Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

Hrabovo

Je to jako seriál zcela pitomé a zbytečné. Ale: natočené svižně, výborně zahrané, všichni dělali dobře svou práci a zavedli nás do světa mimo realitu, nicméně světa krásného a jako takového adekvátně zobrazeného. Jen na přehrávající Zuzanu Norisovou se dalo dívat jen s pocitem, že to ostatním kazí. ()

whenry

Mám averzi k současné české seriálové tvorbě a dostanu se k ní jen omylem. Řízením osudu jsem se však přichomýtl k 6. části tohoto dílka (žádný jiný díl jsem předtím, ani potom nesledoval). V miniroličce nespokojeného manžela se tam představil můj milý spolužák Adam Vinklář (neherec, ačkoliv ze slavné herecké rodiny), kterého jsem přes 20 let neviděl! A díky tomuto nečekanému „setkání přes obrazovku“ jsem pak půldne vzpomínal na to, jaká krásná byla teenagerská léta... ()

dobbin

Sex na předměstí? Že by? Nevím, jak jinak tenhle pokus popsat. Na jednu stranu u nás vznikají hrozivě šedivé seriály, kde je příběh umlácen nevýrazným technickým zpracováním. Na druhou stranu se televize čas od času honí za technickým fetišem západní, potažmo americké produkce. A nejen za technikým, ale i za fetišem západního životního stylu. Není to případ jediného seriálu. Je vidět, že na to diváci slyší. ()

kubilov

Ano ano, jakmile za nějakým seriálem nebo filmem stojí TV Nova, zdejší popeláři sem s rychlostí SR-71 nalítnou a mrdaj sem odpady jeden přes druhýho, hlavně aby si dokázali, že maj na něco víc, než jsou jen novácký produkce. Kdyby si ale dali práci a podívali se byť jen na jeden díl, věřím, že by změnili názor. Ano, není to žádný filosofický kumšt, jenže o to přece nikomu nešlo. Šlo o to, vytvořit nenáročný a odpočinkový seriál o tom, jak se žije lidem, kteří mají na práci kritizovat a chválit ostatní lidi prostřednictvím módního časopisu. Dokonalý svět je kvalitní dílo, které mělo právem na naše poměry docela úspěch, přestože se nejedná o šílenou telenovelu aka 100000 dílů. Má originální námět (což není tak těžký, když jsou tu všechny seriály od doktorech), poměrně vysokou míru zábavy, nenudící děj a především kvalitní obsazení. Čvančarová - TOP cynik, Stryková - paní kalkulačka, Čapka - neskutečný zvíře, Hlaváčková - milá a klidná babička, Kukura - kult, Dyk - super bukva, Hybnerová - upjatost nejvyššího kalibru. Přiznám se, Dokonalý svět jsem sjel celej a docela rád bych si to dal v nejbližší době znovu, prostě to má něco do sebe. Rozhodně jeden z těch lepších tuzemských seriálů.... Tak jsem si to sjel znova a musim říct, že to i po třech letech šlape. Ačkoliv je to seriál s cílovým publikem naprosto mimo mě, i chlap si v tom najde nějakou tu srandu, i když jsou tam občas nesmyslný zvraty, ale bez toho by to už tak nějak ani nešlo. ()

Maw odpad!

To už snad nemyslíte vážně, že tahle zoufalost má 52% a je dokonce ve 300 nejoblíbenějších seriálech?! Lidi kurva proberte se nebo co se děje, to je tahle země plná debilů?? Nuly jako je uživatel Movie by měli zavírat někam odkud už se nedá dostat!!!! ()

Mr.nachos

No asi takhle-je to blbost, ale aspoň je to o 100% jiný formát než pošahaný seriály z televizní produkce typu Růžovky, atd. ()

Bazinga2563

jakozto desetileta divacka jsem si tento serialek mocinky vychutnala. libil se mi kazdy dil, aspon neco, co tu predtim nebylo. ted uz na nej ale nikdy radeji nepodivam, protoze bych zacala proklinat herce, tvurce, produkci a v neposledni rade sebe ()

FosaCZ

Tohle má k dokonalosti opravdu hodně daleko... Další novácká stupidný zrůdnost se špatně nasvíceným obrazem, otřesnými hereckými výkony a tragicky zvolenou hudbou. FUJ. ()

milanko8

Jen mě trošku irituje, že tento seriál-novabrak, se jmenuje stejně jako skvělý film s Clintem Eastwoodem a Kevinem Costnerem... ()

Mustaffa odpad!

Humus, sračka, blitka, hovno, chcanky, chujovina. Jo a taky debilní kravina, na kterou se dívat opravdu nedá. Ale věřím tomu, že se hodně lidem toto nic bude líbit. Ono to nefunguje ani jako parodie sama na sebe. Je to něco strašného,ale co jiného čekat od Novy. Myslím, že Nova vyprodukovala hovnisko jak Brno hodné jen ji. Bravo. ()

kviczala

Pro mne strašná sranda, u které se velmi ráda ve středu večer odreaguju. Prostě fajnovka, která mne neurazí a často i překvapí... Já to beru! ()

Nikkki

Prostě Dokonalý svět, co k tomu více dodat. Skvělé složení lidí v časopisu Grace a prostě nejlepší šéfka módy Michelle Pavlíková. Tenhle seriál se fakt povedl! ()

heavy66

moc jsem toto dílo nepochopil, zvlášť postavu módního Hopkirka v podání Vojtěcha Dyka?! Jedna hvězda za občasnou slušnější hlášku. ()

Roman1983

Ani nevím, jak jsem se vůbec dostal k prvnímu dílu, protože současné TV seriály absolutně nesnáším, ale tohle byla bomba u které jsem vydržel až do konce, 16 dílů po 50 minutách=ideální, svěží děj, perfektní hlášky sexy kočiček Čvančarové a Norisové :-), škoda, že nedostal více prostoru Vojta Dyk .. jinak souhlas s LESUMIR, podle mě 99% lidí co hodnotilo odpadem to ani nevidělo!!! ()

Forum.

První díly byly velkým překvapením, jelikož nijak zvlášť nezklouzávali k trapnosti. Nicméně nic netrvá věčně a TV Nova ukázala co jí jde nejlíp, vymazávat mozky. ()

HolkaVBotech

V kategorii, do jaké seriál patří, si zaslouží pěkné tři hvězdičky. Nemá to být počin pro náročného diváka, ale odpočinková záležitost vezoucí se na vlně módního blogískování a reinkarnace vnímání módy. A Jitka Čvančarová je prostě kus! ()