Reklama

Reklama

Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (40)

Trailer 1

Recenze (1 116)

nunka 

všechny recenze uživatele

Vidím to trochu inak ako väčšina. Vtípky na tento štýl ma nejako neberú, rovnako ani hysterické naháňačky a húliaci mimozemšťan. Ústredná dejová línia je strašne slabá, založená na dialógoch a tom, koho Frost a Pegg na svojich potulkách stretnú. Tempo začína kolísať po prvej pol hodinke a v poslednej časti už nemá čo ponúknuť. To medzitým je ukričané, bláznivé, sem tam vtipné, vulgárne a prázdne. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Plnokrvná natlakovaná žánrovka a skutočne zábavná komédia plná desiatok, možno až stoviek popkultúrnych odkazov a geekovských fórov. Vidieť Simona Pegga biť sa si Sigourney Weaver (resp. Sigourney nakopávať Peggovi zadok) je na nezaplatenie. Ako vždy sympatický a príjemne hrajúci Jason Bateman ako doplnok ku geniálnej dvojke britských komikov je len čerešničkou na torte. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

#78 Tak, konečně se E.T. může jít zahrabat, ostatně nikdy jsem ho neměl rád. Narozdíl od Paula, který přišel, ukázal zadek a odletěl. A já se u toho vesmírně bavil a všechny narážky na sci-fi kulty a další geekoidní poklady jsem hltal jak malé hladové dítě. Neokoukaní herci byli skvělí (hlavně SNL skvadra) a Bateman si konečně střihnul drsnější charakter. Jen toho Rogena moc nemusím, dokonce mi jeho hlas na začátku trochu cuchal nervy, nakonec jsem se přes to přenesl a Paula si oblíbil. Sympatičtější emzák s haldou cool vtipů a hlášek asi v tom našem galaktickém bordelu není. Vtipná (a inteligentní!) komedie, kterou si užijí nejen geekové ale i normální lidé :) ..no a pátou hvězdičku loupu za tu hudbu v kantýně, geniální tah ;) ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Mimozemská roadmovie, která je geniálně hloupá, plná klení a překvapivě si utahující z křesťanství. A nebýt hlavních postav, které táhnou film, tak to bude jen mizerný film o tom, jak se mimozemšťan chce dostat domů. V podstatě si to hraje na to, že geekové jsou lidé se srdcem, i když na venek vypadají šíleně. To co je film Fanboys pro fanoušky Star Wars. To je film Paul pro fanoušky relationship with aliens. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Nijak výrazně mě to nezklamalo, pár hlášek bylo dobrých, ale že by to bylo něco extra? Tak to ani zdaleka. Chvílemi docela trapas, chvílemi nuda, ale celkově se to dalo v pohodě zkouknout bez výraznějšího odporu. Ovšem na víc jak 3 hvězdy to rozhodně nemá, to by to muselo vypadat úplně jinak. Pár narážek na jiné filmy, politiku nebo nábožeství bylo povedených, ale některé joky se moc nepovedly. Děj mohl být určitě pestřejší. Paul se povedl, potenciál tam byl, ale nakonec z toho vznikla jen průměrná sci-fi road-movie. 60% ()

Galerie (74)

Zajímavosti (28)

  • V podtitulu Cliveovy (Nick Frost) knihy "Paul" stojí "Sometimes It's Nice to Feel a Little Alien!" (Sony1994)

Související novinky

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

Reklama

Reklama