V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

Othello

Kdyby George Clooney míň posedával s křížovkama v kavárnách, s úsměvem popíjeje Dolce Gusto, jak se mě snaží přesvědčit reklamní bannery a místo toho se zahrabal pod peřinu se scénářem a snažil se ucelit například způsob vyprávění, tak by třeba alespoň každá scéna nevypadala naprosto odtrženě od zbytku filmu a neustále se neměnila nálada od bizarní komedie po historickou obžalobu. Vedlejší postavy by tam taky třeba nebyly jen kvůli jedné scéně a nevršily by se zápletky dříve než by byly definovány charaktery. Matt Damon by třeba mohl hrát něco jiného než postavu Williama H. Macyho ve Fargu, akorát v jiném zasazení. A hlavně, hlavně by to nevypadalo jako narychlo spíchnuté umělecké přiživení na aktuálních problémech USA, které musí být hlavně co nejdříve dokončeno, aby bylo aktuální i v době uvedení do kin. Což je věc, které se bohužel asi obávat nikdo nemusel. Ale on ne, flákač kavárenskej. Tak ať mu chutná. ()

Necrotongue

Je škoda, že se tvůrcům nepodařilo film více oživit, protože jinak nabízel kvalitní retro atmosféru, typické "coenovské" násilí i černý humor, takže výsledek mohl být mnohem lepší. Místy jsem se totiž lehce nudil a zapracování problémů černošské rodiny do příběhu mi přišlo úplně zbytečné. Kromě těchto připomínek jsem byl se snímkem vcelku spokojen, slušně jsem se pobavil a vidím to na 3*+. ()

luka4615

Zdlouhavé a nezábavné. Přesně takhle by se dal popsat snímek Suburbicon od George Clooneyho, jehož adaptace scénáře od bratří Coenů téměř ihned "zapadá" do filmového průměru. Za tento "stav" může především mdlá režie, která nabídne jen několik světlých momentů, takže zejména v první polovině budete docela často zívat. Naštěstí pak ale přijde polovina druhá, která se točí zejména kolem vražedné "vybíjené" téměř celého osazenstva, a právě v tu chvíli se dá na film Suburbicon vcelku obstojně dívat a relativně si ho i užívat. Jen škoda, že režisér nenasadil takové tempo hned od začátku a ve vetší míře. „I have to make decisions like what's best for the family.“ ()

JASON_X

Ryzí coenovština říznutá Clooneyho šaškárenstvím a už notně únavnou a stereotypní protirasistickou agitkou. Výsledkem je vcelku povedená, hodně černá a trochu otravná komedie. Zápletkou je typicky coenovský zapletenec na téma 'zločin a trest', respektive 'zločin a neblahý následek', bližší podrobnosti hrozí spoilerováním. Tak tedy jen tolik, že Juliána je pěknější než za mlada, Démon si upevnil své pevné místo v mé pomyslné Top Ten "Největší herecký hnusák" (svou hnusností tu předčil třeba i hnusáka Macyho v Coenovic Fargu), v roztomilé roli mě skvěle pobavil slizký Izák a zaujalo i několik výrazných, mně neznámých týpků. Na druhou stranu mě ovšem zase přiotrávila moralizující protirasistická dějová linie. Ale vždyť my to už přece dávno víme, za těch nejmíň padesát let vaší intenzívní propagandistické masáže, že bílý rasismus je fuj-fuj a e-e, vy únavní negrofilní retardi... Netuším jak na ostatní diváctvo, ale na mě mají tyhle moralizující protirasistické dějové linie naprosto opačný účinek. ()

Morholt

Občas mi připadalo, že Clooney neví, co chce vlastně točit. V jednu chvíli to byla nádherná absurditka z barevně vymodelovaných padesátek plná obskurních postaviček a vzápětí klasický thriller s variací na dokonalý zločin. Zápletka i průběh by bylo možnél použít v obou rovinách, ale to střídání, kor když bylo nejspíš nechtěné, mi moc nesedělo. Přes průměr to nakonec tahají herci, přičemž mě asi nejvíc ze všech bavil Isaac, který filmem bohužel jenom profrčel a zaujal i představitel hlavní dětské role. 60% ()

Lacike

Mohla z toho byt skvela temna Coenovka o dalsich chamtivcoch, ktory zistili, ze ziadny zlocin nie je bez nasledkov. Ale v Cloonyeho prevedeni to je strasne divne a nezazivne. Rovnako ako vsetky jeho rezijne pokusy, ktorym som na chut neprisiel. Vôbec som nepochopil aky zmysel mala ta druha linia s cernoskou rodinkou. Ako nejaka paralela toho, ze dospeli su uz zkazeni, zatial co deti su este nevinne, mi ta linia pripadala uplne zbytocna. To sa dalo naznacit aj bez nej. Vobec ma nebavila. Hlavna linia s Damonovou rodinkou nebola podana ovela lepsie. Cely cas som len cakal, kedy sa uz konecne pozabijaju, aby bol koniec. No a finalny masaker je plny jak WTF tak predvidatelnych nahod. Nenadchli ma ani vykony väcsiny hercov. Osud nikoho z nichm a nezaujimal. Jediny kto tu dokazal zaziarit je Glenn Fleshler ako jeden z grazlov. Jeho pohlad je doslova diabolsky. Zvysok filmu je totalna nuda a velke sklamanie. 3/10. ()

BoPo

Moralizujúci Coenovci, ktorí však mali dosť súdnosti. Aby nestrácali svoj drahocenný režisérsky čas, tak pustili ku kormidlu Georga. Príbeh má zbytočnú dejovú linku o rasizme a tá hlavná je pomerne tuctová. Matt Damon sa snaží sám utiahnuť celý film, ale jeho postava nie je dosť zaujímavá, ani dosť bizardná, ani dosť zábavná. Film v podstate celú dobu prešľapuje na mieste. Čakáte a veríte, že sa to za polovicou zlomí, a prídu coenovské zápletky, vygradovanie. Bohužiaľ zápletka dopadne tuctovo s pachuťou amerického vnucovania ideálov o tej najsprávnejšej správnosti. ()

Tommassi3

"Snad celé město hází kameny.." George Clooney si také hodil šutrákem, tentokrát žabičku po hladině amerického maloměsta, která od bratří Coenů doskákala až k mistru Hitchcockovi.. Nesmírně pozoruhodný paskvil.. ()

Dale

Takéto čierne komédie sú presne podľa môjho gusta, Coeni sa nezaprú. Po väčšinu filmu som sa spokojne usmieval, aj keď niektoré scény mohli byť vygradované ešte lepšie a niektoré boli mierne prehnané (hasičské auto zčistajasna na prázdnej ceste). Ale tá atmosféra vidláckeho malomesta v 50-tych rokoch 20. storočia bola úžasná. ()

kaylin

George Clooney měl po ruce coenovský scénář, chtěl natočit coenovský film, ale nějak to prostě není ono, jako kdyby neměl tu správnou kuráž, jako kdyby chtěl jen napodobovat. To mi přijde jako škoda. Prostředí je skvělé, rasistická vsuvka výborná, ale hlavní příběh mě prostě nedokázal pořádně zaujmout. ()

Britney75

To byla zase jednou ztráta času, Matt překvapivě zahrál ležérního gaunera, ale raději ať zůstane u kladných rolí. ()

Kaluž

Excelentně čistá coenovka, jaká už tu dlouho nebyla. Tenhle černohumorný krvavý výplach strká do kapsy téměř celé televizní Fargo. Skoro za pět, fakt. ()

Maq

Víc Coenové než Clooney. Je to takový raut - člověk ochutná z různých dobrot, ale žádná z nich jaxi nevystačí na perfektní hlavní chod. --- Určitě stojí za vidění. ()

M.i.k.e

první zklamání a nenaplnění potenciálu Clooneyho - režiséra.Suburbicon by nebyl vůbec špatný film,ale musel by vědět čím chce být.To rozkročení mezi dvěma příběhy tentokrát Clooney neustál a kdyby si úplně odpustil "černošškou" linii a nechal film plynout v rytmu Coenovské ultra černé komedie,udělal by lépe.Na tenhle slepenec se dá koukat,nicméně neuchvátí...60% ()

Martin741

Reziser George Kluny /Pamatkari, Tvrde Palice/ tymto natocil asi svoj najlepsi film. Tematicky ide o preslnenu atmosferu mestecka kdesi v strede USA, veci sa ale hybu a nastahuje sa tam cernosska rodina /cernochy jsou lidi a ne ze ne/ - jo proste zas mam politicku korektnost v prdeli, teda pardon, chcel som napisat, ze na nu serem. Teda zase pardon, v ignore liste. Do toho zasahuje pribeh dalsej rodiny, ktora sa prelina s tou prvou. Pochopil som, ze Kluny cez film sa chce vynadrit ze rasizmus je fuj fuj, svinstvo. Herecky tomu vladne slusny Matt Damon /Bourne 1 - 3, Martan/ a Julia Moore, zvysok som jaxi nepoznal. Jo, a taktiez nerozumiem uzivatelovi Yoshitsunemu a co chcel tymto vynadrit : " Hrozně rád bych dal čtyři, bravůrně napsané dialogy, Fallout nádech, destruktivní konec, úžasný černý humor, ale prostě Clooney za kamerou, je jako Clooney před kamerou, nucený, nevěrohodný a hrozně škrobený." Mno mne to kazdopadne smrdi tou odpornou zumpou zvanou filmova teoria, kde mam silne podozrenie, ze panske konecniky su niekomu aj sympaticke. No mne ne, jo a jaxom napisal : zatial udajne asi najlepsi George Kluny . 70 % ()

Figu

U Suburbiconu je zřejmý a viditelný rukopis bratří Coenů, o tom žádná. I když se povedlo parádně obsadit hlavní ženskou postavu v podání Mooreové, tak se hrubě nepovedl opak hlavní role pána. Matte Matte? Nevím co s tebou... Jseš čím dál víc k nekoukání a to nemyslím po herecké stránce, ale hlavně vizuálně. Puchneš a otíkáš. Myslím si, že nebýt jeho, mé sympatie by film dostal větší. Nicméně snaha Clooneyho se cenit musí, i když to žádný trhák nebyl... 55% ()

honajz2

Coenovka, kterou měli točit Coeni, aby jako coenovka vůbec vypadala. Clooney sice jede hezky podle jejich (společného) scénáře, ale neumí ho podat právě tak jako Coeni. A to nejsem žádný jejich fanda, nadchl mě od nich jen jeden film a další dva se mi (byť s výhradami) líbily, ale je poznat, že Clooneyho filmová řeč je spíš tradiční a přístup k takovému typu narativu o to víc. Proto se to rozpadá na dva filmy, různě se objevující a prolínající - mysteriózní thriller a kritiku rasismu. Obojí se ani na konci nepropojí (což se dalo čekat), ale i samo o sobě to je poněkud nijaké. Vůbec jestli už jste viděli film o pravé "idylice" USA 50.let, tak pro vás Suburbicon bude jen další do počtu - zvlášť, když se ničemu z toho pořádně nevěnuje, i ta kritika rasismu je spíš do počtu, aby se na ni nezapomnělo. Má to ale skvělou výpravu, solidní herecké výkony a napínavé finále, takže to zároveň není úplně k zahození. Jen to je film na jedno zhlédnutí a brzké zapomenutí. Nakonec ani nevidím důvod pro třetí hvězdu. Lepší 2* ()

bourec

Absolutně nezajímavej filmek naprosto podprůměrnýho režiséra,kterýmu nepomůžou ani zapatlaný ruce vod krve,vlastně tomu nepomůže nic.Pomalý,strnulý nic.20%. ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller