Mrtvý sníh

Død snø

Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Největší chyba byla v tom, že si režisér před natáčením jasně neurčil, co chce vlastně točit. Komediální horor či zombie horor? Někdo si může říct, že je to fuk, ale ono to fuk není, protože první polovina filmu působila spíš vážně a v druhé polovině začala řežba, která působila tak nějak divně. Například v momentě, kdy jim zombíci útočí na chatu, tak jim ukořistí toho tlustýho borce a urvou mu hlavu a ten druhej kámoš, co mu pomáhal se vymanit ze zombie sevření odvětí: ´´Já jsem říkal, že jsme měli jet radši do Sunny Beach´´. To si pak člověk řekne: WTF??? Celkově to prostě od poloviny filmu jde celý do kopru. Viset za střevo ze skály = další WTF! Je to fakt škoda, že si režisér ani scénárista neudělali vůbec jasno v tom, co chtějí točit. Takhle z toho vyšly jen rozporuplné pocity a 50% je asi nejvyšší možné ocenění z mé strany.(6.4.2011)

Kráľom zombie horroru je americký režisér George Andrew Romero. On je zárukou kvality. Občas sa však i iným tvorcom podarí zabodovať v tomto horrorovom subžánri. Nedávno ma napríklad velice potešili nórski filmári, keď natočili výborný snímok "Mŕtvy sneh". Víkendový výlet partie mladých ľudí na odľahlú horskú chatu sa zmení na boj o holý život. Zaútočia na nich oživlé mŕtvoly. Hustá atmosféra, nádherná zasnežená príroda, zaujímavý príbeh, nadupaný soundtrack, krv, gore a hlavne hnusní fašistickí zombie vojáci. Nazi zombie! Wehrmacht living dead! Sieg hail zombie! ****(9.1.2016)

Na fašistov jedine kosák a kladivo. Za druhú 3/4 hodinku a krásny odkaz na Willa Sassa parodujúceho Arnieho, tam mám chuť navaliť štvrtú, ale za ten rozbeh by sa nemusela hanbiť kde jaká americká (pod)pásovka na sedatívach. Dúfam, že v prípade Wirkolu je tento anatomický festival po vzoru Jacksona prípravka na niečo fakt ultimátne. Chcem viac. 70%(5.4.2009)

• vteco

Zajímavý, šílený a nesmírně nápaditý příběh, který bohužel dost pokulhává, a to převážně kvůli nízkému rozpočtu. Po pomalejším asi půlhodinovém začátku se konečně začínají trochu ukazovat tolik očekávaní zombie nacisté. A nutno říct, že jejich masky jsou docela povedené, krve taktéž létá po litrech a kontrast mezi sněhem a krví je skvělý. Škoda toho vysokého počtu klišé a naopak malé porce zábavy. /45%/(16.11.2014)

• Cervenak

Veľmi amatérsky pôsobiaca prehliadka hororových klišé. Tvorcovia to vedia a snažia sa o "vreskotovský" nadhľad, ale vôbec im to nejde, chýbajú im nápady aj vtip. Navyše prechody medzi hororom a komédiou sa musia vedieť... a tu sú nezvládnuté. Prvá takmer hodina je tak aj napriek občasnému záchvevu napätia pomerne veľká nuda. Potom vypuknú jatky so solídnymi gore efektami, ale to už film nezachráni. Áno, k zombie filmom ten dojem "na kolene urobeného home videa" patrí, takisto ako odkazy a narážky, ale to, že hojne strieka kukuričný sirup a jeden z hrdinov nosí tričko Braindead, mi v tomto prípade nestačí. 5/10(5.4.2009)

• - Režisér filmu, Tommy Wirkola, si ve filmu zahrál malou roli. Jednu ze zombie. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film se natáčel na Altě ve Finnmarku a na Malselvu v Tromsu v Norsku. (rafix)

• - Spoiler: Na začátku filmu říká jedna z postav, že v celé oblasti není žádný signál. Přesto se však později při požáru chaty bez problémů dovolá na policii. (imagoo)