Reklama

Reklama

Mrtvý sníh

  • Norsko Død snø (více)
Trailer

Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (687)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Hodinu děsnej vopruz, při němž jsem z nudy ani ne po půl hodině začala listovat jedním o dost zábavnějším filmovým časopisem, aby mi to alespoň trochu utíkalo. Posledních dvacet minut docela zábavná zombie řezničinka o pár hláškách, která to celé pozvedla alespoň na dvě hvězdy. Připadalo mi, že se Norové snaží napodobit styl britských komediálních hororů, ačkoli si s tím zřejmě pořádně nevěděli rady, protože takovým kouskům jako Soumrak mrtvých, Izolace, nebo Doghouse tahle pičovinka nesahá ani po slepé střevo. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Po Cold Prey další super norskej horor, ktere se sice ze začátku nějak nemůže rozhodnout jestli bude temnej, mrazivej horor a nebo komediální hororová zombácká jízda, ale postupně se z toho vyklube právě ta jízda a vůbec to neni na škodu, i když se zprvu zdá, že to moc šlapat nebude, ale nakonec je opak pravdou a závěrečnej asi 30ti minutovej finiš je úplně nuskutečně bombastickej masakr, kdy tam dva kamarádi nafasujou kladívko, sekerku, brokárnu a motorovku a jdou si to vyřídit se zombáka z druhý světový a všude lítaj mozky, střeva, krev se počítá na litry a všechno to ještě podporuje hodně nápaditá kamera a režie. Prostě horor to neni kdovíjak úžasnej, ale zábavný to je pořádně ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem si po delší době užít opět nějaký sever, a nutno dodat, že jsem si vybral ten nejbláznivější sever, který jsem vybrat v daném momentu mohl. Død snø je totiž tak zvláštní film, až je bláznivý a dost mi v jistých ohledech připomíná Soumrak mrtvých, ale na druhou stranu neví co chce. Ze začátku se tváří hrozně vážně, pár vtípků sice padne, ale nic víc, během masakru už je ale nadsazený až hanba a člověk neví jestli mu má být blbě z těch vražd, nebo se má smát tomu všemu co hlavní hrdinové vypustí z huby. Nápad je zajímavý, a fakt je, že jsem se u toho bavil, jenom jsem si nemohl vytřepat z hlavy fakt, že tvůrci vlastně nevěděli co chtějí točit, ze začátku se to tváří hrozně seriozně a uvěřitelně, jenže postupem času se to všecko změní na bláznivě ujetou ironicky sarkastickou ptákovinu, u které se člověk buď směje nebo jenom kroutí očima. Jisté scénky mě tam opravdu pobavili, ale většinou to bylo spíše průměrné, nicméně zajímavé je to dost. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Hororová komédia ako lusk, navyše s bonusom nádhernej nórskej prírody. Začiatok bol síce akýsi bez chuti a bez nápadu, či hororového alebo komediálneho, ale odkedy sa na scéne zjavia zombies, všetko sa otočí a film získa tie správne grády. Našťastie ten nemastný neslaný úvod nebol príliš dlhý. Je tu aj celkom slušný gore masakrík, napätie, veľa vtipných scénok a niekoľko podarených hlášok, preto u mňa spokojnosť a už sa nemôžem dočkať dvojky. 75/100 ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Obrovské zklamání, ale můžu si za něj sám, ve skrytu duše jsem doufal v solidní atmosféru, která je pro severské horory typická, přičemž skloubení s komedií by bylo podobné jako v Dead End. Však bohužel, Dod Sno je mnohem více komedií. S čímž bych se vyrovnal, kdyby to bylo komedie vtipná vícekrát než jednou za pět minut a netrvala by tak zarputile na klasické hororové dějové lince. Jediným ozvláštněním tak zůstává originální typ zombies, no na druhou stranu vyplejtvat takhle skvělý záporáky na pouhopouhou průměrnou komedii považuju téměř za zločin proti lidskosti. PS: Na Evil Dead II a Braindead to samozřejmě nemá, spíš si představte My Name Is Bruce odehrávající se na sněhových pláních. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (11)

  • Režisér filmu, Tommy Wirkola, si ve filmu zahrál malou roli. Jednu ze zombie. (ČSFD)
  • Martin (Vegar Hoel) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 gauge. Kulomet, který je ve filmu připevněn na sněžný skůtr, je nacistický MG 34 ráže 7.92x57mm Mauser. (dc125)
  • Tommy Wirkola vyhlásil, že najlepším spôsobom, ako zvýšiť znechutenie štandardných zombie, je dať im nacistický prvok. Na dôkaz toho vo filme využíval historické pozadie nacistickej okupácie v Nórsku. (Greenpeacak)

Související novinky

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či… (více)

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Reklama

Reklama