Mrtvý sníh

Død snø

Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

námětem velmi originální parodie na sebe sama, plná skvělé hudby, hlášek a samozřejmě útrob pronikavších na denní světlo... mrtvý sníh dovede rozesmát i postrašit, a když přehlédneme pár nesmyslů, dostaneme oddechovou severskou zábavu se slušným bodycountem... 70%(15.2.2011)

Odpad! za úvodních sedmdesát minut a silné čtyři hvězdičky za závěrečnou dvacetiminutovku, kdy to konečně začně být tím, co od toho divák očekává.(20.7.2009)

Nórsky zombie splatter kombinujúci v sebe to najlepšie z Evil Dead, Braindead a ďalších, kontrastne zasadený do horského prostredia posiateho panenským snehom, na ktorom má možnosť patrične vyniknúť červená krv ako produkt masakrov medzi skupinkou užívajúcich si teenagerov a hordou nacistických zombiekov z druhej svetovej. Správne nasraní a hnusácki nacisti v plnej zbroji sa derú na povrch. Jedna z najlepších zombie jázd všeobecne! Nazi zombie rulez!(25.3.2009)

Tak samozřejmě nejde přehlédnout že pro mě neznámý Tommy Wirkola ulítává na Raimim a Jaksonovi. Ta inspirace Evil Dead a Braindead je dobře čitelná. Právě fanouškům těchto hororových komedií je určen i počin Dead Snow. Akční závěr se změní v jednu velkou řežbu a nakonec nás čeká i jedno nečekané odhalení :) 70%(31.8.2010)

Sahat nemrtvým národním socialistům na zlatý poklad je jasná vstupenka do masomlejna. Někteří lidé si ovšem nedají říct a tak se prázdninová idylka na sněhu zvrhne v zasněženou mutaci několika starších vyvražďovacích klasik (Modří už vědí). Motorovka, brokovnice, sekera a nově i srp a kladivo. To vše namícháno s láskou k předlohám a záblesky černočerného humoru. Norway, fucking Norway.(18.1.2010)

• - Spoiler: Na začátku filmu říká jedna z postav, že v celé oblasti není žádný signál. Přesto se však později při požáru chaty bez problémů dovolá na policii. (imagoo)

• - Jeden z kluků nosí tričko s filmem Braindead. (poz3n)

• - Místo opravdových mincí (pokladu) byly použity čokoládové mince. (AngelusCZ)