Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

sepp

Těch logickejch nonsensů v části po smrti tý milenky a do útěku Clinta z domu (a i poté) je tolik, nahečmanejch do tak krátkýho prostoru, že to z hlediska žánru (a tím pádem i zbytku filmu) dělá tenhle kousek jen těžko koukatelným... ()

LiVentura

Trochu nadnesený snímek se zločinem nejvyššího ústavního činitele USA. Eastwood contra Hackman, jak by to vypadalo, kdyby naši státníci vraždili...?!!! :-) ()

Shakers

V prvom rade musím spomenúť brilantné herecké obsadenie, kde ma Clint zo začiatku celkom málo priestoru, kedže sledujeme okrem neho aj Eda Harrisa a Gena Hackmana a každý z nich tu ma trošku väčšiu rolu. Clint trošku v netradičnej roli ako sme zvyknutý, ale za to v dobrom príbehu, ktorý ma bavil. Ďalšia dobrá Clintovka. 75% - 4* ()

Pepinec

Ano, Clint Eastwood se rád obsazuje do vlastních filmů, rád se obsazuje do hlavních rolí a rád posléze z hlavních rolí dělá role takřka jediné, které se ve filmech objeví. Ale zaplať filmový Bože za to, že nám s bravurou sobě vlastní ukazuje, jak to tedy má vypadat, když už se k tomu někdo ve své tvorbě uchýlí. Absolutní moc disponuje jakousi temnou atmosférou, jež diváka oslovuje našeptáváním, že Clint tímto počinem nabral další nový dech. ()

Madsbender

Tak toto im bohužiaľ absolútne a smutne nevyšlo. Scenár pripomínajúci príliš mnoho podobných filmov (miesto zlodeja stačí dosadiť napr. novinára a miesto mŕtvej milenky senátora a hneď z toho máte pomerne známy thriller), ktorý nie je ničím objavný a v podstate ani zaujímavý, trpí slabým spracovaním, a mrhaním zvyšnými účastníkmi, menovite pánmi Hackmanom a Harrisom, a vlastne aj Laurou Linney. Scény sú zbytočne uťahané a nudné, film sa kŕčovito vlečie a jediným plusom je, že Eastwood je stále Eastwood (aspoň po hereckej stránke). Bohužiaľ, občas sklame aj človek takéhoto formátu, no ako vidieť, bol to len chvíľkový prešľap, ktorý Eastwoodovu režisérsku kariéru nezničil, čo je v porovnaní s jeho ďalšími filmami jedine dobre. 40% ()

Javert

Clint natočil výborný thriller s originálním scénařem, výbornými herci a dobrou hudbou. Pár chybiček se ovšem najde. Ale 57% u tohoto kousku se mi přesto zdá málo.... ()

Snorlax

Valnou většinu toho, co je na tomto filmu dobré, dělá Eastwoodovo charisma. Řekla bych, že je to trochu málo. Snímek se bohužel utápí v šedi průměrnosti. ()

Jordan

napínavý thriller s celkom podarenou zápletkou a stále schopnou dvojkou - Clinte/Gene vo svojich typických rolách ()

nash.

Krimi thriller s netradiční zápletkou a přes občas pomalejší tempo solidně gradujícím napětím. V druhé půlce sice lehce ztrácí dech, ale Eastwood před i za kamerou ho naštěstí dokáže s pomocí kvalitní herecké party přehoupnout přes laťku žánrového průměru. Lepší než předchozí Eastwoodova Půlnoc v zahradě dobra a zla, ale horší než následující Pravda zabíjí, přesto nenudí a bavil mě dokonce i napodruhé. ()

Rocky62

Absolutní moc nepostrádá svéráznost a chybí jí jen krůček k plnohodnotnému uspokojení diváka. Alespoň já jsem toho názoru. Clint zvolil brilantní herecký ansámbl, ze kterého srší charisma a šarm. Gene Hackman v roli sadistické prezidentské svině, neúnavný výrazný Ed Harris, který mi trochu připomínal Vincenta Hannu z Nelítostného souboje, a pro změnu Eastwood v záporně kladné roli profesionální zloděje. Akce je minimum, ovšem i tak je zrežírována znamenitě s velkou dávkou napětí. Finále, respektive osudy jednotlivých postav jsou možná trochu odbyté, ale přesto se dle mě jedná o film, který na první pohled vypadá jako "televizní béčko", ale po pár minutách je skutečnost docela jiná. Nápadité krimi, které nabízí spletitý příběh plný zajímavých okamžiků. 75% ()

klerik

Triler ťažiaci hlavne z atmosféry a pomalého rozprávania, čo nemusí byť pre každého. Vzhľadom na dĺžku si toho mohol Eastwood na svoje staré plecia čoby herec naložiť menej, ale aj tak svoj náklad zdarne donesie do konca. V dobe uvedenia mal film ešte výhody jednej prezidentskej aféry... ()

Chrustyn

Eastwood měl v druhé půlce devadesátek slabší období a natočil několik opravdu průměrných filmů. Absolutní moc je jedním z nich a přestože je odvážná zápletka o úchylném prezidentovi USA přitažlivá, Clint z ní nedokázal vykřesat více, než slabý thriller. ()

classic

„Absolútna sila” , čo si to ten starý, špičkový zlodej Luther Whitney vôbec dovolil, že bohatého filantropa Waltera Sullivana v jeho honosnom sídle ošklbať chcel, t. j. vzácne mince, šperky a množstvo peňazí odcudzil, v celkovej výške 5. miliónov dolárov, činil sa, to sa teda povie ! To by sa ešte dalo ako tak celé preglgnúť, ale to, čo vzápätí nasledovalo, to už rozhodne nie ! Luther sa stáva svedkom „vraždy z neviazanej vášne” , keďže sa nemohol len tak vyplaziť, tak sa iba prizeral jednému, krátkemu flirtíku dvoch osôb, ktorý sa tak rýchlo skončil, ako sa začal. Jeden zo smrteľníkov bola Walterova, druhá žena, Christy, ktorá sa v podstate škaredo vyhovorila z dovolenky v Barbadose, z dôvodu predstieranej choroby, a to len kvôli tomu, aby mohla byť so štátnikom Alanom Richmondom. Ten bol očividne v dosť podguráženom stave, čiže sa absolútne nekontroloval, začal ju mlátiť hlava-nehlava, až sa ona dokázala z toho na okamih vymaniť, keď už nad ním stála s nožom v ruke, že ho prebodne v sebeobrane, no v tom do miestnosti vtrhla ochranka, ktorá ju chladnokrvne zastrelila ! Páchatelia ešte úplne tak neodišli, a už bežia po schodisku, kde ho tesne predtým zaregistrovali, a síce sa mu podarí ubziknúť, pričom ak si teraz následne myslíte, že už má po všetkých starostiach, tak ste na veľkom omyle. Sme iba na začiatku, na scénu prichádzajú i ďalšie, zaujímavé postavy, medzi ktorými môžte nájsť aj Lutherovu, odcudzenú dcéru, prokurátorku Kate Whitney, detektíva Setha Franka, i nájomného zabijáka Michaela McCartyho, či aj dvoch agentov z tajnej služby, že väčšina z nich ide, či už priamo, alebo nepriamo, po jeho krku... ! Hra mačky s myšou sa môže začať, ale kto je kto... ? / Výborné obsadenie, to by mohlo byť hlavné lákadlo filmu, čo poviete ? Taký Mark Margolis sa tu síce iba na malý moment mihol, ako barman, ale ten nebol vonkocom kľúčovou postavou. Tou bol Clint Eastwood, ako Luther Whitney, ďalej Gene Hackman, ako Alan Richmond, či ďalší: Judy Davis, Ed Harris, Laura Linney, E. G. Marshall, samé zvučne mená, skrátka, každý z nich mal svoj priestor. Strhujúca je úvodná sekvencia, najprv lupu a potom vraždy (zametania stôp), Eastwood to všetko dômyselne koordinuje i za kamerou, a so svojim štábom je opäť tam, kde chce byť. Dobre si zabehal, inak by už asi bolo dávno po Lutherovi ? Myslím, že počin sa vskutku vydaril, nechýbalo mu napätie. ()

triatlet

Patřičně dramatický, akční film, v němž CE opět navodil estwoodovskou atmosféru. Víc se mi líbila první polovina - skrývání Luthera Whitneye (CE) - protikladně postavené scény: dvouhodinové čekání a následně úprk, než přiběhnou bodyguardové. Konec je natahovaný, když Whitneyova dcera přežije pád a navíc se ještě rozehraje "injekční bitva", tak to už mi přišlo hodně překonstruované. V závěru vyčnívá "taneční scéna" prezidenta s poradkyní. Možná kdyby tvůrci dosadili místo prezidenta "obyčejného" politika, byl by příběh věrohodnější. ()

MontyBrogan

Pod pojmom "absolútna moc" by som si predstavil, že prezident z toho vyjde bez poškodenia svojej kučeravej plešiny. Ale to by musel byť Eastwood menej ješitný. Tanečná scéna však stála zato, v jej duchu sa mohol niesť celý film... A Laura Linney dobre zahrala, aj keď postava inak dokonalej dcéry, len s neustále prázdnou chladničkou, lebo uprednostňuje kariéru, svedčí zase o tom, že je tu Eastwood sentimentálny. ()

anais

Z počátku má film tempo, postupem času se však víc a víc projevuje prostoduchost scénáře. Zápletka o tom, jak je americký president ve styku jen se třemi lidmi (2 gorily a jakásy mluvčí), nemusí řešit žádné státnické záležitosti...místo toho dělá pro televizi proslovy o mrtvých manželkách kamarádů a každý večer si užívá na nějakém večírku v Bílém domě. Takhle to jako úplný nesmyl možná nevypadá, ale věřte, že slyšet ten příběh z úst postav prostřednictvím jejich patetických, papírem šustících promluv, tomu na uvěřitelnosti nepřidá. Za pozornostost však určitě stojí obsazení, kde asi nejlépe funguje jiskření mezi Eastwoodem a Harrisem. Hackman tu spíš sekunduje. Rozhodně je to jeden z největších Eastwoodových režijních přestřelů, i když problém je tu spíš ve scénáři, který sází na osvědčená (v tomto případě spíš provařená) klišé. To Eastwoodovy coby režisérovi se tu povedlo pár pěkných scén - třeba ta se dvěma snipery (jen kdyby nebyl tak stupidně zakončená - kdy se jen Clint převlékl do té uniformy?) Zprvu je to solidní thriller, který se však změní ve slátaninu a abdikuje na snahu napnout diváka... ()

eraserhead666

Tenhle film je zvláštní i na samotnou tehdejší Eastwoodovu filmografii. Na druhou stranu to ale může být první vlaštovka jeho pozdějších silně oduševnělých a jaksi vnitřně vyspělých filmů. V tom filmu se toho moc neděje, prvních čtyřicet minut uplyne strašně rychle a ve své podstatě je až zarážející, jak z takto jednoduché zápletky dokáže film udržet pozornost celé dvě hodiny - aniž by v něm Clint dal někomu přes hubu :-). Zdejší nízké hodnocení bych si vysvětloval asi tím, že tohle není film na jedno podívání, když jsem ho viděl poprvé, taky mě moc nebral, ale teď na podruhé mě docela dostal. Ed Harris je skvělý, Gene Hackman odporný (nikdy jsem toho herce neměl rád) a konečně mi byla příjemná Laura Linney, která vůbec není špatná herečka ale má v sobě něco, co mě nutí držet si od ní odstup. Tady to (ještě?) nemá. ()

Bauer

Já myslel že leknu když jsem viděl hodnocení cinemy 40%??? Vždyť je to originální prezidentova ochranka zabije ženu a prezident to kryje. ()

becki_tu

Clint Eastwood není bůh a tak se může stát, že mu to občas taky ujede a že ne vše se povede, tak jak bylo původně zamýšleno. Ačkoliv si ke spolupráci nepozval žádné herecké začátečníky, svou režií bohužel často sklouzává k nezáživnosti a někdy i nudě a tomu nezabrání ani skvělý Harris nebo Hackman. Asi tomu moc nepomohl ani dabing. 50% a zklamání. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis