poster

Mrtvý sníh

 • norský

  Død snø

 • anglický

  Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  ***

  Hororově žánrový hybrid, jehož často nečekané přechody mezi děsivou a komediální částí nejsou v žádném případě tak bravurně zvládnuty jako u pánů Raimiho a Jacksona, což z Dead Snow činí nepříliš soudržný mix, v němž je vám zatěžko si kvůli neustálému přepínání módů kupříkladu k postavám vytvořit/ujasnit vztah a zároveň jeden z nejzvláštnějších žánrových počinů z poslední doby. Při rozdělení na jednotlivé části se seriózní jeví jako neurážející, ale absenci atmosféry vyvažuje v podstatě jen evropským lookem, zatímco té sebeparodické nechybí nadhled ani odvaha hodit vše za hlavu, leč některým gagům by zkrácení i vyšperkování jen prospělo.(1.5.2009)

 • Flipnic
  ***

  Dost v pohodě a zábavný "zombie-splatter" s výborným nápadem a prostředím. Nazi-zombáci jsou super, tady no comment. Horší je to již s jednotlivými postavami, z nichž mi žádná nijak nepřirostla k srdci a v podstatě mi byly docela nesympatické, bylo mi jedno kdo jak umře ... Ale o to tu vlastně jde, posledních asi 15 minut je opravdu nářezový "splatter-fest" ... Bohužel mi ale vadily triky a masky. Ty se fakt na dnešní dobu moc nepovedly a nízký rozpočet u tohoto filmu chvílemi opravdu "bolí". Hlavně ty trikové scény a snímání herců před plakáty hor apod. ... Dobré, zábavné, bezmyšlenkovité, mírně vykrádající ... pro fandy horroru pohodová věc, ale nic vyjímečného...(11.4.2009)

 • HoneyBunny
  ***

  Ach jo... Norský horror se zombie nacisty. Mohla to být tak úžasná a krvavá parodie/slash. Ale ono ne, musíme si odtrpět kecy o tom, kdo se s kým spáruje, potkat toho divnýho chlapíka, který partu varuje před zlem, nezáživný sex a následnou krvavou lázeň. A ani jedno z toho není podáno s nadsázkou, nebo režisér není tak dobrý, abychom tu nadsázku poznali. Když už se ale masakr strhne, milovníci useknutých končetin a vyhřeznutých organů si přijdou na své. Nic zajímavého kromě originu zombic na tomhle filmu ale není.(20.12.2013)

 • JAn
  ****

  I told you we should go to beach. Evil Dead II? Jedná se moje první hodnocení s minimální znalostí norštiny, rozumněl ´s(s)em zhruba pětatřiceti procentům mluveného slova (prakticky všechny pro děj důležité aspekty stejně obsahuje už trailer), a dodatečným amtérským překladem jednoho portugalce, co se věnuje norštině terpve třetím rokem, kdesi na fóru. Ovšem i přes tenhle handycap můžu s radostí konstatovat, POVEDLO SE! Wirkola prostě drtí lavinami laciné, béčkové zábavy, která referuje především k Braindead (všimněte si třička jednoho z hrdinů:)) a Evil Dead, vypiplaných, ohnilých nacionálních socialistů, několika vydařenými odkazy a hordou kvalitních gore efektů - stranou nezůstane ani motorová pila a v závěru dojde i na srp a kladivo. Největším kladem Dod Sno přeci jen zůstává, že většina útoků nazimbivců se odehrává za deního světla. Norsko letos válí a s přehledem strká do kapsy veškerou (ne)únavnou americkou produkci.(23.3.2009)

 • Rover
  **

  Poetika červené a bílé dostává nový rozměr aneb estetika krve ve vtipně pojatém béčku. (Té větě sám nerozumím, ale ozvala se potřeba komentovat). HUDBA: Christin Wibe - originální hudby moc neuslyšíte, ale rozřezávání zombíků za zvuku norského metalu je cool.(9.6.2009)

 • - Režisér sa snažil vytvoriť strašidelný film zmiešaný s Indianom Jonesom. (Greenpeacak)

 • - Spoiler: Na začátku filmu říká jedna z postav, že v celé oblasti není žádný signál. Přesto se však později při požáru chaty bez problémů dovolá na policii. (imagoo)

 • - Režisér filmu, Tommy Wirkola, si ve filmu zahrál malou roli. Jednu ze zombie. (Zdroj: ČSFD.cz)