V osmdesátých letech minulého století se Irsko zmítalo pod tíhou občanských nepokojů. Tehdy byl 22-ti letý Martin McGartland (Jim Sturgess) za výtržnosti v ulicích Belfastu zajat britskou policií. Od agenta britských tajných služeb (Ben Kingsley) dostal nabídku, aby tajně pronikl do militantní organizace IRA (Irská republikánská armáda). Jeho postoj k IRA byl veskrze negativní, proto na nabídku kývl a postupně se dostal až do samého nitra organizace. Bral život jako hru, jenže hrát si s radikálními Iry se nevyplácí... Poznal drsné, brutální a nelidské praktiky teroristů, kteří neznají slitování. Strach z prozrazení byl tak velký, že nikomu ze svého okolí nesměl říct sebemenší informaci o svém úkolu. Žil dvojí život. Příběh se odehrává v letech 1987 – 1991, kdy Martin McGartland působil tajně v IRA. V roce 1991 IRA odhalila jeho totožnost a unesla ho. Martinovi se podařilo ze zajetí uprchnout, od té doby je stále na útěku. (oficiální text distributora)

netWoor

mám docela rád neamerické filmy, ale poslední dobou si začínám uvědomovat, že ... to zároveň nesmí být britské. Jejich filmy totiž ii přes slušné náměty jsou jedna nuda vedle druhé. Nejinak je tomu i zde. Nuda. Chvílema i zmatená (ale možná jsem jen nedával pozor, hádejte proč. Nuda) ()

Forty-

Veľmi dobrá téma filmu. Naozaj bolo pre mňa kopec vecí vtedajšej politiky nových. Nebyť chaotickej kamery a škaredej írskej angličtiny, dal by som o hviezdu viac. ()

Murdock

Pomalu se rozjíždějící kousek, kterej ale dokáže minutu po minutě vtahovat a na konci vyplivnout tak trochu dezorientovaný oběti. Divák zpočátku naladěnej a připravenej fandit postupně zjišťuje že ani neni moc komu. Sturgess svojí roli střihnul precizně a syrový podání se, myslim, k tématu velice hodí. Dá se říct, že schéma celýho filmu je celkem tradiční, ale kvalitních filmů na tohle téma je poskrovnu a ač je to film celkem předvídatelnej tak bych to absolutně neviděl jako negativum. Nejde tu ani tak o nějaký překvapování diváka bo tohle neni detektivka ani temnej thriller ale hodně zajímavá sonda do jednoho dlouhýho a nešťastnýho konfliktu. Z kina jsem nešel ani tak nadšenej jako spíš rozechvělej a to byl myslim účel. ()

lenzi

Človek sa len utvrdzuje, že svet je oveľa komplikovanejší, ako sa zdá, a že všetko je nakoniec len špinavá politická hra. Presvedčivé stvárnenie reálnych udalostí. ()

viky13

Jedna strana horší než druhá. Film mě čím dál víc vtahoval do děje a já čím dál víc cítila tu nespravedlnost a křivdu, že ani jedna ze zmíněných stran se nebojí podtrhnout bez důvodu svoje lidi a nechat je topit se ve vlastních ... ()

celticek

Dle skutečné události - no, spíš na motivy. Dle hlavního protagonisty (který stále žije na útěku), má toto filmové zpracování blízko k pravdě jako Země k Plutu. Ale bylo to dobré, Kingsley i hlavní hrdina (takový ten typický líbivý irský typ) i lidi z IRA vypadali věrohodně. ()

honeybunn2

Dobré, drsné, írske, relistické (teda asi takto si realitu ja prestavujem). Mám veľmi rada filmy o bonzákoch a ich motívoch stať sa bonzákom. Ben Kingsley ach jaj, vynikajúci, Jim Sturgess uveriteľný, nádejný herec, len skoda, že stále vyzerá ako keby mal 16 rokov. Videla som IRA troška z inej perspektívy, ako doteraz v iných filmoch... taka IRA z obyvačky jej členov... aj oni boli len obyčajní ľudia. 4 hviezdy ()

jafuska

ačkoliv jsem až doted neznala podmínky a situaci v IRA, po tomto filmu aspon vím, o co tam šlo, byla to pěkná akční podívaná, děj odsejpal, hlavní hrdina kladas i záporák tak to má být v akčních filmech, ale po pravdě akční filmy nesleduji, tohle se povedlo ()

Elegnor

Těžko uvěřit, že by to mohla být pravda, ale nepochyboval jsem o ničem - při sledování jsem úplně zapomněl, že vlastně koukám na film.. 4.5* ()

DJ Kritik

Začiatok podobný ako u filmu Generál, ale film má oveľa svižnejšie tempo a hlavne je natočený tak, že človeka pohltí atmosféra Belfastu. Je to podobný typ filmu El Lobo, ktorý však pojednáva o ETA. Takisto hudba je nádherná. Nenašiel som nič závažné, čo by narušilo môj zážitok z filmu. I keď nedám plný počet hviezdičiek je to film, ktorý patrí do skupiny výborných filmov. ...... .... ... ... .... Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Hudba: **** Akcia: *** ()

nmarca

Tento pohled na severoirský konflikt je zajímavý především realistickým a citlivým zobrazením motivací, s nimž se Martin na tenký led tajného agenta vydává, a jejich postupné proměny. Neokoukané tváři Jima Sturgese bohužel spíše ochotnicky sekunduje Ben Kingsley, který už má své nejlepší herecké výkony dávno za sebou. Syrová kamera, výborná hudba, drsný film... díky Bohu, že tam v tom Ulsteru už přišli k rozumu. ()

nula87

Další výborný film z prostředí severoirského konfliktu, tentokrát se soustředící na brutalitu IRA, a snahu Britů podkopat jejich řady vlastními lidmi. Velmi dobře zahrané, syrové, napínavé. 80% ()

Mamlas odpad!

Zaujalo jen tím, že je tam protivná vytřepaná kamera a odporný soundtrack. Vypnuto, nedívatelné. (4%) ()

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)