Futurama: The Lost Adventure

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 30 min

No když to začlo moc jsem si nemoh zvyknout tu animaci, jednak neni nejzdařilejí a za druhý k futurama byla, je a bude vždycky kreslená :-) Nápad to byl asi zajímavej, ale nepoved se tak jak bych čekal. Nevím ale, jako co to mám hodnotit. Jesli jako film nebo natáhlejší díl. Na film je to moc krátké, ale na běžný díl se sem nehodí za zápletka zachránit svět (na to sem si zvyk u filmových verzí futuramy). No i když děj trochu pokulhává strhnu za něj jen hvězdičku a další za animaci. Možná jsem trochu přísnej, ale 4* si to asi nezaslouží.(19.7.2009)

• LionelHuts

Bohužel se opět potvrdila klesající tendence nových přírůstků do futuramí rodinky, což způsobilo, že jsem tento 30 min. "experiment" doslova protrpěl. Z původní série nezbylo zhola nic. Příběh furt dokola, vypadá to strašně, sranda žádná a zábava na bodu mrazu. Jak říkám, nikdy předtím by mě nenapadlo, že se u Futuramy budu nudit. Bohužel, bylo tomu tak.(23.9.2008)

Stará dobrá Futurama je opäť tu so svojim neopakovateľným sarkazmom. A kvôli tomu predsa všetci Futurku milujú, nie kvôli tomu ako je nakreslená, ale kvôli tomu koľko zábavy si pri nej užijeme. Mne sa tento diel Lost Adventure teda fest páčil. Akurát tie videohry tam nemuseli byť a aj preto asi dávam "len" 4*(23.1.2009)

Čo sa týka vizuálneho spracovania, ten dnes pobaví už skôr svojou zastaranosťou ako nejakými kvalitami, nič iné sa však zo zostrihu záberov z hry pre Playstation 2 ani nedalo čakať (čo však zjavne viacerí hodnotiaci jedinci nedokázali pochopiť). Príbeh je však vtipný a nápaditý navyše s nečakaným vyvrcholením, vsuvky zo samotného hrania hry zaujímavé a pre mňa bol plusom jednoznačne aj dabing od skupiny Fénix ProDabing oplývajúci vynikajúcim prekladom a nezabudnuteľným nadabovaním profesora Farnswortha. (70%)(25.8.2012)

• Paldiny

Poznáte tie filmy, ktoré nemajú na výdaje za triky a tak použijú staré archivné zábery, výbuch atomovky, alebo rozbesný dav v uliciach počas miestnych nepokojov ? Tak toto je ešte horšie! Film sa skladá z mizernej 3D animácie, do ktorej sem - tam vstupujú útržky zo sto rokov starej hry. Zápletka o ovládnutí vesmíru je vôbec najplytkejšou s akou som sa vo Futurame stretol a navyše chýba polovica posádky, pričom taký Zoidberg si strihne len malé cameo. Som názoru, že počítačové hry by sa mali hrať a preto toto nešťastné PC dobrodružstvo odignorujem a budem sa tváriť, že nikdy nevzniklo. Nevidím ale dôvod prečo byť zhovievavý, ak by táto amatérčina vznikla pod rukami fanúšika ocením snahu, tu skutočne niet čo ceniť. To isté čo žabacia sólovka "Everybody Loves Hypnotoad", odpad ako vyšitý.(1.9.2015)

• - Cutscény a zábery z hrania boli použité z hry Futurama (vydanej na PS2 a Xbox v roku 2003) na vytvorenie tejto epizódy. (Mihail123)

• - Súčasť bonusov na DVD filmu Futurama: The Beast with a Billion Backs. (Mihail123)