Reklama

Reklama

Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (40)

Trailer 2

Recenze (1 117)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Sci-fi komédia Paul je komédia, ktorá si občas robí srandu aj s kultových sci-fi o mimozemšťanoch (Aliens, Predator, Blízke stretnutie tretieho druhu, E.T. a podobne). A čo sa týka tohto štýlu, tak sa jej to darí dobre. Hlavný malý zelený kamoš menom Paul je sympaťák väčší ako hlavné ľudské duo (Frost, Pegg). Srandy sa tu nájde kopec, ide len o to komu aký štýl humoru vyhovuje. Ja som sa začal naplno baviť skoro až ku koncu. Začiatok mal trošku slabší rozbeh. Na začiatku sa mi ten humor zdal taký dosť idiotský ako aj hlavné postavy, čo ma do deja vôbec nedostalo. Ale ako náhle príde na scénu hlavný šoumen už je to fajn, len niekedy to má trošku slabšie chvíľky. 70% - 3* ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Trailery ve mně vyvolaly dojem, že se bude jednat o infantilní a až trapně vulgární blbost. Nicméně sci-fi mám rád, takže jsem dal Paulovi šanci, ačkoli jsem si byl skoro jistej, že ho pak zadupu do země. Ale světě div se, fakt je to docela velká sranda. Příjemná nahláškovaná komedie a jako bonus několikrát vypláznutý jazyk na křesťany. Pobavil jsem se. 75 % ()

Reklama

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Plnokrvná natlakovaná žánrovka a skutočne zábavná komédia plná desiatok, možno až stoviek popkultúrnych odkazov a geekovských fórov. Vidieť Simona Pegga biť sa si Sigourney Weaver (resp. Sigourney nakopávať Peggovi zadok) je na nezaplatenie. Ako vždy sympatický a príjemne hrajúci Jason Bateman ako doplnok ku geniálnej dvojke britských komikov je len čerešničkou na torte. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Podezřele odbytý scénář, průměrná režie, velmi zdařilá postava mimozemšťana, jinak slabé kreace hluboko pod možnostmi vesměs talentovaných herců. Všudypřítomné podbízení a polopatické předžvykování potenciálně vtipných nápadů. Jestli Paul něčím vstoupí do dějin, tak prohnaností marketingu, který udělal z většiny diváků i novinářů loutky, aniž si to uvědomili. Více v mé recenzi. Dosud jediná věc se Simonem Peggem, kterou hodnotím méně než čtyřmi hvězdičkami. 40% ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Asi nejpovedenější komedie od dvojice Pegg & Frost, vlastně jediná, která mě kdy dokázala pobavit. Funguje zde vše, překvapivě. Čekal jsem sentimentální blbůstku ve smyslu ET nové éry pro děti, ale film dokáže komplexně pochopit jen divák dospělý. Různých narážek na všechno možné je v tomto filmu stejné množství, jako neaktivních spermií v dnešním výstřiku běžného mača. 70% (nejlepší komedie první poloviny roku 2011) ()

Galerie (74)

Zajímavosti (28)

  • Na stole v obytném voze je položena konzole NES se zastrčenou hrou Super Mario World. (sssssycak)
  • V úvodnej časti filmu Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) rekonštruujú scénu z epizódy Aréna seriálu Star Trek (od r. 1966), ktorá je považovaná za jednu z najhorších akčných scén. (Macejko)

Související novinky

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

Reklama

Reklama