Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,000,000Tržby Celosvetovo $-║ prvá polovica filmu výcvik zmesky babrákov vo vojenskom tábore, v druhej príde na akciu v Taliansku, miestami troška uvoľnení a hravý film padol dobre, príde aj na dramatické situácie v závere /70%/(22.5.2009)

Není to jako Tucet špinavců, ale chce to tuze moc být jako Tucet špinavců. Jenže místo aby si to našlo vlastní cestu, tak to pouze kopíruje svůj nedostižný vzor jedna k jedné. A byť je to v každém ohledu horší svého předobrazu, tak stále ještě jde o zábavný nerealistický válečný akčňák, který je výrazně lepší oficiálních pokračování Špinavců.(12.8.2014)

Výborný válečný film, který má spád, humor i napětí. Speciální brigáda vytvořená z výběru špičkových kanadských vojáků a spodiny armády USA vedená schopným plukovníkem se pouští do boje za právo na svou existenci. Nejprve se jim podaří beze ztrát zajmout v obci roztroušenou velkou německou jednotku včetně tanků. Finální bitva se pak odehrává na vrcholu italské hory držené pevně opevněnými Němci. Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=175129(2.3.2009)

Ač se to možná na první pohled nezdá, byl to kasovní film. Ďábelská brigáda zaujme pestrým dějem a celou řadou zdařilých scén. Skvělé herecké obsazení funguje. Co víc si můžeme přát?(29.11.2010)

Z bandy rošťáků udělat armádní oddíl nejvyššího utajení a nasazení? Skoro nadlidský úkol pro podplukovníka, který měl zcela jiný názor na věc a pomůžou mu v tom vysoce disciplinovaní Kanaďané??(15.8.2008)

Takřka první celá hodina, která se nese v duchu výcviku, mě nebavila, byla zdlouhavá a docela i nudná. Zábavný se film stal s příchodem experta na boj z blízka O'Neillem. Od tohoto okamžiku dostal snímek spád. Slušná válečná podívaná.(8.7.2011)

Pripadalo mi to šité horúcou ihlou. Príliš mnoho času sa venovalo tradičným hádkam medzi amíkmi a kanaďanmi, aby to napokon skončilo, ako keď švihneš bičom. Takisto mi pripadala nedotiahnutá scéna zamýšľaného úteku z tábora, ktorá sa taktiež rýchlo rozplynula. Naproti tomu, bojové scény stáli za to a film sa konečne ocitol tam, kde mal byť.(26.7.2011)

• Chrustyn

Méně zábavná a dost utahaná varianta na slavnější "Tucet špinavců".(2.7.2012)

Film se dá rozdělit na tři části. První (obsahující celou první polovinu filmu) se odehrává ve výcvikovém táboře a v podstatě sleduje jen souboje mezi dvěma jednotkami vojáků (trochu nuda). Druhou částí je útok na italskou vesnici, kdy film nabírá na spádu, ale celá akce působí chvílemi až komediálně a rádoby drsně. Třetí částí je pak závěrečný útok na německé jednotky na italské hoře, kde se film pokouší nahnat nějaké ty emoce usmrcením pár hlavních postav. No popravdě znám spoustu lepších válečných filmů z 60. let. Ďábelská brigáda by se mohla učit například od o 4 roky dříve narozeného válečného sourozence Vlaku.(13.5.2012)

Ďábelská brigáda jede podle stejného mustru jako o rok starší Tucet špinavců, takže se zde dočkáme postupného sbližování a výcviku bandy asociálů pod vedením charismatického velitele, prokázání schopností v bojové misi a nakonec boje proti Němcům na vrcholku hory, při kterém se budeme s muset s několika hrdiny rozloučit. Nekoná se žádné překvapení ani osvěžení, všechny situace jsme už viděli někde jinde a celý film působí hrozně šablonovitě a bez nápadů. Ale aspoň mě to nalákalo znovu se podívat na ty Aldrichovy Špinavce.(27.12.2011)

"Kanaďani nebudou dělat ostudu kanadský uniformě !! Vemte si americký, hoši !!" ;)(9.3.2017)

V zanri mi tu chýba oznacenie komedia, lebo cela prva polovica, ktora sa venuje vycviku je strasne vtipna. Spickovanie medzi americkymi gaunermi a uhladenymi kanadanmi je plne vtipnych situacii. V druhej polovici dôjde na bojove sceny a aj ked postavy zacnu umierat, tak to stale pôsobi roztomilo a nejaka depka z bojovej vravy nehrozi. Z postav ma najviac zaujal Richard Jaeckel, ktory tu predvadza skvele fyzicke kusky. Trochu ma sklamal William Holden, ktory tu predvadza len priemerny vykon. Zvysok postav celkom zabavny a skoro kazdy tu ma nejaku zaujimavu scenu. Vysledkom je prijemny nadpriemerny komedialne ladeny vojnovy film v style filmu Tucet špinavcov. 6/10.(18.3.2016)

Škoda, že se výcviku věnovalo tolik času. Ale zase se spolu ti vojáci museli sžít. Kdo by to byl řekl, že se zde najde i několik komediálních momentů. Každopádně je to velmi poutavý film, na který se stejně dobře kouká.(14.5.2012)

Je to film, na který se dá dívat. Jen my přijde, že jeho kompozice založená na dvou hlavních motivech, totiž na výcviku a následném boji, je trochu nevyvážená. Na filmu je též zajímavé, že je minimálně ideologický.(12.10.2008)

Klasický válečný film, o kterém jsem se dozvěděl teprve nedávno. A už podle herců jsem tušil, že půjde o válečňák v tehdejší době hitový. A opravdu tomu tak je. Půlka filmu se odehrává ve výcvikovém táboře, ta druhá je už ve válečné vřavě v Itálii. A nutno podotknout, že válečné scény jsou velmi hektické, hlavně ta na skále. Někdy to na mě ale působilo dost legračně, a to na vážnosti vůbec nepřidalo. Třeba přepad města, kdy vše šlo jak po másle, Němců zajato jak mravenců a přitom žádná ztráta. A dost mě udivila i mapa která byla několikrát v záběru, byla totiž někdy z padesátých let, kdy Německo bylo rozděleno. Ale i přes tyto zkraty je to po válečné stránce povedený film, na který se dívá svižně, proto dám vyšší hodnocení, také i za herce, kteří se mi velmi páčili.(11.5.2011)

• dyfur

moja zaujímavosť: Hlavný hrdina Robert v podaní Williama Holdena nosí hodinky značky Longines Admiral Automatic. (dyfur)(14.10.2014)

Naprosto nevýrazný vojnový snímok. Nečakal som nič prelomové, ale mohlo to mať predsa len lepšie obrátky.(2.6.2014)

Klasika vojnových filmov. Najkrajšie na tom je zobrazenie súperenia amíkov a dudákov, inak obstojný film. 80%(13.4.2009)

Očekávatelnou dějovou linii- výcvik, soupeření jednotlivých skupin, následné sbratření, snaha jednotku rozpustit a ukázka akceschopnosti- okoření v závěrečné dvacetiminutovce řemeslně dobře zvládnutá bitevní scéna v horách. Jako velitel by ovšem L.Marvin (Tucet špinavců) dal W.Holdenovi (přes všechny ty chlapácké řeči) pěkně na zadek...(11.2.2010)

Už dlouho jsem neviděl tak průměrný film ve všech směrech. Naplňuje přesně svoji škatulku válečného dobrodružství, ale nic nepřidává. Postavy povětšinou matné, a až na bromanci dvou seržantů, bez nějakého pozadí či příběhu. Akce typická pro daný typ filmů, tj. Němci se chovají jako naprostí idioti, a tak mají Amíci s Kanaďany lehkou práci.(17.9.2019)

<< předchozí 1 2 3 4