinnou blbinku jak z dílny Disneyho. Škoda, chvilku jedno pak zase druhé a výsledek je takový zmatený a plochý, ač vizuálně znamenitý a pro děti jistě zajímavý. ()

Terva

To, že jste něco neviděli, ještě neznamená že to není. Tak začíná legenda o sovích strážcích. Krásný příběh, pěkně kreslené, parádní dobrodružství. Sovy zde převezmou mnohé lidské dovednosti, um a hlavně snahu o nadvládu, která končí válkou a smrtí. Někdy vás to lidské přirovnání i odrazuje od dalšího sledování. Hele, chcete do jejich letky ? Žádný problém. Máme tady navigátory, léčitele, pátrače, záchranáře, kováře, meteorology, horníky......prostě vše co taková neobyčejná sova potřebuje. Už jste viděli sovu - kováře ? Tak se podívejte na tento snímek, zanechá to ve vás hodně otázek. Tak přilby nasadit a držte si pera, bitva sov právě začíná. Aby jste z toho neměli denní můry !!! Hůůů a hůůů a hůůů.... V bonusech na dvd je ještě něco ze sovího života, tak si to nenechte ujít. Jo a ještě je tam groteska od Warner Bros z názvem Fur of Flying....ano opět náš kojot. ()

Hismael

Spíš než obsah jsem ocenil propracovanost animace která se ve vykreslení sov povedla nejlíp jak mohla. Celý příběh je jako boj proti fašismu. Zlé sovy které si říkají čisté, chtějí získat nadvládu nad ostatními, vězní a nutí k práci jiné sovy, mluví o čisté nadřazené rase. Naštěstí jsou tu strážci reprezentující hodné sovy. Většina animovaných filmů se snaží diváky rozesmát, ale strážci jdou přesně opačným směrem. ()

Beznoh

Tak tohle u tohohle filmu jsem vážně nepochopil, proč je hodnocení takhle nízko. Dobře uznávám, že u tohohle filmu je těžko určitelné, jestli to je vlastně pro děti, nebo pro dospělé. Ale proč je to takový problém. Pro koho byl Tom a Jerry? Klasická pohádka, ale s takovou mírou násilí že by na to dítě podle těchto komentů snad ani nemohlo koukat. Ale jak jde o Legendu o sovích strážcích, tak to najednou všem hrozně vadí. Podle mě to je krásná pohádka se skvělým příběhem, poutavým dějem, alegorickým podtextem, u které se vážně nenudíte a něco vám předá. Vůbec bych neuvažoval o nižším hodnocení než pět. ()

JohnCZ

Největší chybou Sovích strážců je snaha zavděčit se všem. Na jednu stranu si nemyslím, že by to byl film pro děcka. Přeci jen je to dost temné, místy i docela drsné a s minimem vtipu. Na stranu druhou tu máme strašně krátkou stopáž a díky tomu osekané charaktery a velmi zkratkovitě podaný příběh, který by si zasloužil mnohem více rozvinout. Co si budeme povídat, animace je překrásná. Popravdě jsem neviděl lepší. Příběh je strašně primitivní, ale funguje vcelku dobře. Zmiňovaných nedostatků je škoda, protože to mohla být opravdu nehorázná pecka. Takhle jde jen i velice slušný animák, který stojí za to vidět - hlavně kvůli nádherné animaci. ()

Skrk

Už mě nebaví poslední dobou psát, že film je nudný, ale když to jinak nejde? Soví strážci trvají hodinu a půl, přitom mi to připadalo, že to trvá tři. Zack Snyder šlápl s tímto filmem hodně vedle - je naivní, klišovitý, zmatený, místy dementní a vykrádá jiné filmy. (nejvíc jsem si všiml Star Wars) Na filmu se mi líbila vizualita, zpomalování děje a pár akčních scének, čímž je vlastně Snyder pověstný. Škoda, a já se na to tak těšil! Snyderův nejhorší film. ()

corpsy

Zack Snyder je vizuálny režisér. A všetku tú svoju haperkinetickú energiu, ktorá z jeho réžie pramení, napchal aj do tohto snímku. Spomalené a následne opäť do normálneho pohybu pustené scény jednoznačne uchvacujú a strhnú, ale to je asi tak všetko. Chýba svižnosť príbehu, teda vec, ktorú ovládajú takmer všetky pixarovky, či snímky z konkurenčných štúdií ( Dreamworks, 20th Century Fox ). ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)