Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

scroochy

Tak Looper teda vůbec není tak "sooper", jak nám hype namlouval. Novej Matrix se rozhodně nekoná. Ale docela chytrý a originální scífko to je. Nezklame, ale díru do světa taky neudělá. Nejblíž to má podle mě k Minority Report, a to jak tématicky, tak kvalitativně. EDIT: Na druhé zhlédnutí byl celkový dojem o něco lepší. ()

katuska138

Film paradoxně vyznívá úplně jinak, než trailer k němu. Rozhodně to není nový Počátek, ta samotná myšlenka cestování časem je vlastně až na druhé, možná třetí koleji. Ale našlapaná akční podívaná to rozhodně je. Když se po patnácti minutách opravdu rozjede, navíc scénou, která musí vyrazit dech nebo spíš lehce nadzvednout žaludek, nedokážete z těch dvou spustit oči. Když vidítě, jak sedí proti sobě a hádají se, působí to tak zvláštně schyzofrenně. Celou dobu tak nějak nevíte komu fandit. Každá postava má svůj důvod a svůj půvab. I ten ukřičený prcek, který byl mimochodem naprosto neskutečně přesvědčivý. A po tom, jak to do sebe všechno zapadlo si jen říkám waw, ten Johnson má fakt talent. Víc takových filmů, prosím. ()

MATADOR

O filmu Looper jsem se dočetl náhodou v jednom článku, i hned se mi zalíbil příběh a přesně pro tento druh mám slabost. Proto pro mě bylo shlédnutí Looper samozřejmostí, překvapila mě jednoduchá stylizace budoucnosti, žádné přehnané hi-tech zařízení, zkrátka lehce uvěřitelná budoucnost roku 2044. Herecké představenstvo se snaží, jde vidět nějaký směr, kam se vše ubírá, ale právě příběh, jenž jsem měl za jasnou paráda se mi od poloviny zdál táhlý, nic nevysvětloval, nic nevyobrazoval a hlavně nedokázal chytit. Kouká se na to fajn, ale právě druhá polovina filmu nemám moc co nabídnout, i ořesto je naháněčka svého vlastního já zajímavá. ()

salalala

Výtečné sci-fi, jehož nadšené ohlasy do značné míry nelhaly. Johnson má scénář vskutku promyšlený do detailu a funguje v něm takřka vše. Ano, můžeme mu vyčítat nevyužitost prostředí, ale myslím, že o to mu asi ani nešlo. Looper je příkladem toho, jak lze s naprosto minimalistickou režií natočit takřka dokonalý film. Johnson nepotřebuje moc a používá v podstatě jen zpomalovačky (a ty jsou setsakra efektivní, dlouho jsem takhle efektivní zpomalovačky neviděl), minimalistickou hudbu a stejně vytváří zajímavou a těžce uchopitelnou atmosféru. K tomu pomáhají naprosto výborní Gordon-Levitt a Willis, k nimž se přidává později i Blunt. A zapomenout nesmím ani na toho malého klučíka, který byl vybrán hodně dobře. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, zásadnější výhrady prostě nemám. Všechno funguje, jak má a Johnson udržel přesně tu hranu, kdy je film chytrý, zároveň ale ne "přechytračelý". Hvězdu ubírám z důvodu pomalejšího rozjezdu a pár táhlejších míst uprostřed filmu. Jinak ale slušná petelice. 90% ()

runner85

Hranie s časom mám velice rád, a preto hneď ako som videl prvý trailer tak som vedel že idem na to do kina, zvlášť ak tam hrá Emily Blunt a Gordon ,,, síce film pracuje aj s alternatívnou budúcnosťou či minulosťou je to veľká porcia na zahryznutie ... ()

FilmFan24

Časová smyčka se uzavírá...a vůbec nevadí, že produkce není velkolepá. Taková noirová kriminálka z nedaleké budoucnosti, která je hezká na pohled a nutí zapojit mozkové závity. Pořád jsem si říkal, co je na Gordonovi-Lewittovi jiného a on měl masku podle Willisova obličeje. ()

Colby Sawyer

Zajímavý nápad ve výborném zpracování. Pustit se do filmu o cestování časem je vždy riskantní, ale Rian Johnson to zvládl perfektně. Gordon-Levitt, Willis, Blunt i Daniels to skvěle zvládají. Celý příběh je zajímavý a velmi překvapivý, což je u takovýchto filmů potřeba. Zabijácký nápad byl opravdu správně zvolené téma. Určitě sci-fi, co stojí za shlédnutí. ()

dom156

Hlavní problém zde je u nedodělaného scénáře. Herci se snaží ze všech sil, bohužel ani z prdu nejde udělat labuť. Maskérsky upravený Levitt mi opravdu přišel hodně gumový a nevěrohodný. Vše završí závěr filmu, který je moc uspěchanej vůči zbytku filmu. Pro tento film škoda dalších řádků, prostě průměr. ()

Vědma

Atmosférou mi to víc než různé filmy o cestování časem připomínalo Vyměřený čas. Taková podivná odosobněná budoucnost, kterou by člověk nechtěl žít. Řekla bych, že to je velice zajímavý a neodbytý snímek, který mi utkvěl v mysli víc, než mnohé nabuřelé, triky přecpané a předražené záležitosti. Nepřekombinovaný děj ubíhá ve své beznaději přes všechnu snahu hrdinů vyhnout se nevyhnutelnému, k neodvratnému konci. V druhé půli takové to westernově -vymítačsko-ďábelské zpomalení snímku příliš nepomohlo, ale zase neublížilo přes míru. Takže nejvíc mi vadila brada a obočí Josepha Gordona-Levitta, podle mě by stačil opravdu dobře vyvedený nos a jeho ze Smrtonosných pastí dobře okoukané úsměvy koutkem úst a Bruceovské pohledy. A o časových paradoxech - dle velice dobré Bruceho rady -odmítám přemýšlet, abych se do toho nezamotala. ()

L_O_U_S

Nu, kdovíjak mě to nesebralo. Citová rovina mě nechala chladným, časové smyčky netvoří gró scénáře a Bruce Willis měl o poznání méně prostoru než Joseph Gordon-Levitt. Jediná věc, která mě výrazněji zaujala, je samotný stroj času - představa, že mě omotají stříbrem, hodí do vykachličkované pece, pošlou do minulosti, zjevím se na louce a prásk a konec, je přinejmenším stísňující. Pak taky ještě musím říct, že nechápu ten předimenzovaný zvuk v ostravském CineStaru, protože moje bubínky docela trpěly a přítelkyně si celou dobu skrčená zakrývala uši. (762., 24. X. 2012) ()

marleyy

70% Kino. Potěšil mě výkon Bruce a malého fakana. Parádní byla zpomalená vražda v domě. Moc mě ale nebral Levitt, ani nevím proč, hrát Bruce Jr. moc neumí. ()

Dont

Po loňské projekci v kině musím po opakovaném zhlédnutí poopravit svoje hodnocení. Looper je svižné akční sci-fi se zajímavým příběhem, jednou parádní střílečkou a jednou neméně parádní hláškou na téma, kde strávit důchod. Napodruhé mi Jeff Daniels sedl mnohem více, stejně jako Bruce Willis. Joseph Gordon-Levitt ale určitě působí lépe klasicky upravený, proti Emily Blunt na blond nic nemám. Každopádně na filmu rozhodně není nic nepochopitelného, jak uváděly některé recenze. Logikou asi neoplývá žádné cestování v čase, ale pochopit lze v případě Loopera bez větších potíží vcelku vše. ()

Skip

Zajímavý námět, který sice už byl v kinematografii několikrát použitý, ale to je úplně jedno. Tady ho bylo použito zcela jednoduše, bez komplikovaných rádoby teorií a bůhví jakých efektů, což působí velmi svěžím dojmem a hlavně se divák od začátku do konce dobře baví, což je to nejpodstatnější, protože to byl tvůrčí záměr a zdařil se dokonale. ()

higuain

Cestování v čase vždycky přináší trhliny ve scénáři. Problém Loopera je v tom, že když se nad ním člověk trochu zamyslí, nedává smysl skoro nic. A to je škoda, protože technicky je to jinak zvládnuto výborně a má to kvalitní herecké obsazení. Zkrátka film se spoustou chyb, který se ale vyplatí vidět. ()

PP66

Prolínání časů a různých stáří hlavního hrdiny trochu komplikovalo sledování, ale jinak slušně odvedená práce - děj mě vtáhl. Za 3,5 hvězdy. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

hygienik

Zmätočná réžia, šetrilo sa, lebo polka scén je nočných a ani samotný príbeh ma nenadchol. Prekvapuje ma to, lebo akčáky bývajú kvalitnejšie. Jediným plusom je tu BW. ()

Eldrick

OVERHYPE. Žádná euforie se nekonala. Těžce přechválený film, na němž není vůbec nic zvláštního či originálního. Kecy typu "nová sci-fi klasika" jsou mimo. Solidní nadstandart za málo prachů. Asociace s 12 MONKEYS, MINORITY REPORT, INCEPTION nebo CHRONICLE mě napadaly neustále během sledování filmu, ale ani na jeden se LOOPER nechytá. Bruno si tímhle sice napravuje reputaci - byť ve filmu hraje hlavně proto, aby ho prodal - ale jinak je to suchopárný, absolutně bez emocí a navíc debilní (nelogika cestování časem, vztah k farmářce, která chrání svýho caparta a "náhodou" se jmenuje Sara). Slibný námět, jenž šel rozehrát spousty lepšími scénáři. Konec to pohřbil úplně do průměru. Jo, když už měl Levitt připomínat Willise, tak mu měl někdo nejdřív říct, aby začal konečně žrát, aby nevypadal jako 50ti kilovej potrat. Už vidim nájemnýho vraha s rachitickou postavou. (Burton Upon Trent, Staffordshire, UK, 12.10.2012) ()

Chrysopras

Možná už to mé bloudění v předělávaném Hostivaři naznačilo, že to nebude jednoznačný zážitek :-). Dlouho jsem uvažoval jestli 3 nebo 4, ale nakonec dávám jen průměr. Úplně pominu otázky časoprostorové a přesto mi ke spokojenosti leccos chybělo. Jistě, myšlenka skýtá náboj, zvláště otázka boje sám proti sobě, tváří v tvář, je nosná. Ale to vyústění mě lehce zklamalo. A pak scény akční - situace, kdy hlavní hrdina likviduje své soky takřka bez škrábnutí mi vždycky přivodí osypky. Proto ten průměr. Občas i dost drsný a místy trapný. Zajímavej klučina a jeho angry scény na vyšší level nestačí... Škoda. ()

Bonaparte.

"Najednou jsem to uviděl, viděl jsem matku, která položila život za svého syna. Muže, který zabil pro svoji ženu. Chlapec, který byl plný zlosti a sám. Viděl jsem, jak před ním leží ta špatná cesta ... A ta cesta byla smičkou, která se neustále opakovala. Tak jsem ji změnil..." Scéna, která tento film vynesla o level výš. Looper je na první pohled další akční střílečkou s Willisem na titulce, avšak hlouběji nám odkrývá svůj půvab (myšlenku), až se vyšperkuje k dokonalému dramatu a veškeré logické nesrovnalosti ohledně cestování časem do sebe zapadají, jako puzzle. Willisův standart a skvělý Levitt jsou perfektní volbou do tohohle akčního dramatu. 75% 4* ()

Petroff

Nechápu Levitta, že je s tím líčením neposlal do prdele. Vůbec ničemu to neprospívá - a naopak mi to zkazilo většinu scén, ve kterých hraje. Tím spíš, že občas vypadá jako Joseph Gordon-Levitt, po většinu času pak ale jako nějakej ulízanej pilot z druhý světový. Bruce tu zas má pár minut, kdy dělá Terminátora, nebo co... Střílení na efekt a hlavně na hovno. Z časový smyčky nějak vrásky nemam, spíš mě to po celou dobu dost rozesmívalo... Vždyť si to vezměte: umíme cestovat časem, ale vojáčci stejně řešej situaci: "Dělejte, dělejte, každá sekunda je drahá!" .)) Do toho kukuřičný dítě a Our Rob or Ross? Fuck this shit. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)