Dokonalý svět (TV seriál)

Dokonalý svet

Česko, 2010

Tohle nemá být závratné dílo, které má vyvolávat monstrózní prožitky, emoce, a působit na nás svou hloubkou. V každém díle nemá být obrovské morální ponaučení, které pohne něčím v každém z nás blá blá atd atd... Tenhle seriál má především bavit, já se u něj bavím, a baví mě i ti co ho tu haní, a mají ty řeči o zblití a o tom, jak může být řeč o nějaké české úrovni, a házejí tento seriál do stejného pytle jako rádoby hlubokomyslné a moralizující dramatické sračky typu RPčka, Růžovka, VKvčka, Pojišťovna.. Pozastavila bych se ještě nad tím, že vyloženě kladné postavy v seriálu, jako např. hlavní postava Marie, mě trochu nudí.. oproti tomu postavy jako pan vydavatel, Kruťanda, nebo má oblíbenkyně Michelle (jejíž humor a cynimus mi byl sympatický až vlastní..) stojí za to. Že Rašilov je vskutku prapodivný to je pravda, nicméně to tak asi má být, stejně tak jako má být Noriska až protivná svou blbkovostí. Někdo ty podivíny a tupý krávy hrát musí (mimochodem Zuzi, nebejt Rebelů, tak fakt pochybuju o tom, že to "hraješ").(17.11.2010)

• Beagle

Tak já nemám ani trochu námitky proti námětu, ale zkřížením Sexu ve městě, Ďábel nosí Pradu (se špetkou Zářjového čísla), Džungle rtěnek a Báječného světa shopaholiků v českém prostředí prostě nic hezkého asi vzniknout nemůže. Nejhorší je, že téměř všechny herce můžete v současnosti vidět na všech našich televizních stanicích v různých více či méně podobných seriálech a to mě jako diváka v podstatě mate. Kdyby na televizi nesvítilo v rohu to logo, nevím na čem jsem...:)(20.10.2010)

Docela příjemný seriál, který si s nadhledem dělá legraci z pozérství a snobství. Ať už je ten nadhled úmyslný nebo ne, díky němu jsem se pokaždé dobře bavil. Dokonce bych řekl, že je to jakýsi kryptositcom (myšleno v dobrém!). Nejvtipnější je, že hlavní hrdinka je nejotravnější a nejméně zajímavá postava :-)(3.4.2011)

• Haymar

Je mi líto! Rád bych dal alespoň jednu * ale ptám se: "Za co, proboha?!" Kde nic není, ani smrt nebere a tady vážně není odkud brát! Při sledování pilotního dílu se mi doslova kroutila chodidla v pěsti... Jakékoli další komentáře na adresu českých původních seriálů by bylo jen házením hrachu na zeď achjo!... P.S.: A označit Sašu Rašilova (se vší úctou k němu) za "Oldřicha Nového 21. století" je vážně na facku!!(13.9.2010)

Nejsem fanynka českých seriálů, tedy aspoň těch, které vznikají v poslední době. Ale tenhle mě opravdu chytnul, z úspěšných zahraničních seriálů si bere povětšinou jenom to dobré. A já se u toho dobře bavím. Ano, jsou tam občas mírně trapn chvíle, ale to se může stát i sebelepším seriálům. Pro mě, po dlouhé době, seriál, který má šmrc (a na to, že to jede na Nově, to je co říct ;) )(21.12.2010)

• - Byt Michelle Pavlíkové (Jitka Čvančarová) se nachází v prvním patře domu na Malostranském nábřeží č. 3. (hermiona)

• - Malého Toníčka hraje v prvních dílech jiné batole. Jonáš Zíma ho nahradí až v druhé polovině seriálu. (hermiona)

• - Exteriéry vydavatelství se natáčely v areálu bývalého holešovického pivovaru, v němž v současnosti sídlí firma Ringier. (Lolita)