Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

WolfR

A mě se to sakra líbilo! Příběh byl sice základní, ale co čekat u takovýchto oslav pokleslé zábavy? Moc se mi líbilo to horské prostředí a Nazi zombies byli sakra drsní! A hlavně to byla sranda! Tvůrci se hezky inspirovali svými slavnými předchůdci. Proudy krve stříkali ve velkém! 4 hvězdy. ()

Loki81

Vazeni pratele... tento film nelze hodnotit v ZADNEM pripade jako hororovy. Jednoznacna jeho skatulka je komedie - a jako takovy jej hodnotim prumernou znamkou. Par scen je tam totiz opravdu vtipnych... jinak je to samozejme otresna kravina ;) ()

tom88

Na nórsky film odvážny počin, ale vcelku vydarený ak nerátam občasné hluchšie miesta alebo nejaká tá zbytočná scéna. Design naci-zombie je perfektný to musím jednoznačne pochváliť. Krvi je vo filme asi až moc, ale nie je to tento krát pre škodu. Dej je podpriemerný a veľmi jednoduchý. Herci absolútne nevýrazní. Vizuálne spracovanie mohlo byť pôsobivejšie, ale inak réžia celkom ujde ( na tento typ filmu ). Pre niekoho zrejme kravina, pre iných šialená hororová zábava. V určitých momentoch sa na Mŕtvom snehu určite dalo zasmiať. Nadpriemerný film to nie je, ale pekné 3* si snáď zaslúži. 60% ()

Radiq

Tak Braindead i Evil Dead jsou na tom dost podepsané, ale tvůrci se tím asi nijak netají. Nebylo to vůbec špatné, pobavilo mě to i tam krve chrstalo jak ženské v krevní bance v období menstruace. Krvavé a vraždící efekty jsou amatérské až umělohmotné, zombíci celkem ujdou, děj jednoduchej jak dementovic děťátko. Samotní účastníci jatek spolu nejsou nějak moc emocionálně spojeni, takže s divákem pak taky nemůžou být a je jedno, kdo kdy chcípne. Plus je určitě snaha o černej humor, kterému se někdy i dá zasmát (ch, nejvíc si užijete tenkejch střev, tlustejch střev a mozků). ()

Nivenx

Na hororové komedie si moc nepotrpím. Severský styl je sám o sobě drsným místem pro vznik dobrého a surového hororu, ale ta komediální stráka mi do toho nesedí a nikdy sedět nebude. Na Evil dead 2 a např. Ruku zabiják to nemá ani z poloviny. ()

SeanLSD

Čo iné, ako že aj Nóri teraz už majú svoj vlastný zombie horor ? A zároveň niečo pre tých, čo by si to radi ešte osobne vydiskutovali s nejakými náckami... Nebavil som sa a hoci film bol spracovaný profesionálne, s originalitou to bolo možno ešte horšie ako vo Wirkolových nórskych paródiach. ()

URBAN

Dodíval jsem se nato jen z jednoho důvodu a ten důvod byl abych se mohl podívat na další díl, který mě překvapil svým hodnocením oproti tomuto filmu. Takže pokud se najde člověk který by se chtěl na toto podívat ze stéjného důvodu tak může toto opravdu přeskočit. ( 29.11.14/PC ) ()

Prometheus69

Žádní hrdinové, jen čistá brutální smrt pro všechny! Roz-jest se sice dá přirovnat k vrcholovému maratonu hlemýždů. zahrnující představování hrdinu.. dáli se to tak nazvat. Plus jedna spešl legenda aby byl divák konečně uveden děje, cože se to tak asi za chvilku bude dít. Z množstvím divnejch keců aby řeč nestála. Ale pak se to konečně správně po GOREacku rozjede... překvapiví je pak konec. Který je skutečně BEED endověj... :) když fakt že zombie grázlů z druhé světové války z mrzlích těl... krvácejí a navíc dýchají o to víc BĚHAJÍ! . Hrdinné Postavy jsou odpálcované už předem než vlezli na plac... A zombie šéfík je nějak logicky uvažující na zombíka . :) Na druhou stranu, tyhle típky ani považovat za klasické zombie nemůžu... pač se nemnoží kousnutím a jsou tak nějak docela dost silní a ultra rychlí. Potřeba jíst maso však zůstává... ale, spíš jen pro ten efekt. Ono by možná stačilo kdyby jen brutálně drsnily kolemjdoucí turisty. :) Takže jsou to Ghoulové možná.. Každopádně za to gore to za těch pár hvězdiček stojí. Až na tu vatu která to celé brdí a zároveň vyplňuje. To nebylo zlééé... :) Vzhledem k tomu jakým loveckým způsobem se ke svým obětem chovaj.. možná to opsali z našeho Chockehazardu... :D Jinak komedie je to až na pár momentů... jinak je to čistokrevná vyvraždovačka. Né že by se tam všichni smáli až by se za břicho popadali... či spíš za vlastní třeva? Haha... Komedie jo. O_o ()

Sabrewulf

Tak tohle se hrubě nepovedlo. Žánr totálně nezvládnutý, když chci dělat hororovou komedii kategorie "veselé gore", tak je naprostý nesmysl, dělat první polovinu smrtelně vážnou, bez jediného vtipu. On pak násilně naroubovaný přechod na jakože taškařici, způsobí absolutní rozpačitost. A vůbec nepomohlo, že jsem předem věděl, jak se to má zvrtnout, protože vážná část působí hypnoticky a naladí na jinou notu. No a pak je tu druhý problém. Braindead a Evil dead není bezedná studnice, zde platí známé pravidlo - opakovaný vtip není vtipem. Jacksonův počin nebyl tak výborný a zábavný jenom proto, že tam bylo to veselé gore, ale hlavně proto, že šlo v té době o něco nově objeveného. Víckrát už to jednoduše NEFUNGUJE! Pokud se to celé nepojme nějakým novým způsobem, nemá cenu točit další a další kopie (výjimkou je napojení na samotné originály viz seriál Ash vs Evil dead), jinak to pro mě dopadne úplně stejně jako u druhé poloviny tohoto filmu, tj. koukám a ani nehnu brvou. ()

StanislachKo

Zhruba do troch štvrtín som reálne zomieral na krinč. Lebo veď zase parta krásnych mladých ľudí na chajdičke v horách... ale potom prišli zombie nazis, Rokenroll a riadny poctivý gore. To už som sa fakt bohapusto viezol. ()

COF_666

Nápad je dostatečně šílenej ale upřímně - tohle je neproměněná šance. Pár scén je poměrně zábavných a náckové jsou likvidováni pěkně. Prostě průměr, neurazí to. ()

Khumbac

Příjemný Norský grindově komediální splatter. Zábava na mě fungovala celkem dobře a mohu vřele doporučit :) ()

tatanapope odpad!

Jeden z mála filmů, který předčil jeho druhý díl všemi deseti. Po hororové stránce trapné a přeplácané, masky taky stáli za prd, po komediální stránce snad ještě horší. Na to, aby mě tenhle styl humoru aspoň trochu bavil, bych potřebovala minimálně lobotomií. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2016 / Norsko ()

chelseaman22

Podobně nestátní horor/komedii nevidí divákovo oko často. Skupina náctiletých se vydává pro chlast do hor, aby zde ukojili svou potřebu onanovat (tedy masturbovat, aby to bylo genderově OK), chlastat a nechat se nahánět nacistickou armádou skládající se ze zombíků. Devadesát minut je ví, než dost. 65% Celosvětový příjem k 27. 7. 2018: $1,984,662, což je 2,48 násobek rozpočtu ()

LordSnape

Řeknu vám, že takhle jsem se snad u hororu ještě nepobavil! Ze začátku to vypadalo na další trapnou vyvražďovačku, ale postupem času se z toho stala parádní zombie blood (komedie) plná naprosto libových scén. Zápletka s náckama je tak debilní, až je dobrá a když tam pak naběhne poručík Herzog, tak jsem málem spadl ze židle. Masky jsou super a i když je film zatíženej poněkud slabým rozpočtem, tak svůj účel myslím splnil. ()

Mrkvič

Jak smutné, když zvažuju odpad u fimu, který se snaží vycházet z takových legend jako Smrtelné zlo a Živí mrtví. Několik nápadů by dokonce mohlo i platit, kdyby tvůrce nebyl takovej retard! Nelogičnost příběhu, postavy studentů začínajících medicínu, kterým ovšem táhne tak na 40, nesmyslnost záběrů, chování postav atd atd. Všechno je tak strašně pitomý. Všechno by se to dalo odpustit a smát se tomu zábavnému masakru, kdyby v 90ti procentech scén nebyl ke smíchu spíše režisér sám. Podráží si nohy sám tím, že scény komické střídá scénama absolutně vážnýma, které by ve své pitomosti snesly také jedině maximální míru nadhledu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic