Pražský Žižkov koncem třicátých let. Hubert Hrabě, zvaný Fešák, si v dobách nezaměstnanosti vydělává svým šarmem a chytrou hlavou. Šikovné obchůdky a podnikání provádí za hranicí zákona, ovšem tak, aby neuvízl v některé z rafinovaných pastí policejního inspektora Mourka. Ten si vzal do hlavy, že Huberta dostane za mříže. Fešákovi tak nezbývá nic jiného než se svého úhlavního nepřítele zbavit. Vymyslí proto skvělý „podraz"… Komedii s nostalgií starých dobrých časů natočil v roce 1984 režisér Ivo Novák podle námětu Pavla Hanuše. Příběh žižkovského frajera možná připomene Markovy a Sequensovy Hříšné lidi Města pražského či Vabank polského režiséra Machulského. Autorům se podařilo natočit zábavný film ze zajímavého prostředí s přitažlivými hrdiny. Mimořádně šťastné bylo obsazení titulní role Karlem Heřmánkem, který svého hrdinu obdařil nonšalancí žižkovského světáka. Také Petr Kostka výborně ztvárnil roli mazaného a zavilého policisty Mourka. Panoptikum starého Žižkova zalidňují další figurky – funebrák Eman v podání Pavla Zedníčka, majitel pokoutní zápasnické arény Pašek (J. Somr), hromotlucký povaleč Karel (P. Nový) a fízlové Skákal a Holendr, které hráli Otto Lackovič a Jan Teplý. Emanovu nastávající – vnadnou a energickou Madlenku – ztvárnila Laďka Kozderková, která zároveň nazpívala ústřední píseň Petra Hapky. (Česká televize)

wosho

Film ve kterém opět září Karel Heřmánek (tací bonvijání mu šli báječně) a spolu s Kostkou zbylé herecké obsazení přehrávají o pěkný kus výš. Jinak se jedná o silně nadprůměrnou komedii, která těží hlavně z hereckých kvalit , než vtipně napsaným scénářem, či přesně zrežírovaným gagem. Jediné co se musí Novákovi hodně pochválit, je krásná atmosféra prvorepublikové Prahy-ta se mu náramně povedla (stejně tak kameramanovi a všem ostatním zasloužilím lidem). Fešák Hubert je jedna z nejpodařenějších komedií ve svém žánru u nás natočených a rád se na ní vždy podívám. ()

Peiper2

Jedna z nejlepších českých komedií, kterou si vždy rád pustím, když běží v nějaké české televizi. Výborný Karel Heřmánek v roli Huberta, ale i další herci jsou moc dobří. ()

Paity

Můj nejoblíbenější film s Karlem Heřmánkem. Žižkovský grant se vysmívá policejní přesile a pomocí podvůdků a "vyčůrániček" vždy nějak vyklouzne. Bože, jak nám je tohle, jako národu vlastně blízké, doufám, že to všichni také vidí. :) Každopádně tohle je zábava, která si zaslouží opakovaná shlédnutí. A hudba.... vždycky si pak připadám, že jsem zapadnul do nějakýho žižkovskýho lokálu 30. let.... ()

EKLEKTIK

"Já to balim, s tímhle jsem si neměl začínat." Tenhle film mě nikdy nelákal, ale když jsem viděl, jak ho tady všichni mí drazí kolegové uživatelé glorifikují, podíval jsem se na něj a zjistil jsem že mi to přišlo jako kdyby glorifikovali snímek "Konto separato". ()

Foxhound#1

Rok 1984 byl rokem Karla Heřmánka a jeho TOP rolí - Lucifera a Huberta. A nejenom že je Hubert fešák, on je to těžkej frajer a ta role Heřmánkovi sedla jak prdel na hrnec. Krásný film kde zdatně sekunduje dobrácká svině Mourek Petra Kostky. ()

Macik

JÁ JSEM DOBRAK VURM.........ALE SVINĚ!!!! :) Opravdu skvělý film s výtečnými herci (Lipský,Heřmánek,Zedníček,Kostka atd.) ()

kritiklon

Česká "gaunerská" komedie o podvodníčcích je odlehčený snímek vhodný pro podzimní podvečery. Sympatická, lehce nadprůměrná stylová humoreska svůj účel jistě splní. A Karel Heřmánek jako lišácký podvodník z pražského Žižkova vás dozajista pobaví. 82% ()

petikacka

Vynikající česká komedie o jednom žižkovském fešákovi a jeho geniální schopností neustále přečůrávat pražskou kriminálku...Sqělý Karel Heřmánek v roli Huberta je známá figurka pražského podsvětí...Film výtečně navozuje atmosféru Prahy 30.-átých let ála Hříšní lidé města Pražského a obsazení, příběh i hudba jsou prostě famózní...Je to takové laskavé pohlazení po duši...Za mě 98% ()

J R C Pecuchet

Komedie tohoto typu mám velmi rád, zvlášť v dnešním přetechnizovaném světě. Působí jako balzám s trochou nostalgie na období první republiky. Skvělé herecké obsazení, zpěv Laďka Kozderková a vynikající scénická hudba Petra Hapky. Kéž by se v současnosti točilo více takových filmů. ()

zdeny99

Od tak známého českého filmu s takovou širokou plejádou českých herců a s tak poměrně vysokým hodnocením jsem tedy čekal mnohem víc. Nesedla mi atmosféra té doby (tedy 30. léta) a už vůbec ne ten rádoby humor. Karel Heřmánek se mi také nijak nelíbil. Připomínal mi Leonarda DiCapria z filmu CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ, akorát zde hraje žižkovského podvodníka z doby velké hospodářské krize. A na samotného DiCapria samozřejmě také nemá... Jediné, co se mi na tomto filmu byla tak jedině Laďka Kozderková v její saténové noční košilce. [5791. hodnocení, 154. komentář, 77%] ()

Romeo5

Karla Heřmánka mám moc rád a tenhle film je klasika na kterou se můžu koukat pořád. Super odpočinkový a atmosféru která z něj čiší, prostě miluju ()

tuwanakha

Tak tady asi trochu nadhodnucuji, ale tohle je můj srdeční film. Ty nádhérné hlášky: "...já jsem dobrák, ale svině..Wurm". Karel Heřmánek se pro roli Fešáka snad narodil. Plejáda nejlepších českých herců a vkusné staropražské písničky. ()

helloween93

"Ňákej strašnickej pochcánek nebude buzerovat žižkovský grandy." V hlavních rolích komické figurky Žižkova a atmosféra první republiky. 4* ()