Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Ellway

Velmi příjemná norská hororová lahůdka. Mně tu nechybělo nic, co má správnej horor mít - sex na hajzlu (což je dost nechutný, když si představím, že předtím tam ten kluk sr*l), roztrhnutí hlavy a vypadnutí mozku, použití střev jako lana, moc pěknej a vtipnej masakr motorovou pilou, kladivem a bůhvíčím ještě, roztržení těla (sice působilo dost uměle, ale to se dá odpustit), amputace ruky... Tenhle film mě prostě nezklamal. ()

geedee

Tento film má hodně kontroverzní hodnocení a komentáře a je to pochopitelné. Není to film, ale komediálně hororová fraška s pár lidmi a spoustou zombíků. Režisér Tommy Wirkola zde rozjíždí pomalu, ale jistě, jízdu plnou krve, napíchnutých střev na stromě, odkazů na Braindead, Vesmírné kanibaly nebo Smrtelné zlo a mnoha dalších hovadin a zhovadilostí, které mám tak rád. Viva Krev a Tommy Wirkola!!!! ()

brasek

O level lepší snímok ako nepodarený tiež nórsky pokus s názvom Lovci ľudí. Ale.. keď išli na chatu, tak tam jeden tvrdil že tam nie je signál a v ďalšej časti filmu sa už mobil použije, druhá strana zavesí a na druhý pokus sa už vybije baterka. Chlapík ide hľadať stratenú priateľku Sáru a že keď sa do rána nevráti, treba ísť po pomoc, ešte tuším vysvetľuje ako sa dostanú k autám... o mobile tiež ani zmienka. Pästné súboje so zombie mi pripadali nemožné a niekedy podľa mňa sa postavy chovali dosť umelo. Pozitívom sú masky zombie... ku koncu sa film mení len na nechutnú komediantskú frašku a tri hviezdičky nechávam len preto, že som sa do toho okamžiku nenudil. ()

Mawete

Akční, dobrodružný, komedie, horror. Jedině komedie. A to ještě musíte přežít první hodinu, než se dostanete k něčemu zajímavému. Pak dostanete vyníkající komedii, ne nepodobnou Raimyho, nebo Jacksonově prvotní tvorbě. Každopádně "krve", "vnitřností" a podobných "věcí" dostanete nakonec dost. Některé smrti jsou opravdu vynikající a celkově by se dalo říct, že film nic moc, ale pobavíte se nakonec. ()

Insomniac

Začiatok a prvá polovica filmu zakopáva kde sa dá - je tu všetko, čo neznášam: dementné postavy, hrozne stupidné dialógy, žiadny scenár, jednoducho nič - NUDÁÁÁ. Film akoby sa snažil byť niečim čím nie je. To bolo na Odpad! V druhej polovici s pribúdajúcimi minútami sa konečne dostávame k podstate veci - skvelej paródii na horrory. A zábava ide rapídne hore, skvele som sa bavil. Je to na tých 70%. Nebyť prvej polovice filmu, idem aj na 5:). ()

Davemix

Naprostá kravina a ztráta času. Je to špatně udělaný, nudný a s dobrým hororem to nemá absolutně nic společnýho. Pokud se na to díváte jako na parodii, tak je to na jednu hvězdu a to je žalostně málo. Severský horory jsou většinou dobrý, ale tohle je fakt propadák - 20% ()

spawnxp

"Tak jo, sejmem toho zmrda a padáme vodsud" - Tommy Wirkola (režisér) má tyhle filmy evidentně rád. Já taky, takže pominu co všechno vykrad a (většinou) bez špetky sebereflexe použil. Veselá vyvražďovačka s koncem, který nepřekvapí ale nezklame. Dobrá zábava. ()

Mullholand

od seveřanů by člověk s jejích kinematografií čekal mnohem víc, autor očividně milujeme klasiky žánru tipu Raimiho, ale jejich neustálé citování, které velmi často přechází do bohapustého vykrádání, opravdu nezaručí dobrý film, začátek přehlídka špatných dialogů a herců, když se konečně začnou zabíjet, tak to začne být trochu zábava, ale pár vtípků tipu ten-kluk-kousnul-zombíka to nezachrání ()

lehkoživka

Pobavilo. Škoda suchého úvodu. Od momentu, kdy Martin zahodil brýle (čímž se přetransformoval z nerda na hrdinu), super parodie na akční krvák. ()

morwen

Nápad to není kdovíjak špatný ale člověk ho musí umět využít.Neříkám, že to bylo špatné nenudil jsem se ale zároven nebavil.Tenhle rádoby film měl splnit dva požadavky Horor a komedii, bohužel v obou případech zklamal.Myslím jenom jednou jsem měl nutkání se zasmát a triky bych radši nechal Snyderovi.Škoda velká škoda ()

SNCF

Jako horor, hodně slabé, jako komedie nadprůměrné. Zápletka je dosti neotřelá, vtípky jednoduché, ale snadno pamatovatelné. Jako oddychový film na sobotní večer - ideální volba! ()

Mon_Ty

Z donucení jsem na to koukala. Nezanechalo to ve mě nic pěkného. Ale závěr mě pobavil. A jak se říká - konec dobrý, všechno dobré. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic