• Tosim

Upřímně nechápu, na co se snímek oháněl inspirací heparinovým vrahem, když je příběh buď thrillerem o nějakém zřízenci, kterému se to v hlavě pomotalo anebo zobrazením dosti zvláštního zdravotnického ústavu. Obojí má našlápnuto poměrně dobře, nicméně krok je hodně vrávoravý. Což mě v tomto případě mrzí docela dost. 50%.(27.11.2009)

• Marigold

Další díl čím dál tím odpornější frašky "česká kinematografie a závažná témata". V hlavní roli přehrávající ramenatý playboy a režisér, který vyvanuté sdělení vyvažuje sterilní formální exhibicí. Ve vedlejších rolí: afektovaný soundtrack V. O. Bauera, Nemocnice na kraji města, nedostatek žárovek a ledabylá artikulace, se kterou by mnozí herci neudělali přijímačky ani do Ochotnického divadla okresní logopedie. Pozitivním rysem snímku je naprostá sterilita prostředí a ukrutně panoptikální obraz českého zdravotnictví, který je místy tak přehnaný, až je zábavný.(25.8.2009)

• larelay

To bolo takmer az nepozeratelne a nedopozeratelne... Hodinu a pol nevis, co si mas mysliet :) A ja som to vskutku nevedela a ani po tom nebudem patrat.(27.2.2010)

Kamera fajn, filtre fajn, herci fajn, ale inak o Hodinu nevíš, že si to videl...(24.10.2009)

„Hodinu nevíš“ je v české kinematografii unikátně „čistý“ film, jen je potřeba si uvědomit, že to je exploatace. Tato filmová kategorie měla doposud v českém prostředí pouze ojedinělé příspěvky (Rekviem pro panenku, Nahota na prodej, Vekslák, Playgirls 1+2, Bolero), ale letošní léto kupodivu přineslo rovnou tři tituly, které naplno nebo částečně exploatační postupy využívají. Po scenáristicky katastrofálním a emo umanutém „T.M.A.“ a řemeslné impotenci „Klíček“ se nečekaně v „Hodinu nevíš“ ukázala žánrově prvotřídní exploatace. To vedle vytěžování nedávné skandální události samozřejmě znamená i jistou naivní schematizaci postav a konfliktů, teatrálnost hereckých výkonů, samoúčelnost výrazových prostředků, úsměvnou vypjatost a pouze falešný příslib vysvětlení motivací vraha. K dalším kladům v kontextu žánru patří typově sednoucí herci, prostý, ale efektně gradující scénář a především výtečná prvoplánová atmosféra. Vedle HD kamery si chválu zaslouží výprava, která příběh situuje do poutavého bezčasí, kde vedle moderních sanitek jezdí auta ze 40. či 50. let, lidé mají jakýmkoli trendům vzdorující oblečení a účesy, až na samém konci se objeví mobilní telefon a interiéry vypadají jak z chudé vísky v 70. letech, ale současně jsou na stole počítače. Příznačně exploatační je i konec filmu, kde tvůrci prostě vyždímali potenciál postavy a už nevěděli co s ní, tak ji zlikvidovali nejabsurdnějším možným způsobem. Jako distributorem avizované drama by bylo „Hodinu nevíš“ katastrofa, ale jako exploatace je i v kontextu světové tvorby solidní – nikoli výjimečné, ani nápadité,ale rozhodně poctivé a při dekódování formátu velmi zábavné. PS: Je úžasné být na oficiálním webu filmu v sekci Napsali o nás ve společnosti předních českých publicistických quote whores, jen škoda, že tvůrci neuvádí v jakém kontextu citované věty zazněly - viz recenze na Aktuálně.cz :)(25.8.2009)

• choze

Byla nebyla jedna extrémně zelená nemocnice plná sexy sestřiček a v ní řádil psychopatický vrah s injekční stříkačkou... Nejkřiklavější český exploatační flák, nejkřiklavější výběrem svého inspiračního zdroje, ještě čerstvě v paměti zapsané šťavnaté kauzy heparinového vraha. Vytěžit z tak citlivého případu tak béčkový lékařský thriller, to chce hodně drzosti/neumětelství a každopádně je to těžký hyenismus (ale to mi nevadí). Čekal jsem, že se víc neplánovaně nasměju, ovšem totálně bezradný konec jako vystřižený z nějakého amatérského filmu mě srazil na kolena. Pozitiva: Václav Jiráček a Ivan Franěk. A ty sestřičky.(22.2.2010)

Film, u kterého jsem nemyslela na to, kdy už skončí. Nevypovídá to o hodnotě filmu, nevypovídá to ani o jeho kvalitě. Možná jenom už mě třeba ta maturita dohání. Nebo fakt málo spím. Každopádně převládající pocit po bezprostředním shlednutí filmu je jakési neurčité pozitivno. Z filmu. Který podle mě dost trpí tím, že jaksi, byť nevysloveně, pořád za sebou vláčí ten přívlastek podle skutečné události. Jako by se z piety (?) bál jít ještě dál po - nedotažené - slibné lince o narušené osobnosti a jejím vnitřním svět+. Kde je psychologie, ptám se? Pár zdeformovaných záběrů na lidské obličeje motivaci nedělá. Tady už si musím položit otázku, zda není na čase pohledného škaredu Jiráčka předstat protěžovat nebo omlouvat a prostě ho osočit z toho, že hlavní roli ještě ztvárnit nedokáže, alespoň ne tak, abych já mu to věřila. Co mi na něm přišlo přesvědčivého byla rozumová omezenost a dětská naivita, s jakou chtěl urputně neustále pokračovat po stejných kolejích jako vždycky, což jsi nejsem úplně jistá, jestli bylo záměrné. Těžiště filmu potom dozajista spočívá ve formálních hrátkách a vykreslování atmosféry. Hudba byla solidně morbidní, rozhodně vcelku dobře korespondující s neutěšenými reáliemi, které nejsou výplodem filmařské historie, jak by si mohli někteří odchovanci rozvinutějších měst myslet, co jsem tak ve zdejších komentářích četla. I v menších nemocnicích, které si třeba někde vydupaly peníze a teď staví nové pavilony a podobně, jsou staré budovy pořád ve stavu, v jakém byly za mého narození, a s nějakými opravami se ani nepočítá. Takže tam najdeme plesnivá dřevěná okna, zelené nátěry zdí, i depresivní zářivky najdeme, všechno najdeme. Trochu mi ale přišlo, že Varhan začal hned od začátku nějak moc tlačit na pilu. Představovala bych si trošku pomalejší, záludnější rozjezd, než se spadne do té psychedelie. A té je opravdu hodně, vlastně je takovým pojítkem všeho, co je nám předkládáno. Celý film je spíš než příběhem jakýmsi volným sledem epizod, zejména v úvodu to ale ještě vypadá poněkud nezvládnutě. To se zlepší, ale závěrečná konfrontace doktrora se zřízencem působí tak nereálně a prostě divně, jak kdyby si ji někdo taky jenom představoval. Za tu naprostou zavírací scénu jsem velmi ráda, škoda jen, že film se celý nenesl v takovém duchu, aby opravdu právoplatně mohl takhle skončit.(13.10.2009)

Zvláštní film. Neuvěřitelně atmosférický, působivý, mistrně zpracován, ale zároveň se však utápějící ve vodách průměrnosti s občasným zašploucháním amatérštiny. Možná právě tato, zcela proti sobě jdoucí kombinace, mě tolik uchvátila. Václav Jiráček sice nehraje příliš přesvědčivě, spíše chabě, a v jeho výkonu se najde pár dost slabých míst, ale svou postavu ztvárnil po obrazové stránce excelentně. Se svou voskově bílou tváří, havraními vlasy a výrazem pohřebního zřízence mi neodbytně připomínal Draculu. V podobně laděném duchu se nese i pojetí celého filmu. Strhující je destruktivní kamera, která snímku ještě více dodává ten správný psychotický dojem. Barevné ladění jakoby připomínalo sinající, mrtvolně bledou kůži a ponuré prostory nemocnice a její samotné vzezření mi připomínalo dobu gotiky, inkvizice, lékařské experimenty a staré lidi umírající na strašné nemoci. Výborní jsou herci ve vedlejších rolích, v podobě sestavy nemocničního personálu a také nebozí pacienti. Závěr filmu je skvostný. Nabízí divákovi otázku, co by... a zároveň ho nechává přemýšlet nejen o konci, ale o celém filmu a dojmech, které v něm vyvolal. Podle ohlasů zde jsem očekávala nudu, průměr a šeď. A dostalo se mi zážitku zcela opačného a překvapujícího. Na české poměry zdatně natočený film s tématikou sériových vražd. V současné české tvorbě není příliš těch, které by se jí zabývaly. Ať podle skutečných událostí, či těch smyšlených. A Hodinu nevíš bylo o to autentičtější, že se to skutečně stalo. Tady. Dnes. Jeden z nejlepších čtyřhvězdičkových průměrů, jaké jsem kdy zhlédla:)(11.6.2010)

3,5* Za povedený záběry, atmosféru a děsivou rumburskou nemocnici! Sám sem tam loni v létě ležel a je to tam přesně tak jako v tom filmu! Kámoše tam zabili !(8.4.2011)

Co u tohohle filmu oceňuju, je atmosféra (první půlku byla téměř špičková) a ojedinělou kameru. Ale tohle bude bohužel vše, co mi zůstane v paměti. Příběh je dost zvláštní, stejně jako konec. Jiráček je sice ok, ale zbytek ne. Jakoby režisér nevěděl, o čem chce točit. Takhle zůstává potenciál příběhu opravdu zabitý a jsem zvědavý, jestli se za pár let tohoto tématu neujme někdo jiný a nepřepracuje ho. 50 %.(3.4.2011)

Opravdu hodně volné převyprávění příběhu heparinového vraha (čemuž odpovídá finále). Řemeslně výborně zvládnuté (zvuk i kamera na výbornou), bohužel s velmi častým přehráváním herců, dost chatrnou uvěřitelností a mizerným scénářem. Zatím asi nejlepší film Dana Svátka, které zrovna moc nemusím.(26.2.2010)

Čisté psychologické drama podkresnené dobrou muzikou.(25.3.2016)

Snáď si nikto nenamýšľal, že by kauzu heparínového vraha niekto nechcel zneužiť, akokoľvek z nej nevyťažiť. Média prahnú po senzáciach, bulvárnych či tragických, kŕmia nimi masy a tie ich na oplátku podporujú svojou pozornosťou. V rovine č.1 u mňa narušený mladík so striekačkou pána Svátka body nezískava a len zapadá pomedzi ďalšie, na nešťastí parazitujúce projekty. Rovina č.2 dáva na zreteľ, že aj keď "Hodina" obnáša kopu nedotiahnutých/tápavých partií, tak sa jedná o slušný príspevok v rámci exploatácie. Dá sa teda prepáčiť naivnosť, ktorá priam zapácha ako nemocničný puch, dá sa odhliadnuť od pomotaných časových periód, ktoré pripomínajú teleportačné cvičenia, dá sa neviazane brať prvoplánovosť, ktorou na seba jednotlivé scénky veselo upozorňujú. Má to mnoho realizačných múch a iba jednu nadržanú sestričku, ale ako "česká exploatácia" mi to robí celkom radosť.(17.2.2011)

• paascha

Jako dokument o našem Péťovi, jak mu mile říká o jeho nevinně stále přesvědčený tatínek, to je slabota. Jako volně pojatý film na téma... je to ještě větší slabota. Podobně zmařené jako orlické vraždy a pokus soudruha Svobody nebo Brabcovo Bolero(11.2.2010)

• Wacoslav1

2* za téma. Jinak bych takhle trapně a pozérsky zahranýmu heparinovýmu vrahovi pustil žilou jako prvnímu.25%(28.4.2016)

O tomhle filmu se všude hodně mluvilo ve spojitosti s heparinovým vrahem ale nakonec film na něho konkrétně nenaráží ale přímá pojem vraha daleko obecněji, vykresluje psychologii narušeného člověka, který má tu možnost provést a vcítit se do role pána tvorstva za pomoci nemocničního systému, který on sám špatně pochopil. První co bije do očí už od prvních minut je neobvyklá vizuální stránka za použití mnoha filtrů, která je netypická pro českou tvorbu i přesto, že např. snímek Normal jí zrovna nešetřil. Obsazení Václava Jiráčka do hlavní role se ukázalo jako dobrý tah a bylo vidět že se do své role vžil. Atmosféra je tu postupně budována, režisér a scénáristi odvedli dobrou synchronní práci stejně jako kameraman s jeho klaustrofóbními záběry, nebo zvukař, který použil různé hloubky či vložil do pozadí různé zvukové tóniny (některé připomínaly vzdálené a nevýrazné rozbouřené moře) do záběrů pasovaly, stejně jako chorálová či operní hudba zase určená k zamyšlení vraha. Velice nedoceněný film, který konkuruje i takové české jedničce loňského roku jako Protektor 70%(28.4.2010)

Zpočátku slušně rozjetý atmosférický snímek, kterému v polovině dojde dech - motiv, kvůli kterému Hynek vraždí je značně nejasný a nebýt toho, že jej lékaři explicitně vysloví, asi by zůstal divákovi neznám. Závěr mě zklamal, o gradaci se nedá příliš mluvit a deux ex machina... radši nic. Orchestrovičova hudba mi sedla (právě jsem ve stádiu shánění soundtracku), deformační záběry i svícení působí osvěžujícím dojmem.(28.1.2010)

• Smok

Význam tohto filmu trošku postrádam, keďže všetci už z televíznych novín a mnohých spravodajských relácií aj tak vieme ako všetko dopadlo a o čom to celé bolo. Keby aspoň bol film profesionálnejšie poňatý, ale takto... no, hodne slabé...(8.2.2010)

Václav Jiráček vypadá vskutku úchylně a inspirace heparinovým vrahem je spíše reklamní tah, přesto si nemyslím, že Hodinu nevíš Dana Svátka je špatný film. Ano, souhlasím s tím, že není dobrý, ale ponoření do šedozelené deprese v podivném nemocničním ústavu mu podle mě dosti přidává. Do kina ne, hezky večer doma ano. ;)(31.5.2010)

Temný výlet do temné mysli maniakálního Václava Jiráčka. Hororově vykreslené nemocniční prostředí mělo něco do sebe a film nutil k zamyšlení. Celkově jsem byl příjemně překvapen vyzrálým přístupem ke kontroverznímu tématu. Výsledkem je zajímavý, působivý a hodně zvláštní film. Nečekejte ovšem nic ve stylu idylické Ordinace v růžové zahradě.(14.2.2010)

V hodnocení jsem značně rozkolísaný. Filmů s podobnou tematikou a podle skutečných událostí je více. Srovnání s příběhem Petra Zelenky se přímo nabízí. Jednoznačně výborná je kamera i s použitím filtrů, byť evokuje nemocniční horrory a člověk chvílemi čeká, kdy se začnou mrtvoly zvedat z pitevního stolu. Vhodně, alespoň pro mne, je použita Bauerova hudba, i když se mi zdá, jako by hledal inspiraci u Luboše Fišera ( stačí srovnat některé pasáže např.s Valerií). Příběh sám o sobě nabízí napětí i děsivost, čehož se hlavně v druhé půli nedostává. Divák, místo aby soucítil s oběťmi, je tlačen k tomu, aby držel palce masovému vrahovi... K obětem si nelze ani, díky plošnému vykreslení, cestu najít. Zcela zahozené šance velkých hereček - Jaroslava Adamová, Libuše Švormová, Zuzana Kronerová, avšak i herců např. M.Táborského. Spíše zklamání, ale současně musím přiznat, že se mi film drápkem zachytil v paměti a nějak se drží...(4.4.2011)

Vizuálně hodně povedený snímek, ale co z toho když konec je takový jaký je ? Konec se hodně nepovedl a tak musím dát 3*. Kdyby si scénarista dál více práce se závěrem mohl snímek vypadat jinak.(31.8.2009)

Není to bůhvíjaký šlágr, ale po formální stránce nemám k filmu vážnější výhrady a nevím jak pro koho, ale z mého hlediska byly motivy jednání hlavní postavy objasněny docela věrohodně.(21.6.2011)

• bassator

45th KVIFF 2010 - CZECH FILMS 2009-2010 - České filmy 2009-2010 (Hodinu nevíš... / UNKNOWN HOUR / Hodinu nevíš...) - Tak takto se to stalo? Můj názor je takový, že tento film má s „heparinovým vrahem“ společnou snad jen jeho osobu (a ani už nevím zda ta postava ve filmu se jmenoval Petr Zelenka) aby na sebe přitáhl pozornost, ale ostatní je snad úplně jinak? A to ztvárnění postav? Nenašel jsem jedinou postavu která by byla přirozeně zahrána. Vše tak přehrávané, nesympatické... - červenec 2011 - 35%(23.8.2011)

• Slarque

Václav Jiráček je od úplného začátku nalíčen a snímán jako typický úchyl. Do které nemocnice ho přijmou? No přece do takové, kde žádnému z lékařů na pacientech nezáleží. Důležitější jsou pro ně jejich vzájemné žabomyší války. Je to natočeno jako thriller, ale v něm potřebujete nějakou postavu, na které vám záleží. Tady jsou i pacienti zhusta podáváni jako monstra. Fakt nevím, co tímhle chtěli autoři říci.(28.9.2014)

• Big Bear

Tak předně, nemusím Jiráčka. Nějak mi prostě vizuálně nesedí a to v kterémkoliv filmu. Snad je to tím účesem, netuším... Ale i bez něj tohle dílko působí dosti podivně. Hned v úvodu musí každého zaujmout ten nazelenalý filtr, který snad má evokovat nemocniční prostředí, mně však nevím proč připomněl postapokaliptický film. Ten ostatně připomínala i celá nemocnice, kterou bych buď zařadil kamsi do Pripjať nebo do Anglie devatenáctého století... Ideální ústav pro choromyslné. V té šílené nemocnici byly hezké snad jen ty sestřičky. Varhan Orchestrovič umí a některé jeho skladby i soundtracky stojí za to, tady jsem však místy nechápal to pískání při rozmanazných záběrech nemocničních chodeb, které připomínalo zpěv keporkaků... Celá zápletka je podivná, stejně sama hlavní postava.. Pokud to mělo někoho donutit k zamyšlení nad životem a smrtí či nad mocí jednoho brát život druhému nechť nad snímkem usilovně dumá jakm jej k tomu nutí i oficiální text distributora... Já v něm vidím zpackaný thriller, který se lehce inspiroval známým případem heparinového vraha. Kdo pobavil byl patolog Dulava s bradkou :-). Jedna ampule adrenalinu, protože toho se mi u filmu opravdu nedostávalo. *(15.3.2014)

Podle mě porevolučně nejnáročnější filmová látka zpracovaná tím nejodpudivějším způsobem. V otázce optiky naprosto souhlasím s AngelAngie, zelenomodré a černé bylo trochu příliš. Na druhou stranu, při "proklikávání" filmu jsem se natolik odradil atmosférou a očekávaným scénářem, že jsem pak Svátkův počin víc jak dva měsíce neustále odkládal.____Prvních několik minut je depresivních a toho pocitu se až do konce nezbavíte, i když "příchodem" Stanislava Zindulky se film zbaví své úvodní rozpačitosti.____ Hodnotím tenhle film vysoko, a přesto ho už nikdy nechci vidět. Výběr postav, kamera, hudba, výprava, střih a hlavně neuvěřitelně citlivé lavírování režiséra (a snad i scénáristy) s divákovými sympatiemi a antipatiemi k hlavní postavě zaslouží plné uznání. Zpočátku je před nás naservírován "klaďas" Hynek a "záporák" Jarda, přičemž v průběhu si (logikou svých pozic, ale nikoliv nutně všech činů) své póly vyměni, aniž by se ovšem dostali do stejně silného kontrastu. V podobných případech hrozí nebezpečí, že režisér se příliš "ztotožní" s takto negativní postavou (v tomto případě vraha) a svůj film vystaví jako jeho nechtěnou a absurdní obranu. Tohohle jsem se bál, ale ono se to nestalo (dost tomu pomohl i osud Jardova bratrance Petra). Přidal bych tam ještě víc erotiky, svedení krásné slovenské sestričky z Kramárov a viděl bych to jako silný, obtížně uchopitelný a stravitelný film.(14.4.2010)

Výborný film. Tedy skoro. Nebýt toho zpackaného závěru, mé hodnocení by bylo jistojistě plné. Jiráček podal životní výkon. Nemocnice sice vypadá jako barák hrůzy, ale nevadí to. Příjemně to zapadá do atmosféry, která je a to se nebojím říci, hororová. Ano. Tento snímek tak opravdu působí. Nezklamou ani herecké výkony. Uvidíte i nejvyššího muže naší republiky. Hudba je skvělá. Barevnost filmu působí dramaticky. Jen se znovu ptám autorů. Proč proboha jste nepromysleli závěr? Překvapuje mě velmi nízké hodnocení.(3.6.2010)

• kajda.l

What the fuck?! Všichni současní i bývalí sanitáři všech zemí, vzbouřete se. Očekával jsem, že to bude špatné, moc špatné, ale toto překonalo všechny moje "nejzelenkovitější" představy. Toto dílo je prakticky po všech stránkách nekoukatelné a nedokoukatelné, ale když tomu tu šanci dáte (jako já), dostane se vám zábavy takové, že vám smíchy málem praská bránice, při samotném finále mě záchvat smíchu doslova skolil k zemi. No vida, pánové Svátku a Jiráčku, ke skolení člověka není třeba ani Heparin:)). Tahle mrdka se neschová, ani za alibistické - fiktivní příběh.(4.8.2010)

Já nevím ani do teď jaký měl ten film smysl.(22.6.2011)

• Mononoke.

Hodinu nevíš.(23.7.2010)

Takže, šel jsem na film s tím, že uvidím hodně trapný pokus o dramatický film z nemocničního prostředí. Také jsem chtěl vidět záběry havlíčkobrodské nemocnice, se kterou se již část naší rodiny seznámila i zevnitř. HB se ve filmu nekonalo, jelikož se Zelenkou ten film nemá nic společného... kromě vraždění v nemocnici. Tvůrci si to pojali po svém a kupodivu to nebylo tak hrozné, jak jsem na začátku čekal. Jen ten konec bych rozhodně změnil, tím myslím poslední záběr. Plusem filmu je Varhanova hudba, která je dobře pesimistická a soundtrack si budu pouštět hezky po večerech :) Jen jsem si tak nedovedl zařadit celý děj do nějaké specifické doby, protože prostředí, přibližovadla mi nějak neseděla k těm mobilům a počítačům. Ale co, lehce nadprůměrný český film.(5.9.2009)

• honajz

Ordinace v růžové zahradě v modrozeleném filtrovém provedení a s trošičku černějším námětem. Střídání rekvizit z různých časových období jsem vůbec nepobral. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/hodinu-nevis.html Ačkoliv se tvůrci ohánějí inspirací heparinovým vrahem, tohle je spíše kombinace Normal, Riget, Sanitky a Ordinace v růžové zahradě, jak by ji natočil patnáctiletý fanoušek bez zkušeností. FILM Když chcete natočit psychologický thriller, potřebujete k tomu holt mít do mrtě zpracovanou psychologii postav, jinak vám ten příběh nebude fungovat. A pokud chcete natočit povrchní a plochou akční jednohubku, můžete se sice vykašlat na psychologii, ale musíte dodat filmu atraktivní formu, aby si divák, nemrava, přišel na své. Atraktivní formou však nemyslím střídání zeleného a modrého filtru, přičemž se vzhled celého snímku pokusím vykrást z filmu Normal (a mnoha podobných předchozích již od 70. let). Rovněž tím nemyslím naprosto nesmyslnou výpravu, kde mi rekvizity skáčou jak ve stroji času - tuhle psací stroj Consul, onde dva tři moderní počítače. Nová škodovka a pak auta z 50. let (proboha proč?). Skleněné injekce ze 30. let a barevné televizory na pokojích. Popelníky na chodbách a cedule zákaz kouření u vchodu do nemocnice. Když pitevna, tak prorostlá plísní (ó, jak originální!). 1 Když pak budete někomu tvrdit, že jde o film podle skutečných událostí, konkrétně heparinového vraha, nedivte se, že z podobných rádoby uměleckých výblitků bude poněkud více překvapen a nebude tušit, která bije. Pokud jde o příběh, hrdinou je zde trochu podivný týpek, který se hlásí už pošesté na medicínu, protože "jinak neví, co by dělal". Když se nedostane, jde alespoň do okresní nemocnice dělat saniťáka, resp. zdravotního bratra a zřízence. Přitom nemá rád, když ho někdo buzeruje. A mezi doktory je jako na potvoru jeden z přijímací komise. Který je navíc ženatý, ale táhne to se sestřičkou, na kterou si týpek myslel. A tak začne Hugo, Max, nebo jak se ten chlápek jmenuje, vraždit doktorovy pacienty, aby se mu pomstil. 2 A už jsme u té psychologie postav a nedotažených vztahů. Máme tu sestřičku nymfomanku, ženatého doktora, jeho o něco starší manželku a do toho je zde závistivý a pomstychtivý vrah. Tohle dostat do ruky skutečný filmař, vytříská z toho něco jako Mys hrůzy, Hodiny zoufalství nebo Psycho. Když to dostane do ruky povrchní český ouchcapek (jen pro jistotu - slovo "ouchcapek" není nadávka), co si na filmaře jen hraje, vznikne z toho povrchní nedotažené klišé, kde se žádný pořádný problém ani neobjeví, a jakmile je na obzoru jen nějaký malinkatý konflikt, je rychle zameten pod koberec, aby nedej Bože, nemusel autor (autoři) přemýšlet, jak by jejich postavy jednaly životně, a ne podle šustění jejich papírů. Takto zde máme film, kde týpek pobíhá po nemocnici, z nezajištěných a nezamčených skříněk krade, co potřebuje, a zabíjí lidi, aniž bychom časem už tušili, komu a čemu se vlastně tentokrát chce pomstít. O nějakém vývoji postavy sotva mluvit, navíc Václav Jiráček i tuto roli hraje stejně jako Jánošíka, tedy nijak zajímavě, natož přesvědčivě. Nic proti, ale prostě nemá na tyhle role charisma. Jen si zkuste představit v této roli třeba Borise Rösnera zamlada, jak by to zcela změnilo atmosféru. 3 Jarek Hylebrant Při takové koncentrované nudě už člověk začne řešit i nelogické díry a hlouposti ve filmu. Od těch malých - když vytáhnete a otevřete magnetické šachy, už máte figurky rozestaveny - po důležitější. Např. od chvíle, kdy začnou někteří lidé v nemocnici našeho Hynka podezírat, neučiní žádná interní opatření. skříňky jsou stále volně přístupné, nezamčené, dokonce se týpek Hynek dostane i k adrenalinu a infúzím... Když už Hynek vraždí, spolupacient na pokoji je buď šílená žena, nebo jiný duševně omezený mrzák, aby nemohl svědčit... A když nevíte, jak se vaše postavy vlastně dopracovaly tam, kde jsou, musíte zvolit to nejjednodušší řešení k zakončení příběhu. Tím myslím tzv. deus ex machina, tedy zásah shůry, protože jako scenárista jste neschopný domoci se rozuzlení vlastními silami a vycházet přitom z příběhu a psychologie svých postav. Musíte si prostě pomoci berličkou. Hodně jsem se bál, že bude použita ta nejpitomější berlička (resp. druhá nepitomější, protože sebevražda moc nepadala v úvahu) k zakončení špatně rozehraného příběhu, resp. vůbec nerozehraného, a skutečně byla použita. Mezi berličky nutno počítat i snové vize hlavního hrdiny - jaký měly účel? Vnuknutí? Měly nějak představovat chorou mysl vraha? Na cestu vraha se dal i kameraman - hlavy herců zásadně řeže. Střih si obstaral sám režisér, a sem ta si to stříhá přes osu, no a co, divák je pitomec, ten to stejně nepozná. Pan režisér a druhý scenárista si ve filmu i zahráli! Jeden doktora, druhý kněze. druhý scenárista je i muzikant, jako třeba v české televizi Bedřich Ludvík, takže ve filmu zazní dva jeho songy. 4 Eva Leinweberová Z hereckých výkonů pak stojí za zmínku jen dvě jména - Jarek Hylebrant v roli hluchého pacienta Petra (i když cukrovkáři většinou nevypadají tak zbědovaně, jak se vyřádili maskéři v tomto film) a Eva Leinweberová v roli jedné z doktorek. Jejich výkony patřily k těm uvěřitelným, dokázali své postavy obdařit vnitřním životem a v divákovi vzbudit alespoň nějaké emoce. A pak ještě Jitka Smutná hned v úvodních záběrech snímku, kdy hraje strach jen očima a je hned poznat profesionál. Těžko se vyjadřovat k hudbě, když je sem násilně implantováno kostelní rekviem (A spolu s tím kostel - kde se proboha v nemocnici vzal kostel? Kaple to není a vycházky asi pacienti neměli.) Pokud by celý film by parodií, mohlo to být i docela dobré, i ten konec by byl potom vtipný, jenže to by musel snímek mít mnohem větší nadhled. Takhle je celkový dojem, který si nejspíše divák odnese, jen povrchnost. DVD Disk načíná protipirát, v bonusech najdeme záběry z natáčení (15:51), nepovedené záběry podložené veselou hudou (9:47), videoklip Richarda Müllera (2:38) a trailer (1:54) - vše bez jakýchkoliv titulků. Kvalita obrazu je diskutabilní, když se tvůrci sami rozhodli pro přefiltrovaný televizní vzhled s uřezanými hlavami a zběsilou kamerou. Podobně zvuk - většina problémů pramení spíše z neschopnosti údajných herců o jasnou dikci. Ale už jen pro ty bonusy, na české DVD rozhodně nadstandardní, si zaslouží DVD pochválit. Publikováno: 03.02.2010(2.2.2010)

Po zhlédnutí tohoto nevšedního snímku se dostavily smíšené pocity. Tématem je to originální a výhodou je, že je to inspirováno (i když bych tak moc nepřeháněl) skutečnou událostí, na což se vždy rád kouknu. Atmosféra nemocnice je opravdu ponurá a trýznivá, stejně jako některé pasáže filmu. Herecky je to celkem vyvážené (amatéři se vyrovnávají s profíky). Stopáž je snesitelná, ale o dvacet minut méně ... byl bych spokojený stejně. Z počátku jsem chtěl dát 2* (kdyby zde byl rozsah 1-10* bylo by to jednodušší), ale jelikož to ve mě chvílemi vyvolávalo tísnivé pocity (a to nejspíše mělo) a byly zde záběry míst, po kterých jsem nejednou kráčel, tak si přidám (55% - nečisté, ale pořád 3*).(7.3.2010)

Hodinu nevíš je solídny český televízny triler, ktorý sa dostal trochu omylom do kín. Nemá žiadny komerčný potenciál, ale v rámci možností pomerne dobre funguje. Chcelo to trochu viac dotiahnuť hlavne scenár, ale aj réžiu, ktorá zaváňa Cronenbergovštinou a dalo sa v nej zájsť ešte omnoho ďalej. Solídne psycho s dobrým záverom, ktorý sa, rovnako ako celý film, mohol viac dotiahnuť.(5.6.2012)

• Martinibaby

Vážně jsem doufala, že budu hodnotit jinak než většina ostatních, byla jsem zvědavá a navnadili mě nejen (pro mě neokoukaní) herci, ale i téma samotné nebo třeba jen barevná stylizace. Chyba lávky. Vysloveně jsem se těšila na reklamy (a ne zrovna proto, že by se mi chtělo na záchod). Jako celek film působí prostě divně. Pofidérní je všechno od hudby jako z béčkového hororu, přes herce, z nichž půlce prostě nebylo rozumět (!) po rádoby umělecké všudypřítomné a nemizející filmové šero, které mi po půl hodině sledování zatemnilo mozek. Uznávám že depresivní atmosféra byla nejspíš zamýšlená, ale doufala jsem že budu po shlédnutí chtít 'zabít' onoho vraha a ne sama sebe. Tak nevím.(25.12.2010)

Vyborna praca s kamerou,hudobne skvele dofarbene,interiery starej nemocnicnej budovy v kontraste s modernymi vydobytkami dnesnej doby naprosto uzasne,atmosfera prvoplanova a to je v pripade tohto snimku jedno velke plus.Herecky zvladnute vacsinou velmi obstojne az skvele,slovenski herci s vynimkou Marka Igondu nemuseli byt,ale uz som si zvykla.Ja tento film chvalim prave pre tu atmosferu a prvoplanovost.Styri hviezdicky su podla mna adekvatne.(19.3.2012)

• Terva

QUA HORA NESCIE.......Při sledování tohoto snímku mne napadla otázka, zda je opravdu tak jednoduché zabít tolik pacientů a nevzbudit v nikom žádné podezření. Nebo už jsme opravdu tak znuděný životem, že hledíme jen na sebe a činnost někoho jiného nás nezajímá? Řekl bych, že nepoznat z tolika vražd, co se děje je snad nemožné a že primář nemocnice, svou leností, pomáhal Hynkovi vraždit. Je nezodpovědnost hřích ? Není, ale z velké části nás za ní nikdo nepotrestá. Hynek Michálek ( Václav Jiráček ) je sice ke své první vraždě přemluven pacientem, ale kdo rozhoduje o smrti ostatních ? A bylo to rozhodnutí oprávněné ? Jenže pak se vše otočí a z lítosti se stane nenávist Úplně k někomu jinému. Film z nemocničního prostředí, podpořen operetní vážnou hudbou je příběhem doktorů, sester, saniťáků a v neposlední řadě hlavně pacientů, kteří jsou nuceni žít pod jednou střechou, i když má každý jiné poslání. Někteří však na své poslání zapomenou a stanou se někým jiným. Finální scéna byla nečekaná a lehce vše vyřešila. Snímek je natočen podle knihy, Vraždy ze závisti, kterou napsal Miroslav Skačány, který se také, spolu z režisérem Danem Svátkem, podílel na scénáři. " Temná " kamera Jakuba Šimůnka zvýraznila smutné nemocniční prostředí, kde se převážně děj odehrává. Ta operetní hudba, která nás provádí filmem, je nahrána v evangelistickém kostele u Salvátora v Praze a podílel se na ní Varhan Orchestrovič Bauer. Ve filmu zazní i song Modrý plyn od skupiny Longital http://www.youtube.com/watch?v=xlweu7DgVuk V bonusu na DVD je samozřejmě i videoklip hlavní písně z filmu od Richarda Müllera http://www.youtube.com/watch?v=a7I3mG7fy8s ........HODINU NEVÍŠ.(11.2.2010)

• eraserhead666

Milí čeští filmaři, vyserte se na filmy podle skutečných událostí nebo jimi alespoň trošičku inspirované (jako v tomto případě), protože to prostě neumíte. Věřím, že prohlašovat, že je tenhle film na motivy heparinového vraha určitě na film naláká spoustu lidí a vy z toho něco vytřískáte, ale vaším jediným štěstím je, že už pak nemusíte účtovat a kasírovat nasranost těch lidí. Zde ocitovaný oficiální text distributora je toho jen zářným příkladem. Kromě toho, že je otřesný sám o sobě a až nechutně podbízivý, se samotným filmem nemá nic společného. Čekal jsem, že alespoň teď se stane snad zázrak, (mě) neznámí tvůrci a ne zas tak známí herci způsobí, že film bude alespoň nad českým průměrem (a že v současnosti ten průměr není zase tak vysoká laťka), ale chyba lávky. Nejdříve budete přemýšlet, ve kterém roce/desetiletí se děj vůbec odehrává (já tipoval šedesátá léta). Nevím jestli ten retro nádech byl záměrný nebo ne, trochu to ale kazí to očekávání, které ve vás vězí po nabuzení distributorských keců a žvástů o původu příběhu. Pak budete koukat na přehlídku trapně pře/ne/hereckých výkonů (výjimkou je místy jen hlavní "hrdina", potěšující Petra Nesvačilová a pro mě jedna z nejhezčích a nejcharismatičtějších českých hereček Jana Krausová - škoda, že obě dostaly tak málo prostoru, ovšem Krausová ho využila jak nejlépe mohla). Občas to byla fakt tragédie a ne jen vinou herců a hereček. Hrozně mi vadila ta šedivost filmu, barvy, aby člověk pohledal. A na závěr příběh samotný, místy přesycený útokem na první signální soustavu, místy utahaný, celkově však jen na daný příběh až příliš klišovitý a předvídatelný. Ten příběh nic neodhaluje a nic nevysvětluje (a první odstavec oficiálního textu distributora už vůbec ne). Abych ale jen nekřivdil, dá se to... Přesto... Viděl jsem jednou a stačilo mi, než si pustit tohle znovu, radši si pustím Troškův Kameňák...(7.6.2010)

Ono se na to dalo divat a kupodivu i Jrackovi poprve v zivote neco sedlo. Stacilo se tvarit lehce dementne. "Potesi" herecka ucast Marka Igondy, toho chlapa fakt zeru, dokonce pred natacenim mozna i chodil chvili do logopedie:-)(14.10.2009)

• Ten Druhy

Úplne najlepšie je použiť marketingový slogan "podľa skutočných udalostí", veď ľudí najviac zaujíma to, čo nie je vymyslené, ale naozaj. O pravdivosti inšpiračných zdrojov však nemôže byť ani reči. Film Hodinu nevíš... nie je natočený podľa skutočnosti, ale z druhej ruky na základe knihy psychiatra M. Skačániho Vraždy zo závisti (2008). Príbeh heparinového vraha je značne skreslený. Petr Zelenka je prezentovaný pomaly ako neuznaný génius, ktorý v mizernej nemocnici nie vlastnou vinou robí „blbého pošuka“ a vyzbrojený injekčnou striekačkou sa snaží pomstiť nenávideným doktorom, ktorí ho ustavične využívajú, tak, že postupne vyvražďuje ich pacientov. To, či vražedné besnenie Zelenku bolo motivované jeho závisťou a mindrákmi nie je až také jasné ako si to myslia tvorcovia filmu. Svátek sa príliš spolieha na jednostrannú psychiatrickú hypotézu a neberie veľmi do úvahy svedectvá. Mimochodom, Zelenka bol odsúdený na doživotie, ale v base sedí od roku 2008, takže je to aj čerstvý a konkrétny prípad. Pre pozostalých jeho siedmich obetí, môže byť preto nedôstojné pozerať sa na takýto povrchný film, ktorý navyše obsahuje niekoľko klišé. Napríklad kamera používa slizký zelený žabací filter a vnucuje predstavu pochmúrneho príbehu, ktorý sa odohráva v ošumelej nemocnici, teda v prvoplánovo traumatizujúcom prostredí. Temné chorály, V. O. Bauera – špecialistu na filmovú hudbu, sú použité tak naivne, že je hneď každému jasné, že Zelenka ide opäť niekoho zavraždiť. Herecké výkony nemá hlbší zmysel hodnotiť, veď ani nebolo čo hrať, pretože postavy sú schematické (jedna je ako druhá a obete ako vrah) a miestami pôsobia až neživotne.(11.9.2010)

• sta

dvě za tu nervozitu, kterou ve mě film svou amaterštinou vyvolával(25.8.2009)

Filmy o masových (sériových) vrazích mám docela rád, ale jen málo z nich stojí za pozornost. Ani zde tomu není jinak, protože po jeho shlédnutí jsem měl hodně rozporuplné pocity. Přišlo mi, že režisér vlastně ani moc neměl představy, jak by měl film jako celek vypadat a rozhodoval se až za pochodu. Chvíli jsem měl totiž pocit, že sleduji psychologické drama o zhrzeném mladíkovi, kterému se štěstí vyhýbá obloukem a on je ze všech stran jen šikanován. Tyto pasáže měli zřejmě diváky obměkčit a nějakým způsobem jim dopomoci k tomu, aby hlavní postavě snad i začali fandit. Potom se z toho začala stávat taková polo detektivka a jen sem tam se objevil jakýsi náznak děsivé atmosféry. No a když přišel na řadu závěr filmu, tak jsem se začal chytat za hlavu už úplně. Jediné slovo „trapnost“ snad všechno vystihuje. Snímek má i několik světlejších momentů, ale těch je zde opravdu docela málo. Vraždy jsou většinou docela odfláknuté, téměř stereotypní a hlavně únavné. Některé oběti sice dostanou ony očekávané záchvaty, ale jinak je vždy všechno důležité přerušeno otravným střihem. Hlavní hrdina ač na první pohled hodně emotivní chlapec je však v těchto chvílích skutečně hodně dobrý. Herec Jiráček patřil asi k tomu nejlepšímu co nám zde tvůrci nabídli. Proměna charakteru jeho postavy je místy i uvěřitelná a v určitých momentech dokáže vzbudit i strach. 50%(1.5.2011)

Docela mi vadilo, že vraha ve filmu čekal jiný konec než ve skutečnosti. (Pondělí 08.11.2010)(8.11.2010)

• blackrain

Film je inspirován nechvalně známou kauzou heparinových vražd, které otřásly českým zdravotnictvím a celou Českou Republikou. Inspirace je to opravdu jen velmi volná. Spíše jde o to, že psychicky narušený mladý muž využije svých možností a špatného zdravotnického systému k tomu, aby zabijel lidi, kteří se nemohou žádným způsobem bránit. Vpíchnout injekci někomu do žíly je pro něho velmi jednoduché a fascinující. Hodně zvláštní film, jednou stačilo a dost.(7.2.2010)

Uspokojivá žánrovka, která má několik nesporných deviz - především opravdu skvěle vytypovanou nemocnici, připomínající spíše dům hrůzy, výborné navození temně klaustrofobní atmosféry a vyrovnané herecké výkony dokonce i v nejmenších epizodách. Navíc Jiráček předvedl první herecký výkon, který mě určitým způsobem oslovil, i když někdy je stále trochu bezradný. Film navíc zpočátku zaujme i svou psychologickou stránkou, ta se ale v průběhu děje zcela vytratí a nahradí ji čistokrevná "vyvražďovačka". Některé scény a samoúčelné obrazy vypadají dost křečovitě (samotný začátek, sny z pitevny) a Bauerova hudba spíše po většinu děje působí trochu nahodile a odloučeně od obrazového dění, ale v závěru příjemně přispívá zvládnuté gradaci. Po šokantním konci jsem byl opravdu vděčný, že se můžu jít nadechnout na čerstvý vzduch. Pokud by se hodnotila síla filmu vzbudit v divákovi depresi, tak by si HN u mě vysloužilo plný počet.(29.8.2009)

• Skip

Drama bez dramatu, herecky dost špatné a psychologicky hodně podprůměrné. Tohle si vycucat z prstu, to teda bylo fakt umění.(6.2.2010)

Jako vlk v rouše beránčím vypadal Hynek (Václav Jiráček), zakřiknutý mladík který chtěl "jenom" pomáhat lidem. Studie pokřiveného charakteru v českém thrilleru s místy až horrorovou atmosférou nevyznívá v konečném soudu vůbec špatně. Na český film bezpochyby zajímavý počin.(31.1.2010)

• Murrro

Ak by som mizernú réžiu mohol ospravedlniť nadhľadom Dana Svátka a scenár (Svátek, Skačáni) faktom, že jeho autori zatiaľ nedokončili povinnú školskú dochádzku, za najväčšie mínus filmu by som považoval herecky bezradného Jiráčka. Tvorcovia však majú štúdium už istý čas za sebou, preto som očakával, že pojmom "motivácia", "psychologizácia" a "štylizácia" rozumejú. Mýlil som sa. Možno ma zmiatol už názov filmu. Hodinu nevieš? Vyše hodinu a pol som nevedel, či sledujem seriózne nepodarený film alebo za vlasy pritiahnutú čiernu komédiu. Bavil som sa totiž kráľovsky! "Jseš norbální? Kurvo!"(22.10.2009)

Atmosféricky takřka dokonalé, Jiráček se svým "nehraním" byl tou nejlepší volbou a příjemně potěšil i scénář, který se heparinovým vrahem inspiroval jen velmi volně. podle mého názoru další ze zbytečně podhodnocených domacích filmů. Jakoby jsme ani nechtěli, aby se v tuzemsku podařilo něco solidního. 70%(3.4.2011)

Paráda, vyjímečně jsem se nenudil u českého filmu a jsem spokojen. Konečně někdo natočil napínavý drama o vrahovi, který nebije do očí českejma reáliema. Jiráček je výbornej záporák, paradoxně mi byl sympatičtější než zbytek nemocnice. Bravo! Jen nechápu, proč to v MF Dnes propagovali jako film podle kauzy heparinového vraha, tohle je prostě dobrá psychárna o vrahovi, kterej řádí v nemocnici.(25.8.2009)

Ten film neni tak úplně špatnej. Povedlo se vytvořit dobrý prostředí a solidní atmosféru. Ani ta hudba neni nejhorší. Bohužel hlavní herec není příliš přesvědčivý a scénář má strašně děr a je klišoidní. Všichni lékaři jsou namyšlený a arogantní blbci, který maj každou sestřičku. Všechny sestřičky flirtujou, jsou hezký a hodný. Hlavní problém ale je, že se nikdo nad postavou Hynka nepozastavil, on má od začátku na čele napsáno, že je divnej. No a v neposlední řadě mi přijde, že se snad točily první klapky, protože hercům kolikrát neni vůbec rozumět. Ale celkově to zas tak špatně nevyznívá, potácí se to mezi dvěma a třema hvězdičkama. Já s přivřením obou očí dávám tři.(25.8.2009)

• Crawler-D

Po prvním zabití ztrácí odůvodnění toho, proč v zabíjení pokračuje a tímto zbúsobem. Tedy krom toho, že on i scénář jsou hloupí.(19.9.2010)

• papaJA21

Za těch dvacet minut co jsem to vydržel .... ta kamera a střih, nemluvě o hereckých výkonech a scénáři, to se opravdu nedá ...(22.2.2011)

Film, ktery se nametem volne opira o heparinoveho vraha Petra Zelenku je podle me nepravem opomijeny a podhodnoceny. Me zaujal svou depresivni atmosferou a dobrymi hereckymi vykony vetsiny hercu (no dobre, sestricky spise pro okrasu). Vaclav Jiracek v roli Hynka byl vyborny. Kamera umi zaujmout, na filtrech bych ale priste trochu setril. Zpusob vysetrovani ovsem neni moc duveryhodny a trochu kazi muj dobry dojem z filmu, naopak zaver povazuji za celkem solidne vymysleny.(12.9.2014)

Nakonec docela dobrý film. Škoda toho střihu /přes osu fakt neee.../(28.1.2010)

Dan svátek natočil asi svůj nej film .I přesto jde jen o hodně průměrnou záležitost.50%(27.2.2010)

Film nepopisuje skutečný příběh heparinového vraha, ale je jím jen volně inspirován. A to je asi největší chyba. Jako divák jsem se cítila hodně ošizená, protože mi ve filmu předkládali něco, co byl jen výplod scénaristické fantazie založené na tom, že někdo zabíjí pacienty heparinem. Skutečné pohnutky, důvody a myšlenkové pochody reálného vraha, který dnes sedí ve vězení nám vlastně představeny vůbec nejsou. Na začátku nám "hrdina" přijde jako někdo, s kým bychom měli soucítit, ale postupem filmu se z něj stává jen pomstychtivá kreatura, kterou začneme nenávidět. S tím skutečným příběhem heparinového vraha to nemá nic společného (ten aspoň zabíjel jen ty, kteří doopravdy umřít chtěli). Ovšem, když se odprostíme od tohoto faktu, je to průměrný film. Nenadchne, neurazí.(10.6.2010)

• st.jim

Trapný český film s ještě trapnějším koncem.(1.3.2010)

Film na mě působil poněkud "nedotaženě", škoda. Zdařilo se deprsívní nemocniční prostředí, výborný byl Václav Jiráček v hlavní roli.(14.11.2011)

3* občas napětí , ale jinak stále dokola,nezajímavé , zaujal mě až konec. Zajímavý příběh který se opravdu stát mohl, kdykoliv.(7.4.2013)

Možná to tak docela na plné 3* není, ale díky příjemně mrazivé atmosféře, vyvolané především perfektní stylizací (zejména interiéry jsou naprosto úžasné) a přesně na míru padnoucí hudbou, mi to prostě nedá, abych film ohodnotil hůře. Rovněž musím pochválit obsazení, a to hlavními rolemi počínaje (kde mě Franěk pouze utvrdil v tom, že je opravdu horrorový typ, a Jiráček zase v tom, že jeho výborný výkon v Jánošíkovi rozhodně nebyla náhoda) a těmi nejmenšími konče. Je zvláštní, jak použití až bizarně vyhlížejících individualit, byť jen na pár vteřin na plátně se objevivších, dodá atmosféře na hutnosti. Hodinu nevíš... je tak velice kvalitním horrorem/thrillerem, na české poměry až nebývale. I s ohledem na rok vzniku se tak nelze ubránit srovnání s filmem T.M.A., a i když Hodinu nevíš... pořád tak trochu působí jako studentský film (ačkoliv teď mě tak napadá, že T.M.A. vlastně taky - Herz, neHerz), vyznívá tento pomyslný souboj výrazně pro film Dana Svátka, jehož jméno mi tak rozhodně výrazně utkvělo v paměti a jsem velice zvědavý na jeho další počin. P.S.: A je mi fakt upřímně jedno, jestli se film dostatečně kvalitně vyjadřuje k závažnému tématu skutečného heparinového vraha - to bychom museli v podobném duchu nadávat každému filmaři, který si jako předlohu zvolil skutečnou historickou událost - jestli je stará 10 nebo 1000 let totiž podle mě nehraje roli.(31.10.2010)

• Martin741

Vizualne dobre zmaknuta priserna nuda, ktora nema divaka cim oslovit. 5 %(23.4.2013)

• Linka2

Jenom z toho traileru se mi udělalo špatně.(26.8.2009)

Na české poměry docela originální snímek, u kterého je vidět inspirace ve Spalovači mrtvol (což neni nijak na škodu, ale bohužel jeho kvality zdaleka nedosahuje). Nejsem nějak extrémně obeznámený s příběhem heparinového vraha, jenom spíš tak co se kde šustlo, takže vůbec nemůžu porovnat, jak moc se autoři drželi pravdy, ale až na závěr filmu, který je naprosto hrozný co se týče scénáristické i režisérské části, se mi Hodinu nevíš líbilo a nelituju, že jsem na to šel do kina..(14.9.2009)

• vegetol.mp

Celkový dojem, který si divák odnese je spíš povrchnost, než skutečný zážitek. Herecky jednostrunné, obrazově lehce hysterické, režijně těžkopádné a hudba jak z Kladiva na čarodejnice. Zkrátka ve všech ohledech stejné jako T.M.A. od J. Herze. Hlavní hrdina není žádný opravdu zajímavý sériový vrah, jen divnej brouk, co běhá po špitále a dává injekce na počkání skoro každýmu. Pokud někdo viděl levné americké filmy o sériových vrazích, tak tohle je přibližně na obdobné úrovni. Jen s tím rozdílem, že Hodinu nevíš má opravdu debilní konec, který vypadá, jak kdyby ho někdo vymyslel za deset vteřin. Tenhle námět měl zkrátka na víc. Nemůžu tedy říct, že bych se těch 90 minut nudil, ale opravdu si nedokážu představit člověka, který by si po shlédnutí řekl, FAKT DOBREJ FILM. PS: Kterej kokot tomu dal v Cinemě 100%? Dneska se dá fakt koupit úplně všechno...(26.1.2010)

• rudeboy

Psychologická (škoda, že len v náznakoch) dráma o mladíkovi, ktorý bol na toľko presvedčeným altruistom, až začal vraždiť. Svátkov film nie je úplným fiaskom, je len príkladom víťazstva formy nad obsahom, ktorej výsledkom sú síce pekné obrazy no žiadne napätie. Naozaj žiadne! Príjemným prekvapením filmu je pre mňa herecký výkon Václava Jiráčka.(2.2.2010)

• Master19

Co určitě zůstane v paměti je psychoprostředí nemoderní nemocnice. Ulízlé vlasy Václava Jiráčka už začínají být synonymem českého filmu pro polo-(a více)-úchylného zákeřného padoucha. To ani tak nevadí, ale tešil jsem se na popisované téma, v čemž mě prostředek celkově zklamal. Bohužel.(21.10.2010)

Tak asi nemám vkus, jak tak koukám na hodnocení, ale pro mně je to 75 %... Jiráček bez problémů a uvěřitelně utáhnul hlavní roli i režie je dost dobrá.(18.5.2010)

Velké překvapení. Nečekal jsem nic a mále jsme tenhle film dokonce vynechal. Vizuálně zajímavé, atmosféra nemocnice je skvělá. Herci mi nevadili.Motiv který je uveden ve filmu je hloupý, proč by sakra někdo lidi zabíjel z takovýho důvodu? Závěr příšerný přesto se ale jedná o jeden z těch zajímavějších českých projektů které stojí za pozornost.(24.6.2010)

• D28

Škoda,že podľa mňa tu bolo príliš veľa nevyvážených "vecí".Ponurá atmoška sa podarila, hudba občas perfektne pasovala a chvíľami zasa iritovala,Jiráček sa mne na mimoňa veľmi hodil. Nie všetci herci však hrali pozerateľne, dokonca ani českí.Nenudila som sa síce,ale potrebujem viac odpovedí než otázok, v živote i vo filme.A možno je dobre,že myseľ vraha mi ostáva vzdialenou.(16.8.2010)

Veľmi dobrý film. Vo svojej podstate veľmi smutný a hlboko reálny. Mám rád takéto snímky, ktoré nie sú všeobecne známe, ale o to sú lepšie.(5.1.2011)

Atmosféra, neuvěřitelně zdařile vybraná lokace, Jiráček a povětšinou i kamera - to všechno bylo OK. Jinak docela těžko uchopitelný průměr, plný zbytečných klišé, navíc s nepříjemně uhoněným a vyumělkovaným koncem.(4.11.2011)

• ecceHOMMO

To, že bude divný "heparínový vrah", to sa čakať dalo, ale že bude divné i vedenie nemocnice ...???....a v snímku nejde uniknúť Geišberg ala krkolomná čeština ....(3.2.2010)

Je to úplně to samé jako v případě Kajínka - široká veřejnost zná tento případ výhradně prostřednictvím médií. Jak to ale bylo přesně ve skutečnosti, to ví jen pramálo lidí. Pouze sám pachatel, jeho blízcí spolupracovníci a vyšetřovatelé. Šlo tedy jen o to, jakou formou tento případ dostat na filmový pás. A já si myslím, že na naše poměry je to film povedený a v podstatě také emotivní. Já uděluji 4 hvězdičky. Možná jsem ovlivněný tím, že sám pracuji ve zdravotnictví. Proto si troufám tvrdit, že to není jen o selhání jedince, ale celého zařízení.(14.12.2010)

Těžko popíšu svůj pocit z tohoto snímku, každopádně je to hodně depresivní... Celkem dobře natočeno a zahráno, ta "kostelní" hudba mě přiváděla téměř k šílenství (stejně jako účes hlavní postavy :). Vlastně sem vůbec neměla v úmyslu se na tenhle film dívat, jelikož české filmy moc nemusím... doporučil mi ho kamarád. A já sem i ráda, že sem do toho šla, páč byl pro mě velkým překvapením a ač si to možná až tak úplně nazaslouží, mu dávám 4*. 75 %(29.1.2010)

Tak tento film mě mile překvapil. Čekal jsem další nudný snímek od českého režiséra, ovšem dočkal jsem se napínavého filmu, který opravdu stojí za zhlédnutí. Po dlouhé době jeden z českých filmů, který nedělá ostudu!(10.9.2010)

• Pavlík

07. 04. 2011 (126.); já bych si od saniťáka injekci píchnout nenechal(7.4.2011)

Po delší době opět na československé filmové scéně film,který vybočuje z řady.Thriller z nemocničního prostředí/mimochodem vynikajíchího,zajímalo ve které nemocnici to bylo točeno/občas připomínajícího asi díky kameře a především hudbě Spalovače mrtvol ovšem nedosahující tolik kvalit jako právě spalovač i když tyto dva filmy nechci vůbec se sebou spojovat.(29.1.2010)

Ten konec to docela zkazil....(18.1.2011)

Oceňujem najmä charakterovú premenu vnímavého a ľudského čudáka na pomstychtivú beštiu, ktorá kvôli malichernosti začne svoju hru na boha. Chladné farby sa mi zapáčili a umocnili depresívny zážitok, takisto aj pekné zábery a sympatické dialógy. Koniec je perfektný, no k nadpriemerným štyrom * mi stále niečo chýba.(25.10.2011)

Slušne odvedená práce režiséra i herců. Scénář je krapet chudší, ale i tak se povedlo vyvolat sugestivní, hutnou atmosféru, která se v tuzemských filmech zas tak často nevidí. Jiráček odvedl výborný výkon a smekám mu. Škoda jen, že chvílemi jsem se trochu nudil a tempo ztrácelo.(8.10.2012)

• Very_kuul

Dokonale ma rozrušoval Jiráčkov účes. Vďaka nemu som krvopotne zvierala v ruke nožnice a okrem toho vlastne celý film nestál za nič. Fuj Geišbergova čeština, fuj tá komorná hudba, pchaná takmer do každej scény, fuj herci, fuj scenár a fuj celý film.(20.3.2010)

Souhlasím s Webbem. Jen mě zde silně chyběla větší propracovanost postav, jenž zde vycházejí v celkovém součtu hodně ploše-výjima doktora v podání Ivana Fraňka. Hodinu nevíš je český nevšední film v moderním hávu, jenž byl zbytečně moc uspěchán, aby lidé pojem heparionový vrah ještě trošku znali.(17.6.2010)

Priznávam, nerozumiem záplave negatívnych hodnotení. Film je vynikajúco spracovaný, neviem čo by a od neho dalo viacej očakávať, je pravda, že by sa sa skôr hodil viac do TV, ako to kina, ale aj tak je to technicky a dejovo zvládnuté výborne. Držal ma v napätí až do konca a to oceňujem. Realistické prostredie i "dôvody" konania heparínového vraha celkom chápem. V každom prípade veľmi dobré.(27.8.2010)

Jedna hvězda navrch za hudbu. Ovšem jestli je tohle reprezentativní vzorek české nemocnice, tak už žádná reforma nepomůže...(4.4.2011)

• Mičl

Pro větší úspěch filmu měli tvůrci se zpracováním příběhu heparinového vraha nějakou dobu počkat a nechat to odeznít a uzrát.(16.3.2012)

na české poměry nebývale povedený,místy až mrazivý snímek,kde narozdíl od Normalu forma neválcuje obsah.Po letmém náhledu na místní hodnocení sem čekal další průser,ale nakonec sem velmi příjemně překvapen a musím uznat,že takto nízke hodnocení si nezaslouží.Škoda toho trošku nezvládnutého konce...80%(2.2.2010)

• Milodar

Přesně jak píše Marius - za Hodinu nevíš, že jsi to viděl...(18.8.2010)

Prijemne prekvapeni. Snad poprve mi Jiracek v nejakem filmu nevadil a aspon malinko jsem mu tu roli uveril. Ostatni zucastneni zahrali paradne, zejmena Ivan Franek se mi libil. Dobra tisniva atmosfera, jen ta hudba byla zbytecne pompezni. Ve vysledku peknych 80%(30.1.2013)

No.. čekala jsem "temnější verzi" odpadové Ordinace, ale nebylo to zas tak hrozné :)(21.3.2010)

Keby sa tam motali policajtka a kriminálny psychológ, tak uverím, že sledujem mojich obľúbených Die cleveren, film má veľmi podobnú atmosféru. Inak dávam také lepšie tri hviezdy.(1.6.2010)

Dobré, ne-li nadprůměrné výkony téměř všech herců (kromě doktorů). Jinak to bylo ale natáčené jakýmsi podivným stylem, takže to vypadalo spíš jako tv film než film do kin. Navíc to bylo Zelenkou jen inspirováno, a tak mě poněkud jiný konec nechal na rozpacích. Vidět jsem to chtěla, ale vyplatilo se počkat na televizi.(3.4.2011)

Hodinu nevíš mohla být studie, která by se do hloubi zamýšlela nad smrtí a rozborem osobnosti heparinového vraha. Dovedu si představit, jak by protřelejší režiséři nechali naplno vyznít všechny ty pocity a pohnutky spojené s neúspěchem na lékařské fakultě nebo s nějakým úmrtním v minulosti, které Hynka k vraždám vedly, nakonec prostor tam na to byl. Náznaky tam sice jsou, ale dotáhnout se je moc nepovedlo, přesto nesdílím takové zklamání jak jsem se tady mnohokrát dočetl.(4.4.2011)

Hodinu nevíš je v první řadě horor a tak je třeba k němu přistupovat. Paralela se skutečným případem zde hraje až druhé housle. Záběry na nemocnici jako by z oka vypadly jakémukoliv bubufilmu o strašidelném domě. Film má ovšem tu smůlu, že český horor diváky netáhne a tak se tvůrci musí smířit s tím, že byť natočili dobrý film, nelze počítat s vyšším výsledkem, než jakého dosáhla T.M.A.(29.8.2009)

Filmu musím přiznat jedno - ani jsem se nechtěl na něj moc dívat, pustil jsem si ho jen jako podkres. Dokázal mě však zaujmout, abych se mu v jeho druhé půli věnoval plně a ani toho moc nelituju. Je škoda, že z tohoto tématu filmaři nedokázali dostat více, snímek má po většinu času solidní atmosféru, ale často zase působí dost amatérsky. Potěšila mě podkresová hudba. Řekl bych, že se v soudobé české tvorbě najde mnoho horších filmů, tohle rozhodně nepovažuju za ztrátu času.(5.1.2011)

Je škoda, že tohle téma je zpracováno takhle nízkorozpočtově. I když na druhou stranu, ta kauza (pozůstalí po těch zabitých) jsou stále mezi námi a nebylo by to vůči nim asi košer, dělat z toho masovou záležitost. Nemocnice z plátna přímo smrdí starobou a chlorem a vizuálně je to pohádka (nebo spíš ponurá balada). Už mnohokrát jsem tady psal, že mám problém s novými českými filmy - tenhle se liší, a proto dávám místo zasloužených tří hvězd tu jednu navíc. Za odvahu.(25.3.2016)

• JirKrato

Ono se to hrozně těžko hodnotí, přes hrůznost činu se prostě člověk nemůže soustředit na výkony herců. Člověk jen nechápavě čumí s jak ledovým klidem zabíjí hlavní hrdina pacienty. Herecké obsazení nepřekvapilo, ale zároveň nezklamalo. Jen mě tedy překvapuje jak brzy režisér sáhl po takhle vážné pravdivé události - můj názor je, že toto téma mělo ještě chvíli ležet ladem a za čas se ho mohl ujmout nějaký začínající režisér. ( tak jsem tento komentář sice dopsal, ale mám sto chutí to škrtnout a napsat jen - Příliš brzy na plátnech po tak hrůzné události!!! )(7.2.2010)

Takže asi takhle... ...filtry mi absolutně nevadily, líbil se mi střih - jen minimum záběrů tam bylo navíc - v každé scéně se řeklo a provedlo pouze to, co bylo žádoucí, aby divák zaznamenal, děj mel víceméně stále spád a bylo na co koukat, tudíž bych rád pochválil i vcelku zajímavou kameru +2* ...herci rozhodně nebyli špatný, jak zde někteří neadekvátně hodnotí +1* ...sice jsem čekal, že film bude víc inspirován skutečným "heparinovým vrahem", ale i tak přijemný překvapení ... a poslední hvězdičku dám v rámci rovnovážnosti a znechucení nad některými pseudosuperhlubokými příspěvky...(6.8.2010)

• Gore

Popravdě, čekal jsem víc. Snesitelnou stopáž ubíjel monotónní příběh, který ji o dost prodlužoval a monotónně ji prodrkotal až do samého konce, který tvůrci razantně ukončili způsobem jakoby z jiného filmu, čímž si body dost ubrali. Příběh byl dost naivní anebo postavy, neboť způsobem jakým nám byly vraždy a okolnosti kolem servírovány, by po chvilce musela poznat i ta nejhloupější sestřička, že to není náhoda. V tomto selhala dramaturgie na plný čáře. Herecké obsazení se nejvíce zaměřuje na Jiráčka a Fraňka. Jiráčkovi by neměli svěřovat hlavní role, protože na ně prostě nemá. Tady mu sice stačí minimum prostředků k tomu, aby předvedl svého rozumově prostého a lehce zaostalého hrdinu, ale tím si vystačí po celý děj. Ničím ho neosvěží, jede si monotónně furt dál. Na půlku filmu mu to vystačí, ale na celý film určitě ne. Ještě v žádném filmu mě nepřesvědčil, že na hlavní role má. Franěk mě na rozdíl od Jiráčka překvapil, neboť po jeho výkoně ve filmu T.M.A. jsem si nechtěl přiznat, že vůbec umí hrát, ale zde to jakžtakž zvládl. Sice to nebyl žádnej extra výkon, ale na rozdíl od T.M.Y. a od Jiráčka, alespoň něco předvedl. K zeleným filtrům se moc vyjadřovat nebudu. Nevadili mi, ale mohli tvůrci použít trochu fantazie a víc si s filtry pohrát. Alespoň by posílili efekt, když už příběh se jim pod rukama hroutil.(4.3.2011)

Hodinu nevíš... kedy si to pozrieš znova.(12.4.2011)

• FilmWave

Zoufalé. Scénář a většina herců na úrovni amatérského filmu (Jiráček má sice vizáž skoro jak Ulliel z Hannibala, ale jakmile promluví, kouzlo je fuč). Formálně to ale není úplně nezajímavé - nemocnice je autenticky depresivní a filtry á la "Normal" ujdou. Na to ale bohatě stačí trailer.(14.9.2009)

Výborná byla ponurá atmosféra celého snímku. Škoda, že film nevytěžil víc ze skutečnosti o heparinovém vrahovi, bylo by to určitě zajímavější. Dost mě zarážely protiklady dob, které se ve filmu setkávaly...telefon s kolečkovým vytáčením a hned vzápětí mobilní telefon nebo vcelku novodobá sanitka se míjí na ulici s autem někdy ze 70. let. Určitě by se z filmu dalo vytěžit mnohem víc, než pouhý průměr.(11.2.2010)

vynikající thriller a na české poměry skvělý film!! hodnocení mne trochu odrazovalo, ale nakonec jsem si to pustil a byl jsem překvapen. opravdu místy drásající film, a celková vizualizace byla perfektní. trošku mě jen překvapil konec. pět hvězd to sice asi nemá, nicméně just je sem dám, páč 52% si ten film vůbec nezaslouží!!(13.3.2010)

Veľmi nudné spracovanie divácky príťažlivej témy. Stačilo sa inšpirovať viacerými filmami o masových vrahoch. Jiráček to zvládol celkom dobre a ani ostatní to nekazili, no skrátka scenáristicky to padlo na hubu. Škoda..(18.2.2011)

• Olík

Psychologická pohádka exploatující na „heparinovém vrahovy“ Petru Zelenkovy - ke škodě věci až příliš obecně. Ocenil bych především emotivní kameru a na české poměry slušnou práci s pocity. Na druhou stranu Václav Jiráček byl lepším Jánošíkem než masovým vrahem a na Ivana Fraňka začínám mít slušnou alergii.(13.4.2011)

• chemicquei

Nezdálo se vám taky, že to bylo po celou dobu filmu furt na jedno brdo? Přišel, píchnul a pacient umřel, asi pětkrát nebo tak...(26.12.2009)

Kdyby mělo jít o pokus o převyprávění Zelenkova příběhu, dal bych jednoznačně hodnocení odpad pro závažné odchylky. Ale protože několikrát tvůrci i autor knihy podotýkají, že se jím pouze lehce inspirovali, hodnotím to jako samostatný film. Přestože sám nechci eutanázii nikdy podstoupit, věřím že lidé by měli mít právo o ni požádat. Proto s první smrtí ve filmu souhlasím, ovšem následující umrtí ve filmu odsuzuji, obvzláště umrtí milé paní Škarpové. Celkově nejen vraždy, ale i ublížení lidem, kteří člověku důvěřují považuji za svinstvo. A to i když jsou jen ve filmu. Proto snižuji hodnocení jinak dobrého filmu.(23.5.2010)

• Yarwen

Snímku uškodila mediální masáž, prohlašující jej za zfilmování událostí okolo heparinového vraha. Skutečnost však byla podstatně jiná. Pohnutky k vraždění u mladíka ve filmu mi přijdou těžko absorbovatelné a závěr je vyloženě hloupý. Škoda, z námětu šlo vyždímat více.(4.4.2011)

• pulDag

nevíš no(3.10.2009)

Je to velmi zdařilý psychothriller s hutnou atmosférou, dobře dávkovaným napětím, přesvědčivými hereckými výkony a působivým vizuálním zpracováním. VJ dokáže být v hlavní roli milým citlivým klukem, zakomplexovaným ublížencem i pošahaným psychopatem zároveň, jeho postava je věrohodná a tím o to děsivější. Děj se odehrává v neurčitém čase na neurčitém místě (což se mi líbí), se skutečným případem heparinovéha vraha má film společné jen téma. Z očekávání rekonstrukce skutečného případu může pramenit u diváka velké zklamání, věřím že to je i důvodem špatných hodnocení zde v ČSFD.(25.10.2009)

Málem jsem dostal deprézi.(1.2.2010)

No coco, chvilu jsem si v nemocnici taky poležela a mám z českýho nemocničního prostředí podobnej pocit. Myslím, že snímek to celkem realisticky odrazil - arogantní doktory, kteří se neserou s ničím a s nikým, proč by taky. Chudák mladíček to měl v hlavě pomotaný, ale zvládal to bravurně:D Na poměry českýho filmu vcelku nadstandartní záležitost.(10.3.2010)

• MELODY

Vadily mi chybějící barvy. Když k nim připočítám ještě poněkud lacinou ponurost prostředí, zbytečně agresivní hudební doprovod a ne zcela šťastný výběr protagonistů, vychází mi slabší dvě hvězdičky.(23.6.2010)

• sehe

A mne sa tie zelené filtre páčili.Aj Jiráček sa mi páčil.A to bolo všetko.(6.1.2011)

• Kroup4

Proč se všechny koncepty vrahů,zabijáků a lidksých bestií co se točí v česku za každou cenu ničí?Jedinej M.Kňažko v Normalu trochu hraje.Tohle je konec.Heparýnový vrah?Z toho měla jít husí kůže...Tohle bylo trapný...Vezmu kameru,najdu si v historii nějakýho českýho řezníka a natočím to jak to bylo a aby nám bylo z toho úzko,zle.Tak jak se to má točit.Hrůůůza totok!!!(13.2.2011)

• E lan

Divný film, nejsem si jistý ani dvěma hvězdičkami. Herecké výkony jsou vyloženě špatné, ztvárnění nestojí za nic (je prostě divné, lepší slovo mě nenapadá) a celý příběh je takový nedotažený. Přidám-li nedůvěryhodně ponurou atmosféru, tak lituji, že jsem se smiloval a dal o jednu hvězdičku více než si tento film podle mě zaslouží...(3.4.2011)

• Wann

Koukl jsem se na to jen protože se to natáčelo v naší nemocnici...Hrozná blbost...(31.12.2013)

• touchud

Místy zajímavý televizní film, hodilo by se ho zkrátit tak na 60 min. Občas se tvůrci pokoušeli snad i o horor, ale takhle hnusnou nemocnici opravdu v ČR snad nenajdete. Hudba mi k filmu neseděla, zdála se mi přehnaně "monstrózní" :). Vtipný konec. 2,5*/5*(28.8.2009)

• Ogrb

Posílenej výbornou Kawasakiho růží jsem vyrazil na další českej film ve Varech, kterej jsem v normální distribuci přehlídl. Ale zatímco Růže byla trefa přímo do černýho, Hodinu nevíš je čirý zlo bez atmosféry, herci nehrají absolutně nic, prostě všechno špatně. Škoda, trailer nepůsobil úplně blbě... 2/10(4.7.2010)

• Honziczech

Hodinu nevíš proč sis tuhle blbost pustil....jedna hvězdička za lokaci a obraz(24.10.2010)

• ondey

Jéééj co to je... Námět by přece dokázal posloužit mnohem mnohem lépe. Tohle je laciné, hloupé a trochu pitomé. Jako divák jsem se cítil normálně uražen.(3.3.2011)

Tenhle film byl na jednu stranu úplně příšerný, ale ne tím, jaký byl, ale už vůbec tou zápletkou, na druhou stranu úžasně provedený, skvěle natočený, perfektní kamera, střihy, hypnotická hudba a perfektní lokace. Potřeboval bych se na to podívat ještě jednou, abych některý věci dopochopil, ale asi už na to nebudu mít žaludek. Na české poměry snímek opravdu nevídaný, ale rozhodně ne pro slabší povahy. Asi i já, až půjdu do nemocnice, se budu dívat, kdo se ochomýtá kolem mě...(4.4.2011)

• Crazynka

Tak tohle bylo špatné. České filmy nejsou mojí parketou, jedním slovem zklamání. Námět heparinového vraha ok, ale celkové zpracování nuda nuda šeď šeď. Podprůměr.(25.4.2011)

• TommyDiamond

Slabý odvarek. Příběh byl nudný,deprimující a atmosféra ponurá. A navíc o heparinovém vrahovi. Tak za prvé: Heparinový vrah nebyl zřízenec ,ale zdravotní sestra(bratr). Za druhé: Kdo viděl dokument o heparinovém vrahovi, musí ho tohle velkodílo zklamat. A za třetí: v lahvičce,ze kterého bral vrah údajně heparin,tak bylo něco úplně jiného (heparin má jinou lahvičku. Za čtvrté: Jediný plus je,že se filmu objevily staré herečké legendy Zita Kabátové a Stanislas Zindulka. Celkově 30%(7.8.2011)

• Kingjiri

Navrhuju tenhle snímek přjmenovat na Hodinu a půl nevíš. Protože aspoň já jsem po celou dobu vlastně ani nevěděl proč se na něj dívám, o čem pořádně je a jaký je jeho smysl. Jediné, co se mi líbilo, byla práce s barevnými filtry. Občas bylo těch filtrů možná až příliš, ale na druhou stranu to dodávalo snímku zajímavou atmosféru. Jenomže dobrá atmosféra ještě dobrý film neudělá. A navíc heparinový vrah v podání Václava Jiráčka mě taky příliš nezaujal. Dávám dvě hodně slabé hvězdy, což je však bohužel na poměry české kinematogrie slušný výsledek.(12.9.2011)

Děsivé.(9.9.2017)

Až na ten konec a to přihlouplé přibarvení a rádoby cool scény jsem neměl nějaký výrazný problém…bavil jsem se, herci hráli a na český poměry měl film i přijatelné tempo…lepší 3*(24.7.2010)

• transbeskyd

Pokus převést na plátno ne-skutečně hrůzný příběh Petra Zelenky tzv. heparinového vraha z Vysočiny, který otřásl svého času Českem, vyšel naprázdno.Pokud vzniká film od samého počátku jen a pouze jako kalkul - marketingový produkt, který se veze na vlně pomíjivého momentálního zájmu publika hypnotizovaného médii ztvořené lidské bestie, bude ten pach vypočítavosti na sto honů cítit. I kdyby to jeho tvůrci zapírali sebevíc. Možná kdyby barvu narovinu přiznali, nechali si potřebný odstup čas téma dozrát a hlavně nevycházeli ze špatně napsaného blábolu stvořeného psychiatrem, kterého si mimochodem jako lékaře osobně vážím, pak to mohlo dopadnout jinak. Možná to mohlo být skvělé psychologické drama. Možná..Takhle je to ale pro mě bohužel jen plytká rychlokvaška bez přesahu, která ve mě nezanechala nic než pocit marnosti a zbytečnosti.(12.1.2011)

Na to, že takových filmů není v české kinematografii mnoho, se jedná o povedenou záležitost. Prostředí české nemocnice je opravdu když ne depresivní, tak aspoň nepříjemné. Scény vražd jsou děsivé, i když tu netečou potoky krve. Jen škoda, že postavy jsou naprosto ploché (tím nemyslím místní sestřičky, ty jsou v úplném pořádku). S ani jednou z postav se divák neseznámí blíže, a to ani s vrahem, takže těžko pochopit jednání jednotlivých figur. Bohužel ještě větší škodu napáchá samotný konec, který je opravdu pitomý. Ale jinak je to dobré znamení, že se u nás nemusí točit jen stupidní ,,veselohry" nebo hořkosladké komedie.(13.1.2011)

Jiráček mi leze na nervy vždycky, čili tentokrát mi v roli připadal trefně. Od filmu jsem nic moc nečekala a nakonec jsem byla celkem mile překvapená. Hororové téma i atmosféra, kamera, barevný výraz celého snímku, neokoukané a kvalitní herecké obsazení v dalších rolích ... to vše mi sedlo. Konec byl však totálně podělaný. Proč to auto??? Tři hvězdičky dávám taky proto, že mě film zaujal mnohem více než opěvovaná Pouta.(30.1.2011)

Má to atmosféru. Kamera taky OK a ty "filtry" mi nevadily, spíše naopak. Václav Jiráček příjemně překvapil. Dávám tři hvězdy.(4.4.2011)

• Numerobis

Maminko, slibuji ti, že až jednou budu točit filmy, určitě budou hodně barevný a když už jim hrábne, tak aspoň s hercema, který si to mohou dovolit. Tahle nemocnice totiž byla stráášně prázdná, místo lidí chodily tu stíny tiché a neschopné a děsně emo atmosféra sice fungovala, jenže je to to jediné, co si budu za pár dní z filmu pamatovat. Škoda, "České psycho" bylo vlastně docela blízko.(4.4.2011)

Děsit diváky v pravém slova smyslu se již letos pokusil Julius Ševčík s Normalem i Juraj Herz se hororem T.M.A. Před skličující atmosférou nemocničního prostředí podle Dana Svátka ovšem působí Ševčíkův masový vrah i Herzovo sídlo s pohnutou minulostí jako nevinná zábava. http://chromy.blog.idnes.cz/c/99275/Ordinace-v-temne-zahrade.html(30.8.2009)

• sharka.68

Jiráček mne nepřesvědčil..ani tady ani v Jánošíkovi....(11.1.2010)

• m4xp4yn3

Vyloženě špatný film. Krom toho, že je nudný a předvídatelný, disponuje špatnými herci, křečovitě chtěnou rádoby atmosférou a v neposlední řadě zcela tupým koncem.(11.6.2010)

• pOne

Celou dobu jsem si během filmu kladl otázku, jaky by se zpracování tohoto zajímavého námětu zhostili němečtí filmaři (kteří podle mého tento typ filmů umí). Určitě by se nesnažili tak tvrdošíjně o hru na efekt (audiovizuál), myslím že by nemocnice nevypadala jak zaflusanej kutloch feťáků, JIPka pak jako ordinace okresního veterináře. A tak bych mohl asi pokračovat. O filmu jsem nic předem nečetl, jen že je inspirovaný známým případem. Mám z jeho sledování rozpaky. Čekal jsem nějaký svižný detektivko-thriler. Dostal jsem film, který jako by se snažil hrát na film století (nebo co?). Druhou hvězdu zachránil akorát celkem svižný druhý poločas.(4.4.2011)

Za herecký výkon Václava Jiráčka dávám 4 hvězdy.(12.9.2011)

• Ruud36

Oh můj bože. Z této tématiky se dal vytřískat na české poměry suprový film a oni natočí takovouhle bejkovinu. Od kamery přes scénář a dialogy všechno špatně.(16.9.2011)

Čekal jsem to horší, ale Jiráček se do role docela vžil a dalo se na to koukat na rozdíl třeba od Kájínka a jeho nepovedené roli. Hodnocení: 55 %(2.10.2011)

Velmi mě překvapuje nízké hodnocení filmu. Je velmi podivný, ponurý, zvláštní, to je pravda, ale celkové pojetí, drsnost a styl jakým byl natočen je prostě úžasný. Film je heparinovým vvrahem inspirován ve smyslu činů a toho, že normální člověk prostě nevraždí lidi ať je to heparinem nebo nečím jiným, není to tedy příběh o samotném heparinovém vrahovi...(24.6.2012)

• Wecfarien

Vykreslení některých vztahů mezi postavami blbé nebylo (sanitář a jeho matka, sanitář a zdravotní sestry, sanitář a někteří pacienti). Zápletka mi ale banální až blbá přišla. Už jenom předpoklad, že by nějaký sanitář mohl aplikovat injekce, aniž by to někdo okamžitě zjistil. Skutečný heparinový vrah, co je mi tak známo, byl zdravotní bratr - vedoucí směn.(21.7.2013)

• rigby

Thriller, náběh na lehký horor? Nebo pokus o návrat do zlatých šedesátých a znovuvzkříšení Rudolfa Hrušínského? Možná to všechno dohromady, leč výsledek je velmi slaboduchý. Zmatený film, ve kterém divák nemá šanci pochopit jednání hlavního hrdiny. Nejen hodinu nevím, ale hodinu a půl nevím. Zbytečně.(22.4.2016)

Stejně jako u Spalovače mrtvol rybí oko působí, střih je trošku nedotažený, ale celek filmu byl na mě až moc temný a působivý.(19.10.2009)

• wesker

nuda... porad ty stejne interiery... fikce docela trapna nerealna.. reakce podivne obcas prehrane... myslim ze toto tema by zaslouzilo lepsiho zpracovani..(27.1.2010)

Možná jsou 4 hvězdičky přehnaný, ale na český film, kde v posledních letech "vylejzá" na povrch tolik rádoby uměleckých děl, je tento fakt vydařený. Velmi skvělá hnusná nálada nemocnice ze 70tých let konspirující s moderními počítači, mobily apod. Tvůrci měli možná strach se na vraha Zelenky upnout přímo a otevřeně a proto zvolili velmi otevřenou dobu, kde jezdí i stará auta ze 60 tých let a v kanceláři jsou počítače z let devadesátých. Plejáda postarších herců je taky velmi skvěle vybraná a štěk nejvyššího čecha je taky dobře vybrán (ale dle mého tam jeho výška mohla být zabrána více).(28.1.2010)

• Srpenec

Blíží se to skoro odpadu. Tohle nestojí ani za řeč! Doslova zabitých 94 minut. Tu jednu * dávám za to, že jsem se na konci dobře lekl ;-)(6.2.2010)

• kenny79

Po nudném začátku se na to dalo koukat. Dokonce jsem se tam i lekl v posledních 15 vteřinách.(1.3.2010)

Docela příjemné překvapení. Od Svátka jsem nečekal vůbec nic, ale tady se překonal. Četl jsem scénář ještě před natáčením a byl docela dobrý, slušný základ pro psychologický film. Svátek sice psychologii trochu upozadil na úkor vymakané formy, ale i tak to funguje. Měl jsem docela obavu z Jiráčka a Fraňka, což jsou dost slabí herci, ale Svátkovi se je oba podařilo animovat tak zručně, že dokonce skoro budí dojem, jako kdyby téměř uměli hrát. Já vím, je to jen optická iluze, ale stejně. Co se nepovedlo, je paruka Mirka Táborského a hloupý závěr, kdy tvůrci jako by najednou nevěděli, jak příběh ukončit, tak zvolili ten nejblbější konec.(6.3.2010)

Začátek se pořád nějak nerozjížděl, pak jako bychom skočili do další kapitoly - najednou to jelo velmi rychle a musím říct, že to ani nebylo zase tak špatné, jak tvrdí ostatní komentáře, konec mě zklamal. Vlastně ne zklamal, spíš vytočil. Kdybych viděla jen konec, myslela bych, že je to snad nějaká průměrná telenovela, kdy si podprůměrný scénárista už nevěděl rady. Ale jinak atmosféra skvěle schizofrení, hudba drsná ;). Myslím, že ty tři hvězdy si Hodinu nevíš... zaslouží.(2.4.2010)

• djbarrel

Nevím jak přesně hodnotit film. Možná jsem od něj čekal víc, možná jsem myslel, že se to bude blížit k "heparinovému vrahovi" víc, nevím, dost mě to zklamalo. Nevím kde vyhrabali ten děsivý špitál, nejdřív jsem měl pocit, že se dívám na film let sedmdesátých, ne-li šedesátých. Co se týká celkového obrazu je nutno podotknout, že to je asi nejlepší z celého filmu, protože atmosféra působila opravdu silně beznadějně a upřímně na mojí smrt by stačilo jen zjištění, že se v takovém ústavu nacházím a ani by se o mě nemusel postarat šílený zřízenec. Možná to mohl být zajímavý film, ale nějak se to nepovedlo dotáhnout tam kam se to (snad) zamýšlelo dotáhnout. Takhle to skončilo jako silně průměrný, až podprůměrný film mířící rychle do propadliště dějin. 37%(24.6.2010)

Zvláštne ponurá atmosféra, skôr ako márnica a nie nemocnica, ale sedelo to tam, i tie farby, kamera..Dosť dobré, Jiráček fantastický. Jedine ten záver mohol byť premyslenejší, dosť si to uľahčili.(17.2.2011)

• Danielitto

Sice jsem doteď neměl tu čest, ale jestli je film "povedený" stejně tak jako jeho trailer, tak to teda potěš-koště.(1.4.2011)

Nechápu proč byl tento film uváděn v souvislosti s "heparinovým vrahem" Nebo možná chápu, ale to filmu jen uškodilo. Takový záměrný počin, aby se zvedla návštěvnost musela diváka jen nasr*t. Takže jako film podle volné předlohy "heparinového vraha" je to ODPAD. Pokud se oprostím od faktu, že se o něčem podobném popsali stohy stránek, pak slušný pokus a za 3*. Hlavně za příjemný výkon Václava Jiráčka. Problém je v tom, že souvislost se skutečným příběhem jde oddělit jen těžce.(3.4.2011)

Výborná kamera a poutavá atmosféra. Výkonům herců bych taky nic nevytknula. Určitě má tento film úroveň. Ale co sakra ten závěr?!(26.4.2011)

Velice dobrý film. Podle skutečné události, ale pojatý poněkud jinak. Moc se mi líbilo, že člověk chvílema váhal, v jaké době se vůbec film odehrává. Skvělá kamera, hudba a také herci. Václav Jiráček mě naprosto přesvědčil a jeho filmová změna byla krásně viditelná. Rád si tento film pustím znovu. Velice mě mrzí, že film v kinech totálně propadl... Myslím, že téma bylo opravdu zajímavé, moc tedy nechápu, proč lidi chodí na nejrůznější hlouposti a nechají si ujít kino zážitek, jako je tento. Za sebe dávám 5*.(24.5.2011)

• Veronixxx

Jednu * za to, že se část filmu natáčela v naší místní nemocnici a za inspiraci i když jen drobnou inspiraci, skutečným příběhem. Jinak jsem se nudila nejen hodinu, ale celý film.(27.2.2013)

• BarVo

Fakt príšerné, zvlášť keď sa to ešte priživuje na heparínovej afére, s ktorou to ale moc spoločného nemá.(28.4.2013)

• FantoMaSk

Horší dvě. Heparinovým vrahem pouze inspirováno v tom smyslu, že pán dává lidem injekce, jinak spojitost veškerá žádná. Proč ale ty dvě hvězdy? První za atmosféru, která je vlastně docela fungující a zdi nemocnice ruku v ruce s matrixovsky zelenými filtry vytvářejí zajímavě klaustrofobní pocit beznadějě. Zbylá půlhvězda je za hlavního hrdinu, u kterého těžko říci, jestli hrál tak dobře, nebo tak zle, ale jeho výkon je místy opravdu věrohodný a označení český Hannibal Lecter tak není vůbec od věci. Proč ne víc hvězd? Dějově pořád stejné, film nikam nespěje a závěr je vyloženě slabý. Správný cíl, ale špatný směr, třeba to příště dopadne líp. P.S. někdo ze zdejších komentujících trefně vystihl, že za hodinu nevíš, o čem film vlastně byl. Odpovězte si tak sami, jestli stojí za to na takový film koukat.(26.5.2013)

Myslím, že hodnocení filmu ublížilo, že se oháněl příběhem heparinového Zelenky. Divák čekal jeho životní příběh a dočkal se poctivého psychologického thrilleru s pořádně hustou nemocniční atmosférou a výborným (ostatně jako vždy) Jiráčkem, který se skutečnou událostí pouze inspiroval. Navíc autoři scénáře patrně váhali,kterak zakončit nebohý osud sanitářův a učinili tak myslím celkem nešťastným způsobem alá Made in USA. Příběh měl skončit oním závěrečným telefonátem.(19.2.2014)

Na jednu stranu je to tak trochu televizní inscenace s velmi rozporuplnými hereckými výkony. ALE. Už dlouho se mi nestalo, aby mi u filmu bylo doslova fyzicky blbě - takhle na mě nezapůsobily fakt ani ty nejbrutálnější zahraniční exploiťáky. Scény okolo nemocničních vražd (většinou, když se k nim schyluje) jsou opravdu síla. Takže za mě dobrý.(5.1.2015)

• Saxos

Hodně podprůměrné. Jediné co mě potěšilo byl opomíjený, ale přesto výborný herec vedlejších rolí, Standa Fišer. Klady: prostředí nemocnice fakt depresivní, tam bych se netěšil.(24.3.2016)

Výborný výkon Jiráčka, ale jinak chabost nad chabost...každopádně jsem rád, že jsem nebyl pacientem "oblíbeného" doktora! ;-) 3(3.10.2009)

Po kvalitnom trailery som cakal kvalitny filmovy zazitok. Mylil som sa je to priemer, jedine co bolo kvalitne bol filter a kamera. Koniec nechapem vobec, dosiel nebodaj rozpocet ?(27.1.2010)

vážně jsem se bál.po dlouhé době film z našich luhů a hájů ve kterým jde o víc než kdo s kým spí.dobrý.jo.papa(13.2.2010)

3 a půl. Moc se to tady lidem nelíbí, mě se líbilo vykreslení, proč někdo páchá špatné skutky z pocitu méněcennosti, nenapadlo by mě to samou takhle si příběh představit a najednou mi to přišlo docela reálné. Jestlipak nebude taťka Z. filmaře žalovat ? Kór mi to bodlo, že to bylo zrovna v týden, kdy lidé v mojí práci, kteří nedělají, rozpoutali nějaké útoky na ty, co normálně dělají. Tak jsem to najednou uviděla - kdo umí, všímá si sebe a dělá, kdo neumí, škodí.(11.3.2010)

• chosan

No mělo se to podobat heparinovému vrahovi Zelenkovi ale mě to spíše přijde jako špatně udělanej horor dávám tomuto filmu 20% a udělení nejhorší film roku. A jeden z nejtrapnějších krimi co jsem kdy viděl.(24.3.2010)

Opravdu hnusné nemocniční prostředí, zeleno-šedá atmosféra je dobarvena morbidní až hororovou hudbou a na scéně se objevuje na první pohled hodný, citlivý, ale také zamindrákovaný, psychicky labilní jedinec. Většinu filmu skvělý herecký výkon Václava Jiráčka se střídá s chvilkami, kdy mi přijde, že prostě jen odříkává text. Hodně depresivní. Netradiční zpracování. Kdo se nechal nalákat na heparinového vraha, mohl být zklamaný.(11.6.2010)

• Keol

Představitel hlavního "hrdiny" skutečně vypadá jako psychopat...(18.7.2010)

Mě se na rozdíl od ostatních jak vidím film líbil. Hlavně jeho vizuální stránka. Takovou depku jsem snad v českém filmu neviděl. Ponurá atmosféra staré nemocnice, hudba a herecký výběr to jen podtrhnul. Dějově to sice není až taková sláva ale výše uvedené si zaslouží * navíc.(24.8.2010)

• Scooby..

Stifmaister- Souhlasím s Vámi.(25.12.2010)

"Hodinu nevíš..." není vůbec tak špatný film, jak by se mohlo zdát ze zdejšího hodnocení. Rozhodně nadprůměr v současné české produkci a obzvláštně kladně hodnotím výběr látky, která je v současných českých filmových vodách značně originální. Po všech těch filmech kde se pořád řeší vztahy a které jsou nakonec o ničem nebo "komedie", které jsou víc trapné než vtipné, je "Hodinu nevíš" přesně to, co to být má. Napínavé, dramatické, ponuré, stísňující. Modré filtry jsou fajn, prostředí vybrané geniálně, herecké výkony sice trochu nevyrovnané (přišlo mi, že zpočátku hráli všichni tak nějak toporně, ale v průběhu filmu se to srovnalo), ale ve výsledku ok. Některé momenty byly sice trošku jakoby "přes čáru", ale film jako celek mě rozhodně zaujal. A ten konec mi nepřišel vůbec hloupý ani nepatřičný - (pozor, teď přijde spoiler) - jen nevím, zda to měla být nehoda (v daném Hynkově rozpoložení by taková nepozornost přece nebyla nijak divná), nebo jestli to Hynek udělal schválně... Možná tato divákova nejistota byla dokonce tvůrčím záměrem, takový poslední velký otazník... Poznámka: Někdo tu zmiňoval, že se ve filmu vraždilo Samaelinem a že tento lék či látku nemohl nikde na internetu najít... domnívám se, že jde o jakýsi "vtípek" filmařů, protože Samael je podle mytologie anděl smrti.(6.2.2011)

Rozjezd dobrý, pak to jaksi upadá a druhá půlka to zachraňuje. Jen škoda šedého "ponurá atmosféra" filtru kamery, zbytečné. Děj se také mohl víc držet skutečného příběhu.(4.4.2011)

Dobrý vizuál a atmosféra. Ovšem v druhé půli trochu dochází dech a působí to tak trochu natahovaně. Totálně mimo je pak konec, nejen že neodpovídá skutečnosti, ale působí dojmem naprosté scénáristické ztracenosti. 63%(12.9.2011)

Tak tohle by se v ordinaci v růžové zahradě stát nemohlo… ale teď vážně, z filmu šel mráz. Ta představa, že člověk, který je vám nápomocný, ochotný, snaží se vám pobyt v nemocnici zpříjemnit, vás nakonec zavraždí. Každý den vám pomáhá, povídá si s vámi a nakonec je to on, kdo vám sám určí hodinu vaší smrti. Film byl velmi dobře obsazen, jak na straně umírající pacientů: Kantorková, Fišer, Zindulka, Kabátová, tak na straně zákeřného vraha – Václava Jiráčka.(29.3.2013)

• 2sistem

Mě zaujala jen ta atmosféra, jinak viděl jsem a jiný dojmy z toho nemám.(7.4.2013)

• R.E.M.

Ponurá atmosféra filmu, nepříjemná vizuální stránka s přemírou filtrů (moje oči trpěly) a navíc ošklivé prostředí nemocnice hned naservírovaly tušení nevyhnutelně přicházejícího zločinu. Václav Jiráček je jak vyšitý pro role psychopatů, ale na udržení zájmu o film to nestačilo. Se sebezapřením jsem se dodívala dokonce, čekající nějaký zajimavý zvrat. Zvrat se nekonal, zklamání nevyužitého námětu zůstalo. Tenhle film je na jedno podívání ažaž. Podruhé? Už snad jen za trest.(7.9.2013)

Dan Svátek je nevím proč v nemilosti "céesefďáků". Atmosféra velmi působivá, bezčasí jako kulisa pro temný příběh jako dobrý nápad... Je to svébytné filmové dílo.(14.12.2013)

Poměrně zajímávé...musím říci, že zde byla zachycena nemocniční atmosféra docela dobře.(1.4.2018)

Nesplnilo vše, na co lákal trailer, přesto dobře koukatelné. Slušně natočený film s relativně dobře vybudovanou depresivní atmosférou. Občas nudná místa, pár logických děr, ale na druhou stranu několik světlých míst, které se mi líbily. Celkový dojem 65%.(24.8.2009)

Viděno v předpremiérovém představení v kině Lucerna dne 25.8. Zajímavě pojatý film o "heparinovém vrahovi".... S podivem je chování primáře, patologa a jiných postav.... přístup, jak se dostat k lékům, když se v nemocnici vše kontroluje a eviduje....nejlépe je zvládnutý konec filmu.(25.8.2009)

budu tu asi za černou ovci, ale za poslední dobu je to pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Skvělá kamera, pochmurné prostředí nemocnice vystylizované do 60.-70. tých let, ale s počítači a mobily, naprosto famózní Jiráček. Tenhle příběh nemá se Zelenkou a jeho vraždami společné skoro vůbec nic, bohužel zbytečně se to v propagaci na film uvádí a většina návštěvníků jde na film s očekáváním toho, že uvidí jak to asi v HB bylo. Naštěstí se Dan Svátek nenechal stáhnout k této verzi a udělal svoji. Hudba Bauera mi nepřišla nijak výborná, ale zároveň ani odstrašující. A na závěr musím říct, že ten modro-zelený filtr krásně dokreslil psychoatmosféru filmu, luxusní deprese. Dávám 80% (4*), ale vzhledem k tomu, že sem psali různí idioti ještě dávno před premiérou a kritizovali, aniž by viděli film, dávám 5*!(31.8.2009)

• omega_SK

Jednoznačne z toho filmu bol najlepší koniec - BUM !!!(29.1.2010)

• GODZILA80

Různorodá směsice nedívatelných obrazů!!(7.4.2010)

Čekal jsem víc.Heparinovým vrahem je to jen volně inspirováno.Vrah si počíná nelogicky a zabíjí jak na běžícím pásu.Autenticitu nečekejte.Nemocnice je hrozná a navozuje tíživou atmosféru,stejně jako zabarvení filmu.(2.5.2010)

• Jurcekk

Vizuál by mi sedel ku Kafkovi. Išiel som pozerať film o heparínovom vrahovi a dostal som túto sračku.(16.6.2010)

• monti78

jedno pozitivum bych na filmu našel... cokoliv si pustíte potom, se vám bude zdát jako velice hodnotný film.. Nejen, že mě ničím nezaujal, ale navíc mě ničila mluva téměř všech herců, kteří se perou s češtinou a to nemluvím o tom, že za celý film jsem nepoznal, v jaké době se má odehrávat. Střídání starých aut (70-léta), historických injekčních stříkaček (z roku uteč) a mobilů (ze současnosti)... no nevím.. prostě ztráta času a poprvé jsem zalitoval, že jsem nedal přednost Ordinaci v Růžové zahradě, o které jsem toho už tolik pěkného slyšel.. :-))(17.6.2010)

• GizmoD

Hodinu nevis ... sterilita a prostredie boli vykreslene naozaj deprimujuco, hlavny hrdina trosku mimoza, asi to ani velmi nehral :D ... inspiracia heparinovym vrahom ? ... no len skoda ze zabijal adrenalinom :D ... ocakavat nieco zavratne sa neda, ale ked som do toho isiel bez ocakavani, dve hviezdicky mozno dat.(26.9.2010)

I přesto, že mám ve filmu 2 sekundy slávy osobně a hraje tam písnička naší kapely, tak mě film zase tak nenadchnul. Ale jsem zaujatej a dám o jednu * víc než bych dal normálně. Dobře navozená ponurá atmosféra, i když reálně bych chtěl vidět nemocnici, ve které to takhle vypadá...tak 3*.(5.4.2011)

Dobré drama, které je z části založeno na pravdivém případu takzvaného heparinového vraha. Film nabídne místy perfektně zmáknutou ponurou a mrazivou atmosféru, jež diváka dokáže upoutat. Nicméně bych si zde představoval více napětí. Děj s psychologickými prvky byl docela slušný. No ale konec filmu byl podle mě propadákem, myslím si, že se tvůrci měli spíše držet skutečného příběhu.(6.4.2011)

Z tak mrazivého témata (které o to víc podporuje to, že jde o ryze pravdivý příběh) se dalo rozhodně vytřískat víc... + za celkem nečekaný a (Hynkovi) zasloužený konec.(18.5.2011)

• corax8

No velmi rozpačitý pocit. Obskurní a úchylné prostředí nemocnice nahrávalo až děsivé atmosféře. Jinak jsem moc nepochopil, k čemu ten film byl. Nedozvěděl jsme se ani nic o pocietch vraha ani o ničem jiném. Naprosto plochý film.(4.7.2011)

Temná mrtvolná undergroundová atmosféra tomuto filmu veľmi svedší. Jiráček lepší ako v Jánošikovi.(1.6.2012)

Přijde mi, že ne vždy je ponuré prostředí nemocnic ten správný efekt, podle mě to zkazilo trochu film, ale jinak zajímavý konec i celý děj...nebylo to pšatné podívání.(2.1.2013)

• JBpivosaj

Hrozný film, kamera, herci, nemocnice, výkony .. a k tý vší tragedii odporná hudba. No snad už na to náhodně nikdy nepřepnu.(12.1.2013)

Takéto hodnotenie si tento film určite nezaslúži. Skvelý thriller, výborne zahraný, s prekvapivým koncom. Na české pomery neprekonané. Jiráček hral životnú úlohu.(27.6.2014)

Celkem sledovatelné a film nemá hluchá místa. Ohodnotil bych to i pěti hvězdičkami ale ta "omáčka" okolo příběhu je velmi slabá. Proč si dnes režiséři nedají víc práce s autentičností?? Nemocnice působí poválečným dojmem,jakoby narychlo nastěhovaný nábytek a pár lůžek do starého kláštera..staré telefony,Gaz Volga "carevna"..do toho mobily a sanitky dnešní doby..co si o tom mám myslet?? Kdy se to odehrává ? Těmito okolnostmi naši filmaři zkazí spoustu filmů co mají potenciál..viz Sametový vrazi..jediná dobová věc z devadesátých let byl naleštěný Favorit,jinak se tam proháněla samá moderní auta..(7.8.2015)

Až na výjimky kolem 200 rádoby filmových kritiků k dnešnímu dni u tohohle filmu asi většina z nich luštila zároveň křížovku, nebo na to koukala za světla u poledního oběda. Pro mě vynikající český psychothriller, který spolu s Vendetou patří ke špičce ve svém oboru v rámci české kinematografie. Temný, atmosferický, prostě povedený....A skoro s hrůzou jsem zjistil, že to těm vrchním doktorům a primářům za to jejich zkurvený arogantní chování skoro patřilo...(17.8.2016)

Když jsem na tom byl tehdy v kině tak mě to hodně bavilo nyní jsem si to pustil s odstupem času a už to není ono. První věc, kterou nechápu je že je to inspirované Heparinovými vraždami a není tam ani jednou ukázáno nebo přečteno slovo Heparin to, že vraždí saniťák což Zelenka nebyl nevadí tak moc. Dále nechápu situovaný děj do starší doby, když nemocnice vypadá hůře jak některé v druhé světové válce (knihu jsem nečetl možná to bude tím). Problém je i s herci nikdo kromě pacientů , kteří stejně umřou mě tam nepřišel sympatický (Jedna sestra spí s každým na počkání navíc by mě zajímalo kam zmizela ,Hlavní doktor je namyšlený až to bolí navíc podvádí manželku a 2 děti se sestřičkama ten mě štval úplně škoda, že neumřel , Vrchní sestra pro změnu dlabe na pacienty na úkor toho, že dostane chorobopis a Vedoucí nemocnice by dokázal snad zamést pod stůl i to kdyby tam vybuchla atomovka atd) navíc mě tam štvalo, že tam měl skoro každý příbuzného přece jen, když tam dochází k vraždám nebudu si tam nikoho známého vozit ne. Líbila se mě první vražda ta byla zajímavá ostatní už moc ne jelikož to bylo vynucené a konec je nedomyšlený. 60 procent(6.9.2016)

Depresivní film podle podobného případu. Jiráček podává přesvědčivý slizský výkon. Hudba je chvílemi disharmonická a depku z ní ještě umocní...(25.2.2017)

Příběh je docela dobrý, ale je to natočeno tak nějak divně... Pro jedno shlédnutí dobré.(5.11.2017)

• Latinus

Jedna hviezdicka ze to bolo farebne a druha za cesku tvorbu(10.5.2018)

Mně se tenhle film líbil. Pochmurná atmosféra, strašidelná nemocnice. Proč ne. Mám ráda tenhle typ filmů. Akorát co mně dost mátlo, že vlastně do jaké doby byl děj zasazený. Nemocnice, vybavení, injekce to by odpovídalo době tak před 35 lety, ale zase ty mobily na dobu dnešní. Tak nevím. Ale tahle nelogičnost ničemu prakticky nevadila. Hynek byl zvláštní figurka, působil nesměle a pacienti mu důvěřovali. Ale do hlavy nikomu nevidíme a i lidi do kterých bysme to neřekli, můžou svý okolí dost překvapit. Většinou negativně. Ani vlastní matka by do Hynka neřekla,že se dovede takhle vybarvit.(1.7.2018)