Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Maq

Tento film je po všech stránkách dobře zvládnutý, při jeho hodnocení se však člověk nevyhne konstatování, že je příliš konzervativní, příliš na jistotu. Skoro každému se líbí, mě nevyjímaje, vydělal pěkné peníze, a není důležitý. ()

MATADOR

V poslední době se klaním tvorbě Clinta Eastwooda a tak jsou na seznamu jeho klasiky. Dokonalý svět je úžasný svým námětem, hereckým obsazením, jen prostě ten výsledek u mě není takový, jako by asi měl být nebo je u ostatních. Vztah mezi hlavními protagonisty je sice milý a příjemný, jen jsem občas prostě nechápal a nevěřil. Obzvláště závěr, jsem tak nějak bez jakýchkoliv pocitů protrpěl. Clint ve své klasické roli a na Kevina se dalo koukat, akorát jsem jeho postavě občas vůbec nerozuměl! ()

salalala

Naprosto typická "eastwoodovina", která funguje i po letech. Jednoduchý road movie se v Eastwoodově podání rozšiřuje na hluboce lidské drama o vztahu otců a synů, o tom, že mužský prvek je při výchově dětí strašně důležitý a o tom, že na světě vznikají hodně nepravděpodobná přátelství, v tomto případě je ještě vše umocněno tím, že chlapec - rukojmí je z rodiny Svědků Jehovových, takže nezná de facto žádné "světské" slavnosti, čehož scenárista brilantně využil k tomu, aby dva nevyrovnané hlavní hrdiny sblížil. A Perfect World je učebnicovou ukázkou toho, co znamená, že film režíruje Clint Eastwood - příběh má ve své podstatě westernové schéma, na které se nabalují další a další témata a následné přesahy, emoce se tu budují postupně a režisér tím pádem diváka dostává přesně tam, kam chce, aby ho na konci uzemnil a citově rozebral a v neposlední řadě divákovi dodá energii a částečně i víru v to, že svět není zas tak špatné místo. Navíc tu nechybí perfektní herecké výkony, které obstarávají především výtečný a tehdy ještě nenabubřelý Costner a takřka geniální a roztomilý T. J. Lowther, který později už v ničem jiném nezazářil, "ze zálohy" je jistí sám režisér ve své klasické poloze a velmi dobrá Laura Dern. Po letech musím jednu hvězdičku ubrat, protože je pravda, že momenty, v nichž jsou trestanec s malým chlapcem, fungují o něco lépe než ty s policisty, kteří je pronásledují, protože ty mají dodávat jakési odlehčení a mají působit vtipně, což ne vždy vychází a také kvůli trochu přetažené délce. To ale nic moc nemění na tom, že A Perfect World (podvratně ironický název oceňuji taktéž) je výtečný počin, který bývá ve filmografiích obou hlavních hvězd mnohdy neprávem opomíjen. 85% ()

Skip

Dokonalý svět je téměř dokonalý film. Clint Eastwood je dobrý herec a režisér, který ví, co chce. A když ho pak všichni před kamerou poslouchají, je to pro diváky vždy záruka kvalitní filmové podívané. ()

kajas

Costnerovi v době jeho největší slávy musíte fandit při všem, tak moc je sympatický. Nenáviděla jsem pochopitelně Eastwooda a Dernovou, dabing je také otřesný. Jinak se jedná o velice krásný (ač ne dokonalý) film, u kterého pořád doufáte v dobrý konec. Eastwood je pro mě skvělý režisér, herec ne. ()

radektejkal

Zpočátku je to snadné: látka příběhů se rozstříhá na kousky a potom se chladnou jehlou (někdy i horkou) sešije další příběh. Někdy je tato slátanina patrná na první pohled, jindy to chce větší nadhled nebo vhled. Ale i tento příběh, nebo jeho část, se v budoucnu jistě také použije. To ale není kritika, kritikou je "hra na efekt", všechno se propočítává, konstruuje a staví tak, aby to diváka co nejvíce zaujalo a dojalo. "Natahovaný" závěr budiž toho příkladem, přestože by ho bylo možno vyjádřit pouhým veršem: "Nakonec / úspěšný střelec/ dostal ještě/ dvojitý štulec.". Poznámka k hošíkovi, kterého přiměl ambiciozní režisér (ve spolupráci s ambiciózní rodiči) zahrát roli, která má v rámci dětských rolí sotva obdoby. Zvládl ji sice "dokonale", ale celý život se už nezbaví pocitu, jaké to je, když se na někoho míří pistolí. ()

kinderman

Několik náhradních "otců", ale žádný skutečný táta, ženy (až na Sally Gerberovou) buď fanatické, afektované, vzteklé nebo nadržené...a hlavně ošklivé (ještěže si to C.Eastwood u divaček vyžehlil svým následujícím snímkem), ten hošík je sladký a Costnerova jemná herecká práce se slunečními brýlemi fascinující. Komu se to nelíbí, ten nepozná dobrý film, nebo je Svědek Jehovův. ()

SonG

Pokud někdo takový jako Clint režíruje takový film, je to záruka vysokého hodnocení. Dokonalý svět je dojemná, místy legrační pouť úplně rozdílných lidí, kteří se navzdory situaci sblíží na úroveň táty a syna. Dokonalý film s dokonalými herci. ()

lioncel

takovéhle příběhy mě většinou vždy lehce dostanou .. je tu velmi dobré obsazení : Costnerovi se dá věřit a ten malej expert je super .. mam ten film rád, působí na mě stále stejně .. taková směs různých pocitů, kde převládá především smutná nostalgie ... ()

Peťsi

Kevin Costner a jeho herecký výkon, který provází celý film? Výborné. Eastwood nezklamal, znovu dokazuje umění režiséra k natočení něčeho jiného ze života, jako herec nezůstává pozadu. Námět typu dojemného příběhu a srdceryvného konce, mně se to líbí! ()

lekr

Clint Eastwood se ukázal jako výborný režisér, avšak o to je jeho filmová postava slabší....k Drsnému Harrymu má opravdu hodně daleko...zato Costner podává opravdu skvělý výkon.....navíc má tento film velice překvapující konec..ovšem nevim jestli se to do toho filmu hodí..škoda že není alternativní!!! ()

peto12

Nemôžem si pomôcť, ale tento film sa mi najviac páči zo všetkých Costnerových filmov, lebo okrem Costnera je tu aj Clint Eastwood. Dvojka, ktorá stojí na opačnej strane zákona. K tomu unesú malého chlapca Phillipa ako rukojemníka. ()

SallyZen

Hodně dobré drama o tripu jednoho velkýho vězně a malýho jehovisty. Costnerova asi nejlepší role, co jsem viděl a po režisérské stránce Eastwood nezklamal. Celé to mělo dost povedenou dějovou linku, do které byli vloženy skvělé komediální prvky. Konec očekávaný, ale i tak dojemný. Takovéhle filmy mám rád. A ten malej klučina byl výtečnej. Bohužel tu nemáme dokonalý svět, ale já si tento snímek vychutnal i bez něj. 80% ()

Martin741

Dejom nie je tento film prilis zaujimavy a dokonca ani scenaristicky velmi nema co ponuknut. Okrem filmovej atmosfery horuceho sparneho leta a dvoch hlavnych hercov. Z ktorych jedneho mozem /Eastwood pred aj za kamerou/ a jedneho vyslovene nemam rad (K. Costner). To vsak pochopitelne neznamena, ze som zabedneny divak s klapkami na ociach. Dokazem sa preniest cez mne vrcholne nesympatickeho herca Costnera a uzit si fajnu filmarinu, ktora sa dost vyhyba deleniu na dobro/zlo a nejakym brutalnym prestrelkam. 88 % ()

Hees

Podobné filmy kde "gangster" či zloduch a podobne je s dieťaťom už tu boli. Niektoré sú podarené a iné menej. A Perfect World je rozhodne podarený hlavne za veľmi dobrý výkon dvoch mužských protagonistov a to hercov Kevina Costnera a Clinta Eastwooda. Chlapec (T.J. Lowther) sa tiež správa uveriteľne, alebo inak povedané hodnoverne. V celom filme panuje zaujímavá atmosféra. Ono Costner predstavuje v tomto filme v podstate otca malého chlapca a ide mu to na výbornú. Preto je samozrejme koniec či konečná myšlienka filmu veľmi dobrá. Clint Eastwood si to nádherne zrežíroval. ()

M.i.k.e

tak trochu jiná road movie,která nejvíc těží ze sympatického obsazení a fajn příběhu.Costner ve vrcholné formě,Eastwood pak ve té tradiční jak režisérské tak herecké (v té době ještě ne tak zachmuřeně zabručené).I přes víc jak dvou hodinovou stopáž bez hluších momentů...80% ()

O´Neill

Opravdu super snímek, se skvělou hudbou a perfektními hereckými výkony. Zejména výkon Kevina a klučíka co hral Filipa. Velcie pěkný snímek. ()