Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

Šakalík

Survival na španělský způsob, který zdobí přesvědčivé herecké výkony, atraktivní prostředí španělských vrchů a hlavně zajímavý příběh se spoustou překvapení, kterému se podařilo oprostit se od mnohých klišé pro tento žánr typických. Hlavně první polovina filmu je opravdu parádní, pak snímek sice trošku ztratí tempo, ale vše si divák vynahradí v uhrančivém finále, který má k happyendu daleko. Režisér se nebojí experimentovat, takže ve filmu uvidíme několik netradičních záběrů (mně se moc líbily ty z pohledu první osoby, takže jsme si mohli situaci prohlédnout přímo očima těch vrahounů). Tenhle film má prostě koule. A abych nezapomněl - María Valverde je KUS! :-) ()

Forsberg11

Je pár minút po tom, čo som zhliadol tento výtvor a ja si už takmer neviem spomenúť na nejaký silný moment, na scénu, ktorá by mnou pohla, znechutila ma, či sa mi výraznejšie vryla do pamäti. A preto hodnotím tak ako hodnotím. Krásny exteriér, sem tam nejaká vražda, či splašené pobehovanie po horách dnes už na kvalitný survival thriller skutočne nestačí, aspoň mne nie. A ten akože twist? Prosím vás choďte s tým už niekam. Opakovaný vtip nie je vtipom. El Rey de la montaňa je film bez nápadu, bez vrušenia a bez akéhokoľvek náboja. Nechal ma doslova úplne chladným. Keby som to mal k niečomu prirovnať, pozerať tento film bolo ako mať frigídnu, asexuálnu frajerku. Proste som ho len prežil, nič viac. 40 %! ()

cachina

Španělský thriller, který sází především na atmosféru a napětí. To je vyvoláno nevěděním, jenž divák sdílí s hlavními postavami. Nepříliš originální námět, viděn v několika dalších filmech. Na většinu snímku nahlíží divák skrz vědění hlavního protagonisty a společně s ním si pokládá otázku, co se to děje. Poměrně znepokojující odpověď se dostaví v poslední třetině filmu, kdy se děj zaměřuje na útočníky. Příběh se odehrává v odlehlé krajině, lesích, kde je ztížena orientace. Tomu ještě napomáhá mírně roztřesená kamera. Film, který určitě, alespoň ze zvědavosti, dokoukáte do konce. ()

Sten-li

Celkem slušná podívaná o lovecké sezoně ve španělských horách...při prvním záběru na lovce mi v hlavě hned zablesknul snímek Jezero smrti. Z počátku jsem si říkal, že hon "pouze" na dvě osoby začne po chvili nudit..opak byl však pravdu. Trochu mě však zarazil zdejší popisek o neobvykle agresivním psovi... ()

Holina

Domnívám se, že s jinou látkou by režisér pochodil daleko lépe, poněvadž mi přijde talentovaný velice. Rozhodně má smysl pro napětí a atmosféru. Jako bonus servíruje pasáž se zbraněmi z pohledu první osoby mnohem lépe než třeba DOOM, čímž také nastiňuje problematiku akčních počítačových her. Ovšem běhání po lese, ve kterém neznámý odstřelovač hraje svou královskou hru mnoho prostoru nedává. Navíc je to jeden z těch filmů, kde šplhání do krpálu (za soustavného vřískání "Kimeee! Kimeee!) zabere pět minut a to zaměstnaného diváka věru otráví. K prozrazení pointy navíc přijde už po 60 minutě a potom už ani tak nějak nemá smysl sledovat snímek až do závěrečné pasáže. Přesto by se asi film vidět měl, ten rozdílný pohled evropského a amerického tvůrce je znát. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY!!! Ať Vám to Pánbůh oplatí na dětech. Těšil jsem se na výživný evropský thriller * těžko říci, co mě to napadlo věřit nápisům na obalu * dostalo se mi mdlého, vousatého příběhu, ověnčeného ornamenty nádherných záběrů horské přírody. Velké odhalení může šokovat jen toho, kdo v životě neslyšel o Pánovi much, Kukuřičných dětech, Ils, Jezeru smrti nebo dalších popkulturních příznacích fóbie z nové generace a morálního úpadku. Hledal jsem skutečně s lucernou, po napětí ani památky. Pokusy podávat údalosti jako tresty za hříchy dospělých jsou sice distingovaně nevtíravé, distingovanost nicméně neubírá na pitomosti. Hříčky kamery, půjčující si v poslední třetině vizuální vtípky z akčních počítačových her [FPS] hezké, oceňuji ale jen proto, že jsem rozhodl nechápat záměr odkazovat jimi na motivy "lovců". Dvě hvězdičky za koukavé exteriéry, půlhvězdička za ambientní hudbu hrozivě vyvstávající ze zvuku, půl hvězdičky za herecké výkony. Celkově docela slabé. ()

Carlinhos

Španělé mají laťku thrillerů hodně vysoko, tenhle se jí bohužel nepřibližuje. Nezačíná to špatně, ale postupem času se stupňuje nesmyslné chování všech postav, vrcholem je pak závěr, který je až nechtěně komický. Herecké výkony nic extra, vykreslení postav v podstatě nulové. Dalo se z toho vytěžit mnohem více, takže zklamání. Jediné plus byla dokonalá "FPS" kamera. ()

Disease

Nelogické chování postav už tak nějak patří ke koloritu tohohle druhu filmů, takže už jsem zvyklý. Atmosféra dobrá, hezká příroda, co chtít víc... ()

J*A*M*A*L

Napínavé do poslední minuty a na konci celkem depresivní. Španělská kinematografie je dobrá ve všech žánrech a hlavně v hororech a thrillerech je suprová. V tomhle kousku se opět skvěle předvedla. Vlastně ani nevím co k tomu říct, radši nic, jsem prostě spokojen. ()

aLPaC

Horory odehrávající se v přírodě, potažmo v lese mám určitě rád. Musím zmínit, že jsem čekal jiné rozuzlení a je docela vtipné, že chvíli předtím jsem viděl jiný horor Ils, takže kdo ví o co jde, musí se pousmát stejně jako já při zjištění vrahů. Jen ať si španělé vedou dál stejně dobře jako doposud. ()

krusty2

To ze ide spanielsky film hore viem.Aj tak ma tento film priemne prekvapil. Necakajte tu neaku extra logiku,ale v klude sledujte co pride dalej.No vklude ani nie. Nebol by to Thriller. ()

Wancohoff

(9.7.2009 DVDRip) 100x videny namet,aj niektore sceny(pustina,wolf creek,rovdyr) ,avsak krasne natocene v este krajsom prostredi s fajn hercami a kamerou. chybala tomu nejaka mala zapletka a male rozuzlenie,i ked nejake to prekvapko tam pre niektorych bude.co musim pochvalit bola aj first-person kamera s pohladu strelcov,hlavne ku koncu ktora sa mi hrozne pacila.akurat ten psik mohol aspon brechat aby nebol iba do počtu. v danom zanri a subzanri urcite nadpriemer.. u mna 70%. mierne schvalne nadhodnotim a davam 4* ()

El Loco

Z prvotného šoku – nemecky dabovanej verzie, ma prebral až pohľad na pôvabnú Maríu Valverde, ktorá sa po náhodnom stretnutí a rýchlom „zblížení“ s Leonardom Sbaragliom ocitne v náhlom ohrození života, kedy ich počas prechodu cez tajomné španielske lesy ohrozuje neznámy sniper. Udalosti naberú rýchly spád, napätie sa vhodne eskaluje a obete začínajú pribúdať a až do tohto momentu je všetko v poriadku...Keď však film dospeje do fázy, kedy príbeh smeruje k šokujúcemu vyvrcholeniu, t.j. kde sa dozvedáme, kto že je ten tajomný neznámy, čo znepríjemňuje našim sympatickým hrdinom prechod cez španielsky zapadákov, začnú sa objavovať prvé (hlavne logické) trhliny...Treba síce uznať, že štýlový zámer tvorcov kontroverzne zaujať sa vydaril, no ide o odhalenie, ktoré sa zdá až príliš nadnesené a nereálne... ()

RomanHyde

Královská hra není nezajímavá, mnohem zajímavější se však stává až za polovinou, kdy známe identitu střelců, což nás v podstatě i lehce šokuj (probere) a to je to, proč nedám filmu ještě o hvězdu méně. Film nám nastavuje zrcadlo a apeluje na to, kam se řítíme, kam až jsou posunuty hranice výchovy (svobody) našich dětí , díky čemuž slovo "normální" dostává úplně jiný význam.... a plody (důsledky) již sklízíme. Velmi se mi líbily záběry, které korespondovaly s počítačovými hrami, kdy je kamera umístěna na hlavni zbrani a s ní je pohybováno stejně jako u zmíněné pc vyvražďovačky.. Todle jsou nejsilnější scény a dojmy z tohoto snímku. Vedle nich se zde však nachází spoustu "patosu" a místy velmi nelogických míst ve scénáři (konání postav), které diváka vytrhávají z děje a místy se přistihne jak krouti hlavou.. ale dodívá se, protože jej zajímá jak to dopadne.. to je celé kouzlo Královské hry. ()

RomeroIsGod

Čtvrtá hvězda hlavně za pěkněj akční závěr. Jinak se nemůžu ubránit zklamání, čekal jsem po přečtení komentářů víc. Atmosféra je místy hodně dobrá, nevědomost taky, ale hlavní hrdina je docela dementní a scénář (nebo minimálně logika) místama pěkně kulhá (hlavně ve spojitosti s poldama a to i po jejich smrti). 65% ()

bolan

Podprůměrný euro-horror se závěrečnou pointou, která by mohla být šokující, kdyby to natočili před 50-ti lety a nebyl to euro-horror. ()

zahadum

Thriller studený ako jesenné počasie kdesi v horách Španielska ... Boj o prežitie dvoch mladých ľudí pred skrytým strelcom ktorý presnou muškou vraždí všetko živé okolo...prestrelené autá..mobil bez signálu..policajti ..krajina nikoho a stovky kilometrov krásnej lesnej pustiny .... áno všetko je to klišé známe z filmov tohoto žánru...survival ...jednoduchý námet o úteku pred neznámom má svoje čaro v krásnej prírode...tú studenú mokrú jeseň človek priam cíti z TV ..koniec filmu nám prekvapivo otočí naše predstavy o neznámom strelcovi...zaujal ma aj pohľad strelca keď mal v ruke zbraň..milovníci PC akčných hier si prídu na svoje. ()