poster

Vražda - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Dánsko / Norsko / Švédsko / Německo, 2012, 9 h 40 min (Minutáž: 58 min)

Tvůrci:

Søren Sveistrup

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Sofie Gråbøl, Nikolaj Lie Kaas, Morten Suurballe, Sigurd Holmen le Dous, Anders W. Berthelsen, Helle Fagralid, Stig Hoffmeyer, Olaf Johannessen, Trine Pallesen, Jonatan Spang, Sara-Marie Maltha, Henrik Birch, Søren Sætter-Lassen, Pelle Koppel, Thomas W. Gabrielsson, Asbjørn Agger, Eske Forsting Hansen, Neel Rønholt, Jacob Hauberg Lohmann, Lotte Andersen, Kaya Fjeldsted, Oliver Ternstrøm, Kai Selliken, Mette Walsted Vestergaard, Laura Allen Müller, Peter Mygind, Per Scheel-Krüger, Mads Keiser, Sonja Richter, Christopher Poll, Klaus Bundgård Povlsen, Søren Spanning, Nynne Karen Nørlund, Peter Khouri, Kaido Randalu, Zeev Sevik Perl, Kim Bildsøe Lassen, Anne Hauger, Niels Weyde, Vibeke Ankjær, Tom Noder Hale, Kristine Yde Eriksen, Kim Veisgaard, Özlem Saglanmak, Nastja Arcel, Martin Ringsmose, Jacob Wrang Nielsen, Christian Tafdrup, Jens Andersen, Lillian Gjerulf, Kasper Leisner, Susanne Storm, Sarah-Sofie Boussnina, Jens Albinus, Karin Rørbech, Merete Voldstedlund, Henning Jensen, Signe Vaupel, Morten Bjørn, Thomas Bechmann, Judith Rothenborg, Troels Malling Thaarup, Anne Marie Helger
(další profese)
 • LadyPupu

  Emoce, napětí, spousta extrémně silných momentů, které citlivější diváky nenechají vydechnout. V téhle sérii opravdu celkově moc prostoru pro oddych není, dokonce ani v rámci politické linky. Gråbøl je tu oproti předchozím sériím ženštější, jemnější (tloušťka svetrů menší, výška podpatků větší), zato ještě urputnější. Spojení s Kaasem bylo výbornou volbou. Pro mě osobně je trojka nejpovedenější (drobné logické faily neřeším, protože citová rezonance a vymanění z letargie proběhlo). Poslední díl mě dostal jako už dlouho nic. Masakr...(25.11.2016)

 • ibeh
  *****

  Po polovině musím říci, že mě to baví asi ještě více než první série. Druhá mě moc neuchvátila, toho vojenství tam na mě bylo až moc. Teď to má stále napětí, v každém dílu se děje něco překvapivého a " zabejčená " Lundová nikdy nezklame. Fakt super, možná dám i plný počet. Závěr byl opravdu síla a ta hlavní znělka mi bude dost chybět, občas jsem z ní měla husí kůži. A Lundová v jediné intimní scéně odhazujíc svetr? To si zaslouží plný počet :-)(4.10.2014)

 • Radiq
  ***

  Stejně jako v předchozích dvou sériích, i tady je problémem hlavně ta politická stránka, která mě osobně teda vůbec nezajímá. Každopádně je to ale natočené zas tak stejně dobře a je škoda, že to nepokračovalo ve stejnym stylu, jak první díl s mrtvolou v přístavu, která byla fakt realistická a masitá. Jinak člověk už tak nějak očekává všechny ty různý zvraty, odhalené tajemství a motivy jednotlivých postav, takže aspoň mě to pak ubírá ten pravej zážitek. No, stejně hodnotím zase stejně, třema hvězdičkama...(7.3.2015)

 • Artran
  **

  Ohrané a napotřetí už skutečně úmorné schéma nezachrání ani brilantní kamera Marcela Zyskinda (díky ní přidávám jednu hvězdu). Příběh se potácí odnikud nikam, postavy se chovají stále stejně a jednání únosce jsem dostatečně neuvěřil - kdeže loňské sněhy první série jsou... V žádném případě bych netvrdil, že třetí série je nejlepší. První série sice nebyla dokonalá, ale měla svou autentičnost a všechno skutečně originální bylo řečeno právě v ní. Posuny třetí série (o drobet lepší vykreslení Lundové, jakýs takýs závěr, již zmíněná kamera) jsou příliš malé na to, abych ji jako celek hodnotil kladně. To si dám raděj dalšího Dickense ;)(5.6.2015)

 • evulienka3
  *****

  Tešila som sa čo prinesie Sarah tretia séria a veru teraz neviem či som práve toto chcela vidieť. I keď jej správaniu v závere rozumiem a možno by som urobila v jej koži to isté, predsa len škoda! Tretia séria rovnako ako tá druhá má skvele našľapnuté tempo a ponúka mnohé myšlienky na zamyslenie "ponúknite mi toľko, nakoľko si vážite jej život" mrazí ma, len si na to spomeniem.(17.12.2014)