Reklama

Reklama

Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (40)

Trailer 2

Recenze (1 115)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No co si budem povidat, ona to v podstate zadna desne vtipna komedie neni. Dvojka nerdu na ceste za nejznamejsima ufo mistama se spoustou fanouskovskejch odkazu, takze je nutny mit neco nakoukano. Dej tak vypada jak road-movie, a svizne utika. Sem tam se povede nejakej vtipnej dialog a dvojka Pegg - Frost jsou proste super sympataci. Sedla mi tentokrat i Wiig a Hader konecne dostal trochu vetsi roli. Ale tohle vsechno by bylo nic bez sprostyho, koule ukazujiciho a vecne fuckujiciho mimozemstana, kterej je trikove dobre zvladnutej a ma skvelej hlas Rogena. Ten je tady totiz ten nejvetsi sympatak, kterej tahne celej film a ja se od zacatku do konce slusne bavil. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Brilantní komedie z pera Simona Pegga a Nicka Frosta o jednom neobvyklém setkání s mimozemskou formou života. Tvůrčí dvojice Britů Pegg/Frost zde hraje nerdy (mimoně -zdroj Wikipedie), kteří na své cestě takzvanou Oblastí 51 natrefí na svébytného mimozemšťana. To by nebylo nic zvláštního. Kolik takových filmů o setkání s E.T. jsme už viděli, že? Jenže zde máme co dočinění s velice zdařilou komedií, kde fungují především skryté odkazy na daný žánr. Pokud se tedy komedie jeví jako blbůstka pro děti, není tomu tak. Jedině dospělý jedinec se střední znalostí kultovních děl sci-fi tvorby celý film pochopí jaksi v globálu. Ono je ale ve filmu více aspektů, které vám napoví, že film není pro děti. Například mimozemšťan Paul je náruživý konzument marihuany. On vůbec Paul je docela drsný patron. Trousí hlášky s neobvyklou kadencí (na mimozemšťana), umí léčit mrtvé ptáky, aby je mohl sežrat zaživa, napovídá Spielbergovi náměty k filmům a podobně. Dále film potěší účastí hostů Jason Bateman, Sigourney Weaverová a Seth Rogen coby Paulův hlas. Další kladnou stránkou filmu je, že se nejede podle klasického schéma nebo žánrového klišé. Pokaždé pocítíme přítomnost anglického humoru, zvlášť toho Pegg-Frostovského. Simon Pegg a Nick Frost totiž před samotným psaním scénáře vyrazili po té stejné trase a vše, co na svém tripu zažili, vrazili do tohoto filmu, tedy kromě samotného Paula. Film se může stát kultem pro milovníky sci-fi, mládeži přijde vtipné, že alien je hulič, ostatní si v tom můžou najít skvělý oddychový film, který pokládá i závažné otázky na téma Bůh vs. mimozemšťané. Jinak zdařilá akční sci-fi komedie pro všechny, jen nejspíš ne pro děti. Pro mě zatím to nejlepší, co přinesl filmový rok 2011. ()

Reklama

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Mimozemská roadmovie, která je geniálně hloupá, plná klení a překvapivě si utahující z křesťanství. A nebýt hlavních postav, které táhnou film, tak to bude jen mizerný film o tom, jak se mimozemšťan chce dostat domů. V podstatě si to hraje na to, že geekové jsou lidé se srdcem, i když na venek vypadají šíleně. To co je film Fanboys pro fanoušky Star Wars. To je film Paul pro fanoušky relationship with aliens. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Motolla sa pomaly stráca. Dúfam, že Superbad nebol posledný počin, ktorým u mňa zažiaril. Táto mimozemská road-movie má síce dosť vtipu, pointy, nápaditosti a hereckých vychytávok, no stále to nie je dosť šťavnaté, aby to utiahlo celovečerák. Ako polhodinová časť seriálu by to bolo nadupané, takto je to pomerne dosť rozťahané a človek len s vyplazeným jazykom čaká na poriadny vtip, či hlášku. Snáď nabudúce. 65%. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Asi nejpovedenější komedie od dvojice Pegg & Frost, vlastně jediná, která mě kdy dokázala pobavit. Funguje zde vše, překvapivě. Čekal jsem sentimentální blbůstku ve smyslu ET nové éry pro děti, ale film dokáže komplexně pochopit jen divák dospělý. Různých narážek na všechno možné je v tomto filmu stejné množství, jako neaktivních spermií v dnešním výstřiku běžného mača. 70% (nejlepší komedie první poloviny roku 2011) ()

Galerie (74)

Zajímavosti (27)

  • Jedným z alternatívnych názvov snímky bol názov Change the Channel! (MikaelSVK)

Související novinky

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

Reklama

Reklama