Na cestě (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2006–2020, 240 h 56 min (Minutáž: 25–30 min)

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková, Miroslav Náplava, Petr Horký, David Sís, Martin Čech, Linda Kallistová Jablonská, Robert Valica, Radovan Síbrt, Jakub Tabery, Martin Kopp, Tomáš Kábele, Jan Bělohlavý, Lucie Výborná, Jaroslav Jindra, Tomáš Obermaier, Roman Vašíček, Daniel Kupšovský, Dan Svátek, Nenad Djapić, Tomáš Potočný, Markéta Nešlehová, Václav Müller, Ondřej Provazník, Lucie Matějíčka Sehnalová, Magdaléna Sochorová, Michal Varga, Tomáš Hodan, Petr Slavík, Petr Ryšavý, Adéla Špaljová, Lukáš Milota, Pavel Holý, Tereza Nvotová, Rudolf Tesáček, Tomáš Kudrna, Miloš Brunner, Ondřej Kavan, Martin Froyda, Karolína Kočí, Kateřina Bělohradská, Martin Dušek

Komentáře uživatele Deimos k tomuto TV seriálu

TV/// Obsazení 6/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +špičkový hudební doprovod, krásné, poutavé, zábavné -ty fotky tady v galerii, patří k tomu nejméně krásnému co Jarsey nabízí, takže je neberte jako vodítko/// "Pozor sebevražedné veverky" :-))) parádně jsem se bavil, zaposlouchal se do dobře padnoucího hudebního doprovodu a poslouchal co se dozvím o tomto ostrově, o kterém jsem do dnešní doby ani nevěděl. Tam bych se chtěl podívat, je to tam krásný. Věděli jste, že k lodím jako nezbytný doplněk používají traktory?/// Celkem 87%///(16.2.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +různorodé hudební motivy, Etiopané, chudé a přitom bohaté protředí -divák by se v Etiopii klidně zdržel i déle/// Rozhodně se mi to opět hodně líbilo. Bavilo mě to a přiznám se i trošku zasáhlo. Opravdu stojí za to vidět./// Celkem 88%///(9.3.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +hodně vtipných hlášek, želvičky a cca posledních 5 minut bylo nádherných -občas byl komentář hodně "štiplavý", a nebylo to ani tak zajímavé jako ostatní části, řekl bych hlavně slabší flóra, všude jen písek/// Je to opravdu pěkný, ale Omán mi tak úplně nesedl. Možná je to kulturou, možná prostředím a možná jen mím náladovým rozpoložením, protože špatné to určitě není./// Celkem 66%///(1.4.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +pestré prostředí, zdařilý komentář, příjemný hudební doprovod -je tu několik scén v přítmý (při západu slunce) a není tedy mnoho vidět/// Madeira není na koupání, ta je na koukání a tento cestopis je toho jasným důkazem, jen se tam zajet podívat.../// Celkem 86%///(4.5.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +pořád je na co koukat, Bahrajnem skrs na skrs, příjemná hudba -a co nejaká místní kultura, byla by?/// Opět kvalitně zpracováno, dobře natočeno a zdařile okomentováno. Stále si tento pořad drží svoji kvalitu a tentokrát je opravdu hodně věcí na které se dobře dívá./// Celkem 84%///(15.6.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +pestré prostředí, dobře vybraný hudební doprovod, zajímavá kultura i obyvatelé -nic podstatného co by mi vadilo jsme nenašel/// Tentokrát po Libanonu a asi by jste nevěřili jak je to zajímavé a pro nás odlišné. Hádal bych, že dovolená by tady byla skvostná./// Celkem 84%///(18.9.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherné a pestré obrázky, překrásná příroda, bohatá kultura, výborný hudební doprovod -asi, že tenhle pořad nemůže nabídnou už nic moc lepšího/// Viděl jsem asi 20 dílů a tenhle byl jeden z nejkrásnějších./// Celkem 96%///(25.5.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +některé části a momenty byly opravdu výborné -a jiné byly zase standartní/// Opět vydařený díl. Docela mě začíná fascinovat jak se jim pokaždé podaří trefit nějaký svátek, významný den nebo nějakou kulturně zajímavou akci. K tomu dodají pěkné záběry, často podmanivou hudbu a přesný komentář. Tento pořad si stále drží svoji vysokou úroveň./// Celkem 79%///(10.10.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +je to zajímavé -snad jen, že zatím nemohu srovnávat/// Na tento pořad jsem se podíval poprvé a chtěl jsem napsat něco v tom smyslu, že jsou tři možnosti jak tyto krásy cizích prostředí navštívit. Buďto prstem po mapě (asi ta nejjednoduší možnost), nebo porstřednictvím tohoto pořadu (zřejmě ta nejpohodlnější možnost) ale nejlépe na vlastní pěst. Když o tom tak uvažuju, tak ta třetí možnost není zapotřebý. Tento pořad toho nabídne a ukáže hodně, obrázek o prostředí si uděláte a stejně, já bych se tam ztratil. Mazec je jak žijou dnešní indiáni, mají svoje vlastní rádio, TV a k tomu jim zůstali jejich tradice. Mimochodem všimli jste si, že ten moderátor toho rádia pouštěl hudbu na rádiu Panasonic? Tomu se říká pokrok :-)/// Celkem 74%///(11.2.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +zdařilí komentář -není to tak poutavé jako jiné díly/// Tentokrát se mi to úplně netrefilo do nálady. Méně hudby a kultura, které až tolik nerozumím. Určitě jako dovolená u moře by to bylo krásné, ale nám je ukázáno vnitrozemí, které na mě tolik nezapůsobilo. Přesto si i tato část drží svoji vysokou úroveň a zase jsem si udělal představu o jiném prostředí./// Celkem 68%///(23.2.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +Falcon nabízí opravdu překrásný a různorodý kolorit přírody -tentokrát slabší hudební obsah/// Opět pěkný. Na Falcónu se stále staví domy z hlíny a slámy, dělají kokosové nápoje, přes půl roku tam prší, na což doplácí infrastruktura a asi nejzajímavější jsou dochované zbytky z původní koloniální archytektury. Rozhodně tam je krásně, přestože tam moderní kůltura nezavítala./// Celkem 79%///(2.3.2009)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +aspoň dobrá hudba -prostředí atd., není tady na tom prostě co obdivovat/// Tak tady bych opravdu žít nechtěl. Tzv. Banánová republika Honduras už má svojí největší slávu za sebou. Všude rez, polorozpadlé domy a památky, slabý měnový kurz a málo práce. Ani jejich kultura mě moc neoslovila. Tohle je celkem slabí díl./// Celkem 60%///(16.3.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +bezchybně vybraný hudební doprovod, nádherná flóra, prostředí, sympatické obyvatelstvo, jejich kuchyně a příprava jídla -jen se tam podívat/// Neuvěřitelně kvalitní díl u kterého jsem nestíhal vstřebávat informace, protože jsem si více vychutnával obrazovou stránku. Díky hudebnímu doprovodu by se tento díl dal sledovat stále dokola a normálně mám chuť jít s hodnocením ještě výš protože to je prostě zážitek./// Celkem 93%///(23.3.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +poklidný komentář, krásná příroda sršící dozelena kam oko pohlédne, přátelské obyvatelstvo -méně výrazná hudební stránka/// Jééé, tak tuhle procházku po Sabu jsem si příjemně užil. Nestává se často, že dokážu u televize krásně relaxovat. Tohle byla velice uklidňující část. Tento pořad se mi prostě líbí./// Celkem 79%///(6.4.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 10/10/// +archytektura -chtělo by to lepší hudbení doprovod/// Tak to je mazec, tak "bohatou" a pestrou zemi jsem snad ještě neviděl. Je škoda, že současný politický stav je takový, že nedovolí Barmě se dále a moderně rozvíjet. Jisté náznaky tu jsou, ale jsou to jen zrnka máku v celém kontrastu starobylé kultury a tradic. Každopadně nás pořad podrobně touto zemí provedl a já si udělal ucelený obrázek./// Celkem 80%///(20.4.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +krásné podmořské záběry, zajímavá historie -v určitých směrech nenabídne Matanzas nic nového/// Tentokrát z oblastní střední ameriky. No a vzhledem k tomu, že už tu pár částí z této oblasti bylo, tak vám už bude ledacos povědomé. Především chudé obyvatelstvo a krásná turistická letoviska. Akorát si nevybavuji, že bych viděl třebas vnitřek nějakého hotelu. Dobrá část, ale jsou i lepší./// Celkem 74%///(27.4.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +opět příroda a fauna -tentokrát slabší hudební doprovod, méně zajímavé než jiné oblasti/// Tak vám nevím, Srí Lanka nabídne hodně, ale hodně z toho už jsme viděli jinde. Místní smýšlení obyvatel "Budha je nej, děláme vše pro něj" mě moc nenadchlo a to ostatní beží prostě v zajetých kolejích. Hodně u tohoto pořadu dělá hudební doprovod a ten až na závěr byl standartní, nijak nevynikající./// Celkem 69%///(11.5.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +krásné podhůří And, místní kultura -možná o něco méně "akční"/// Konečně nějaká změna a hned se mi na to koukalo lépe. Už jen se do těch hor podívat a udělat si výšlap. A co se týče místních obyvatel? Opět různé vrstvy (chudé, bohaté) ale rozhodně se jím moderní doba nevyhnula. Především na hlavní metropoli je to znát. V dobrém slova smyslu./// Celkem 78%///(18.5.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +zajímavé zvyky obyvatel -pro nás středoevropany to není tak exotické/// Do Maďarska je kousek, kamenem se tam dá dohodit. Proto tato část pro mě nebyla tak poutavá jako jiné z oblastí vzdálenějších./// Celkem 65%///(1.6.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +moderní metropole a kultůra, zajímavé způsoby stolování -méně působivé prostředí, méně hudebního doprovodu/// Dobrá a zajímavá část, která vás upoutá podle toho jak vás zaujme prostředí. Osobně jsem překvapen jak je Argentina "moderní". Klidně by se tam dalo žít./// Celkem 74%///(22.6.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +uvolňující, relaxační, nádherný kontrast krajiny s oblohou, příjemná hudba, zajímaví obyvatelé -nic zvláštního nebo bohaté kulturní památky tady nehledejte/// Pohodoví díl, který vás příjemně uvolní. Informační hodnota taky není k zahození, ale hlavně se budete dívat./// Celkem 82%///(29.6.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherné záběry Krkonoš a okolní přírody, hudba z Gladiátora a další zdařilé hudební motivy, kupodivu jsem se hodně nového dozvěděl -snad to, že se to napoprvé nedá všechno pochytit/// Člověk (divák) basní nad tím jak je to jinde a především v exotických zemích krásné a potom stačí vidět jednu část z našeho prostředí a toto tvrzení vezme rychle za své./// Celkem 90%///(6.7.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +spoustu informací, některé hodně hezké záběry, dobrý výběr hudby -při předvádění historických událostí mi vadilo pozadí v podobě moderních domů a aut, hudba mohla být výraznější a čekal bych i více "hezkých záběrů"/// Od Reykjavíku jsem měl možná moc velká očekávání, protože fotky v profilu vypadají úžasně. Každopádně zaujme kultura a historie, kterou možná ani neznáte. Ve výsledku je to tedy dobrý, ale na pět to není./// Celkem 75%///(31.8.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +rozhodně upoutají Viktoriiny vodopády, Zambijská příroda a fauna -slabší hudební doprovod/// Nijak zvlášť neurazí, je na co koukat a co se kultůry a prostředí týče, je to něco jiného než na co jsme zvyklí. I doprovodný komentář je zajímavý./// Celkem 74%///(26.9.2009)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +podmořské záběry, zpracování třtiny, svatba, místní obyvatelstvo -méně výrazný hudební doprovod, málokdy se kamera stočila na přírodní scenérie/// Tentokrát jsem si z toho i něco odnesl (zapamatoval), což se pří krásných, ale nepodstatných záběrech mnohdy nedovím. V tomto případě se více pořad točil kolem místních obyvatel, dozvěděl jsem se něco o jejich minulosti a kultuře. Takže opět spokojenost./// Celkem 69%///(29.10.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +občas pěkné záběry, komentář průvodců -méně zajímavé, takové neucelené/// Zvláštní. Černá hora je určitě pěkná země a spousta informací je zajímavých, ale tentokrát mi jich v hlavě moc nezůstalo. Prostředí mě tolik neokouzlilo. Celé mi to přišlo takové obyčejné, normální, nic extra zajímavého. Ale možná jsem už tímhle pořadem moc rozmazlenej./// Celkem 62%///(17.11.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Prostředí 9/10/// +krásné prostředí, nádherné záběry, velmi dobrá hudba -nic zásadního mě nenapadá/// Velmi vydařená část nejen po technické stránce, ale i po té obsahové. Co místní obyvatelé nemohou nabídnout v kultuře, to dohánějí svým krásným prostředím. Je tady pořád na co koukat./// Celkem 83%///(4.12.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +naprosto nádherné prostředí, velký relax -na úkor slabší historie, památek a kultury/// Tady by stačilo se tam na jeden den podívat. To se ale asi nesplní, tak jsem se alespoň namlsal prostřednictvím obrazovky. Kromě krásných záběrů ostrovy o moc víc nenabídnou, ale i tohle protentokrát stačilo./// Celkem 79%///(8.12.2009)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +hezká příroda, poklidný život obyvatel -slabší kultura, méně zajímavé informace/// Oblast, která se svojí koloniální historií a krásnou přírodou má co nabídnout. Přesto mi přišla turisty jaksi opomíjená (možná kvůli politické situaci) a celkem chudá. I když jak se zdá místním obyvatelům to nijak nevadí. Fidži je podle mě pro turismus a dovolenou jako stvořená, pro cestopis však už o něco méně. Najdou se "bohatší" místa./// Celkem 65%///(20.2.2010)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +prostředí, příroda, obyvatelé -náboženství, záběru na přírodu mohlo být ještě víc/// S podivem byl pro mě sever Černé Hory zajímavější než nedávno viděný jich. Jen toho náboženství tam nemuselo být tolik./// Celkem 76%///(24.2.2010)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +krásné vinařské prostředí, vůně a chuť vína se rozléhá všude, tématicky více zaměřený díl, zajímavé informace (o výrobě vína, tradičních oplatků ...) -těžko říct, nic zásadního mi nevadilo/// Normálně jsem při sledování dostal chuť na šampus. Hezký díl, pěkně se na něj koukalo, bavil mě. Takhle by to mohlo být i dobudoucna./// Celkem 82%///(1.3.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +místní obyvatelstvo, historie země, neobvyklé prostředí ve kterém místní žijí -škoda, že tato část nepokryla ještě více oblastní/// Zajímavá část, až je vám líto v jakých poměrech místní žijí a přitom jsou rádi, že mají období míru. Poutavé informace o práci, živobytí a žití zdejších lidí se doplňují s atraktivním prostředím, které však není moc vlídné k životu. No rozhodně si tuhle část budu pamatovat./// Celkem 86%///(6.3.2010)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +občas moc hezké záběry na krajinu, místní zvyky -"vidláci" kam se podíváš, slabší obsah/// Po delší přestávce jsem si zase jednou udělal čas na tento pořad a tentokrát se nic okázalého nekonalo. To jak někde v severním Španělsku kosí trávu, chovají dobytek na maso a občas zajdou do hospody si zaspívat mě moc neoslovilo. Zdá si mi to obyčejné, raději bych viděl nějakou oblast se zajímavými památkami nebo nevšední kulturou./// Celkem 64%///(25.1.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// +příjemná atmosféra, zajímavé a obsáhlé informace, pěkné prostředí -nic zásadního mi nevadilo/// Tentokrát mohu prohlásit: "Takhle nějak si to představuji" Je tu vše, dozvím se toho hodně, je to krásné a ještě k tomu hraje vhodná a výrazná hudba. Tentokrát cestopis z hodně vzdáleného a přitom hodně blízkého prostředí, kde by jste chtěli minimálně strávit dovolenou./// Celkem 86%///(1.2.2010)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +krajina, hudba, kamera -chtělo by to ještě větší záběr, prostě ukázat ještě více z prostředí/// Podobné jako na cestě po Bamjánu. Podobné prostředí, jen ještě více zasněžené, protože se nachází v oblasti hor, navíc v zimním období. Pro nás středoevropany nabídne neokoukanou přírodu a hodně se zaměřuje na místní obyvatelstvo. Je až s podivem jak si vystačí s málem a s tím co jim příroda nabídne. Pro nás úplně odlišná kultura a možná nepředstavitelné životní podmínky. Ale jak vidno, žít se dá všude./// Celkem 88%///(8.3.2010)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +opět spousta zajímavých informací, tentokrát i něco z historie, krásné prostředí -monotónní hudba, někdy zbytečně dlouhé záběry/// Myslím, že opět zajímavá část. Někdy mě to ale přijde zbytečně utahané a někdy by si ta daná oblast zasloužila více prostoru, třebas památky. Takže někdy těžko hodnotil, rozhodně už to ale nemá takové kouzlo jako na začátku, když jsem viděl první části. Tentokrát to ještě příroda a obraz zachraňují./// Celkem 76%///(11.3.2010)

TV/// Obyvatelé 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 7/10/// +aspoň máme možnost poznat jak žijí místní obyvatelé, čím si na sebe vydělávají, co jedí a jak skromně to u nich vypadá -to je ale asi tak všechno, slabá hudební kulisa, žádné výrazně krásné záběry na přírodu, prostě zhlédnout a zapomenout/// Zdá se mi to, nebo si tvůrci berou stále menší sousta a ty větší a zajímavější si už prošli a natočili? Řekl bych jako dílčí doplnění celku dobrý, ale jako samostatná část už docela slaboučké./// Celkem 60%///(28.3.2010)

TV/// Obyvatelé 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +hudba z filmu Piano, krásné záběry -přišlo mi to krátké, koukal bych dál/// Hodně vzdálené místo, vlastně u našich protinožců .-) Takže úplně jiné, než jaké známe. Ale člověk by se tam hned vydal a vychutnával si tu krásu přírody jakou Nový Zéland nabízí. Opět část u které se dá příjemně relaxovat./// Celkem 78%///(12.4.2010)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +zaměřeno především na maory, jinak krásná příroda -nevýrazný hudební doprovod/// Opět ukliňující, krásné a poutavé výprávění, tentokrát více zaměřené na místní kulturu a obyvatelstvo, což mě nelákalo tolik jako "procházení" místní krajinou./// Celkem 76%///(11.7.2010)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +doprovodná hudba, ode mě velmi málo vzdálená oblast, krajina, kultura -ve svém rozsahu standardní, ničím už nepřekvapí/// Opět hodnotné, informativní a poutavé. Zajímalo by mě kdy se tvůrci vyčerpají?!/// Celkem 79%///(8.9.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +krásné prostředí, záběry, dobrá hudba, komentář -nic mi tady extra nechybělo, snad jen mohlo být ještě větší zaměření na mladou generaci/// Na Kubě je opravdu krásně a evidentně jsou i místní obyvatelé spokojení (smíření) s politickou situací. Překvapilo mě (tedy ne že bych to nepředpokládal), že místní nemají přístup na internet. Osobně bych si to nedokázal představit, ale být tam alespoň na pár dní může být skvělí zážitek./// Celkem 82%///(17.9.2010)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +obyvatelé, tradice, historie, prostředí -slabý hudební doprovod/// To je zvláštní. Tohle byl druhý cestopisný díl, který se zabýval podobnou oblastí a opět se mi líbil. Zřejmě opravdu záleží nejen na provedení, ale taky na obsahu, jestli má kameraman o čem vyprávět a co ukázat. Ani jsmem nevěděl, že ostrov Manu existuje, ale chtěl bych se tam podívat. Mimochodem jejich pivo si dávám v jedné Brněnské Irské hospůdce./// Celkem 86%///(23.9.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +krajina, místní tradice, kultura a obyvatelstvo -méně výrazný hudební doprovod/// Tentokrát rozhodně zajímavé prostředí ve kterém se žije úplně jinak než u nás. Nechtěl bych tam žít, ale podívat se tam by nebylo úplně na škodu, navíc je tam klid. Jen bych tam musel jet přes léto, protože 9 měsíců je tam zima./// Celkem 77%///(14.10.2010)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +obsáhlé, poutavé -mohlo být klidně více hudebního doprovodu/// Tak tentokrát mě to i bavilo (nejen že se mi to líbilo) a mám chuť se do Berlína podívat. Ještě jsem tam nebyl, takže místní památky, budovy a parky neznám, snad jen podle názvu, ale jestli je to opravdu tak idylické, rád bych se tam podíval./// Celkem 86%///(4.11.2010)

TV/// Obyvatelé 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +Šariš, Prešov, Sabinov, Pečovská Nová Ves a kostelík v Pečovské jako středobod této oblasti :-) -pozapomenuli zmínit Šarišské pivo :-(/// Jsem zaujatý, ale nedivte se když v pořadu Na cestě po... uvidíte oblast kam každoročně jezdíte za babičkou, tetičkou, sestřenkou...jen je škoda, že vybrali tak velkou oblast a proto jednotlivými oblastmi spíš jen prolítnou. No ale je zase pravdou, že nezaujatý divák toho uvidí hodně z celé oblasti. Tímhle dílem mi tvůrci udělali obrovskou radost./// Celkem 90%/// Mimochodem jak tam ten starousedlík vyprávěl tou starou Šarištinou, tak jsem mu celkem s přehledem rozuměl.(16.12.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +krajina, koně, ovce, rašelina jako topení, spoustu zajímavých informací -mohlo být ještě víc hudebního podkresu/// Koníci nechyběli, za to jsem rád. Jednoho máme doma a je to takový miláček celé rodiny. Jako týdenní výlet by to bylo hezký se tam podívat, ale ta zima, asi bych tam dlouho nevydržel./// Celkem 80%///(26.11.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// +oblast a prostředí ve kterém obyvatelé žijí, dlouholeté tradice venkova, architektura obydlí a budov, příjemný hudební doprovod -kdo je zvyklí na kvalitu asi ho nic nového nepřekvapí/// Opět obrazově slušné, hudebně dobře podkreslené se spoustou zajímavých informací o oblasti do které se jen tak někdo z nás nedostane. Trošku chudší obyvatelstvo (jež hůře shání práci, která v této oblasti prostě není) nijak neshazuje atraktivitu této oblasti./// Celkem 82%///(17.11.2010)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +poutavé informace, Vlčí doupě (válečné bunkry z operace Valkýra) -přišlo mi to trošku neucelený/// Další díl tohoto cyklu a stále více mi připadá že se každý díl podobá jako vejce vejci. Na druhou stranu opět vysoká úroveň informací a kvalitních záběrů. Začínám si uvědomovat, že tvůrci nám nechtějí dané místo propagovat, ale chtějí nám ho pouze ukázat a něco informativního k němu říct./// Celkem 72%///(1.12.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +tentokrát opravdu zajímavé prostředí, hezký obraz krajiny a místních obyvatel -hudba dobrá, ale asi by jí mohlo být víc/// Na tohle místo se asi jen tak někdo z nás nepodívá, přeci jen je to dál něž cestovat po Evropě a rovněž i prostředí je rozdílné od toho středoevropského. I proto jsem uvítal ten díl s otevřenou náručí. Je to něco opravdu jiného, dobře se na to kouká a historické informace jsou taky zajímavé./// Celkem 80%///(8.12.2010)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Prostředí 10/10/// +Dubaj je jedno z nejkrásnějších míst na zemi a tento pořad nám ji ve vší parádě ukáže, hudba (především ta z filmu Sunshine), stavby a prostředí -v podstatě není nic zásadního co bych vytknul/// Parádní díl, který patří mezi ty nejkrásnější co jsem viděl. Hned bych se tam vydal, kdybych měl jen trošku větší bankovní konto. Vůbec tohle je důkaz že se dá žít i ve velkém blahobytu. A nějak si to vybudovat museli, kdežto u nás se asi něčeho podobného jen tak nedočkáme./// Celkem 90%///(12.12.2010)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +hodně informací, pro mě nových informací, občas i dost zajímavé -slabý hudební doprovod, pochopitelně tomu chybí víc přírody, tedy okolí města/// Brácha jednou v Budapěšti byl na výletě a říkal, že to je strašně škaredý město, potom se to snažil zlepšit tím, že říkal, že je možný, že procházeli jen ty nejzapadlejší a nejškaredší uličky. A v tomto mu tento pořád dává za pravdu, ono je totiž na co koukat. A obzvlášť noční Budapešť vypadá hezky. Takže asi má význam se tam podívat, ale ideálně s nějakým průvodcem :-)/// Celkem 76%///(28.12.2010)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +lepší hudba a ty věci okolo velbloudů :-) -neatraktivní místo (zvláště pro turisty), celkem normální díl bez nějaké větší zajímavosti/// Zaujme snad jen tím, že se vůbec ale vůbec nepodobá středoevropským podmínkám. Přijet tam na týdenní pobit, vlastně proč ne, ale žít tam. Obyvatelé musí být opravdu zvyklí na místní podmínky. Informace od pánů vypravěčů si ovšem drží svoji vysokou kvalitu./// Celkem 64%///(2.1.2011)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +rozhodně zajímavá mytologie, výroba cideru a úprava mořských plodů -jedná se pouze o část velké Francie, ostatně rozsah by mě u tohoto pořadu neměl zarážet/// Zde už bych se asi hodně opakoval, proto to nebudu prodlužovat. Je to podobné předešlým částem, opět kvalitní slovní doprovod s několika zajímavými místními tradicemi a historií./// Celkem 72%///(9.1.2011)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +krásná zimní krajina, místní Slovenské tradice a historie -v zásadě nic špatného jsem tu nenašel/// Tohle prostředí je mi velice blízké, takže mohu potvrdit, že zpracováno je to výborně, poutavě a nezaujatý divák si po necelé půlhodině hodně odnese a nejspíš se na tohle místo bude chtít i vydat./// Celkem 89%///(3.2.2011)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +hodně se dozvíte o místních ledech, kteří zde žijí, o jejich obživě a o tom, že Mallorka je oblíbené turistické místo -už o něco méně vás oslní hudební doprovod, méně toho uvidíte z přírody a stále stejný postup při natáčení a vyprávění taky neoslní/// Jsme nevěděl že Mallorka se vyslovuje Majorka, dost divně mi to zní. Jinak ničím nevybočující další díl z řady tohoto cestopisu./// Celkem 73%///(17.2.2011)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +obrazově poutavé, neokoukané africké prostředí, zajímavé sledovat život místních obyvatel -opět málo zajímavé z turistického hlediska/// Kdo viděl víc jak 15-20 částí, už jej málo co překvapí. Pořad si sice stále drží svoji vysokou úroveň, ale nějaké změně v postupu vyprávění bych se nebránil. Jako jakýkoliv jiný díl se dobře vyjímá na velkých televizích, na nich obrazově působí výborně a odpočinkově./// Celkem 75%///(7.3.2011)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +příroda, skoro ideální prostředí pro dovolenou -Castrův režim nedovolil na ostrově větší rozvoj a proto města a domy vypadají hodně zchátrale a chudě/// Prý průměrný plat je nějakých 350 korun. To by si tu průměrný středoevropan asi žil pěkně v blahobytu a nebo by tu turista zažil levnou dovolenou. Nicméně jsem si turismu moc nevšiml. Za vidění stojí krásná příroda, pláže a slunečné počasí. Zaujme zajímavé vyprávění o obživě místních obyvatel a celkově se na ně tento díl hodně soustředí. Nic víc asi netřeba dodávat./// Celkem 74%///(12.3.2011)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +hodně dobrý úvod, krásné horské prostředí, tématicky povedený hudební doprovod -část v kostele a tradiční výroba a řemesla mě celkem nudila/// Na začátku ta jízda vlakem v hoských oblastech byla úchvatná, později mě už nic nepřekvapilo a občas jsem se koukal na hodinky a teď nemám na mysli ty Švícarské. Mám chuť si od tohoto pořadu na chvíli odpočinout, je to stále to stejné i když se oblasti liší./// Celkem 70%///(16.3.2011)