Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

srolyma

Jo, život je plný nečekaných zvratů. V jednu chvíli si užíváte anonymního sexu na benzince, abyste se jen o pár minut později ocitli s prostřelenou nohou uprostřed liduprázdných hor, kde sloužíte jako živý terč neznámému ostřelovači. Auto mimo provoz, pomoc v nedohlednu a o kousek dál ona slečna z benzínky, která má očividně stejný problém jako vy. Ale protože vás při oné intimní chvilce připravila kromě té trochy tělesných tekutin i o naditou peněženku, tak jí kolem krku radostí zrovna nepadnete. Ale co naplat, parťáky v boji o přežití si vybírat nemůžete, tak to zkousnete a adrenalinový víkend na čerstvém vzduchu může začít. Celé to v podstatě odehrají jen dva herci, ale i díky přiměřeně dlouhé stopáži je to od začátku do konce napínavá jízda, která určitě stojí za zhlédnutí. ()

muti

myslim ze keby som pozeral film mierne s FFD tak by som to videl cele skratene a usetril cas. 4/5 filmu je predvidatelnych, v poslednych 20 minutach sa dozvedame totoznost lovcov. mohlo by to byt ovela zaujimavejsie keby tam hral Bear Gryls. 63% je zasluzene skore.kludne by som dal na zaver "true story" nech to ma aspon smrnc. koment: POMO ()

djcremo

Kam speje tá doba? Tak toto som fakt nečakal a bol som fakt prekvapený tým, kto bol za tou zbraňou. Mohol to byť oveľa lepší film, keby buď skrátili stopáž, alebo zapracovali na scenári. Ináč veľké plus pre film je to,že pôsobí tak realisticky. ()

benqsiemens

Neskutečně napínavej snímek, místy se znaky slušného hororu. Až do samotného konce a celkového rozuzlení se skutečně může zdát, že v hustém lese přebývá cosi nadpřirozeného..... ()

jopal odpad!

Ze som sa po prvych 20 minutach na to nevykaslal! Tolko demencie v spravani postav som nevidel snad este nikdy. Je to sracka a to este ublizujem tej sracke! ()

moriero

Takové pyrenejské Eden Lake. Syrové a nekompromisní. Já prostě španělské snímky miluju. Úchylné fantasy, úchylné thrillery a úchylné horory. A ještě líp - úchylné psychohorory. Oni i kdyby zfilmovali třeba takovou Princeznu na hrášku, tak bych na to koukal s pokleslou bradou a zanícením. I když... spíš by to byla Princezna na heroinu a byla by to coura, kterou předávkovala vlastní matka, aby byla povolná pro mladšího brášku. Člověk se otřepe hnusem, ale stejně na to kouká. Teda ne na ten incest, ale na ty španělské filmy. ()

vandamator

Filmů se stejným motivem, bylo natočeno nespočet, ale aby si udrželi takové napětí od začátku do konce, to se opravdu moc často nestane. Skvělá záležitost, která ani trochu nenudí. ()

Snakefinger

Rozvleklá nuda nasazené do krásné scenérie španělských (?) hor. On to byl vlastně přírodopisný snímek oslavující bechderoucí lesy a skály, potoky a rokle někde na Apeninském poloostrově. Občas se tam proběhl nějaký mamlas s puškou a ještě větší mamlas běhal lesem sem a tam. Hloupost. Příběh tak naivní a tuctový, že se vlastně dokázal totálně ztratit někde hluboko v lese. Pro mě jednoznačné zklamání. Navíc nechápu, proč byl film označen na obalu DVD od 18, když se dohromady nic nedělo a takový Vlak do pekel, sice taky pitomost, ale s parádním gore byl už od 15. Zjevně je něco špatně. Trochu nechápu některé komenáře zde - ten agresivní pes se nakonec lísá u nohou utečence, slasher? cha cha cha, psychologický portrét útočníků a kde prosím vás? Možná jsem se díval na jiný film z edice National Geographic. To by obsahu odpovídalo naprosto. ()

Iroquois

Docela zklamání...kamera a prostředí je pěkné, ale to nestačí. Napětí není nic moc, ale hlavně: Motivy postav neznámé, neobvykle agresivního psa jsem si nevšiml, jednání hlavních pronásledovaných nepochopil - jde jim o život a baví se o tom, jestli je ona moc mladá na dítě nebo není, zbraň mrtvého policisty si nevezmou, de facto žádnou zbraň si neopatří (kameny, klacky, nářadí) atd. Podle čísel, které jsou na tom jejich plánku, ty děti povraždily snad půlku Španělska jakoby se nechumelilo...závěr taky nechápu - on zabije psychopata, kterej ho chce zabít a před očima mu odkrouhl několik lidí a má z toho výčitky. Druhej na to čumí a je šokován, že vidí asi osmdesátou mrtvolu - akorát tentokrát jako na potvoru je to jeho kámoš. ()

xhonza5 odpad!

Tenhle film mě ničím nezaujal. Pořádně jsem se u něj nudil a čekal, že přijde něco zajímavého, něco, co můj názor zlepší. Přijde mi to bez děje, nějaký zápletky, nějakého momentu překvapení.Takže pro mě odpad a nedoporučuji! ()

Unrealik

Nejprve jsem dal dvě hvězdičky. A říkal si, proč má film tolik pozitivních komentářů. A pak jsem si začal říkat, za co bych mu to vlastně ty dvě hvězdičky měl dát, když je to film, který rozhodně znovu vidět nepotřebuji. Nesympatičtí hrdinové, spousta nevysvětlených věcí, rozvleklé, akce nic moc. ()

P@\/EL

Poměrně dobrý thriller, kterému nechybí akce ani napětí. Film nabídne povedenou tajemnou atmosféru. Útoky odstřelovačů jsou zrovna tak nečekané a nekompromisní. Děj je docela svižný a rychle směřuje k nečekanému odhalení. Nicméně se mi moc nelíbil úplný konec filmu, který z mého pohledu vyzněl dost divně a nevýrazně. ()

wrong3

A když trefim zajíce to je taky za bod?Povedený thriller s krásnou přírodou.Napětí a akce co si víc přát? ()

pirate

Na to, že je ze Španělska, tak velmi dobrý. Nejzajímavější je, že tři čtvrtiny filmu se věnuje oběti a v té čtvrtině zase tomu "neznámému" střelci, což obvykle nebývá. Děj záživný a napínavý - prohánění v lesích apod. Čekal jsem úplně obyčejný a nudný drasťák, ale naštěstí jsem se naprosto spletl. Krev téměř nevystříkne a když už ano, tak jen tak slabě a nikdo se v tom moc nevyžívá. S hodně věcmi jsem byl spokojen. 60%. ()

lubbax

včera jsem zkouknul tento vcelku napínavý, leč scénáristicky dost rozkolísaný thriller ze španělska, ve kterém se hlavní hrdina (hrdinové) ocitne ve špatnou chvíli na špatném místě a jak už to tak bývá, jeho fyzička dostane pořádně zabrat. takže se určitě nejedná o nic extra originálního. film provází spousta nesmyslů, ale taky dobrých scén a za vyzdvihnutí stojí především nádherné lokace ve kterých se celý příběh odehrává. spousta lidí byla odvařená z celkové pointy filmu, já teda ne, nepřišlo mi to jako geniální nápad. a jak už někdo předemnou podotknul- "je to dobré stylistické cvičení s kamerou" - tak pod to házím podpis, i když kamera není dobrá, ale výborná. 6/10 p.s.- ve španělsku mají i pěkný holky =) ()

2sistem

Už ze začátku jsem měl pocit, že to bude lov na lidi. Dlouho jsem si nemyslel, že za tím vším mohou být děti co si hrají na "kántra", protože uvažování střelců bylo promyšlenější než jen při sbírání bodů. Vsázel jsem na španělský původ ale co mě hlavně nadchlo bylo napětí a atmosféra lovu. Nesmyslné reakce sraba Quima mě fakt rozčilovaly. Pozitivně bych hodnotil pouze napětí a krásné horské prostředí, jinak herci a scénář stál za ho*no. ()