• JohnnyD

Hmmm ... Billa Murraya mám rád, no neviem, čo si o tejto čudesnosti pomyslieť. Zasmial som sa asi iba raz a to pri svojskom bývalom majiteľovi televízie a pri úvodných reklamách na TV programy. Oceniť by sa dala aj tradične skvelá hudbu Dannyho Elfmana, no tá je až neuveriteľne nevyužitá. No a čo je pri vianočných filmoch hlavné - ONO TO NEMÁ ANI TROCHU VIANOČNÚ ATMOSFÉRU!(26.12.2005)

Jeden z tých slabších Donnerových filmov. Hlavne v druhej polovici film stráca tempo ktoré nahradzuje infantilnosť a zbytočné tlačenie na humornú pílu. Zachraňuje to akurát happyendový záver a chémia medzi Billom Murrayom a Karen Allen. Napriek tomu film obsahuje niekoľko vydarených scén- spomienková scéna s malým Frankom a jeho otcom na štedrý večer, prvé zoznámenie Franka a Claire či Clairin obraz budúcnosti ako zámožnej a bezcitnej ženy. 55%(26.9.2008)

• Oskar

Nevěřil bych, že film, kde hraje Bill Murray novodobého hamouna Scrooge z Dickensovy Vánoční koledy, může být tak slabý. Občas to zajiskří (třeba když tv štáb dumá, jak připevnit myši sobí parůžky a Murray lakonicky navrhne připínáček), ale to se týká tak jednoho vtipu z dvaceti. Kategorii "nadpřirozený jev udělá ze sobeckého Murrayho altruistu" prostě vedou Hromnice. S obrovským náskokem. 40%(3.1.2007)

vianočné komédie sú zvláštny žáner, väčšinou sú to presladené, romantické a patetické záležitosti - táto je aj vďaka dokonalému Billovi Murrayovi a skvelému scenáru plnému vtipných hlášok a podarených gagov a scénok svetlejšou výnimkou. Bavil som sa neskutočne dobre. Prvá polhodinka bola totálne bez chyby. Potom to nabralo miernejší rozmer, ale Bill to stále odľahčoval a posúval do príjemne komickej roviny. Až záver, ktorý sa do poslednej chvíle držal ale napokon skĺzol do štandardnej americkej happyend predstavy šťastného a dokonalého sveta strháva piatu hviezdičku tejto inak fakt milej modernej verzie klasického príbehu o duchoch Vianoc. Po Sám doma a Bad Santa tento film uzatvára moju NAJ trojku vianočných komédií.(26.12.2006)

Nic převratného - pouze moderní variace Christmas Carol, kde Ebenezera Scrooge zastupuje Frank Cross v podání Billa Murraye. Ten zahrál skvěle - jako komediálního herce ho mám opravdu rád... Je to příjemná odpočinková komedie, na které mi ale moc vadí ten příšerný kýčovitý závěr. To opravdu nebylo zapotřebí. Nebýt takového endingu, dám 4*.(3.12.2008)

• - Ve filmu si cameo zahrál trumpetista Miles Davis, a to jako pouliční hudebník. (vangobseck)

• - Vo filme si zahrali malé úlohy aj John Murray, Joel Murray a Brian Doyle-Murray - bratia Billa Murraya, ktorí sú tiež herci. (m.a.t.o.)

• - Pri natáčaní jednej scény chytil ”duch vianočného darčeka” (Carol Kane) Frankovi Crossovi (Bill Murray) peru tak silno až mu ju natrhol. Natáčanie tak bolo na niekoľko dní prerušené. (Raccoon.city)