rey17

Průměrný film s průměrnými hereckými výkony, zajímavou kamerou, hudba nicmoc, scénář zajímavý, ale bohužel bez obsahu (viz komentář pomo). Vzhledem k tomu, jak na film lákali, jsem si myslel bůhví co to nebude, ale je to jenom obyčejnej film o jednom šmejdovi, kterej to možná tentokrát nebyl. Ještě to tempo bylo naprd (na "akční" film). ()

Horác

Lepší český politicko-krimi-akčňák jsem ještě neviděl, takže klidně za plnej počet. A bez ohledu na to, jak to opravdu bylo-nebylo v případu Kajínka, si nikdy neškodí připomenout obecnou pravdu, že když je něco vysoká hra, tak jde spravedlnost stranou. ()

DaWz

Já jsem se na ten film ani nějak moc netěšil, ale o to víc jsem byl překvapenej, že byl fakt dobrej. Nejsem zvyklej na tak dobrý herecký výkony u českých filmů. Kamera taky bezva. ()

kelly1988

O kameře netřeba...Celkově je to řemeslnost jak se patří, k čemuž režisérovi gratuluji. Bohužel ale emoce téměř celou dobu minimální, takže až se tohle zlepší, tak Jákl jr. přinese trochu toho kvalitnějšího Hollywoodu k nám do Horní Dolní (a to jsem se na jeho post v režii tvářil dosti skepticky). ()

Mikec007

Osobně si myslilm, že většina těch dokonalých filmových kritiků, kteří tady hodnotí tenhle film, mu sundavá dvě hvězdy už jenom z principu, že se jedná o českej film, a další kvůli osobním empatiím k tvůrcům. No jo, holt když tam nehraje Hoffman geniálního debila nebo Nicholson inteligentního blázna, tak to prostě rovnou zakopete, je mi to jasný... Podle mýho názoru byl film perfektní, přikoval mě do sedačky, chvílli mi bylo blbě z těch různejch mafiánskejch praktik, chvílema sem se skoro bál, chvílema sem se smál; prostě ten film u mě dokázal vyvolat emoce a to já oceňuju! Vlastně mi tam vadila asi jenom jedna věc, a sice používání moderních technologií v době devadesátých let (mobily, televize, auta....), film byl sám o sobě tlačen do posledního detajlu, tak proč nedotáhnout i tohle! ()

Callie

Po všech špatných kritikách, pro mě překvapivě slušná podívaná. Má to švih, vůbec nikde ani trocha nudy, nebudu řešit pravdy a nepravdy v tomto filmu. Charismatický Lavroněnko, výborní bráchové Dlouzí , roztomilý Noid Bárta a kdo mě fakt pobavil byla Alice Bendovka. každý český film má ještě půl hvězdičky navíc.. ()

blekekeke

Jako dílko bez nálepky "dle skutečných událostí", by to bylo fajne, ale takhle fakta tlučou film. Z Kajínka prostě Batman nikdy nebude ... ()

Jamall

Jákl má nakoukáno dost akčňáků a je to vidět. Kamera, hudba, tempo, střih, to všechno slušně pasuje. Z takového tématu snad ani nejde udělat špatný film. ()

ZAUME

Osobně jsem se o kauzu Kajínek také zajímal a je to jednoznačně nejspornější případ v historii české kriminalistiky.. film jako takový snad ani nešel natočit zle.. už samotný příběh a událost je strhující. Jen mě utvrdil v mé teorii o nevinnosti toho muže. ()

laurence

Začal jsem se smát ještě dřív, než film vůbec začal, protože pokud je hlavním partnerem Nova a mediálním partnerem Blesk, tak je jasné, o čem to asi bude. Jako sci-fi by to šlo, až na to, že jsem se hodně nudil, protože se vlastně celou dobu nic neděje. Ale jestli tenhle film někdo bere jako pravdivou a převratnou výpověď, tak by se měl léčit... ()

Davemix

Na český poměry docela dobře zpracovanej film v americkém stylu - musím uznat, že mě to bavilo a tak trochu jsem Jirkovi fandil :-) 70% ()

tamadas

Kajínek mě celkem sklamal. Nato kolik kolem toho bylo poprasku. Uvítal jsem ale akční scény kterých není v českých filmech zrovna moc. ()

saddamczech

tohle prostě není akční film, není to ani politický thriller, ani dokumentární film, pro mě docela nuda, sice dobře technicky zvládnutá. Lavroněnko by si spíš než postavu Kajínka zasloužil vybájenou akční postavu heróa bez bázně a hany. Kopírovat osud našeho slavného zločince se všemi soudními tahanicemi není zase taková zábava:-( ()

jjjerry

U tohoto snímku je hodnocení opravdu obtížné. Myslím, že je potřeba oddělit film-zpracování, kameru, režii od scénáře-který je asi jeden z nejkonroverznějších. Uvědome si pouze inspirování filmu "skutečnými" událostmi, nejedná se o dokument. Možná je škoda, že nevznikly filmy dva, jeden akčnější snímek pro masy od Jákla, a druhý víc dokumentární. Pravdu, jak moc je scénář inspirovaný skutečnou pravdou se asi nikdy nedovíme. Kajínek určitě tak nevinný jak se z něj ve filmu dělá není, nehodlám si tvrdit, kdo vraždil, ale předpokládám že policie v tom prsty měla, třeba jen v přípavě či následném krytí. Když budu hodnotit samotný film. Lavroněnko je skvělý a pro Tatianu mám slabost, tak hodnotím taky dobře. Troufám si říci, že se jedná o nejlepší český akční thriller. Je vidět, že se Jákl v cizině něco o filmařině přiučil a není to jen kaskadér. Kamera mě velmi bavila. Jako celek určitě doporučuji, ale spíš bych doporučil sledovat jako vymyšlený příběh a nehledat v tom dokument a spojení se skutečností. ()

Kriklan49

Nic extrovního. Nicméně, ** jsou tak akorát a znovu už to vidět taky nemusím. Pravda ale je, že je to takový humpolácký. Herci nic moc a ten jejich dabing je fakt parádní. Jako z japonštiny. Na detaily se taky moc nedbalo. Jinak by si pohlídali alespoň timeline a věci jako nový SPZky a dobovou elektroniku. No, ale ty dvě inkriminovaný hodiny jsem se alespoň nenudil. (Pro pobavení: Pan Kajínek prohlásil, že kdyby v Plzni střílel on, tak si na to vezme ten samopal s tlumičem, co doma měl. - Slušný člověk se prostě pozná :) ) ()

jirka.maso

Na úvod si neodpustím poznámku, že natočit film podle pravomocně odsouzeného vraha a podporovat tak všelijaké konspirační myšlenky některých jedinců, je od základu špatně. Co si mám myslet o tomhle komerčním omylu, navíc když je tak nevkusně natočen? Kůl střih, kůl kamera a kůl filtr, asi máte nakoukáno hodně z poslední tvorby mistra Seagla, že pane Jákl? Tady ani auto nemůže zaparkovat normálně, aby divák nedostal epileptický záchvat. Navíc si nikdo nelámal hlavu ani se stylizací Kajínka do devadesátých let. Je mě hrozně líto, že zrovna tohle musel být poslední film Vladimíra Dlouhého. Jen z úcty k němu dávám o hvězdičku víc. Jo a Alice, ty si ten štrúdl strč do p... ()

Evbad

Nejsem žádným příznivcem Kájinka, takže na film jsem se podíval jen ze zvědavosti. A fakt není moc o co stát. Lavroněnko se celou dobu tváří stejně zarputile a pořád opakuje, že je nevinný, Vilhelmová se tváří, jako že mu to věří a Bendová v roli jakési dřízdy se tu a tam vyprsí. Navíc nechci vidět v televizi Noida Bártu (výtah Bílá) a tím spíš ho nechci vidět ani ve filmu (výtah Jáklová). Suma sumárum, hodinu a půl nudy, které rozsvětlí jen výkon Vladimíra Dlouhého. PS: Heroizaci gaunera Kájinka fakt nechápu. PS2: Příště můžem natočit oslavný film třeba o manželech Stodolových. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý