• Paity
  ****

  Vznik pořadu rok 1990, uvědomme si prosím, co se tehdy točilo. Začalo Co týden dal a další "lahůdky". Proto dávám čtyři hvězdy, protože některé scénky byly skutečně perfektní, jako třeba soutěž dvou párů z nich jeden byl homosexuální či Gól v síti. Určitě to nebylo to nejlepší, co se u nás udělalo, za posledních 40 let, ale rozhodně to patřilo ve své době k tomu kvalitnímu.(1.6.2012)

 • otík
  ***

  Šarádu jsem měl ve svém mladém věku rád. Dnes už se na to dívám trochu jinak, ale i tak Šíp s Uhlířem vytvořili nesourodou dvojici, která dokáže i po tolika letech bavit a nebýt trapní. Nedávno jsem viděl Šarádu - speciál z roku 1997 (http://www.ceskatelevize.cz/porady/878640-sarada/29735212555-sarada-special/), kde se snažili tvůrci vybrat to nejlepší ze Šarády. K vidění byly scénky jako praní peněz přes bezdomovce, návštěva klasika - scénka Jediný hrobník od Shakespeara, scénka s ruským chlastometrem a scénka s Donutilem o mistru Janu Husovi. Slušný výběr, ale překvapila délka scének, ta byla opravdu veliká.(19.2.2014)

 • Adam Bernau
  ***

  Dnes už bych z Šípova a Uhlířova humoru asi nebyl tak odvázaný jako tehdy, ale každopádně to byl poslední takový zábavný pořad, u nějž jsem se mohl smát. Šaráda byla sice permanentně nakloněna směrem do trapnosti, ale vysoko nad orgiemi trapnosti, které propukly po ní. Pokud si vzpomínám, obzvláště výborná byla scénka "orchestr", parodující tehdejší federální remcání slovenských politiků (to se ještě nevěřilo, že by Československo mohlo zaniknout) nebo Šípova "protestní jedlovka". Ti dva šli prostě do tehdejších společenských jevů opravdu vtipně. Šíp potom v podobných pořadech pokračoval sám, ale bez Uhlíře byl trapný jako Šimek bez Grosmana.(2.7.2011)

 • mi-ib
  ****

  "To zas bude dopisů." Táta si to náhraval, takže jsem měl možnost vidět několik dílů vícekrát. Hodnotím podle toho, jak se mi to uložilo v paměti, ale určitě bych se na to rád podíval, kdyby to dávali ještě někdy v televizi. Uhlíř a Šíp tvořili vtipný scénky na aktuální (porevoluční) témata a zvali si spoustu hostů i hudebních. Určitě by stálo za to jak téměř před 20 lety, tito všichni umělci vypadali.(12.6.2009)

 • e-pilot
  ***

  Na svou dobu velice zábavná šou pánů Uhlíře a Šípa. Teď ji po 20 letech opakují a musím popravdě přiznat, že některé vtipy sice časem tratí, ale většina tematických scének je stále aktuální (Bolek Polívka a naši vojáci v NATO, Jana Hlaváčová a její parodie Čapkovy Matky, Soutěž Prdlačka). Obzvláště oceňuji povedené autorské písničky, které prokládaly jednotlivé scénky (nevyhýbali se v nich ani kontroverzním tématům, "Skin a Róm" aj.). Objevila se tu i první skrytá reklama, kterou jsme kdy mohli v porevoluční ČST vidět :-) Mat, Toni!(22.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace