Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

WinnJets

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. C. Costner se zde hlavní role zhostil s naprostou noblesou a spolu s C.Eastwoodem dokázali z tohodle snímku udělat něco víc než jen obyčejný thriller. Pouto které v tomhle filmu mezi hlavními postavami vzniká se postupně z pouhého přátelsvtí přesouvá téměř k rodičovské lásce mezi otcem a synem. To vše se Clintovi za kamerou povedlo naproto nenásilně a s bravurou jemu vlastní, takže mi nezbývá něž zatleskat... ()

stOKYi

K.C. mám veľmi rád a to ani nehovorím o C.E. Spolu K.C.C.E. vytvorili dobrý film. Malo to emócie, len trochu chýbalo napätie (až na scénu v dome s černochmi). Humorná stránka filmu tiež pobavila. V konečnom výsledku je to kvalitných 70%. Ak na dej filmu nezabudnem do pol roka, tak zdvihnem hodnotenie aj na 80% :) ()

vesper001

Téměř poetický příběh o vrahovi, který utíká z vězení na Aljašku a do svého dětství. S sebou má malého kluka, ale jak čas a příběh ubíhá, role únosce a rukojmí se začínají prolínat. Mění se i vnitřní postoj policejního stopaře, který je jim neustále v patách. Příběh má více rovin, z nichž nejsilnější asi je ta, kdy kriminálník Butch uvádí osmiletou oběť jehovistů do světa běžných dětí, které mají Vánoce, smí se vozit na kolotoči a cpát se cukrovou vatou. Kevina Costnera dvakrát nemusím, ale tady hraje výborně, Clinta Eastwooda vidíme v tradiční poloze tvrďáka a špunt T. J. Lowther je přesvědčivý, i když po hodině a čtvrt mi ten jeho věčně ublížený pohled začínal už jít trochu na nervy. ()

MJMilan

Zatím se mi nestalo, že by mě od Clinta něco zklamalo a Dokonalý svět není výjimkou. Na druhou stranu ač je děj vcelku lehko stravitelný, není kdo ví jak složitý a netradičně pro Clinta má odhadnutelný děj, což dělá perfektní definice charakteru hlavního hrdiny ... ()

andrii

To je sen. Malým i velkým na růžích ustele. Ale ten reálný, který známe, který máme, trnovým špalírem čas od času lidské plémě provede. ()

Triple H

Ďalšia mimoriadne vydarená eastwoodovka. Opäť umiernené tempo, civilnosť a zaujímavé, životom dýchajúce postavy. Dosť možno Costnerov najlepší výkon v celej jeho kariére. Scéna s rodinou farmárov aj vďaka hudbe úplne špičková - atmosféra sa dala krájať. ()

Vraccas

Celkově dobrý film s dobrým příběhem a suprovou režijí. Jen škoda, že jsem jej viděl v české verzi s příšerným dabingem. Také jsem čekal větší roli Clinta Eastwooda... ()

Karush

Každú minútku a každučičký záber vie divák v tomto filme dokonale precítiť. Chlapec mal v skutočnosti obrovské šťastie, že ho ukradli a mohol nahliadnuť do "dokonalého" sveta. Celý film sa zakladá na veľmi silnom myšlienkovom pozadí, chápať treba a vychutnávať si film a dostaví sa dokonalý zážitok z pre mňa dokonalého filmu. Podobný film: Muž v ohni. ()

ivan_drago

Tenhle film opravdu, aspoň pro mě, zraje jako víno a až s postupem času sem ocenil filmařské umění Clinta Eastwooda. Velice dojemný příběh o neobvyklém přátelství a postupném zbližování notorického recidivisty a malého chlapce. ()

Jizni Tlapa

DOKONALÉ drama s DOKONALOU režií DOKONALE vystihující momenty a střety Butchovi NEDOKONALE drsné a Filipovi DOKONALE dětsky jemné povahy a osobnosti. DOKONALÉ obsazení a DOKONALÁ hudba dokreslující DOKONALOSTI v NEDOKONALE DOKONALÉM virtuálním světě. ()

Qitek

Gramofonová deska začne hrát skotský motiv, Kevin Costner má za kalhotami šestiraňák a v rukou otevírá kapesní nůž. V téhle chvíli vám po zhruba hodině a tři čtvrtě teprve opravdu dojde, že Butch Haynes má své velmi temné chvíle. A u téhle scény, já měl poprvé jako dítě v devadesátým třetím v kině husí kůži. Nádherný film za pět, kterému nemůžu shodit ani kdyby mi zub času ukázal, že film zestárnul. Už jen z nostalgie. ()

A.L.E.S.

Poslední dobou přicházím Kevinu Costnerovi na chuť čím dál víc. A tady mě zase více než příjemně překvapil ve výborné kombinaci s Clintem Eastwoodem. Ale mému postřehu neunikla ani jedna ze dvou IQ kapacit, která si to krásně "rozdala" s agentem FBI na konci filmu. Je to působivý snímek, který neztrácí ani minutu. Místy dojemný příběh uneseného chlapce a vězně - v hloubi duše dobrák, o čemž se divák několikrát přesvědčí - a jejich vztahu dokáže pohltit každého. Jen ten konec... ()

Tyny

Costner ve velmi nenápadné, ale přesto výrazné roli. Prchající vězeň a malý klučina, kteří k sobě najdou zvláštní vztah. Skvělý příběh, smutný konec a Eastwood jako třešnička na dortu. Dokonalý svět nemá chybu. ()

Lachtaan

Velikán Clint vždycky dokáže ze slova napětí vyždímat všechno, co se jen dá a Kevin Costner se v 90. letech zkrátka uměl upisovat příznačným rolím. Drama se může místy zdát tiché a přetažené, v pozadí ale stále stojí to perfektní budování pouta mezi hlavními hrdiny i Eastwoodova neodmyslitelná snaha o zabudování sebe sama do svého příběhu. Dokonalý svět je prostě dokonalou sondou do srdce nekompromisního zločince, kterému dětská nevinnost v nemalém měřítku změní dosavadní zásady. Další špičkově odvedená práce, Clinte! ()