• Wysch

Marně si vybavuju, kdy jsem dal naposledy odpad! Ne, zapomeňte na to, jediná epizoda Dokonalého světa, kterou jsem byl ochotnej sledovat, byla tato čtvrtá, poněvadž celý den bliju jak pes (a není to z pití) a není nic lepšího na práci než čumět na tuto sračku. Protože toto jest skutečně sračka, nejde o žádné subjektivní cosi, kterým chci shodit produkci naší nejsledovanější televize. I Dokonalý svět je důkazem, že Novu sleduje jednoduchý český divák, který nechce vůbec přemýšlet a chce vidět, že v každém kruhu společnosti existujou lidi jako on. Už vidím svého otce s matkou, jak teď kolem šedesátky, tráví studené podzimní večery u bedny a čumějí na nesmyslně napsané postavy, kterak odříkávají svoje naučené věty, kterak solidní herci pro prachy udělají cokoliv, a tak hrají v obrovském prachy nabitém seriálu. Smutné je, že solidní herci, aby se uživili, melou to svoje v tak smutném příběhu, a obyčejný český divák jim to žere a ještě jim fandí. Zuzanko Norisová, proč?? Ze své slabosti pro Tebe dávám této ultimátní sračce z české (novácké) seriálové produkce jednu hvězdičku.(22.9.2010)

Nebudu tenhle seriál hodnotit jako odpad jen proto, že ho vysílá TV Nova. Co od její vlastní produkce vlastně čekají ti, co seriál bez shlédnutí jediného dílu sepsou? Já očekávala další seriál ve stylu Ordinace atd., u kterého se dá vařit, žehlit a podobně. Má očekávání v tomto ohledu naprosto splnil a možná i trochu překonal. Má to vtip, nechybí promyšlené hlášky a díky tomu, že autorka skutečně v módním časopise pracovala, není to jen 50 minut nesmyslů. A díky plejádě zajímavých herců a docela dobře napsaných postav to má na Novu fakt překvapivě dobrou úroveň.(22.11.2010)

• Nihlathak

Vykastrovaný Ďábel nosí pradu. Se Sexem ve městě se to srovnávat dá, protože to je sračka. Já prostě nevěřil svým očím, vždyť je to naprostá katastrofa, jak je to opět celé takové "rádoby" a polovina stopáže je slovní průjem zaručeně platících životních mouder. Také se musím podivit nad dlouhodobým talentem seriálů z Novácké produkce, který spočívá v pojmenovávání postav. Jakoby ta Ordinace nestačila na pravidelný příděl povrchnosti, idiocie a špatného vkusu. A ať se na to dívá kdokoliv, sleduje nejnovější dno močálu české televizní seriálotvorby. A přestaňte prosím to, že se vám to líbí, svádět na fakt (domněnku), že je to "na české poměry" fakt dobré, to je přece k smíchu. Nějaké poměry. Stejně tak můžem říct, že Krysy: Noc hrůzy je na italské filmové poměry druhé poloviny dvacátého století, co se týče filmů o postapokalyptickém světě, fakt špica, a proto mu dám 5* a to nikoliv proto, že bych to považoval za "tak idiotské, až fajn". Ubohost na n-tou. PS: Tyto typy seriálů a filmů už ve mě nevyvolávají čirou škodolibou radost, jak je to stupidní, ale považuju to za reálnou hrozbu. Když nezničí svět tyhle měkčiče mozků, tak co jiného. editace 9.10.10 - duch Vojty Dyka tomu dal korunu. Na druhou stranu ale přiznávám, že jsem zvědavý na další díly. Přišlo mi zprvu dobré, že je to "vyprávěné", ale to teď musím pohanět. Už to začíná být trapné, a to nemálo. Postavy Juraje Kukury, Vandy Hybnerové a Jitky Čvančarové vydávají každá na jednu *, protože kde je málo, ceníme si i toho. Naopak postava Rašilova působí tak primitivně, až je mi z něj skoro špatně. Ustálím to na dvě hvězdy a budu to dál pozorovat. Samozřejmě vás všechny strašně zajímá, co si o tom zrovna já myslím, a tak budete sledovat další editace mého stanoviska :). Ještě jednou stráčně k průjmu životních mouder od královny patosu a marasmu Jany Hlaváčové - pomoc!(2.10.2010)

• Marthos

K tomuto zmetkovému seriálu se dá těžko co říci. Žvanivý scénář, nezáživný děj, unylost, afektovanost, bulvární prostoduchost. V hromadění těchto nelichotivých epitet ornans by bylo možné donekonečna pokračovat. Hrát tam vlastně není co. Takový je už úděl několikrát vypůjčených výpůjček. Jediné, co překvapuje, je výrazně průměrné hodnocení tohoto designového trháku pokleslé úrovně. A to je asi také to, co na této ztrátě času udivuje nejvíc.(29.9.2010)

V tomhle případě mě Nova víc než překvapila. První díly sice nic moc, ale postupně se seriál natolik zlepšil, až mi nakonec bylo líto, že skončil. Poslední asi tři díly by si určitě zasloužily i 5*, ale hodnotím průměrem. Bylo to tak chytře vtipné, že jsem se až divila, jak je tohle u Novy možné. A nebylo to jen těmi herci, tenhle seriál má tu záhadnou jiskru navíc, která většině ostatních chybí. Dokonalý svět si rozhodně zaslouží pokračování.(4.7.2011)

• - Exteriéry vydavatelství se natáčely v areálu bývalého holešovického pivovaru, v němž v současnosti sídlí firma Ringier. (Lolita)

• - Když se poprvé potkaly seriálová šéfredaktorka Tereza Brodská a scenáristka Mirka Vopavová, která řídí redakci módního časopisu, zjistily, že mají tolik společného, jako by byly obtiskem jedna druhé. (Lolita)

• - Byt Michelle Pavlíkové (Jitka Čvančarová) se nachází v prvním patře domu na Malostranském nábřeží č. 3. (hermiona)