Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

cyberic

Tak po prvé - pekné obrazy krajiny. Dejovo nie veľmi zložité, Marshall si dal záležať na krvavých bojových scénach niekedy myslím až moc. Pozitívom boli nie "okukaní" herci. Celkovo priemer a 1,5 hodiny úplne stačilo. ()

killa black

Lákávé téma o římské legii dobývající kus země v severní Británii se podařilo zpracovat velmi dobře. Film je nabušenej perfektně natočenými souboji, které jsou za prvé brutální a za druhé hódně krvavé. Krev cáká vážně všude a musím říct, že mě tyhle digitální krvavé orgie bavily. Moc se mi líbili všichni herci a obzvláště Olga Kurylenko je přesvědčivá. Neotravují vás ani očividné nesmysly nebo trapné scény, vše šlape jak cibule. Dlouho jsem už neviděl film, který by mne tak nadchl. ()

miromir

celkal sem teda vice, nic moc pribeh, nic moc herci, nic moc atmosfera, skratka nic moc, 3* za slusne provedenou ale zbytecne moc kratkou bitvu. ()

Iroquois

Příjemné překvapení. Historická dílka se zdařilou výpravou, poměrně slušným příběhem a solidními bojovými scénami mám rád, pokud to nekazí nějaké příliš velké množství zhovadilostí, což se v tomto případě neděje. Snad jen docela očekávatelný výsledek ne až tak záživného souboje v pevnosti v závěru a tradiční klišé, že prakticky všechny ženský v podobných (nejen historických) filmech jsou šťabajzny ala Keira Kneightley s bojovými schopnostmi ala Bruce Lee, mně trochu vadí. Myslím, že Helenka Fibingerová by byla přeci jen uvěřitelnější "řeznice", ale reálnost není vše, že? Procenta navíc přidává krásná příroda. ()

Margay

Tak šli tam, pak zase sem, pak kus zpátky, potom tuhle, pak ještě jednou a aby toho nebylo málo, ještě kus. Ale převyprávěná byla ta cesta fakt dobře :) ()

Africanus1

Nahradit plytkej obsah dynamickou formou se prostě nedá. Ani spousta soubojů, ani syrové podání, ani akční styl nedokáže vyvážit povrchní děj, nevykreslený charaktery postav a určitej odér lacinosti. Jako oddychovka to stačí, ale přidanou hodnotu nemá film žádnou. ()

BeaVV

Trochu ma mrzí percentuálne hodnotenie k tomuto filmu. Kto čaká niečo velkolepé v štýle Gladiátor asi sa nedočká, ale zas na druhú stranu film ponúka výborné bojové scény, charizmatických hercov, Olga mi ako piktská stopárka nikdy nevadila menej. To, že film ma slabší scénar, ako tu niektorí poukazujú je len malá chybička krásy, ktorú mu určite odpustíte, lebo film vás vtiahne do deja a vy sa rozhodne nebudete nudit ako pri niektorých filmoch podobneho žanru s "namakaným" scénarom. ()

Luciaaas2

Myslím si, že se Centurion vydařil, sice je tu spousta historických nesrovnalostí, ale těchhle filmů se moc nenatáčí. Tak můžeme být rádi za každý menší přínos. Film je krásně brutální a když dojde na řežbu, tak je to masakr. Herci jsou uvěřitelní v rolích a role jim sedí. Tento dojem jen kazí Olga Kurylenko, kterou bych si vtomhle líčení představoval tak trošku jiném žánru. Jinak filmu nemám co vytknout. Mám totiž slabost pro Římany a Pikty. ()

surprise

Stylové bitky zachraňují příběh, ale jinak sedm statečných v době římské říše má dost slabý scénář s výpůjčkami odjinud. Pro zpestření můžete tipovat jak se bude děj odvíjet dál a při troše zkušeností budete na 90% úspěšní. Proti hercům nemám vážnějších výhrad, ani proti režii, jen kamera připomínala Společenství prstenu, to když shůry sleduje přírodu a pohyb pronásledovaných a pronásledovatelů. ()

schindler

Koukatelná historická řež, kde nechybí potoky krve, sťaté hlavy nebo kopí v rozkroku. Trochu mě nesedl hlavní hrdina, který mě přišel dost nezáživný, naopak větřící upřené pohledy Olgy Kurylenko budou asi to jediné, co si budu po čase pamatovat. ()

Hanka*

Poměrně svižná akční podívaná, která má určité nedostatky, ale bavilo mě to rozhodně víc než tipově podobný a zdlouhavý Král Artuš. Herci jsou sympatičtí obzvlášť Michael Fassbender (který se mi ale líbí úplně ve všem :-)) akorát Olga Kurylenko mi tam zrovna moc nepasovala. Snímek rozhodně nenudil a děj pěkně odsýpal, proto filmu přilepším a hodnotím vysoko. ()

dudel3333

dobré,masaker kvalitný až . . .na tu akože na bojovničku sa tvariacu sa Kurylenkovú,vystrihnutu akoby z najnovšieho čisla Vogue ()

Talexa

Těšila jsem se Michaela Fassbendera a jediné, co mi utkvělo v paměti je, že při úvodní scéně mu asi byla zima :-) A jaké to vlastně bylo? Prostě krvavé. Jo, a ztratila se tam Devátá legie. Jinak si skoro nic nepamatuju ...tak mě to nezaujalo. ()

Tomulka

No váhal jsem mezi dvěma a třema hvězdama. Film je dost převídatelný a nemá správné tempo. Pokud však tvůrci chtěli dát filmu punc zbytečnosti takový jako byla cesta centuriona tak se jim to povedlo. Avšak velkolepost snímku nemohou dát jenom herci sami i přes to, že zahrají tak dobře jako ti co zde hráli. ()

Mrtvobog

Slušný, v niečom priemerný, v niečom nadpriemerný, v niečom gýčovitý film. Ale z filmu ako celku som mal ozaj dobrý pocit, horšie to už je,keď som ho chcel hodnotiť postupne. Kamera a strih sú strhujúce, príbeh je podaný v duchu Caesara a jeho Zápiskov o vojne v Galii, herecké obsadenie môže byť, len... Len ma nejako nezaujali keltskí Piktovia (naozaj to nemalo na film King Arthur), ktorí pôsobili umelým americkým dojmom v duchu Poslednej légie. Napriek tomu slušné zábery na putujúce zvyšky rímskych vojakov a príjemný koniec filmu. ()

Johnlaw

Podle mě celkem povedený film který rozhodně má hlavu a patu. V poslední době se roztrhl pytel s filmy s devátou legií a pikty a tenhle je jeden z nejpovedenějších. ()

Agnostik

Není to zas tak špatnej film,snad ze začátku se to pomalu rozjíždí,ale pak vás celkem upoutá.Jak to vypadá evidentně nízkorozpočtovej snímek,ale s jistými sympatiemi i celkem zajímavým dějem proto 4 hvězdičky za jistou snahu. ()

Alekks80

Je to celkem slušná mlátička s dobrou atmosférou, kterou sráží spousta podivných zvratů v jinak jednoduchém ději. I tak jsem se bavil. Jako fanoušek filmů z období antiky bych rád dal vyšší hodnocení, ale tu hvězdičku navíc film ztratil za Olgu Kurylenko a naprosto debilní konec. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)