Vražda - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Dánsko / Norsko / Švédsko / Německo, 2012, 9 h 40 min (Minutáž: 10x58 min)

Frans Bak

Sofie Gråbøl, Nikolaj Lie Kaas, Morten Suurballe, Sigurd Holmen le Dous, Anders W. Berthelsen, Helle Fagralid, Stig Hoffmeyer, Olaf Johannessen, Trine Pallesen, Jonatan Spang, Sara-Marie Maltha, Henrik Birch, Søren Sætter-Lassen, Pelle Koppel, Thomas W. Gabrielsson, Asbjørn Agger, Eske Forsting Hansen, Neel Rønholt, Jacob Ulrik Lohmann, Lotte Andersen, Kaya Fjeldsted, Oliver Ternstrøm, Kai Selliken, Mette Walsted Vestergaard, Laura Allen Müller, Peter Mygind, Per Scheel-Krüger, Mads Keiser, Sonja Richter, Christopher Poll, Klaus Bundgård Povlsen, Søren Spanning, Nynne Karen Nørlund, Peter Khouri, Kaido Randalu, Zeev Sevik Perl, Kim Bildsøe Lassen, Anne Hauger, Niels Weyde, Vibeke Ankjær, Tom Noder Hale, Kristine Yde Eriksen, Kim Veisgaard, Özlem Saglanmak, Nastja Arcel, Martin Ringsmose, Jacob Wrang Nielsen, Christian Tafdrup, Jens Andersen, Lillian Gjerulf, Kasper Leisner, Susanne Storm, Sarah-Sofie Boussnina, Jens Albinus, Karin Rørbech, Merete Voldstedlund, Henning Jensen, Signe Vaupel, Morten Bjørn, Thomas Bechmann

Tešila som sa čo prinesie Sarah tretia séria a veru teraz neviem či som práve toto chcela vidieť. I keď jej správaniu v závere rozumiem a možno by som urobila v jej koži to isté, predsa len škoda! Tretia séria rovnako ako tá druhá má skvele našľapnuté tempo a ponúka mnohé myšlienky na zamyslenie "ponúknite mi toľko, nakoľko si vážite jej život" mrazí ma, len si na to spomeniem.(17.12.2014)

Poslední díl všemu jako obvykle nasazuje korunu a přináší nám poučení, že moc a prachy korumpují, jeden znásilněný a zavražděný sirotek neznamená nic ve srovnání se stovkami jiných, jimž se od dětských nadací dostalo pomoci, politici jsou sráči bez ohledu na stranickou příslušnost a hlavně že na rozdíl od nich Lundová kompromisy nedělá!(7.11.2014)

Rozjeto opet na max, mozna dokonce nejlip... Hmmm. Grande finále je pryč a já musim s potěšením konstatovat, že takový konec jsem opravdu nečekal. Velmi umně propleteno a jedničce se minimálně vyrovná. V jedničce mi přišla zajímavější větev rodiny oběti. Tady zase ještě lépe funguje politická linka...(13.9.2014)

Tretia seria ponuka trosku odlisny pristup k teme a prezentuje defacto dva pripady, ktore sa rozpletaju vo vzajomnej suvislosti. Vynikajuci napad zasluhujuci podstatne premyslenejsie a prepracovanejsie posledne dva diely, ktore podkopavaju celu mozaiku, ktoru sa tvorcom podarilo vybudovat. Aby sme sa rozumeli, je to stale stara "dobra" Lundova, ma to spad, ale vo zvysku to uz nie je ono, prave pre znacne logicke a vysetrovacie lapsusy, na ktore som nebol doteraz v tomto seriali zvyknuty. 3,5/5*(1.4.2015)

Pokud by se dalo říct o první řadě dánského Zločinu, že byl až moc zdlouhavý a o druhé sérii, že byla možná malinko nepřesvědčivá, tak třetí řada a to hlavně na začátku má úplně jinou atmosféru. Sportovní terminologií má úžasný tah na bránu a hlavně zběsilé tempo, které, hlavně na začátku nenechá diváka vůbec odpočinout. Koncept je stejný, jako v předchozích dvou sériích. Propojení vyšetřování vraždy a světa té nejvyšší politiky, která nakonec míří až do úplně nejvyšších politických pater. Co bych rozhodně ještě vyzdvihl, tak to byla hlavní herecká dvojice. Sarah byla možná nejlepší z celé série a Nikolaj, jako její partner, to byla naprosto ideální volba, kterou ještě vhodně doplnili ostatní herci ve vedlejších rolí . Do téhle chvíle, jenom slova chvály a upřímně řečeno do zhruba osmého dílu mně přes drobné výtky vůbec nenapadlo, že půjdu pod pět. Pak ale vzalo mé skálopevné rozhodnutí rychle za své, k čemuž přispěl hlavně poslední díl a zhruba posledních 30 minut. Teď nemám na mysli šokující konec, ale spíše, co tomu přecházelo před tím. Přece jen, těch změn v chování a také nelogických momentů bylo i na mě moc a to teda něco vydržím. Přesto,(nebo právě proto?) zůstává pro mě tenhle seriál svým způsobem fenoménem, který se jen tak neomrzí a na který se klidně podívám snad někdy možná v budoucnosti. Samozřejmě jen se „Sarah Lundovou“, v hlavní roli.(8.11.2014)