16/16 A je to pryč. Hurá! Po všech těch úletech na téma kombinace lifestyleové (ne)chtěné parodie na dnes již dávno vyčpělé seriály a filmy jako Sex ve městě, Ďábel nosí Pradu, Pretty Woman, Láska nebeská nebo Flashdance... se postupně propracovali ke crossdressové detektivce (!). Aneb Hra na pláč po česku? Cože? Kam se poděla snaha o backstage komedii a romanci sladkou jako cukrová vata? Však tu chvilku byla snaha i o duchařinu... Jak tohle mohlo stát na tak elipsovitých hereckých výkonech a nekonzistentní dramaturgii, to mi jednoduše hlava nebere. Například Norrisová si jen zopakovala svou roli z Letiště, Brodská z Ulice, Pechlát se připojil k Brodské, Dyk vytvořil cosi mezi VKV a variací na Ošklivku Katku, věčně "klukovský" Saša se stal mladším Kukurou, Čvančarová dostala do vínku story, kterou jistě Napsal sám život, Hlaváčová skutečně nepřesvědčila o tom, že její rozhodnutí odejít z ND mělo smysl... Hybnerová jen zkarikovala své možnosti, takže zapadla mezi všemi těmi Krainovými a Poullain, takže už nebylo kam hloub klesnout. Hlavní hrdinka Evy Sakálové by potřebovala celou řádku dramaturgických změn. A co Dvořák a Polášek? Cameo Ivy Pazderkový? Úvodní titulky kreslený v Malování? Leichtová opět jen přihrává, ačkoli už měla za sebou větší role? Takže jediná Stryková neprohloupila a pojala svou linii jako sólo ze zcela jiného seriálu? Bohužel ale toto minimum pravidelně vždy srazila slovenština v duálu a trio drben na úrovni již zmíněné Ošklivky Katky. Když dorazil i Sagi Tofi, Darinka Prdelka a Andrea Kerestešová... bylo mi zle. Jediné, co mělo skutečně styl, bylo epizodní hostování Hanky Maciuchové, za což by si zasloužila vlastní seriál, žel. Ve výsledku je tedy jediným 100% výhercem matička stověžatá Praha, která zřejmě snese inscenovat cokoli.(16.9.2010)

Wow, Nova natočila seriál na řekněme zámořský seriálový úrovni a partička chytráků z Csfd tomu hned narazila Odpad! aby se neřeklo. Scénář by to chtělo o něco lepší, ale technicky a herecky je to nadprůměrný. Dávám 5* už jen za to jak neodekvátní hodnocení tady DOKONALÝ SVĚT dostal po součtu všech Odpadů.(22.9.2010)

• WANDRWALL

Už tu máme zase další seriál. slibuje "Dokonalý svět". Ohrkaná T. Brodská, vyčvachtaná J. Čvančarová, pro kapesné si sem chodící S.Rašilov nejml., ohleděná Z. Norisová, doma se nudící J. Hlaváčová, vyčpělý J. Kukura, na alkohol si vydělávající F. Čapka, na dovolenou šetřící M. Pechlán, na přestupky v dopravě šetřící Ch. Poullain (stále otřesná čeština), herečka co nepohrdne žádným seriálem H. Maciuchová (kdyby si raději našla mužského), ve své hospodě oblíbeného J. Dvořáka atd. Inu zábava k popukání. Jen tak dál.(21.9.2010)

• Nikon

Dnes večer jsem si řekl, že dám šanci novému českému seriálu komerční televize a uvidím, jak na tom česká seriálová tvorba je ... A hezky jsem si naběhl ! Tohle je vážně totální úpadek. Šílenost, která dokazuje, že špatně se vám může udělat nejen ze zkaženého jídla, ale i z televizního pořadu.... Kvalitní režie, výborné herecké výkony a poutavý příběh - to je v produkci TV Nova zřejmě naprosto nemyslitelné. Možná je to tím, že jsem nikdy neviděl Ulici ani Ordinaci, takže možná nejsem otupělý, ale v tomhle případě vím jistě, že pilotní díl byl pro mě i poslední.... Já odpady moc nedávám, protože skoro na všem lze objevit něco pozitivního - na tomhle ale ne. P.S. Paní Hlaváčová máte to zapotřebí ?(1.9.2010)

Nejsem fanynka českých seriálů, tedy aspoň těch, které vznikají v poslední době. Ale tenhle mě opravdu chytnul, z úspěšných zahraničních seriálů si bere povětšinou jenom to dobré. A já se u toho dobře bavím. Ano, jsou tam občas mírně trapn chvíle, ale to se může stát i sebelepším seriálům. Pro mě, po dlouhé době, seriál, který má šmrc (a na to, že to jede na Nově, to je co říct ;) )(21.12.2010)

• - Kulečníkový stůl pro Davida (Saša Rašilov) a Kruťandu (Vanda Hybnerová) musela produkce do klubu Avion nastěhovat, protože ho tam nemají. (Lolita)

• - První řada seriálu vznikala 146 dní, během nichž bylo natočeno zhruba 450 hodin záznamu. Na rozdíl od jiných seriálů štáb pracoval filmovým způsobem, tedy na jednu kameru, kterou podporovala druhá. (Lolita)

• - Exteriéry vydavatelství se natáčely v areálu bývalého holešovického pivovaru, v němž v současnosti sídlí firma Ringier. (Lolita)