Futurama: The Lost Adventure

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 30 min

No když to začlo moc jsem si nemoh zvyknout tu animaci, jednak neni nejzdařilejí a za druhý k futurama byla, je a bude vždycky kreslená :-) Nápad to byl asi zajímavej, ale nepoved se tak jak bych čekal. Nevím ale, jako co to mám hodnotit. Jesli jako film nebo natáhlejší díl. Na film je to moc krátké, ale na běžný díl se sem nehodí za zápletka zachránit svět (na to sem si zvyk u filmových verzí futuramy). No i když děj trochu pokulhává strhnu za něj jen hvězdičku a další za animaci. Možná jsem trochu přísnej, ale 4* si to asi nezaslouží.(19.7.2009)

Když vezmu v potaz, že tento krátkometrážní video filmek je jen o pár minutek delší než klasický seriálový díl pohlížel jsem na the Lost adventure jako na novou špatně animovanou epizodu. Z tohoto pohledu hodnotím příběh jako nadprůměrný, vsuvky arkádové pc hry více než povedené a na pokus o 3D animaci se dalo po pár minutách taky zvyknout (samozřejmě, že klasická animace je o 100% vhodnější). Verdikt: povedený bonus pro skalní Futurama fans.(10.8.2011)

Čo sa týka vizuálneho spracovania, ten dnes pobaví už skôr svojou zastaranosťou ako nejakými kvalitami, nič iné sa však zo zostrihu záberov z hry pre Playstation 2 ani nedalo čakať (čo však zjavne viacerí hodnotiaci jedinci nedokázali pochopiť). Príbeh je však vtipný a nápaditý navyše s nečakaným vyvrcholením, vsuvky zo samotného hrania hry zaujímavé a pre mňa bol plusom jednoznačne aj dabing od skupiny Fénix ProDabing oplývajúci vynikajúcim prekladom a nezabudnuteľným nadabovaním profesora Farnswortha. (70%)(25.8.2012)

Ale jo, porad je to ta stara dobra Futurama. Pribeh neni sice z nejoriginalnejsich, ale jelikoz to ma jen 30 minut a da se to brat jako natazenejsi dil serialu, tak to staci. A co se tyce animace, je misty divna no, ale clovek si na to zvykne a to vcetne tech hracich casti, kdy jsou videt zivoty a penize hrdinu. Mel bych jen dve takovy vyraznejsi vytky. Chybelo mi tu par postav a misty dej moc skace, tvurcum asi chybely animace. Ale jelikoz jsem se stejne jako u filmu a serialu bavil celou dobu, tak tech 5* dam, i kdyz slabsich.(27.8.2008)

No po pravdě řečeno nic moc. Docela slabě zpracované. Když už nic, tak alespoň postavy dabují stejní herci jako v normální Futuramě. Dokonce i humor a děj je slabší. Jednoduše řečeno normální seriály jsou nejlepší. Jo a tento díl prakticky nemá konec. Co je ješte zajímavé, tak tento "film" má jen 30 minut. Já bych ho bral spíše jako jeden díl ze série seriálů. Co se mne ale hodně nelíbí, tak se ve "filmu" neukazuje mnoho postav (Amy, Hermes... ). Zase musíme brát v potaz to, že je to pořád stará dobrá Futurama. = 65%(31.3.2009)

• - Cutscény a zábery z hrania boli použité z hry Futurama (vydanej na PS2 a Xbox v roku 2003) na vytvorenie tejto epizódy. (Mihail123)

• - Súčasť bonusov na DVD filmu Futurama: The Beast with a Billion Backs. (Mihail123)