V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

Soweek

Scénář Coenů je velmi znatelný. Film samotný se pohybuje někde mezi Lupiči paní domácí, Serious man a Hail Ceasar. Jenže je bohužel vidět, že je o kvalitu níže a proto ho Coeni nikdy nenatočili. Do režie si to navíc vzal Clooney, který tomu neumí dodat to potřebné charisma a atmosféru, aby film fungoval alespoň po této stránce. Bohužel naprostý průměr, na který si za pár měsíců nikdo nevzpomene. ()

herr_carter

Fakt nechápu některá filmová hodnocení, jako například u tohoto filmu - podle mě jedna z nejlepších Coenovek všech dob. Typická černohumorná absurdita, kdy ještě hodinu po skončení filmu jsem se hystericky šklebil, neskutečná prdel na pár metrech čtverečních......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Na scénáři k Suburbicon je jasně znát, že se na něm velkou měrou podíleli bratři Coenovi, neboť po celou dobu, a zvlášť ke konci filmu, je jejich práce čitelná více než očividně a v tomto ohledu mohu konstatovat, že šlo o docela zajímavou látku, která měla potenciál. Zásadním problémem této podívané je ovšem fakt, že její zpracovaní, v podání George Clooneyho bylo doslova až zarážejícím způsobem zoufale nudné. Celá zápletka je nesmírně utahaně odvyprávěná, nezáživnost čučí z každého záběru, když už se stane něco zajímavějšího, tak stejně to hned další scéna pohřbí, postupná gradace se pak sice dá označit za funkční, ovšem v rámci tak maximálně poslední čtvrt hodinky, a jen tak mimochodem, ta vedlejší rasistická linie s černošskými sousedy měla jako jaký význam? Jinak co se týče atmosféry, ta byla zachycena určitě na výbornou, nicméně v případě Suburbicon si nejsem zrovna její důležitostí pro výsledný dojem z filmu tentokrát příliš jistý, ale opakuji, její funkčnost a hlavně působivost je nezpochybnitelná. Herecky pak film zůstává hodně za očekáváním, i když je pravdou, že tentokrát je to možná i jen můj subjektivní problém, neboť už jen ústřední role v podání Matta Damona a Julianne Moore pro mě znamenají noční můru, a ani nikdo jiný to za ně nedokázal svou výrazností, či talentem zachránit. Zkrátka, kdyby si to Coenovci natočili sami, výsledek by byl možná jiný, lepší, takhle mě to bohužel ale neoslovilo ani trochu, ve spojitosti s tímto snímkem musím zdůraznit především výraz Nuda a pro mě se určitě jedná o podívanou, na kterou si za pár dní už ani nevzpomenu. ()

Lukoboss

Suburbicon rozhodně není špatnej film. Kdo už viděl něco od bratří Coenů, ví, že oni prostě mají na svědomí "divný" filmy. Takže bych ani netvrdil, že G. Clooney je viníkem zklamanýho očekávání. To určitě ne. Naopak je to pěkná sonda s falloutovským nádechem do "ideální americké krásy a dokonalýho života". Všichni jsou perfektní, usmívají se, jsou milí a sladcí, ale pak se najednou přistěhuje černošská rodina a z těch slaďoušů se stávají zvířata. A i když toto je vedlejší linka příběhu, má tam svoje opodstatnění. M. Damon se do role hodí, stejně jako naivně usměvavá J. Moore, třešničkou na dortu je pak výkon O. Isaaca. A nebyli by to Coenovci, kdyby tam nebylo hodně černýho humoru, paradoxů a různých zvláštních narážek. Dokonalým kontrastem pak je závěr filmu, kdy všechno vygradovalo a jedna místní dáma do TV říká: "Než se sem tahle rodina přistěhovala, bylo tady všechno v pořádku!" Aneb my jsme skvělí, za to můžou oni. No, není všechno zlato, co se třpytí. ()

klukluka

Konec dobrý, všechno dobré? Pro mě tedy rozhodně ne. První hodinou jsem se prokousával jako něčím opravdu- ani snad ne tak nechutným, ale mimořádně nezajímavým. Mám za to, že to George Clooney režijně těžce nezvládnul. Scénu, kostýmy a masky si hlídal na můj vkus až přehnaně zodpovědně, ale jinak to totálně postrádalo jakýkoliv kouzlo nebo šmrnc. Na tohle bych se už podruhé dívat rozhodně nechtěl. ()

Hanys_

Trošku zbytečná ta rasistická linka, protože jinak je to coenovské až na půdu. V tom odobrém slova smyslu. Isaac v parádní miniroličce. ()

F.W.Colqhoun

Podporujeme rasovou integraci, ale až tehdy, kdy negři ukáží, že jsou připravení. George Clooney jako uštěpačný Vergilius provádí coenovským předpeklím předměstké selanky, jejíž sametové trávníky by mohl dost dobře zarovnávat Střihoruký Edward, a jistě se tu někde tím pádem povaluje i to ucho manžela Dorothy Vallens: Rasismus, omezenost, bezcitnost, vypočítavost, chtivost, zvrácenost, psychopatie - tím vším srdce a duše slušných lidí doslova přetéká. Pro správné podání zlomyslné coenovské partitury je však Clooney příliš psychologický a shovívavý. Zručná a citlivá režie nenahrazuje onu víc než špetku sadistického potěšení, které divák tuší ve scénáři a jejichž vypointovaná, perfektně servírovaná prezentace činí z některých do mrtě autorských filmů bří Coenů pro diváka z lidu, mezi něž se počítám, tak delikátně masochistickou slast. Osudová nevyhnutelnost lidského zla nevynikne naplno a výsledek někde na půl cesty mezi satirou a dramatem nezavdává podnět ani k smíchu, ani k pláči. Snad jde o přístup nejvěrnější. Kdybych však chtěl pozorovat ubohost jak stojí a leží, šmíroval bych sousedy. Dokonce máme vlastní kostelní sbor. ()

Janega

Prvé, čo mi išlo mysľou po dopozeraní filmu bolo, že čo je to za bizardnosť. Keby ešte na tú bizardnosť viac pritlačili, mohla byť z toho poriadne čierna komédia. No celé to podkopávala dejová linka s černoškou rodinou, ktorá tam bola, lebo... neviem. Čakal som až do konca či sa tie dve zápletky nejako pretnú, no celý černoský príbeh vyšumel do stratena a vôbec sa do konceptu filmu nehodil. ()

Patrik256

Rozpočet_ 25 milionov dolarov // Tržby_ 10.2 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 351 896 KČ // Diváci v ČR_ 2 429 // Tržby v USA*_ 5.7 miliona dolarov ()

Disease

Standardní coenovská "komedie plná omylů". Slabší scénář, kterým se bráchové už dál nezabývali a poslali ho dál. ()

Gumrice

Clooneyho ráda nemám, ani jako člověka, ani jeho tvorbu. Ale tady musím uznat, že jsem se bavila a bylo to především díky době, kam příběh zasadil. Mělo to spád a přestože bylo vše předvídatelné, na mě film působil uceleně a klidně. ()

matmanX

Tak to dopadá, když se začne točit s první verzí scénáře. Suburbicon působí jako dva různé filmy sestříhané dohromady. Jednak tady máme klasický Coenovský černohumorný neo noir, a pak drama o výbuchu rasismu po přistěhování černošské rodinky do bělošského sousedství. Obě zápletky by mohly skvěle fungovat v zasazení do idylického městečka 50. let, přestože jsme jejich variace viděli už stokrát. Problém je, že absolutně nefungují mezi sebou po vyprávěcí ani alegorické stránce. Rasová část vyzní do prázdna, protože ani neznáme jména členů rodiny a až na zábavný obraz davu bušícího do bubnů nepřináší jedinou originální myšlenku. Spíš jen ubírá stopáž osobní krimi lince, která by ji mohla využít pro daleko lepší charakterizaci mladého protagonisty. Když je mi totiž jedno, jestli je desetiletá hlavní postava ve vrcholu filmu ve smrtelném nebezpečí, je asi něco špatně. Po herecké a vizuální stránce je to ale krásné a zvlášť některé akční scény dokážou zaujmout. Bohužel je tady taky vidět, že Coeni nestáli za kamerou. Je to pěkné, ale chybí tomu ta preciznost a dokonalá atmosféra, se kterou podobné situace zpracovali ve Fargu nebo Zbytečné krutosti. ()

Renfield

Málo temné, více jemné předměstí a to i přes vlastně vcelku drsný děj... hold, je to celé na půl plynu. Úvodní reklamní spot, který má nalákat nové osadníky do z tohoto pohledu dokonale kýčovitého satelitu jménem Suburbicon, je parádně Coenovský. Velmi solidně se rozehrává i následné dění, jenže už krátce po přepadení začíná být až příliš jasno, což u Coenů nebývá zvykem. Filmu nepomáhají (opět překvapivě) ani nezajímavé hlavní postavy, příkladem budiž Matt Damon, který mi do role Gardnera Lodge navíc nesedl ani tipově. Alespoň toto se o ostatních říci nedá, z tohoto pohledu je obsazení povedené a když má náhodou někdo více co hrát, může z toho být i natolik silná scéna, jako je návštěva vyšetřovatele pojišťovny. Julianne Moore a Oscar Isaac jsou nejen v ní výborní, jenže tady mluvíme o závěru filmu, co to všechno mezitím? To působí spíše jako napodobenina filmu bratrů Coenových. Ve které navíc nečekaně do prázdna vyšumí i druhý příběh, tedy, jeho poselství je jasné, jenže zase očekávané, k nějakému většímu překvapení nedojde. Pěkná kamera, kostýmy, prostředí předměstí a sem tam (a to především), dokonce atmosféra klasických noir filmů potěší, jenže jak jsem psal v úvodu, je to všechno pouze na půl plynu. 60% ()

Marys

Suburbicon som vskutku zabudol ohodnotiť. Keďže si pamätám, že som ho videl, musím mu dať aspoň 3 hviezdy. Každopádne to nebolo to, čo som očakával. Zvláštny film. Nepotrebujem viac. ()

Jaro_slav

Já fakt nevim. Je to anekdota? Alegorie? BLM sociální kritika? Reklama na Kooperativu? Rozhodně to ale nemá rating PG-13. Neni to natočený blbě, takže dvouhvězda neni na místě, ale rozhodně to je tříhvězdově zapomenutelný. ()

fisus

Vyšel jsem z kina a ani jsem nevěděl,jestli se mi to líbilo nebo ne.Byl to zvláštní zážitek.Ale čím více o tom přemýšlím,tím víc se mi ten film líbil.Určitě do toho půjdu v budoucnu ještě jednou a uvidíme. ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller