Mrtvý sníh

Død snø

Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Hororově žánrový hybrid, jehož často nečekané přechody mezi děsivou a komediální částí nejsou v žádném případě tak bravurně zvládnuty jako u pánů Raimiho a Jacksona, což z Dead Snow činí nepříliš soudržný mix, v němž je vám zatěžko si kvůli neustálému přepínání módů kupříkladu k postavám vytvořit/ujasnit vztah a zároveň jeden z nejzvláštnějších žánrových počinů z poslední doby. Při rozdělení na jednotlivé části se seriózní jeví jako neurážející, ale absenci atmosféry vyvažuje v podstatě jen evropským lookem, zatímco té sebeparodické nechybí nadhled ani odvaha hodit vše za hlavu, leč některým gagům by zkrácení i vyšperkování jen prospělo.(1.5.2009)

Dost v pohodě a zábavný "zombie-splatter" s výborným nápadem a prostředím. Nazi-zombáci jsou super, tady no comment. Horší je to již s jednotlivými postavami, z nichž mi žádná nijak nepřirostla k srdci a v podstatě mi byly docela nesympatické, bylo mi jedno kdo jak umře ... Ale o to tu vlastně jde, posledních asi 15 minut je opravdu nářezový "splatter-fest" ... Bohužel mi ale vadily triky a masky. Ty se fakt na dnešní dobu moc nepovedly a nízký rozpočet u tohoto filmu chvílemi opravdu "bolí". Hlavně ty trikové scény a snímání herců před plakáty hor apod. ... Dobré, zábavné, bezmyšlenkovité, mírně vykrádající ... pro fandy horroru pohodová věc, ale nic vyjímečného...(11.4.2009)

Ach jo... Norský horror se zombie nacisty. Mohla to být tak úžasná a krvavá parodie/slash. Ale ono ne, musíme si odtrpět kecy o tom, kdo se s kým spáruje, potkat toho divnýho chlapíka, který partu varuje před zlem, nezáživný sex a následnou krvavou lázeň. A ani jedno z toho není podáno s nadsázkou, nebo režisér není tak dobrý, abychom tu nadsázku poznali. Když už se ale masakr strhne, milovníci useknutých končetin a vyhřeznutých organů si přijdou na své. Nic zajímavého kromě originu zombic na tomhle filmu ale není.(20.12.2013)

I told you we should go to beach. Evil Dead II? Jedná se moje první hodnocení s minimální znalostí norštiny, rozumněl ´s(s)em zhruba pětatřiceti procentům mluveného slova (prakticky všechny pro děj důležité aspekty stejně obsahuje už trailer), a dodatečným amtérským překladem jednoho portugalce, co se věnuje norštině terpve třetím rokem, kdesi na fóru. Ovšem i přes tenhle handycap můžu s radostí konstatovat, POVEDLO SE! Wirkola prostě drtí lavinami laciné, béčkové zábavy, která referuje především k Braindead (všimněte si třička jednoho z hrdinů:)) a Evil Dead, vypiplaných, ohnilých nacionálních socialistů, několika vydařenými odkazy a hordou kvalitních gore efektů - stranou nezůstane ani motorová pila a v závěru dojde i na srp a kladivo. Největším kladem Dod Sno přeci jen zůstává, že většina útoků nazimbivců se odehrává za deního světla. Norsko letos válí a s přehledem strká do kapsy veškerou (ne)únavnou americkou produkci.(23.3.2009)

• Rover

Poetika červené a bílé dostává nový rozměr aneb estetika krve ve vtipně pojatém béčku. (Té větě sám nerozumím, ale ozvala se potřeba komentovat). HUDBA: Christin Wibe - originální hudby moc neuslyšíte, ale rozřezávání zombíků za zvuku norského metalu je cool.(9.6.2009)

• - Režisér sa snažil vytvoriť strašidelný film zmiešaný s Indianom Jonesom. (Greenpeacak)

• - Spoiler: Na začátku filmu říká jedna z postav, že v celé oblasti není žádný signál. Přesto se však později při požáru chaty bez problémů dovolá na policii. (imagoo)

• - Režisér filmu, Tommy Wirkola, si ve filmu zahrál malou roli. Jednu ze zombie. (Zdroj: ČSFD.cz)