Základným prostredím príbehov je predmestská štvrť Novosady so svojimi pôvodnými obyvateľmi a rodina Šťastných, ktorá vlastní starý obchod so zmiešaným tovarom. Stará prímestská lokalita však začína meniť svoj charakter. Rozširuje sa o satelitné štvrte. Nové vily a ich obyvatelia výrazne premiešali dôvernú a trochu starosvetsky ospalú atmosféru pôvodnej komunity a priniesli do nej nové témy, konflikty a vzťahy.

Prostredie a charaktery postáv, spolu s postupným odhaľovaním tajomnej, možno kriminálnej milosti jednej z nich, vytvárajú vhodný pôdorys pre niekoľko základných dejových línií. Hoci sú prirodzene spolu prepojené, každá z nich má predpoklad oslovovať vlastnú vekovú i záujmovú divácku skupinu. Andyho záhadný prerod od „špiny chlapa“ po slušného človeka je hybným momentom, otvárajúcim všetky ďalšie príbehy a umožňuje ich prerozprávanie rovnako v dramatickej, ako aj v ľahko úsmevnej nadsázke. (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Obchod se štěstím, tak takový název to je pro diváka výzva. Oč v něm půjde, jak si filmaři představují prodávající a nakupující sortiment zvaný štěstí? Téma je to jistě bohulibé, ale to zpracování. Odflinknuté od A až po Z. jako by všichni účastníci natáčení cítili jen nad sebou jak cinká měšec peněz a na diváka a pěkné téma se úplně sprostě vykašlali a nezpracovali ho, jak si zasluhuje. ()

Arsenal83

Herecké "hviezdy" modernej doby s pár skutočnými hviezdami, kde utkvie v hlave hlavne ryšavá zrezaná hriva Pauhofovej hrajúcej sa na policajtku rovnako dôveryhodným spôsobom, ako sa hrá bulvnárny novinár Dávidko Púchovský na facebookových Hoaxoch a podvodoch. Čiže skôr obchod s nešťastím. ()

mysiak odpad!

Ešte horšie ako som si myslel...STV nedokáže natočiť čo by mladšej generácii vyhovovalo....stále len Krížiková a Króner...slabota ()

corona

dávam jednu hviezdičku za to že tam nehrá Kraus, Ráková, Marcin, Tlučková, Sládečková, Kramár, Studénková, Fialová a Čobejová ()

3n3my

Tak stačilo mi vidieť pár minút na to, aby som vedel kam zaradiť tento seriál. Ale popravde, videl som aj horšie seriály - myslím že tie juhoamerické nemajú konkurenciu. 1* ()

Cement73 odpad!

Nech je zem tomuto seriálu ľahká... Poviem otvorene, že už kvalita (nekvalita) kamery a strihu totálne odrádza od čo i len rozpočatia pozerania tejto blabotaniny. Takže ďakujem, ale neprosím si. ()

etienne

Mohlo to byt aj tragickejsie, avsak naozaj takto to dalej nejde..., chce to ovela ale ovela viac originalnosti, a hlavne ako komedia to zatial vobec neposobi, aj ked zas na druhej strane nepozeral som to prvy tyzden pravidelne - tak som mozno mal len smolu, ale skor nie... ()

THE_Joko odpad!

Ak hlásateľka počasia spolu s čítacím zariadením podá lepší herecky výkon, asi nie je všetko v kostolnom poriadku! Ach aké neuveriteľné vtipne scény, ešte teraz sa držím za brucho, alebo to bude možno preto, že mi z toho až prišlo zle! ()

Slavomír

Je to zluééééé. Ďaľšia stá kópia prazákladu telenovely, nepomôžu nové postavy či, ehm, "charaktery". Takto sa seriálová produkcia nikam nedostane. ()

Tuniak DF odpad!

Už ma nebaví písať komentáre na slovenské seriáli... furt len na ne nadávam, slabé herecké výkony, nulový dej, scénar napísany na toaletný papier... asi začnem pre slovenskú tvorbu využívať fintu ctrl-c ctr-v. ()