poster

Veřejný nepřítel č. 1

 • Francie

  L'Instinct de mort

 • Itálie

  Nemico pubblico N. 1 - L'istinto di morte

 • anglický

  Mesrine: Killer Instinct

 • anglický

  Mesrine Part 1: Killer Instinct

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Profesionálně (myšleno řemeslně) perfektně zvládnutý film, kterému kameramani, zvukaři, střihači, tvůrci zvláštních efektů... nemají co vytknout. Přesto je jaksi vykalkulovaný, studený, nepouští diváka k hlavní postavě. Je poutavé sledovat, co všechno bude následovat, jak to Mesrine zvládne, ale stěží se dá jít s ním.(28.8.2009)

 • movie
  *****

  Nejlepší je první "pařížská" část, hezky upomínající na dobu staré francouzské drsné školy. V některých momentech by se mě krve nedořezalo (výlet s Guidem a arabem). V kanadské části pak potěší naivní pokus a přepad věznice ve stylu HEAT. Vincet Cassel je ukázkový hajzl, jehož směrem nelze cítit žádné sympatie, ale přinejmenším silný respekt a doufám že za Jaquese Mesrina vyinkasuje pěknu řádku cen. 1. ledna rozhodně nebudu sedět doma s kocovinou, ale v kině na EPILOGU.(12.12.2008)

 • Ruut
  **

  Po hodně dlouhé době jsem odešel z kina v půlce filmu. Proč teda tady píši komentář a troufám si hodnotit? Protože film se hodnotí už od první minuty a dobrý film si vás podmaní taky už od začátku. Sledovat 45 minut sled nesourodých střípků ze života, pro Čechy neznámého, francouzské lupiče a vrahouna bylo ale utrpení. Nejen že na sebe nenavazovali a mnohdy skákali úryvky z jeho života i o několik let, ale hlavně jsem vůbec nepochopil proč a jak se rozhodl pro tu dráhu na kterou se vydal. Prostě tam nebylo nic o jeho motivacích. A to je na ŽIVOTOPISNÝ FILM zatraceně málo. Pardon, ale množství násilí, brutality a lží nedělá dobrý film, maximalně šokující. A to je to jediné co jsem si mohl na plátně u tohoto nepřítele "vychutnávat". Navíc točit film s vědomím, že nikdo v něm nemá vzbuzovat sympatie je dost špatný nápad. Tohle si může dovolit leda tak Anderson ve svém Až na krev, ale ne francoužští řezníci.(13.12.2008)

 • Xmilden
  *****

  Skvělá kriminálka, kterou umějí pouze Francouzi. Hodilo by se přímo rčení co mohou Frantíci vzkázat Amíkům. "Tam kam ty jdeš, z tama já už odcházím". Upřímně mi Vincent Cassel není nikterak sympatický herec, tady navíc hraje vyloženě antihrdinu a já se moc opravdu na háček nechytal. Ale stačila scéna v Alžírsku a já hnedka věděl že tady se mi bude líbit. Myslím že postavu Jacquese Mesrina ztvárnil na jedničku s hvězdičkou, přímo před očima nám ukazuje přerod z celkem sympatického kriminálníčka v hotovou zrůdu, ale to spíše až v pokračování.(16.6.2009)

 • Smok
  *****

  No konečne to prišlo! Už som si myslel, že frantíci vedia v poslednej dobe točiť len prihlúple druhotriedne komédie. Takému Žérardovi Depardié to v tomto filme ako drsnému mafošovi sedí určite viac, ako v trápne komediálnych kúskoch a normálne že mi pod dlhej dobe nevadil - ba priam naopak. Ku tomu skvelý nápad spracovať život tohto frantíckeho "bankového Jánošíka" a skvelá práca komplet celého štábu. Je vidieť, že ani peniažky v rozpočte nechýbali, takže suma sumárum skvelý divácky zážitok. Už sa teším na druhý diel, dúfam, že ako býva podľa pána Murphyho a jeho zákonov zvykom, nič sa neposerie k horšiemu.(17.3.2010)

 • - Filmy Veřejný nepřítel č. 1 a Veřejný nepřítel č. 1: Epilog sa natáčali súbežne celých 9 mesiacov, na troch kontinentoch a s rozpočtom viac ako 80 miliónov Eur. Jedná sa o najdrahšiu francúzsku produkciu všetkých dôb. (Smok)

 • - Ačkoli má herec Vincent Cassel oči modré, jeho postava ve filmu má oči tmavě hnědé. (ondradvori)

 • - Vincent Cassel měl během natáčení přibrat 20 kilogramů, poněkud postup změnil, nejdříve zhubnul 9 kilogramů a pak během natáčení postupně přibíral. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace